صفحه 818 از 1201 نخستنخست ... 318 718 768 808 814 815 816 817 818 819 820 821 822 828 868 918 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,171 تا 8,180 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط PaeezeZard نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بعد از راهنمایی های مفید شما و کمی تحقیق که خودم انجام دادم، تصمیم گرفتم برای رسیدن به قدرت بزرگنمایی بالا دوربین و لنز زیر رو بخرم.
    دوربین کنون مدل EOS 7D Mark II رو انتخاب کردم.
    لنز هم کنون مدل EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM رو انتخاب کردم.
    دوستان، چون لنز این دوربین کراپ هست فوکال لنگس لنز مورد نظر 1.6 برابر افزایش پیدا می کنه و می شه 640 میلیمتر و در صورت استفاده از اکستندر 2x این میزان به 1280 میلیمتر افزایش پیدا می کنه. این تصور درسته یا اطلاعات من نادرست هست؟ اگر درست هست این یعنی اینکه من با این انتخاب ها به قدرت بزرگنمایی دوربین SX50 HS کنون با کیفیتی به مراتب بیشتر می رسم؟
    ممنون از لطفتون
    نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    قدرت بزرگنمایی بالا در ماکرو استفاده میشود
    2X باعث از کار افتادن فکوس اتوماتیک می گردد
    البته اگر دوستمون بتونن لنز با دیاف ثابت 4 ( در شرایط ایده ال لنزی با دییاف ثابت 2.8 ) تهیه کنن، با اکستندر 2ایکس، همچنان فوکوس اتوماتیک رو در دسترس خواهند داشت.
    ehsan1 و PaeezeZard تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    46

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    قدرت بزرگنمایی بالا در ماکرو استفاده میشود
    2X باعث از کار افتادن فکوس اتوماتیک می گردد
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    البته اگر دوستمون بتونن لنز با دیاف ثابت 4 ( در شرایط ایده ال لنزی با دییاف ثابت 2.8 ) تهیه کنن، با اکستندر 2ایکس، همچنان فوکوس اتوماتیک رو در دسترس خواهند داشت.
    از لطفتون ممنونم دوستان. لنزی که من برای خرید انتخاب کردم دیافراگمش 4.5 - 5.6 هست؟ اگر به جای لنز فوق لنز EF 400mm f/4 DO IS USM رو انتخاب کنم، مشکل فوکوس اتوماتیک حل می شه؟ من تا به حال با دوربین های DSLR کار نکردم. فوکوس دستی در این دوربین ها مشکله؟ کلا فوکوس اتوماتیک چه مزایایی داره؟

تشکر کرده
    3931

از لطفتون ممنونم دوستان. لنزی که من برای خرید انتخاب کردم دیافراگمش 4.5 - 5.6 هست؟ اگر به جای لنز فوق لنز EF 400mm f/4 DO IS USM رو انتخاب کنم، مشکل فوکوس اتوماتیک حل می شه؟ من تا به حال با دوربین های DSLR کار نکردم. فوکوس دستی در این دوربین ها مشکله؟ کلا فوکوس اتوماتیک چه مزایایی داره؟
    با این شرایط با شتاب زیادی دارید رانندگی می کنید ! بنظرم کمی آهسته تر....
    همچین هزینه ای برای گام اول کمی سنگین خواهد بود.
    شما هنوز DSLR نداشته اید، با تنظیمات آشنایید؟ با مثلث نوردهی چطور؟
    اصلاً این فوکال بلند رو برای چه ژانری میخواهید؟ لابد میخواهید بی هیچ تجربه ای، مستقیم برید سراغ حیات وحش !

شفاف سازی کنید، با انتخاب اشتباه بادی و لنز ضرر زیادی متحمل خواهید شد.
    Ali M.Rezaei، ehsan1 و PaeezeZard تشکر می‌کنند.
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    46

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    با این شرایط با شتاب زیادی دارید رانندگی می کنید ! بنظرم کمی آهسته تر....
    همچین هزینه ای برای گام اول کمی سنگین خواهد بود.
    شما هنوز DSLR نداشته اید، با تنظیمات آشنایید؟ با مثلث نوردهی چطور؟
    اصلاً این فوکال بلند رو برای چه ژانری میخواهید؟ لابد میخواهید بی هیچ تجربه ای، مستقیم برید سراغ حیات وحش !

شفاف سازی کنید، با انتخاب اشتباه بادی و لنز ضرر زیادی متحمل خواهید شد.
    راستش من برای عکاسی حرفه ای نمی خوام این دوربین رو بخرم. پست های قبلی من در همین تاپیک موجوده. من در حال حاضر دوربینم SX50 HS کنون هست که از کیفیت تصاویرش راضی نیستم. می خوام دوربینی بخرم که فوکال لنگس لنزش در حد این دوربین یا نزدیک به اون باشه و در عین حال کیفیتش بالا باشه. قبلا دوستان راهنمایی های خوبی کردن و خودم هم چند وقتیه دارم تحقیق می کنم ولی هر دفعه بنا به دلایلی به بن بست می خورم.
    با DSLR ها آشنایی ندارم ولی از یه جایی باید شروع کنم دیگه ... دقیقا این فوکال بلند رو برای پرنده نگری می خوام. ولی نمی خوام عکس هایی بگیرم که ارزش هنری داشته باشه. همینکه کیفیت عکس ها بالاتر از دوربین فعلیم باشه برام کافیه. از نظر هزینه هم مشکلی ندارم.

خلاصه کلام اینکه دنبال دوربین و لنزی هستم که به فوکال لنگس 1000 میلی متر یا بالاتر برسم. به این شرط که مجموع وزن دوربین و لنز بیشتر از 2.5 کیلوگرم نشه و سایز یزرگی نداشته باشه.

با دوربین و لنزی که انتخاب کردم ظاهرا به فوکال 1280 میلیمتر می شه رسید ولی در این حالت اتو فوکوس غیر فعال می شه. کلا نظرتون در این مورد چیه؟ اگر در حد نیاز کار کردن با DSLR ها رو یاد بگیرم این انتخاب برام مفید خواهد بود؟

پیشنهاد شما چیه؟

ممنون

تشکر کرده
    3931

راستش من برای عکاسی حرفه ای نمی خوام این دوربین رو بخرم. پست های قبلی من در همین تاپیک موجوده. من در حال حاضر دوربینم SX50 HS کنون هست که از کیفیت تصاویرش راضی نیستم. می خوام دوربینی بخرم که فوکال لنگس لنزش در حد این دوربین یا نزدیک به اون باشه و در عین حال کیفیتش بالا باشه. قبلا دوستان راهنمایی های خوبی کردن و خودم هم چند وقتیه دارم تحقیق می کنم ولی هر دفعه بنا به دلایلی به بن بست می خورم.
    با DSLR ها آشنایی ندارم ولی از یه جایی باید شروع کنم دیگه ... دقیقا این فوکال بلند رو برای پرنده نگری می خوام. ولی نمی خوام عکس هایی بگیرم که ارزش هنری داشته باشه. همینکه کیفیت عکس ها بالاتر از دوربین فعلیم باشه برام کافیه. از نظر هزینه هم مشکلی ندارم.

خلاصه کلام اینکه دنبال دوربین و لنزی هستم که به فوکال لنگس 1000 میلی متر یا بالاتر برسم. به این شرط که مجموع وزن دوربین و لنز بیشتر از 2.5 کیلوگرم نشه و سایز یزرگی نداشته باشه.

با دوربین و لنزی که انتخاب کردم ظاهرا به فوکال 1280 میلیمتر می شه رسید ولی در این حالت اتو فوکوس غیر فعال می شه. کلا نظرتون در این مورد چیه؟ اگر در حد نیاز کار کردن با DSLR ها رو یاد بگیرم این انتخاب برام مفید خواهد بود؟

پیشنهاد شما چیه؟

ممنون
    دوربینی که انتخاب کرده اید، دوربین خیلی خوبیست. سیستم فوکوس خیلی دقیق و سریعی داره.
    یک نکته که فراموش کرده بودم در پست قبلیم ذکر کنم اینکه بنده کلاً با لنزهای سری DO مشکل دارم. در مقابل کیفیت و رقبا قیمتشان بیش از حد بالاس. بنظرم کلا نسل ابتری از محصولات کنون بودند.
    لنزهای سوپرتله خیلی با ارزش تری هم هست که در تاپیک بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم میتوانید اطلاعات بیشتری در موردشان کسب کنید.

پ ن :
    پرنده نگاری مفهومی کلی ست، معنی پرنده نگاری در ذهن یکی، کبوترهای روی آنتن همسایه است و در ذهن دیگری، فلای شات از عقابی در 100 متری !!
    در ضمن پرنده نگاری و کلاً حیات وحش وقت میخواد، تجربه میخواد، آشنایی با کومه و کمین و چادر مسافرتی و طعمه گذاری و بی خوابی و ....
    a.g g.a، peacekeeper و PaeezeZard تشکر می‌کنند.
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    46

نظرتون در مورد ترکیب زیر چیه؟

دوربین Nikon D7200

Nikon D7200 Digital SLR Camera | DSLR from Nikon

لنز Nikon AF VR Zoom-Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6D ED

AF VR Zoom-Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6D ED from Nikon

و تله کانورتر AF-S Teleconverter TC-20E III

AF-S Teleconverter TC-20E III from Nikon

اینطوری می شه به فوکال 1200 دست پیدا کرد و اتو فوکوس هم داشت. البته اگر اشتباه نکرده باشم. ممنون می شم اگر اطلاعاتم اشتباه هست راهنمایی کنید.

تشکر کرده
    3931

دوربین Nikon D7200

اینطوری می شه به فوکال 1200 دست پیدا کرد و اتو فوکوس هم داشت. البته اگر اشتباه نکرده باشم. ممنون می شم اگر اطلاعاتم اشتباه هست راهنمایی کنید.
    دوست گرامی عجب گزینه هایی روی میز داری !!
    اولاً که دی 7200 تازه وارد بازار شده و قیمتش کذایی هست
    دوماً ضریب تله کانورتر هم در فوکال ضرب میشه هم در دیافراگم
    * اگر لنزی دیاف 5.6 در تله ترین فوکال داشته باشه با نصب کانورتر، دیافش به 11.2 افزایش پیدا میکنه، این در حالیه که اکثر قریب به اتفاق دوربین ها نهایاتاً در دیافراگم 8 اون هم در نقطه وسط قادر به اتوفوکس خواهند بود.
    a.g g.a، ehsan1 و PaeezeZard تشکر می‌کنند.
    اینستاگرام

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

دوربین Nikon D7200

سلام
    در تایید صحبت های امین خان باید اضافه کنم همان دوربین 7d Mark II بهترین دوربین برای عکاسی حیات وحش است.
    و ضمنا شما حتما به این موضوع واقف هستید که با این لنز ها توانایی عکاسی واید ندارید و برای آن باید لنزی جداگانه خریداری شود؟
    ضمنا لنز 100-400 که در ابتدا فرمودید با تله کانورتر 1.4 توانایی اتو فکوس در فوکال انتهایی که با ضرب کراپ فاکتور دوربین و تله کانورتر حدود 900mm میشود را دارد.
    و این ترکیب نزدیک ترین به ایده آل شماست.
    پ.ن: البته باید به فکر خرید سه پایه مستحکم و فلاش پر قدرت برای شرایط کم نور یا از بین بردن سایه های پرنده باشید که هر کدام هزینه های جداگانه و همچنین دانش و مهارت بالایی برای استفاده لازم دارند.
    البته اگر قصد عکاسی حرفه ای ندارید قسمت پ.ن را نادیده بگیرید.
    a.g g.a، Amin.Zallaghi و PaeezeZard تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

دوربین Nikon D7200

مطلب زیر را مطالعه کنید

https://photographylife.com/best-nik...fe-photography

D7200 کمی گرونه ولی باز هم خیلی ارزون تر از 7D جدید هست. اگه کمی صبر کنید می تونید با قیمتی در حد سه تومن خریداریش کنید. برای شروع می توانید با 300-70 نیکون یا تامرون شروع کنید. در ضمن تله های بلند سیگما و تامرون هم گزینه های خوبی (هر چند سنگین) هستند.

به لیست ارائه شده در سایت بالا باید 300 میل f/4 جدید(PF) و 400-200( خارج از بودجه احتمالی شما) و 400-80 رو هم اضافه کرد.

درضمن D750 هم با وجود فول فریم بودن (کاهش فوکال موثر) می تونه گزینه بسیار مناسبی یاشه. نرخ فریم مناسب سیستم فوکوس پیشرفته و سنسور بسیار عالی(افزایش ISO جهت رسیدن به سرعتهای شاتر بالا) به همراه تله های بلند ترکیب خوبی ایجاد می کنه.

در پایان چند نکته مهم وجود داره
    1- تله کانورتور خصوصا انواع با ضریب بالا باید با لنز های سریع مورد استفاده قرار گیرند.
    2-تله کانورتور با ضریب بالا باعث کاهش کیفیت تصویر و عملکرد سیستم فوکوس خواهند شد.
    3-امکان استفاده از این مبدلها فقط با انواع خاصی از لنزها امکان پذیر است.
    4-فوکالهای خیلی بلند دردسرهای خاص خودشون رو دارند.
    a.g g.a، ata_m3، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

دوربین Nikon D7200

داداش بیخیال
    اول یکعدد dslr خرید کنید و یک لنز 70-300 روش ببندید 2 ماه کار کنید بعد برید یک لنز 20 میلیونی بخرید
    چون گزینه حیات وحش مد نظر است از همان 7D II شروع کنید
    20 میلیون لنز!!!!
    Amin.Zallaghi و PaeezeZard تشکر می‌کنند.