صفحه 983 از 1201 نخستنخست ... 483 883 933 973 979 980 981 982 983 984 985 986 987 993 1033 1083 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,821 تا 9,830 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    دوستان عزیز سوال خیلی تکراریه و خسته کننده هست می دونم اما بازم به نظرات حتی تکرار شده نیاز دارم
    ممنون میشم بازم اگر کمی حوصله به خرج بدن دوستان
    دوست عزیز

انتخاب شما بستگی به نیاز و کاربری شما دارد

ابتدا باید مشخص کنید در کدام ژانر می خواهید عکاسی کنید: پرتره، طبیعت، حیات وحش و یا ...

اگر فعلا ژانر مشخصی انتخاب نکردید توصیه میشه حتما از یک لنز همه کار مثل 140-18 برای نیکون یا 135-18 برای کنن استفاده کنید.

اگر بیشتر عکاسی می کنید داینامیک رنج بدنه های نیکون از کنن بهتر است (یعنی زمانی که اختلاف بین قسمت های روشن تصویر با قسمت های تیره زیاد است بهتر عمل می کند) ولی اگر فیلمبرداری هم مدنظر است قدرت فوکوس کشی بدنه های کنن بهتر می باشد

این نکته را هم اضافه کنم که تفاوت بدنه های فول فریم مثل 6D با کراپ مثل D7200 این است که سنسورهای فول فریم کمی بزرگتر از کراپ هستند تفاوت آن در تغییر فاصله کانونی لنزها در قطع کراپ مشاهده می شود بطوریکه مثلا یک لنز 50 میلی متر در بدنه های کراپ معادل 75 و یا 80 میلی متر است است باز بستگی به نوع نیاز شما دارد.
    در کنار یک سری مزیت هایی که بدنه های فول فریم نسبت به کراپ دارند مثل: رفتارهای بهتر نویزی (کاهش کمتر کیفیت در بالا بردن حساسیت سنسور به نور برای مواقعی که محدودیت نوری وجود دارد) زمانی که شما بخواهید وسعت و عمق میدان بیشتری از یک محیط مثل طبیعت و ... را در کادر داشته باشید بدنه های فول فریم بیشتر به کار می آید

با توجه به محدودیت بودجه توصیه بنده:

اگر بیشتر عکاسی می کنید تا فیلمبرداری: nikon d7200+ 18-140
    اگر فیلمبرداری هم جزو ملاک های شماست: Canon 70D+18-135

با آرزوی موفقیت
    Mahdi.A.Tabar و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.
    اگر می توانستم ماجرا را در قالب کلمات بگویم،دیگر نیازی نبود که دوربین را با خود به این طرف و آن طرف بکشم- لویس هاین ( Lewis Hine )

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

دوستان عزیز سوال خیلی تکراریه و خسته کننده هست می دونم اما بازم به نظرات حتی تکرار شده نیاز دارم
    ممنون میشم بازم اگر کمی حوصله به خرج بدن دوستان
    سلام
    1- با توجه به ارزان تر بودن 24-105 STM نسبت به 24-105 USM، شايد بودجه تان به 6D+24-105 STM برسد.
    2- به نظرم 24-105 براي دوربين كراپدار مثل 70D انتخاب خوبي نيست (بازه وايد را نخواهيد داشت) به نظرم 15-85 يا 18-135 STM گزينه ي بهتري هستند.
    3- اگر حتم داريد كه نهايتاً مي خواهيد به فول فريم كوچ كنيد،به نظرم بهتر است از ابتدا 6D + 50mm f/1.8 STM را بخريد. بعداً لنز اضافه خواهيد كرد*.
    ارادت

* اگر مي خواهيد فرزندانتان معتاد نشوند، در كودكي به آنها عكاسي بياموزيد. بزرگ كه شدند هرگز براي خريد مواد پول نخواهند داشت!
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 31 January 2016 در ساعت 13:48
    usef، rainman1061، M.Nouri و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

ممنونم از فرمایشات دوستانم
    والا فکر نمی کنم زیاد بازه واید لازم داشته باشم جون اغلب علاقه دارم پرتره داخلی و پرتره محیطی کار کنم به همون دلیل و به قول دوستمون بعدا ها هم میشه انشا الله به لطف خدا لنز تهیه کرد حالا 6 ماه یا یک سال
    اما چون احتمال اینکه از حالا فول فریمی مثل 6دی بگیرم یا در آینده بالاخره به احتمال زیاد به سمت فول فریم ها برم و فول فریم های کنون رو بیشتر می پسندم واسه همین 70دی با لنز پرایم یا 24-105 رو مطرح کردم تا هنگام کوچ به سمت فول ها دیگه لنز فول فریم داشته باشم و هزینه فقط باشه برای بادی یا یه بادی 6دی کارکرده و تمیز گیر بیارم و با یه لنز پرایم بقیه داستان بعدا تکمیل بشه انشا ...
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

و اما .....
    مشکل اینه که از کجا باید بادی 6دی سالم و کم کارکرد تهیه کنم و از کجا از سلامت خودش و سنسور بدون آسیب دیدگیش (عدم فیلم برداریش) اطمینان پیدا کنم ؟
    اصلا امکان دانستن موضوع هست یا یه ریسکه ؟

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    دوربین مناسب برای فیلمبرداری خانوادگی از مراسمات (تولد ، عروسی و ... )به نظر شما تا سقف 3 میلیون چه نوع و مدلی بهترین انتخاب است ؟
    canon 70d گزینه مناسبی است .
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

ممنونم از فرمایشات دوستانم
    والا فکر نمی کنم زیاد بازه واید لازم داشته باشم جون اغلب علاقه دارم پرتره داخلی و پرتره محیطی کار کنم به همون دلیل و به قول دوستمون بعدا ها هم میشه انشا الله به لطف خدا لنز تهیه کرد حالا 6 ماه یا یک سال
    اما چون احتمال اینکه از حالا فول فریمی مثل 6دی بگیرم یا در آینده بالاخره به احتمال زیاد به سمت فول فریم ها برم و فول فریم های کنون رو بیشتر می پسندم واسه همین 70دی با لنز پرایم یا 24-105 رو مطرح کردم تا هنگام کوچ به سمت فول ها دیگه لنز فول فریم داشته باشم و هزینه فقط باشه برای بادی یا یه بادی 6دی کارکرده و تمیز گیر بیارم و با یه لنز پرایم بقیه داستان بعدا تکمیل بشه انشا ...

دوست من وقتی می خواهید پرتره کار کنید و رفتارهای نویزی بهتر در ایزوهای بالاتر بدنه های فول فریم و رنج واید آن هم به کارتان نمی آید چرا خودتان را می خواهید معذب کنید...

چرا به بدنه d7200 فکر نمی کنید که نوی آن حدود 3 تومنه...شما می توانید در کنار این بدنه یک لنز 85mm f/1.8 G یا 50mm f/1.4 g که جمع کل هزینتون حدود 4500000 می شود را تهیه کنید

باید ببینید که بدنه های فول فریم چه چیز ارزنده ای برای شما نسبت به نیازتون به ارمغان می آورند که می خواهید خود را در تنگنای مالی قرار دهید!!
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.
    اگر می توانستم ماجرا را در قالب کلمات بگویم،دیگر نیازی نبود که دوربین را با خود به این طرف و آن طرف بکشم- لویس هاین ( Lewis Hine )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.hosseini نمایش پست ها
    دوست من وقتی می خواهید پرتره کار کنید و رفتارهای نویزی بهتر در ایزوهای بالاتر بدنه های فول فریم و رنج واید آن هم به کارتان نمی آید چرا خودتان را می خواهید معذب کنید...

چرا به بدنه d7200 فکر نمی کنید که نوی آن حدود 3 تومنه...شما می توانید در کنار این بدنه یک لنز 85mm f/1.8 G یا 50mm f/1.4 g که جمع کل هزینتون حدود 4500000 می شود را تهیه کنید

باید ببینید که بدنه های فول فریم چه چیز ارزنده ای برای شما نسبت به نیازتون به ارمغان می آورند که می خواهید خود را در تنگنای مالی قرار دهید!!
    شاید دلیلش کیفیت بهتره تصاویر فول فریم هاس البته عکاسی در نور کم هم یکی از علاقه های خاصمه
    حالا نمی دونم این موضوع دلیل درستی هست یا نه
    قبلا حدود سه سال البته نه به صورت مداوم و نه به صورت علمی اما کمب با 5100 کار کردم شاید 4000 تا شات و الان فروختمش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.hosseini نمایش پست ها

و اینکه می فرمایید رفتار نویزی بهتر فول فریم ها درست اما با این حساب نویز بالا به غیر از موضوع افزایش سرت شاتر در چه ژانری بیشتر مطرح هست که در پرتره کمرنگ تره ؟
    پرتره محیطی چطور ؟ کراپ و فول فریم تاثیر قابل ملاحظه ای در مقایسه با هم ندارند در واقع ؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

و اینکه می فرمایید رفتار نویزی بهتر فول فریم ها درست اما با این حساب نویز بالا به غیر از موضوع افزایش سرت شاتر در چه ژانری بیشتر مطرح هست که در پرتره کمرنگ تره ؟
    پرتره محیطی چطور ؟ کراپ و فول فریم تاثیر قابل ملاحظه ای در مقایسه با هم ندارند در واقع ؟
    هر سبکی که تحت کنترل شما نبوده و نور در آن کم باشد که پرتره در آن نمی گنجد
    پرتره محیطی با نور های استدیویی و فلاش ها کاملا کنترل شده است
    رفتار نویزی دوربینهای کراپ جدید خیلی عالی است
    ali.hosseini تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

در پرتره محيطي كنترل عمق ميدان و بوكه نرم و يك دست اهميت زيادي دارد كه عمق ميدان در دوربين هاي فول فريم به دليل سنسور بزرگتر بهتر كنترل مي شود وبهتر مي توان به عمق ميدان كمتر و نتيجتاً پس زمينه محو تر دست پيدا كرد.