صفحه 984 از 1201 نخستنخست ... 484 884 934 974 980 981 982 983 984 985 986 987 988 994 1034 1084 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,831 تا 9,840 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    و اینکه می فرمایید رفتار نویزی بهتر فول فریم ها درست اما با این حساب نویز بالا به غیر از موضوع افزایش سرت شاتر در چه ژانری بیشتر مطرح هست که در پرتره کمرنگ تره ؟
    پرتره محیطی چطور ؟ کراپ و فول فریم تاثیر قابل ملاحظه ای در مقایسه با هم ندارند در واقع ؟
    در مورد موضوع افزایش سرعت شاتر که بدنه ی 6D حتی کندتر از D7200 عمل می کند البته لازم به ذکر است سرعت شاترهای زیاد کاربردی در ژانر پرتره ندارند و بیشتر در ژانر ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

در مورد شرایط نوری هم که سیوشای عزیز توضیح دادند که در ژانر پرتره صحبت بیتشر در مورد نورپردازی و فلاش ها هست و ایزوهای بالا هم باز در ژانر پرتره مفهومی ندارد

فقط تنها موردی که می ماند و آقای چگینی عزیز به آن اشاره کردند موضوع عمق میدان کمتر (بوکه نرم تر و بهتر) در سنسورهای فول فریم است...

اگر شخصی هستید که بیشتر می خواهید پرتره محیطی به صورت حرفه ای کار کنید قطعا باید به سمت فول فریم بروید ولی اگر می خواهید پرتره داخلی و در آتلیه کار کنید فول فریم هزینه اضافست
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.
    اگر می توانستم ماجرا را در قالب کلمات بگویم،دیگر نیازی نبود که دوربین را با خود به این طرف و آن طرف بکشم- لویس هاین ( Lewis Hine )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سپاس از همه
    به نظرم با توجه به اینکه به پرتره محیطی علاقه بیشتری دارم و همچنین آتلیه و استودیو و نورپردازی های خاصی ندارم و بیشتر به عکاسی از محیط با نور طبیعی خودش هستم مانند یه کافه نیمه تاریک و روشن که میزان نویز به نظرم به دلیل ضرورت افزایش ایزو مشکل آفرین خواهد بود
    سعی می کنم با 6D انشا لله شروع کنم و امیدوارم که یه کارکرده کم کار و تمیز بتونم پیدا کنم یا یکم فشار روی بودجه برای خرید بادی اینطوری خیلی راحت ترم و دلم قرص تره

اگر دوستان بتونن در مورد اینکه از کجا می تونم 6دی سالم گیر بیارم و یا چطوری می تونم از وضعیت سالم بودن خودش و سنسورش خبردار بشم ممنون میشم

مرسی بچه ها
    Dariush Chegini، amir.komeily و ali.hosseini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

سلام دوستان.

خیلی وقته که به دلیل مشغله کاری از دنیای عکاسی به دور بودم و هروقت هم لازم میشد از دوربین موبایل استفاده میکردم. یه بار هم تصمیم گرفتم دوربین بخرم ولی بعدش از ذوق و شوق دوباره افتادم.

الان بازم تب عکاسیم بالا رفته و از یه طرف هم خانومم هی میگه چرا یه دوربین نمیخری و خودمم دوست دارم یه دوربین DSLR رده متوسط داشته باشم. ضمینه استفاده هم بیشتر خانگی و عکسهای منظره و شاید ماکرو هست. البته فیلم برداری خوب هم برام مهمه.

توی رده متوسط الان دوربینهای Nikon D5500 kit 18-140 و Canon EOS 750D kit 18-135 موجود هستن که تقریبا هم قیمت اند و من میخوام یکی از اینا رو داشته باشم. یکم بررسی ها رو خوندم و نظرات عموما به سمت نیکون متمایل تر بود. البته توی فیلم برداری به دلیل وجود فکوس قوی تر و لنزهای بی صدا کفه ترازو کاملا به سمت کنون سنگین هست.

به شخصه هم از دوربین انتظار داینامیک رنج و شارپنس بالا رو دارم و میدونم که تا حد زیادی این مسائل وابسته به لنز دوربین هست. خیلی دوست دارم دوستان در مورد کیفیت خروجی لنز کیتهای این دو تا دوربین نظر بدن. هرچند بر اساس این لینک ظاهرا لنز نیکونی عملکرد بهتری داره. و:

I have the Nikon 18-140 and the Canon 18-135 STM. Yes the Nikon is a little bit better in image quality.

تا جایی که خودم فهمیدم اصولا اگه فیلم برداری خوب بخوام باید کنون رو تهیه کنم. در اون صورت کیفیت عکاسی یکم پایین میاد. حالا سوال اینه که چقدر پایین میاد؟ انوقدر که دپرس میشید؟ اونقدر که توی ذوق میزنه؟ اونقدر که از خرید کنون پشیمون میشید؟

در نهایت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. کودم رو بخرم؟

پی نوشت: اصولا فکر نکنم در آینده خیلی بخوام تجهیزات جانبی و لنز و ... بخرم.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط aghahvechy نمایش پست ها
    سلام دوستان.

خیلی وقته که به دلیل مشغله کاری از دنیای عکاسی به دور بودم و هروقت هم لازم میشد از دوربین موبایل استفاده میکردم. یه بار هم تصمیم گرفتم دوربین بخرم ولی بعدش از ذوق و شوق دوباره افتادم.

الان بازم تب عکاسیم بالا رفته و از یه طرف هم خانومم هی میگه چرا یه دوربین نمیخری و خودمم دوست دارم یه دوربین DSLR رده متوسط داشته باشم. ضمینه استفاده هم بیشتر خانگی و عکسهای منظره و شاید ماکرو هست. البته فیلم برداری خوب هم برام مهمه.

توی رده متوسط الان دوربینهای Nikon D5500 kit 18-140 و Canon EOS 750D kit 18-135 موجود هستن که تقریبا هم قیمت اند و من میخوام یکی از اینا رو داشته باشم. یکم بررسی ها رو خوندم و نظرات عموما به سمت نیکون متمایل تر بود. البته توی فیلم برداری به دلیل وجود فکوس قوی تر و لنزهای بی صدا کفه ترازو کاملا به سمت کنون سنگین هست.

به شخصه هم از دوربین انتظار داینامیک رنج و شارپنس بالا رو دارم و میدونم که تا حد زیادی این مسائل وابسته به لنز دوربین هست. خیلی دوست دارم دوستان در مورد کیفیت خروجی لنز کیتهای این دو تا دوربین نظر بدن. هرچند بر اساس این لینک ظاهرا لنز نیکونی عملکرد بهتری داره. و:

تا جایی که خودم فهمیدم اصولا اگه فیلم برداری خوب بخوام باید کنون رو تهیه کنم. در اون صورت کیفیت عکاسی یکم پایین میاد. حالا سوال اینه که چقدر پایین میاد؟ انوقدر که دپرس میشید؟ اونقدر که توی ذوق میزنه؟ اونقدر که از خرید کنون پشیمون میشید؟

در نهایت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. کودم رو بخرم؟

پی نوشت: اصولا فکر نکنم در آینده خیلی بخوام تجهیزات جانبی و لنز و ... بخرم.
    درود بر شما

داینامیک رنج ربطی به لنز نداره. به عملکرد سنسور مربوط میشه که نیکون بهتر عمل کرده.
    شارپنس کاملأ به لنز مربوط میشه.

در مورد فیلمبرداری با dslr اگه قبلأ اینکار رو نکردید توصیه میکنم حتمأ قبل از تصمیم گیری یکبار این کار را بکنید تا خود را محک بزنید که آیا حوصله اینکار را دارید یا خیر!؟
    چون برای کاربردهای خانگی و غیر حرفه ایی، فیملبرداری با dslr با فیلمبرداری با هندی کم خیلی متفاوته. مخصوصأ تو نور کم که بخاطر کنترل عمق میدان نمیتونید دیافراگم رو کامل باز کنید و دردسرهای خاص دیگه...

این موارد رو عرض کردم که بهتر تصمیم گیری کنید. اگر نظرتان این شد که برای فیلمبرداری یک هندی کم کوچک تهیه کنید و برای عکاسی یک dslr ، قطعأ نیکون انتخاب برتر است. اما اگه هر دو را با هم میخواهید همون کنون رو بگیرید.
    اختلاف کیفیت عکس این دو دوربین رو میتونید در سایتهای متفاوت بررسی کنید. مخصوصأ سایت . dpreview

اما اختلاف فاحش در روشن کردن نقاط تیره عکس هستش. نقاط تیره در عکس های نیکون رو میتونید راحت 3 تا 4 استاپ روشنتر کنید بدون ایجاد نویز خاص
    ولی در عکس های کنون اگه نقاط تیره روشنتر بشن نویزهای رنگی پیدا میکنند.

البته بهترین کار اینه که از سایت dpreview از هر دو نمونه بادی عکس خام دانلود کنید و خودتون با لایتروم اونا رو 3 تا 4 استاپ روشنتر کنید تا تفاوت رو ببینید که آیا ارزش دارد تصمیم خود را بخاطرش تغییر بدید یا خیر

موفق باشی
    aghahvechy و ali.hosseini تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر آشنا 7Dmark II آواتار ها
    تشکر کرده
    37

سلام انجمن پهباد کجاست؟ ببخشید اینجا مطرح میکنم. کدوم از این دو گزینه رو بخرم؟
    فروشگاه پیکسل - DJI Phantom 3 Professional Quadcopter with 4K Camer...

فروشگاه پیکسل - DJI Phantom 2 Vision+ Quadcopter with Gimbal-Stabil...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلام
    دوستان عزیز بنده بعد از کلی زحمتی که بهتون دادم پنچ شنبه انشا الله میرم واسه خرید و هنوز بصورت قطعی بین 70 دی و 6 دی موندم البته لنز 50 با دیاف 1.8 می گیرم بعدا به فکر لنز دیگه حسب نیازم انشا ا.. خواهم بود(اگر موضوع انتخاب بین 60 دی و 70 دی بود اونوقت 60 دی رو انتخاب می کردم چون حداقلش متوجه شدم که تهیه و صرف هزینه واسه لنز خیلی مهمتر از بادی هست ) اما وقتی گزینه بادی فول فریم مطرح میشه موضوع میشه مساله ...

چون بیشتر علاقه مند به عکاسی پرتره هستم و بیشتر هم سوژه های هنری رو ترجیج می دم در واقع کار در آتلیه ندارم و نور پردازی استودیویی هم استفاده نمی تونم بکنم بیشتر از نور محیط و پنجره و در واقع پرتره محیطی و حتی عکاسی از سوژه ای که با نور شمع و موبایل و همچین شرایطی نور پردازی میشه و امثال این و یا نور طبیعی بیرون یا تابش آن در فضای داخلی مثل نور روز استفاده می کنم و یا در واقع استفاده خواهم کرد استدعا دارم برای تهیه بادی بنده رو راهنمایی کنید عکاسی بیشتر واسه خودمه و جنبه درآمد نداره اما خیلی موضوع کیفیت عکس خروجی اهمیت داره برام ولی بعید می دونم چاپ با ابعاد نیمه بزرگ هم داشته باشم .....

ضریب فاکتور 1.6 را در نظرم هست ولی فکر نمی کنم مشکی داشته باشم البته اگر فوکال 80 خیلی محدود کننده نباشه که شاید از 40 میلیمتر و یا ... بجای 50 بشه استفاده کرد

لطفا و لطفا و لطفا دوستان از پیشنهاد های ارزشمندتون بنده را بی بهره نزارید اختلاف دو بادی حدود 1.6 میلیون هست که خوب نه زیاده برام و نه کم خوب چون درآمدی از این طرییق ندارم ارزش هزینه نسبت به خرید خیلی پررنگ تره

و در آخر اگر پیشنهادی در خصوص اینکه از کجا خرید کنم بهتره به پیام شخصی لطف کنید تا قوانین فروم هم رعایت بشه

امیدوارم بتونم عضو گرمی برای دوستان باشم .... اجرتون با خدا و حس هنرمندتان

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

با سلام
    دوستان عزیز بنده بعد از کلی زحمتی که بهتون دادم پنچ شنبه انشا الله میرم واسه خرید و هنوز بصورت قطعی بین 70 دی و 6 دی موندم البته لنز 50 با دیاف 1.8 می گیرم بعدا به فکر لنز دیگه حسب نیازم انشا ا.. خواهم بود(اگر موضوع انتخاب بین 60 دی و 70 دی بود اونوقت 60 دی رو انتخاب می کردم چون حداقلش متوجه شدم که تهیه و صرف هزینه واسه لنز خیلی مهمتر از بادی هست ) اما وقتی گزینه بادی فول فریم مطرح میشه موضوع میشه مساله ...
    .................
    اومدم پست هایی که قبلا زدین رو نقل قول کنم دیدم بخوام همشون بذارم یک صفحه کامل پر میشه و از حوصله دوستان خارج. به این پستتون بسنده میکنم:

سعی می کنم با 6D انشا لله شروع کنم و امیدوارم که یه کارکرده کم کار و تمیز بتونم پیدا کنم یا یکم فشار روی بودجه برای خرید بادی اینطوری خیلی راحت ترم و دلم قرص تره
    یا شما فکر کنی تو این فروم سوالتون عنوان نکردین که برای چندمین بار دوباره همون سوالات تکرار میکنین ( که ذکر کردین قبلا همین سوالات پرسیدین و به نتیجه گیری هم رسیدین ) یا ؟؟؟
    hossein_ashrafi، TORGHEH، Ali1360 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

با سلام

چون بیشتر علاقه مند به عکاسی پرتره هستم و بیشتر هم سوژه های هنری رو ترجیج می دم در واقع کار در آتلیه ندارم و نور پردازی استودیویی هم استفاده نمی تونم بکنم بیشتر از نور محیط و پنجره و در واقع پرتره محیطی و حتی عکاسی از سوژه ای که با نور شمع و موبایل و همچین شرایطی نور پردازی میشه و امثال این و یا نور طبیعی بیرون یا تابش آن در فضای داخلی مثل نور روز استفاده می کنم و یا در واقع استفاده خواهم کرد استدعا دارم برای تهیه بادی بنده رو راهنمایی کنید عکاسی بیشتر واسه خودمه و جنبه درآمد نداره اما خیلی موضوع کیفیت عکس خروجی اهمیت داره برام ولی بعید می دونم چاپ با ابعاد نیمه بزرگ هم داشته باشم .....

ضریب فاکتور 1.6 را در نظرم هست ولی فکر نمی کنم مشکی داشته باشم البته اگر فوکال 80 خیلی محدود کننده نباشه که شاید از 40 میلیمتر و یا ... بجای 50 بشه استفاده کرد

لطفا و لطفا و لطفا دوستان از پیشنهاد های ارزشمندتون بنده را بی بهره نزارید اختلاف دو بادی حدود 1.6 میلیون هست که خوب نه زیاده برام و نه کم خوب چون درآمدی از این طرییق ندارم ارزش هزینه نسبت به خرید خیلی پررنگ تره

و در آخر اگر پیشنهادی در خصوص اینکه از کجا خرید کنم بهتره به پیام شخصی لطف کنید تا قوانین فروم هم رعایت بشه

امیدوارم بتونم عضو گرمی برای دوستان باشم .... اجرتون با خدا و حس هنرمندتان
    دوست عزیز فکر می کنم شما چندبار این سوال را مطرح کردین به عناوین مختلف و به عناوین مختلف هم پاسخ آن را از دوستان دریافت نمودید...

ظاهرا شما در پست قبلی اشاره به توانایی خرید بادی 6D دست دوم کردید...بدنه دست دوم چیزی نیست که فروشگاه مشخصی در پیام خصوصی بهتون معرفی کنن شما باید از فردی مطمئن به اصطلاح (تو دست) پیدا کنید مگر اینکه اینقدر صبر کنید تا یه فروشگاهی تو قسمت دست دوم ها با مقداری گارانتی باقیمانده از بدنه آن را به فروش گذاشته باشد...این نکته را حتما توجه کنید که اگر بدنه دست دوم می خرید حتما تضمینی پشت آن داشته باشد...
    اگر هم پیدا نکردید خودتون رو اینقدر اذیت نکنید...عاقلانه نیست با محدودیت بودجه چنین ریسکی کنید و دست دوم خریداری کنید.

اگر تصمیم ندارید نو خرید کنید و نمی توانید آنقدر صبر کنید تا بدنه دست دو تمیز (با پشتوانه ضمانت شرکتی) پیدا کنید، به همان 70D اکتفا کنید...70D بدنه بدی نیست!

تو همین فروم اساتیدی هستند که حتی با 60D صاحب اثرهای خیلی خوبی هستند...بیشتر از بدنه لنز مهم است....از همه اینها واجب تر تکنیک و دانش لازم خود شخص از عکاسی...

موفق باشید
    ویرایش توسط ali.hosseini : Wednesday 3 February 2016 در ساعت 09:13
    hossein_ashrafi و TORGHEH تشکر می‌کنند.
    اگر می توانستم ماجرا را در قالب کلمات بگویم،دیگر نیازی نبود که دوربین را با خود به این طرف و آن طرف بکشم- لویس هاین ( Lewis Hine )

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

دوستان ممنونم و دلیل تکرار دوباره سوالم هست که اول پست هم یه تشکر و عذر خواهی کردم به هر حال متاسفانه رکود مالی این چند سال حساسیت ها رو چند برابر کرده ولی باز هم ضمن پوزش مجدد از فرمایش همه عزیزان سپاسگذارم

واقعیت موضوع اینه که کمی نگرانی پشت موضوع نویز در ایزو ها دارم که نمی دونم در ابعاد و شرایطی استفاده خواهم کرد آیا مشهوده یا نه تا راحت تصمیم بگیرم و دوستانم هم چند نمونه فول فریم دارن و از کیفیتشون خوشم می یاد اما امان از بودجه مالی محدود و درد مشترک هممون و موضوع دوم هم کیفیت و بافت تصاویر فول فریم هست که انتخاب و سخت تر می کنه اما به هر حال میشه به قول دوست عزیزمون به نظرم با 70D ادامه بدم و بعد تسلط و تمرین زیاد بعد ها اگر بازهم نیاز به فول فریم و تفاوت ها تو چشم بود بادی فول فریم تهیه کنم که چند سالی هم ذخیره مالی و و خرید بادی روز اون موقع از امتیازات این مساله هست

هر چند تکراریه شاید اما بحث فلاش اکسترنال و لنز فول هم اضافه میشه که اون وقت باید تا ته بودجه خرج کنم و لخت و پخت بیام بیرون ( نمیشه که )

درسته تو موضوع تهیه لنز باید مطرح بشه اما به عنوان یه پست کوچک با توجه به اینکه پرتره هنری با دیاف باز اغلب کار می کردم به نظرتون لنز کیت 18-135 رو تهیه کنم یا 50 پرایم با دیاف 1.4 حدود قیمت نزدیک به دارند ( البته رو بادی 70دی )

چون هر موقع که با خوشحال و قطعیت میرم سراغ 6دی بودجه و حجم مالی قضیه باعث میشه ترمز بزنم

ممنونم بابت صبر و حوصله عزیزان

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

دوستان ممنونم و دلیل تکرار دوباره سوالم هست که اول پست هم یه تشکر و عذر خواهی کردم به هر حال متاسفانه رکود مالی این چند سال حساسیت ها رو چند برابر کرده ولی باز هم ضمن پوزش مجدد از فرمایش همه عزیزان سپاسگذارم

واقعیت موضوع اینه که کمی نگرانی پشت موضوع نویز در ایزو ها دارم که نمی دونم در ابعاد و شرایطی استفاده خواهم کرد آیا مشهوده یا نه تا راحت تصمیم بگیرم و دوستانم هم چند نمونه فول فریم دارن و از کیفیتشون خوشم می یاد اما امان از بودجه مالی محدود و درد مشترک هممون و موضوع دوم هم کیفیت و بافت تصاویر فول فریم هست که انتخاب و سخت تر می کنه اما به هر حال میشه به قول دوست عزیزمون به نظرم با 70D ادامه بدم و بعد تسلط و تمرین زیاد بعد ها اگر بازهم نیاز به فول فریم و تفاوت ها تو چشم بود بادی فول فریم تهیه کنم که چند سالی هم ذخیره مالی و و خرید بادی روز اون موقع از امتیازات این مساله هست

هر چند تکراریه شاید اما بحث فلاش اکسترنال و لنز فول هم اضافه میشه که اون وقت باید تا ته بودجه خرج کنم و لخت و پخت بیام بیرون ( نمیشه که )

درسته تو موضوع تهیه لنز باید مطرح بشه اما به عنوان یه پست کوچک با توجه به اینکه پرتره هنری با دیاف باز اغلب کار می کردم به نظرتون لنز کیت 18-135 رو تهیه کنم یا 50 پرایم با دیاف 1.4 حدود قیمت نزدیک به دارند ( البته رو بادی 70دی )

چون هر موقع که با خوشحال و قطعیت میرم سراغ 6دی بودجه و حجم مالی قضیه باعث میشه ترمز بزنم

ممنونم بابت صبر و حوصله عزیزان
    با توجه به اینکه میخواهید پرتره محیطی کار کنید حتما سراغ 50 پرایم (canon 50mm f/1.4) بروید کیفیت اپتیک بهتری دارد و عمق میدان و بوکه عالی میدهید
    obsidiyan و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.