صفحه 1013 از 1201 نخستنخست ... 13 513 913 963 1003 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1023 1063 1113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,121 تا 10,130 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز با توضیحاتی که شما دادید بهتره اول فرق بین بدنه های مختلف رو مطالغه بفرمایید و تصمیم بگیری ایا داشتن امکان خاصی براش ما نیاز است یا خیر! رفتار نویزی دوربیهای نیکون و کنون اختلاف وحشتناکی ندارد ولی طبیعتا روی بودجه محدود نیکون کمی منطقیتر به نظر میرسد. در مورد کاربردی که شما میفرمایید کنون هنوز لنز ارزان و مناسبی برای رنج مورد نظر شما عرضه نکرده و اگر امکانات اضافی D5300 برای شما کاربردی ندارد D3300+18-55AFP-VR+35/1.8G-DX نزدیک به همین بودجه شما تمام خواهد شد.
    majidw980 و S.Khosravi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    دوست عزیز با توضیحاتی که شما دادید بهتره اول فرق بین بدنه های مختلف رو مطالغه بفرمایید و تصمیم بگیری ایا داشتن امکان خاصی براش ما نیاز است یا خیر! رفتار نویزی دوربیهای نیکون و کنون اختلاف وحشتناکی ندارد ولی طبیعتا روی بودجه محدود نیکون کمی منطقیتر به نظر میرسد. در مورد کاربردی که شما میفرمایید کنون هنوز لنز ارزان و مناسبی برای رنج مورد نظر شما عرضه نکرده و اگر امکانات اضافی D5300 برای شما کاربردی ندارد D3300+18-55AFP-VR+35/1.8G-DX نزدیک به همین بودجه شما تمام خواهد شد.
    درود
    مرسي از راهنماييتون
    در مورد كيفيت خروجي دوربينهاي نيكون ٣٣٠٠ و ٥٣٠٠ و ٥٥٠٠ عايا تفاوت خاصي هست يا خير فقط امكانات عكاسيي كه دارن متفاوت هست ٥٣٠٠ چه امكاناتي نسبت به ٣٣٠٠ اضافه داره

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

درود
    مرسي از راهنماييتون
    در مورد كيفيت خروجي دوربينهاي نيكون ٣٣٠٠ و ٥٣٠٠ و ٥٥٠٠ عايا تفاوت خاصي هست يا خير فقط امكانات عكاسيي كه دارن متفاوت هست ٥٣٠٠ چه امكاناتي نسبت به ٣٣٠٠ اضافه داره
    5500 که هیچ و به نظر بنده حقیر خودتون رو درگیرش نکنید! ولی با اینکه سنسور 3300 و 5300 خیلی بهم نزدیک ائه 5300 تو این موارد برتری داره:

داشتن اسکرین متحرک
    داشتن نقاط فوکوس خیلی بیشتر و طبیعتا عملکرد بهتر روی اتوفوکوس و دنبال کردن سوژه
    داشتن wifi داخلی و gps و امکان اتصال به تلفن هوشمند برای کنترل دوربین یا انتقال دیتا
    majidw980 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    5500 که هیچ و به نظر بنده حقیر خودتون رو درگیرش نکنید! ولی با اینکه سنسور 3300 و 5300 خیلی بهم نزدیک ائه 5300 تو این موارد برتری داره:

داشتن اسکرین متحرک
    داشتن نقاط فوکوس خیلی بیشتر و طبیعتا عملکرد بهتر روی اتوفوکوس و دنبال کردن سوژه
    داشتن wifi داخلی و gps و امکان اتصال به تلفن هوشمند برای کنترل دوربین یا انتقال دیتا
    درود
    مرسي بزرگوار شما لطف داريد
    پس با اين حساب همون ٥٣٠٠ رو ميگيرم و تو چند ماهه آينده هم اون لنز پيشنهادي دوم رو كه فرموديد تهيه ميكنم فكر ميكنم كاملا جوابگو نيازم باشه مخصوصا كه ٥٣٠٠ به گوشي وصل ميشه و ميشه كنترلش كرد تا حدودي از خود گوشي فقط اين لنز ١٨-٥٥ afp-vr رو پيدا نكردم با اين دوربين تو فروشگاهاي اينترنتي تفاوت زياد هست با vr2 هاي رايج

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

درود
    مرسي بزرگوار شما لطف داريد
    پس با اين حساب همون ٥٣٠٠ رو ميگيرم و تو چند ماهه آينده هم اون لنز پيشنهادي دوم رو كه فرموديد تهيه ميكنم فكر ميكنم كاملا جوابگو نيازم باشه مخصوصا كه ٥٣٠٠ به گوشي وصل ميشه و ميشه كنترلش كرد تا حدودي از خود گوشي فقط اين لنز ١٨-٥٥ afp-vr رو پيدا نكردم با اين دوربين تو فروشگاهاي اينترنتي تفاوت زياد هست با vr2 هاي رايج
    دلیل اینکه تاکید کردم AF-P VR اینه که مطمئن باشید پک جدید خریداری میکنید و درگیر نو یا دست دوم بودن کالا نشید! در ضمن afp-vr به نظر من بخاطر داشتن ماکرو 1:2.5 ارزش پول اضافی که میپردازید رو داره! و اخرین نکته من همین الان چک کردم تابلو ترین فروشگاه انلاین نزدیک 1840 با بیمه موجود داشت این پک رو پس مطمئن باشید موجوده!
    majidw980 تشکر می‌کند.

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

درود
    دوستان بنده زمانی که اولین گوشی دوربین دارمو گرفتم...
    درود
    دوست عزیز قطعا dslrها چندین سر و گردن بالاتر از کامپکت ها و موبایل ها هستند

در تکمیل فرمایشات جناب Rax
    پاسخ سوالات شما فقط و فقط نظر شخصی بنده می باشد:

1. در نور کم اگر با فلاش عکس بگیرید که دیگر جای بحثی ندارد و میتوانید با سرعت بالاتر عکس بگیرید، اگر منظورتان بدون فلاش است میتوانید تا حدی که خروجی نویز دار نشود ایزو را بالا ببرید و نوردهی را جبران کنید و خروجی را میتوان در برنامه هایی مانند "لایت روم" به طرز چشمگیری روشن تر کرد. (البته با فرمت RAW)

2. با توجه به نمونه تصاویری که در dpreview وجود دارد نیکونی ها نسبت به هم رده کنونی نویز کمتری دارند، البته خیلی محسوس نیست. مشاهده

3. شما اول مشخص کنید از چه چیزی میخواهید عکس بگیرید؟ شاید یک لنز پرایم اف 1.8 بیشتر به کارتان بیاید.

4. اگر حرفه تان عکاسی نیست فعلا دور دی7200 را خط بکشید.

5. شما با توجه به اینکه تازه شروع به عکاسی با dslr می کنید به نطر من هرچه دوربین سطح بالاتری بگیرید زودتر از عکاسی زده می شوید لذت عکاسی به این است که مرحله به مرحله تجهیزات را ارتقا دهید، شاید دی3300 نیاز فعلی شما را برآورده کند مگر اینکه همین اول کار نیاز به امکانات بیشتر داشته باشید...
    نگران تنظیمات شاتر و دیافراگم و ایزو هم نباشید بخشی از لذت عکاسی به همین تنظیمات دستی می باشد.

ارادتمند
    majidw980 و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط sinol نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز قطعا dslrها چندین سر و گردن بالاتر از کامپکت ها و موبایل ها هستند

در تکمیل فرمایشات جناب Rax
    پاسخ سوالات شما فقط و فقط نظر شخصی بنده می باشد:

1. در نور کم اگر با فلاش عکس بگیرید که دیگر جای بحثی ندارد و میتوانید با سرعت بالاتر عکس بگیرید، اگر منظورتان بدون فلاش است میتوانید تا حدی که خروجی نویز دار نشود ایزو را بالا ببرید و نوردهی را جبران کنید و خروجی را میتوان در برنامه هایی مانند "لایت روم" به طرز چشمگیری روشن تر کرد. (البته با فرمت RAW)

2. با توجه به نمونه تصاویری که در dpreview وجود دارد نیکونی ها نسبت به هم رده کنونی نویز کمتری دارند، البته خیلی محسوس نیست. مشاهده

3. شما اول مشخص کنید از چه چیزی میخواهید عکس بگیرید؟ شاید یک لنز پرایم اف 1.8 بیشتر به کارتان بیاید.

4. اگر حرفه تان عکاسی نیست فعلا دور دی7200 را خط بکشید.

5. شما با توجه به اینکه تازه شروع به عکاسی با dslr می کنید به نطر من هرچه دوربین سطح بالاتری بگیرید زودتر از عکاسی زده می شوید لذت عکاسی به این است که مرحله به مرحله تجهیزات را ارتقا دهید، شاید دی3300 نیاز فعلی شما را برآورده کند مگر اینکه همین اول کار نیاز به امکانات بیشتر داشته باشید...
    نگران تنظیمات شاتر و دیافراگم و ایزو هم نباشید بخشی از لذت عکاسی به همین تنظیمات دستی می باشد.

ارادتمند
    با ارتقای پلکانی تجهیزات مخالف نیستم ولی با اینکه از کف شروع کنیم چرا.دلیلی نداره تا این حد جیب صاحبان صنایع رو شارژ کنیم.بهتره کار رو دست کم با یک میان رده مثل 5200 ولنز 105-18 شروع کرد.نکته ای هم در خصوص فلاش مطرح شد که در اون اشکالی نمی بینم جز یک مورد که شاید خوب برداشت نکرده باشم ولی اینجا ذکر میکنم که فلاش وسیله ای برای جبران نوردهی نیست.بلکه وسیله ای برای اصلاح نور دهی است.
    با تشکر.
    S.Khosravi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    با ارتقای پلکانی تجهیزات مخالف نیستم ولی با اینکه از کف شروع کنیم چرا.دلیلی نداره تا این حد جیب صاحبان صنایع رو شارژ کنیم.بهتره کار رو دست کم با یک میان رده مثل 5200 ولنز 105-18 شروع کرد.نکته ای هم در خصوص فلاش مطرح شد که در اون اشکالی نمی بینم جز یک مورد که شاید خوب برداشت نکرده باشم ولی اینجا ذکر میکنم که فلاش وسیله ای برای جبران نوردهی نیست.بلکه وسیله ای برای اصلاح نور دهی است.
    با تشکر.
    درود

همانطور که این دوستمان (majidw980) گفتن حرفه شان عکاسی نیست پس در دراز مدت هم نیازی به ارتقای بدنه نخواهند داشت و حتی در صورت ارتقا زیاد جیب صاحبان هم پر نمی شود.
    هدف خروجی مناسب در نور ضعیف است که به نظر من دو لنز 18-55 و 35 اف 1.8 کاربردی تر است. استفاده از فلاش هم برای جبران سرعت شاتر مطرح کردم. (در تاریکی)

ارادتمند
    S Noora تشکر می‌کند.

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

درود!
    عزیزی از عزیزان با بودجه سه میلیون قصد تهیه بادی کراپدار نیکون دارند. من براش جستجو کردم و با در نظر گرفتن لوازم جانبی دو گزینه زیر رو یافتم:
    D7000 + 18-105 + 50 f/1.8D و سه پایه و یک عدد فیلتر
    D5300 + 18-140 +50 f/1.8G و دیگر هیچ!

حالا بنظر شما کدوم مجموعه معقول تره؟ با توجه به اینکه اصلا قصد فیلمبرداری هم نداریم.
    ویرایش توسط E.K.Studio : Sunday 8 May 2016 در ساعت 11:10
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.

تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط E.K.Studio نمایش پست ها
    درود!
    عزیزی از عزیزان با بودجه سه میلیون قصد تهیه بادی کراپدار دارند. من براش جستجو کردم و با در نظر گرفتن لوازم جانبی دو گزینه زیر رو یافتم:
    D7000 + 18-105 + 50 f/1.8D و سه پایه و یک عدد فیلتر
    D5300 + 18-140 +50 f/1.8G و دیگر هیچ!

حالا بنظر شما کدوم مجموعه معقول تره؟ با توجه به اینکه اصلا قصد فیلمبرداری هم نداریم.
    درود

در چه ژانری میخواهند عکاسی کنند؟
    این دو بدنه مزایا و معایبی نسبت به هم دارند
    سری 7xxx راه را برای کوچ به فول فریم های نیکون در آینده هموار می کند و همان تنظیمات رده فول فریم را دارند، بدنه محکم تر، نمایشگر دوم، سرعت شاتر بالاتر و فوکوس سریعتر از برتری های سری 7xxx می باشد.
    در مقابل هم 5300 نسبت به 7000 از سنسور و پردازشگر جدیدتر و همینطور نمایشگر چرخان و وای فای داخلی بهره می برد.
    در مورد لنزها هم باید خودشان تصمیم بگیرند که اختلاف 35میلیمتر اهمیت دارد یا خیر.

ارادتمند
    E.K.Studio تشکر می‌کند.