صفحه 11 از 25 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 241
Like Tree469تشکر

موضوع: تبدیل لنز معکوس یا Reverse Adapter Ring

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    استاد این پیشنهاد رو برای کانن 700 دی هم توصیه می کنید؟ از چه سایز حشرات با این لنز می شه ماکرو گرفت؟
    سلام
    بنده که استاد نیستم دوست عزیز
    بطور کلی عرض میکنم که بهترین راه برای ورود موفق به ماکروگرافی تهیه یک لنز ماکرو با قدرت یک به یک است که البته نوع و کیفیت آن بسته به شرایط مالی شما دارد، اما بطور کلی لنزهای ماکرو کیفیت نسبتا خوبی دارند و برای ثبت ماکرو حشرات و یا اجسام بیجان مناسب هستند.
    این در صورتی است که انواع مختلف لنز معکوس نوع کارایی دیگری دارند و بنده اصلا برای شروع آنها را پیشنهاد نمیکنم علت هم این است که خود ماکروگرافی ژانر مشکلی است و استفاده اولیه از لنز معکوس آن را مشکل تر خواهد کرد و صد البته کاربر را زده و بی انگیزه تر می سازد
    در مورد کنون دی 700 هم همین پیشنهاد را دارم به خصوص که از چند هفته دیگر فصل ماکروگرافی شروع خواهد شد
    موفق باشین
    K_NMT، lamagra، SHOK53 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    دوست عزیز معکوس 18-55 برای حشرات بسیار کوچک مثلا حدود 1 الی 3 میلیمتر مناسب است که هم می توان به آنها نزدیکتر شد و هم در مرکز لنز باشند و کیفیت نهایی مناسب باشد، همچنین جهت فوکوس استکینگ که سوژه ثابت و مرده است مناسب است.
    پیشنهاد بنده این است که یک لنز ارزان قیمت مثلا تامرون 90 ورژن یک را برای چنین دوربین ارزشمندی تهیه نمایید تا بتوانید لذت ماکروگرافی را درک کنید
    لنزهای معکوس در ابتدا خیلی زود شما را خسته و پشیمان خواهد کرد
    موفق باشین
    با تشکر از راهنمایی خوبتان ، باید عرض کنم بنده در حال حاضر لنز ماکرو 105 سری جی نیکون ، بسته سه عددی اکستنشن تیوب کنکو ، تله کانورتور 1.4 کنکو و همچنین فلاش ماکرو نایسین را دارم ، راستش لنز 18-55 را برای استفاده ترکیبی با 105 می خواستم ، نظرتان در این مورد چیست و اینکه در میان سه برند نیکون ، کانن و پنتاکس کدام شارپ بهتری دارد و شما کدام را پیشنهاد می کنید ؟ البته در لنز ترکیبی هم همچنان مشکل فاصله کم لنز تا سوژه وجود دارد ، با سپاس فراوان از دقت و حوصله شما
    یا حق

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

18-55 یه اسباب بازی به تمام معناست. نه ماکروش خوبه نه استفاده معمولیش ...
    ببخشید تو گلوم گیر کرده بود اینجا فریاد زدم!

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    18-55 یه اسباب بازی به تمام معناست. نه ماکروش خوبه نه استفاده معمولیش ...
    ببخشید تو گلوم گیر کرده بود اینجا فریاد زدم!
    این عکس با ۱۸-۵۵ معکوس گرفته شده ، لطفا با نظرات شخصی خودتان دیگران را گمراه نکنید.

7383_445929668819911_1013284585_n.jpg
    Shafy، Digital Lover، lamagra و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

پیش فرض لنز Four Thirds روی سنسور APS-C ؟؟

سلام

آیا از معکوس لنزهای Four Thirds میشه روی سنسور APS-C استفاده کرد؟

ممنون

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    جناب فیروزبخش ، در مورد خروجی هم خروجی کامپکتها به خوبی لنز و دوربین DSLR نیست.
    علت اینکه شما فکر میکنید خروجی خوبی دارند این است که تصاویر را در اینترنت با اندازه کوچک مشاهده میکنید که بسیاری از ضعفهای خروجی اینگونه دوربینها را نشان نمیدهد.
    موفق باشین
    دوست من
    من نگفتم کامپکت ها خروجى بهترى دارند، خودم 7 سال با دى اس ال آر کار مى کنم، کيفيت اين کلاس اصلا قابل مقايسه با کامپکت نيست.
    بحث در مورد لنز معکوس و دردسر هاش بود، البته خودتون هم اشاره کرديد که لنز معکوس عکاس رو نااميد مى کنه و بهتره بريم لنز ماکرو بگيريم...
    من همردر همين راستا عرض کردم، شايد گرفتن يه کامپکت يا لايک حرفه اى مثل سرى G کنون دردسرش از تيکه تيکه کردن يه لنز کمتر باشه و خروجى مطلوب ترى بده. اين رو هم بايد در نظر داشت اکثريت کاربران تالار آماتور هستن، البته آماتور نه به معناى غلطش که فکر مى کنن يعنى تازه کارا، کلاس اوليا،... آماتور به معناى واقعيش که يعنى عکاسايى که واسه دل خودشون عکس مى گيرين، که شايد خودشون هم دنبال خروجى هاى A++ نباشن.
    چون کسى که واقعا بخواد عکاسى ماکرو انجام بده بهتره يه لنز ملکرو بگيره، نه اينکه لنز رو معکوس کنه
    .البته من هميشه از اين جور خلاقيت ها خوشم مياد و واقعا تحسين مى کنم، معکوس کردن يه لنز ارزون قيمت و تغيير دادن کاربريش واقعا تحسين برانگيزه.
    AshegheDVB و M.smaelnedjad تشکر می‌کنند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    این عکس با ۱۸-۵۵ معکوس گرفته شده ، لطفا با نظرات شخصی خودتان دیگران را گمراه نکنید.

به قول فرنگی جماعت: wooooooooooooow
    آقا حرفمو پس گرفتم. من بلد نیستم گردن لنز بیچاره انداختم.
    شرمنده
    shahbazi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها

به قول فرنگی جماعت: wooooooooooooow
    آقا حرفمو پس گرفتم. من بلد نیستم گردن لنز بیچاره انداختم.
    شرمنده

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    یه سوال از اساتید محترم داشتم : اینکه برای استفاده از لنز 18-55 به صورت معکوس برای عکاسی ماکرو لنز با چه نام تجاری شارپ بهتری داره از میان کنون ، نیکون و پنتاکس با توجه به اینکه بدنه من نیکون دی7100 می باشد و سوال دیگه اینکه : در عکاسی ماکرو به صورت لنز معکوس 18-55 چطوری میتوان فاصله لنز تا سوژه رو بیشتر کرد ؟ چرا که فاصله بسیار کم می شود و همین امر موجب فرار کردن سوژه می شود ، البته من در مقاله ای دیده بودم که گفته بود با اضافه کردن اکستندر می توان این فاصله را افزایش داد ، ممنون از راهنمایی شما عزیزان
    یا حق ...
    جناب shahbazi عزیز خوشحال میشم شما هم در این مورد بنده رو راهنمایی کنید
    با سپاس از شما
    یا حق
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

سلام بر دوستان و اساتید گرامی. مباحثتون رو دنبال می کردم و تا حد درک خودم استفاده کردم. دوست دارم ماکروگرافی رو تجربه کنم در ابتدا و اگر جدی تر بودم لنز تخصصی براش خریداری کنم، فعلاً یه لنز 18-105 و 50 1.8g دارم. می خواستم ببینم رینگ برای کدوم یکی بگیرم خروجی بهتری بهم می ده؟
    و اینکه جناب چگینی فرموده بودند لنز 24 یا 28، اگر اشتباه نکنم! تهیه کنیم برای این منظور مناسبه، در این مورد سؤال برام ایجاد شد که برای استفاده از لنز معکوس "ماونت" نقش داره؟ یه لنز کانن برای این منظور! قابلیت استفاده بر دوربینم-d7000- (به عنوان مثال)رو نداره؟(صرفاً سؤال برم ایجاد شد که تو لنز معکوس ماونت مؤثره یا نه) و این که لنز 24 یا 28، رو اگر می شه مدل دقیقش رو بفرمایید ممنون می شم.

صفحه 11 از 25 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین