صفحه 67 از 206 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 117 167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 661 تا 670 , از مجموع 2059
Like Tree2546تشکر

موضوع: کیف های تجهیزات عکاسی

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض پاسخ: کیف های تجهیزات عکاسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

فقط تنها چیزی که در مورد کیفهای لوپرو عذابم میدهد, لزوم استفاده از آن کاورهای مسخره ضد باران در مدلهای AW است, که ظاهر کیف را شبیه " بقچه " میکند! :cool: اما در خیلی از برندها (از جمله همین تامراک) جنس پارچه و زیپهای روکش دار, آدم را از شر این روکش نایلونی راحت میکند.

وحيد جان
    مايلم در مورد اين روكشهاي لوپرو توضيحي بدم
    شخصا كيفي دارم كه داراي زيپهاي مورد نظر شماست و بدليل سفت بودن زيپها، سرعت عمل رو كم مي كنه و الان بعد از حدود 2 سال استفاده، بدليل فشار زيادي كه هنگام باز و بسته كردن اونها بايد وارد كرد، زيپها دارن خراب مي شن و عملا كيف بلا استفاده خواهد شد:( شخصا هم تا حالا جرات نكردم اين كيف رو زير بارون قرار بدم!
    در مقابل، كيفي از لوپرو دارم با همين روكشها كه با جرات بيشتري در معرض بارش باران و بلاياي طبيعي قرارش مي دم...در عوض زيپهاي خيلي روان و خوبي داره.
    در واقع اگر اين زيپها و جنسهاي خاص پارچه اي، قابليت محافظت خوب در برابر آب و خاك داشتند، حتما برندهاي خوب كوله پشتيهاي كوه نوردي، از اين تكنولوژي استفاده مي كردند و روكشهاي AW مدتها پيش حذف مي شدند...ولي چرا اينطور نشده؟ چون هيچكدوم كارآيي اين روكشها رو در برابر آب و گرد و خاك ندارند.
    بنابراين به نظر من، طراحي لوپرو حرفه اي تر هست و انتخاب شما، به كاربردتون بستگي كامل پيدا مي كنه.
    فعلا...
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

با سلام من بیش از 3 سال کیف tamrac modele 5584 را دارم استفاده میکنم و تقریبا در همه شرایط سخت مثله زیر بارونه تند در شبه قاره هند و برف در اروپا و گرد و غبار شدید در آفریقا امتحانه خودشو پس داده و از نظر ظاهر نمیتونم بگم زیباست اما زشت هم نیست و تو این مدت هم از قیافه نیافتاده.
    ولی در مورد کاور تجربه خوبی ندارم مخصوصا که بیشتر اوقات برای اماده شدن در مقابله مثلا بارون محدودیت زمانی و بسته بودن دست و عدم توجه به اون آسیب های جدی رو به وسایلم وارد کرده.
    mreza1001، R.Asgari و Maisam.H تشکر می‌کنند.

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

راستی kata هم تویه ایران نمایندگی داره ؟؟

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در واقع اگر اين زيپها و جنسهاي خاص پارچه اي، قابليت محافظت خوب در برابر آب و خاك داشتند، حتما برندهاي خوب كوله پشتيهاي كوه نوردي، از اين تكنولوژي استفاده مي كردند و روكشهاي AW مدتها پيش حذف مي شدند...ولي چرا اينطور نشده؟ چون هيچكدوم كارآيي اين روكشها رو در برابر آب و گرد و خاك ندارند.
    بنابراين به نظر من، طراحي لوپرو حرفه اي تر هست
    بر اساس همین استدلال می توان نتیجه گرفت که لوپرو حرفه ای نیست چون خیلی از تکنولوژی هایی که توی ساخت و طراحی کوله های حرفه ای کوهنوردی به کار می رود ندارد! یا بالاتر نتیجه می شود که کلاً کیف عکاسی حرفه ای نداریم!

استدلال درستی نیست. شما بهتر می دانید که کوله های کوهنوردی برای چه شرایطی ساخته می شوند. مثلاً وزنی که باید تحمل کنند ( که بخشی از این فشار به زیپ ها وارد می شود) شاید اجازه ندهد از این نوع زیپ استفاده کنند. یا اینکه چنین زیپ هایی برای دماهای زیر 15- مناسب نباشد ( که در کوه عادی است اما برای یک عکاس تقریباً به معنی تعطیل کردن کار است) و .... یا فشار بادی که باید تحمل کنند ... روکش اصطکاک را هم کم می کند. ...
    ویرایش توسط mreza1001 : Wednesday 9 June 2010 در ساعت 00:50
    amma و xman_a تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

خیلی وقت ها بسیاری از اظهارات دوستان از عدم آگاهی ایشان و تسلط کافی به بحث نشات می گیرد.

شرکت لوپرو یکی از زیر مجموعه های شرکت لوآلپاین است ( لو الپاین را دوستان کوهنورد بسیار بهتر و دقیق تر از بنده می شناسند اما یکی از معتبر ترین برند های حال حاضر در تجهیزات کوهنوردی است )

یقینا تکنولوژی ها و نوآوری های کوهنوردی بسیار وارد کوله های لوپرو می شوند.حتی بیشتر از تامراک و کاتا...

http://www.lowealpine.com/
    nmroshan، Akazemi، K_NMT و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    16459

یکی از ویژگی های کیف های تامراک حفظ دمای داخل کیف در شرایط نامتعادل است.

مثلاً در یک پروژه ساختمانی در جنوب کار می کنید و 1 ساعت برای صرف ناهار زیر کولر گازی وارد کانکس می شوید. ;) دوربین و لنز ها را که نمی توانید همان بیرون قرار دهید . . .

اتفاقاً همان زیپ ها به این حفظ دما کمک می کنند . توضیحی که در خورد سایتش در باره زیپ ها داده :

Zippers
    We use high quality, self-healing nylon coil zippers in all of our products (except vests). When zippers are used in extreme situations, the importance of self-healing coil cannot be over emphasized. In major openings and pockets we use ZipClip™ zipper pulls for quick access
    کد HTML:
    http://www.tamrac.com/welcome.htm

بر اساس همین استدلال می توان نتیجه گرفت که لوپرو حرفه ای نیست چون خیلی از تکنولوژی هایی که توی ساخت و طراحی کوله های حرفه ای کوهنوردی به کار می رود ندارد! یا بالاتر نتیجه می شود که کلاً کیف عکاسی حرفه ای نداریم!
    گویا منظور رو بد رسوندم. اگر تمام تکنولوژی هایی که در تولید کوله های کوه استفاده می شود در کیف عکاسی استفاده نکنند یعنی حرفه ای نیستند یا بلد نیستند؟ منظورم این است که اگر استفاده نمی کنند حتماً دلیلی دارد و اگر از چیزی در عکاسی استفاده شود و در کوهنوردی استفاده نشود دلیل بر بد یا ناکارا بودنش نیست.هست؟

ضمناً کوله های تامراک هم از همان روکش های کذایی تکنولوژیک دارند که جداگانه فروخته می شود و قابل تهیه است. البته کمی گران است (حدود 20 - 30هزار تومان ) و ارزانترش از فروشگاه های لوازم کوهنوردی قابل تهیه است (5 الی 10 هزار تومان).
    ویرایش توسط mreza1001 : Thursday 10 June 2010 در ساعت 00:37
    Omid Araki، xman_a، siavash_f و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

I've owned both and neither is any better than the other. Qualitywise they seem pretty equal to me. I really can't figure out why Lowepro costs more for bags with similar features. I'm not knocking either one, they are both very nice. I would personally just rather use whatever extra cash I saved to get another CF card or something.. You aren't sacrificing quality by buying Tamrac
    نظر یک کاربر برای مقایسه لوپرو با تامراک

کد HTML:
    http://www.airliners.net/aviation-forums/aviation_photography/read.main/251180/
    xman_a تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

سلام دوستان
    امروز از فروشگاه سیگل کیف Tamrac velocity 10x(5770) i رو به قیمت 85000 تومان خریداری کردم جالبیش اینه که هر دوتا بدنه همراه با لنز توش جا شد و مطابق عکس یک فلاش 430 هم به راحتی جا شد کمی باز هم موند
    موفق باشید/
    mreza1001 و xman_a تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

تشکر کرده
    16459

راستش من رفته بودم که همین مدل رو بخرم اما دیدم :

الف- دسترسی فقط از بالا داره

ب - مدل های کوچکش که دوربینم جا نشد مدل 9X و10X هم که جامیشد برای تک بند بودن بزرگ بود حد اقل به هیکل کمن نمی خورد اما برای افراد درشت فکر کنم خوبه.

اما مورد الف ناامیدم کرد چون دسترسی حالت ترتیبی دارد و وزن دوربین هم میاد روی لنز نازنین!

لذا بی خیال شدم و یکی از کوله ها رو خریدم 10 هزار تومان گرانتر
    siavash_f تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

سلام، چند وقته که مشکلاتم با Fastpack 200 زیاد شده و کمی تصمیم به تعویضش دارم.
    من این کوله رو به عنوان کوله روزمره استفاده می کنم (و همه جا دوربین باهامه)
    مشکلاتی که من رو اذیت می کنه:
    - جا نشندن اشیای بزرگ حتی یک کاغذ A4 یا یک کتاب.
    - بسیار یُقُر و زشت بودن در پشت (نسبت به سایز بدن خودم)
    - صاف و سفت بودن پشتش که وقتی کیف سنگینه و مسیر طولانی کمر خیلی فشار میاد بهش.
    فعلا همین ها توی ذهنم بود. می خواستم 350 بگیرم که دیدم میشه یک کوله که آدم رو پستش بسته :biggrin:
    مدل های مشابه که دوربین از کنار باز شه و همچنین فضا برای چیز های عمومی زیاد (بیشتر دراز بودن فضا مد نظرمه برای کتاب و کاغذ، که البته میشه توی جای لپ تاپ گذاشت) رو اگه میشه پیشنهاد بدید.(حتما نیاز نیست از کنار باز شه. فقط دسترسی به دوربین پر سرعت باشه)

من خودم Tamrac 3385 رو دیدم چیز خوبی بود. چطوره؟

در ضمن هر چی کیف شل و ول تر باشه (مثل کوله های معمولی) بهتره!
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    عليرضا تارا

صفحه 67 از 206 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 117 167 ... آخرینآخرین