صفحه 144 از 206 نخستنخست ... 44 94 134 140 141 142 143 144 145 146 147 148 154 194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 2059
Like Tree2546تشکر

موضوع: کیف های تجهیزات عکاسی

كاربر همراه mehran2190 آواتار ها
    تشکر کرده
    834

من یه کیف Lowepro دارم ولی قسمت مخملی دستش در اثر رطوبت زیاد شمال پودر شد. مجبورم یه کیف دیگه بخرم، ظاهرا Lowepro خیلی کمیاب شده. اکثر سایت ها دیگه موجود ندارن. هر چند کیفیت ساخت Lowepro بی نظیره ولی ترجیح میدم فعلا تغییر برند بدم. حالا به نظر اساتید کیفیت ساخت Vanguard بهتر هست یا Tamrac؟ یا اگه برند بهتری هست بفرمائید. قیمتش هم مهم نیست.ممنون.
    iardavan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    من یه کیف Lowepro دارم ولی قسمت مخملی دستش در اثر رطوبت زیاد شمال پودر شد. مجبورم یه کیف دیگه بخرم، ظاهرا Lowepro خیلی کمیاب شده. اکثر سایت ها دیگه موجود ندارن. هر چند کیفیت ساخت Lowepro بی نظیره ولی ترجیح میدم فعلا تغییر برند بدم. حالا به نظر اساتید کیفیت ساخت Vanguard بهتر هست یا Tamrac؟ یا اگه برند بهتری هست بفرمائید. قیمتش هم مهم نیست.ممنون.
    حق با شماس واقعا کیفیت این کیف ها خیلی عالیه
    شما که فعلا کیف دارید!
    بگذارید وارد کنند. یک شرکت زده داره وارد می کنه!
    اگر خواستید پیام خصوصی بدید اسم شرکت را خدمتتون بفرستم
    ata_m3، mehran2190، iardavan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود

سوای تمام مسائل فنی که دوست عزیز مصطفی جان فرمودند، نکته ای رو هم به نظرم اومد که گفتنش شاید لازم باشه.

با توجه به اینکه خدای نکرده احتمال سرقت کیف و تجهیزات تقریبا همه جا هست، کیفی انتخاب کنید که توجه سارقان را کمتر به خود جلب کند. مثلا از انتخاب کیفهایی با رنگهای نارنجی، سبز، زرد، آبی، قرمز و ... که دارای رنگهایی روشن هستند که در میان جمعیت و شلوغی شهر به آسانی قابل تشخیص هستند پرهیز کنید.
    رنگهای مشکی، قهوه ای و سرمه ای و کلا رنگها تیره که توجه ها رو به خودشون جلب نکنند مناسب تر هستند.

مورد بعدی اینکه هر دفعه برای عکاسی که تشریف میبرید کیف رو خیلی زیاد پر نکنید، فقط و فقط لوازم و لنزهایی که لازم خواهید داشت رو همراه ببرید که هم بارتون سبکتر بشه و هم اینکه که جلب توجه نکنه. ممکنه سارقی دوربین رو دست شما ببینه و با توجه به اینکه کوله رو هم پر کرده اید، این احتمال که ممکنه کیفتون پر از لنزهای گرون قیمت و سایر تجهیزات باشه، ذهن سارق رو تحریک می کنه.

درسته که اندازه کوله پشتیها بزرگه و ممکنه بگید که سارق نمی تونه از محتویات کیف سر در بیاره اما اگه کیف رو پر کرده باشید، فشاری که بند های کوله از سمت بالا به پایین روی شونه هاتون وارد می کنه و باعث میشه تا کوله حالت افتادگی پیدا کنه و وزنش روی قسمت تحتانی متمرکز بشه باز هم ذهن سارق ها رو تحریک خواهد کرد، مخصوصا اینکه لنزهای سنگین مثل 200-70 همراهتون باشه.

تحت هیچ گونه شرایطی هم کوله رو از خودتون دور نکنید و سعی کنید تمام وقت روی شونه هاتون باشه و در محل های خلوت و دور از دید ها اقدام به تعویض لنز کنید.

بعضی از کوله ها برای امنیت بیشتر دارای بندهای کمری هم هستند که بهتره اونها رو هم در نظر داشته باشید که مورد مثبتی هست.

پاینده باشید.
    البته مهمترین دلیل استفاده از بند کمری در کوله ها انتقال وزن به مرکز ثقل بدن هست! بستن کوله اصولی دارد که انشااله در وقت مناسب بصورت کامل توضیح خواهم داد!
    Amir Abdolpanah، mSafdel، nicebluesky و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

uploadfromtaptalk1408451294048.jpguploadfromtaptalk1408451311447.jpguploadfromtaptalk1408451326282.jpguploadfromtaptalk1408451333542.jpg
    کیف به دستم رسید.خیلی جا داره و خوب و محکمه.یه کیف دارم باهاش میرم سر کار 2 ساله،هیچیش نشده.امیدوارم این هم مثله اون باشه.بندهاش خیلی زیاده و زد تو ذوقم.کاربردشو مصطفی جان لطف کن و بگو.2 تا بند داره یکی کمر و یکی سینه.محفظه لپتاپ هم داره.ممنون میشم راهنمایی کنید که کاربردای هرکدوم چیه.uploadfromtaptalk1408451333542.jpguploadfromtaptalk1408451326282.jpg

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

اگر خدا یاری کنه یکی دو هفته دیگه راهی سفر میشم. کیف عکاسی واسه سفر کنجایش کافی رو نداره.و دوری که برای خرید کوله پشتی زدم نتیجه خاصی در بر نداشت.
    ازونجا که در هر بحث و مسائله ای از عکاسی اینجا مشورت کردم ضرر نکردم. اومدم تا دراین باره هم از دوستان بپرسم.و ببینم چه چیزی پیشنهاد میکنن.

لازم نیست بگم که کوله پشتی باید مقاوم باشه چون دشمن لنز و دوربین ضربه هست و حداقل باید به اندازه ای مقاوم باشه که وقتی از روی شونه افتاد اتفاقی نیافته و ضربه ای به دوربین و تجهیزات نحوره.

حداقل سه لنز در این سفر همراهمه + دوربین. یکی از لنزهای 500 میلیمتری هست که 30 سانت درازا داره. جوری باشه که این لنز در حالتی که به دوربین متاصله در این کوله جا بگیره.
    کوله حداقل ظرفیت چهار لنز رو داشته باشه.

پس اگر بخوام جمع بندی کنم ارتفاع داخلی کوله حداقل باید نزدیک 40 سانت باشه
    جنس و ضربه گیر های خوبی داشته باشه
    حداقل جای 4 لنز و باطری و ریموت و ترجیحا فلاش رو داشته باشه.

250 یا نهایتا 300 تومن واسش کنار گذاشتم.

چیز خاصی با این ویژگی ها و در این رنج قیمت پیشنهاد میکنید دوستان؟

ممنون میشم از راهنماییتون.

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    اگر خدا یاری کنه یکی دو هفته دیگه راهی سفر میشم. کیف عکاسی واسه سفر کنجایش کافی رو نداره.و دوری که برای خرید کوله پشتی زدم نتیجه خاصی در بر نداشت.
    ازونجا که در هر بحث و مسائله ای از عکاسی اینجا مشورت کردم ضرر نکردم. اومدم تا دراین باره هم از دوستان بپرسم.و ببینم چه چیزی پیشنهاد میکنن.

لازم نیست بگم که کوله پشتی باید مقاوم باشه چون دشمن لنز و دوربین ضربه هست و حداقل باید به اندازه ای مقاوم باشه که وقتی از روی شونه افتاد اتفاقی نیافته و ضربه ای به دوربین و تجهیزات نحوره.

حداقل سه لنز در این سفر همراهمه + دوربین. یکی از لنزهای 500 میلیمتری هست که 30 سانت درازا داره. جوری باشه که این لنز در حالتی که به دوربین متاصله در این کوله جا بگیره.
    کوله حداقل ظرفیت چهار لنز رو داشته باشه.

پس اگر بخوام جمع بندی کنم ارتفاع داخلی کوله حداقل باید نزدیک 40 سانت باشه
    جنس و ضربه گیر های خوبی داشته باشه
    حداقل جای 4 لنز و باطری و ریموت و ترجیحا فلاش رو داشته باشه.

250 یا نهایتا 300 تومن واسش کنار گذاشتم.

چیز خاصی با این ویژگی ها و در این رنج قیمت پیشنهاد میکنید دوستان؟

ممنون میشم از راهنماییتون.
    درود
    دوست عزیز من هم مدت زیادی دنبال این مورد بودم در آخر کوله پشتی VANGUARD UP-RISE II 48 خریدم تو بازار میتونید پایینتر از قیمت سایتها بخرید
    لپ تاپ 15.6 به راحتی توش جا میشه درونش خیلی جا داره یه قابلیت خیلی خوب داره که دوربین رو خیلی سریع و از بقل میتونید ازش خارج کنید
    توش ضربه گیر متحرک داره و حجم کیف هم قابل افزایشه کاور ضد بارون داره و خیلی خوش دسته و بند حمایل هم داره وزنشم قابل تحمله نسبت به جایی که میگیره
    چندتا عکس میذارم ببینید
    vanguard-up-rise-ii-48 (1).jpgvanguard-up-rise-ii-48 (2).jpgvanguard-up-rise-ii-48 (3).jpgvanguard-up-rise-ii-48 (4).jpgvanguard-up-rise-ii-48.jpg
    البته منتظر تجربیات بقیه دوستان هم باشید این تجربه من بود
    راستی سفر خوش بگذره
    عصر خوش
    msh2200، a.g g.a و saman-r تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

درود
    دوست عزیز من هم مدت زیادی دنبال این مورد بودم در آخر کوله پشتی VANGUARD UP-RISE II 48 خریدم تو بازار میتونید پایینتر از قیمت سایتها بخرید
    لپ تاپ 15.6 به راحتی توش جا میشه درونش خیلی جا داره یه قابلیت خیلی خوب داره که دوربین رو خیلی سریع و از بقل میتونید ازش خارج کنید
    توش ضربه گیر متحرک داره و حجم کیف هم قابل افزایشه کاور ضد بارون داره و خیلی خوش دسته و بند حمایل هم داره وزنشم قابل تحمله نسبت به جایی که میگیره
    چندتا عکس میذارم ببینید
    دوست عزیزم خیلی ممنونم از شما برای راهنمایی و گذاشتن عکس ها.

کوله خیلی جالبی هست. دقیقا همونیه که من دنبالشم.
    منتها قیمتش بالاست.
    نزدیک 450 تا 500 هزار تومنه. به بودجه من که تا 300 تومن هست جور نمیشه.
    چیز دیگری مد نظر دارید تا رنج قیمتی 300؟

نظر خودم این هست با 280 تومن قیمت
    http://benro.eachshot.com/product/be...bag_200_black/

چطوره؟
    کاملا جای همه چیزهام رو داره
    ویرایش توسط saman-r : Tuesday 19 August 2014 در ساعت 19:05

كاربر همراه
    تشکر کرده
    132

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    دوست عزیزم خیلی ممنونم از شما برای راهنمایی و گذاشتن عکس ها.

کوله خیلی جالبی هست. دقیقا همونیه که من دنبالشم.
    منتها قیمتش بالاست.
    نزدیک 450 تا 500 هزار تومنه. به بودجه من که تا 300 تومن هست جور نمیشه.
    چیز دیگری مد نظر دارید تا رنج قیمتی 300؟

نظر خودم این هست با 280 تومن قیمت
    http://benro.eachshot.com/product/be...bag_200_black/

چطوره؟
    کاملا جای همه چیزهام رو داره
    این مدل بنرو تک بند هست و ممکنه اذیتت کنه.2 بند بگیر که سنگینی کوله پخش بشه رو شونه و کمر.من جای شما بودم یه نگاهی هم به benro journo 300 و 400 مینداختم.همچنین vanguard adaptor 48.من 400 benroرو 260 خریدم و با هزینه 14 تومنی تیپاکس کمتر از 24 ساعت به دستم رسید.عکس هاشم بالا هست.بسیار جا دار و مقاوم هست.این مدلها با بودجه شما هم سازگاره.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

این مدل بنرو تک بند هست و ممکنه اذیتت کنه.2 بند بگیر که سنگینی کوله پخش بشه رو شونه و کمر.من جای شما بودم یه نگاهی هم به benro journo 300 و 400 مینداختم.همچنین vanguard adaptor 48.من 400 benroرو 260 خریدم و با هزینه 14 تومنی تیپاکس کمتر از 24 ساعت به دستم رسید.عکس هاشم بالا هست.بسیار جا دار و مقاوم هست.این مدلها با بودجه شما هم سازگاره.
    خیلی ممنون دوست عزیزم کوله های مناسب و خوبی معرفی کردید.
    دستتان سبز
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    کیف به دستم رسید.خیلی جا داره و خوب و محکمه.یه کیف دارم باهاش میرم سر کار 2 ساله،هیچیش نشده.امیدوارم این هم مثله اون باشه.بندهاش خیلی زیاده و زد تو ذوقم.کاربردشو مصطفی جان لطف کن و بگو.2 تا بند داره یکی کمر و یکی سینه.محفظه لپتاپ هم داره.ممنون میشم راهنمایی کنید که کاربردای هرکدوم چیه.
    سلام
    به سلامتی مبارکتون باشه!
    اتفاقا من خیلی خوشحالم چون تصاویر نشان از این داره که کوله دارای استاندارد های حداقلی هست!
    دو بندی که شما فرمودید به ترتیب کاربردهای زیر را دارند
    1- بند کمر:
    این بند برای ثابت کردن کوله در بالا استخوان لگن هست و وزن کوله را به مرکز ثقل بدن منتقل می کند!
    این بند را باید حتما برای راحتی و کاهش فشار روی کتف و شانه ها ببندید!
    2- بند اتصال بندهای شانه!
    این بند هم برای تقسیم وزن زیادی است که روی شانه ها قرار می گیرد
    3- بند های تنظیم بالای بند شانه
    دو بند با گیره در بالای بند شانه قرار دارد که در اصل برای تنظیم قوس و انحنای کتف کیف می باشد و در ادامه توضیح خواهد داد
    4- بند های اتصال بند کمری کوله به کوله پشتی که برای مهار کردن کوله پشتی بکار می رود.

اما نحوه تنظیم کوله پشتی
    این مطالب که در این جا گداشتم را از سیات کمپو برداشتم (عکس و مطالب) و برای اینکه دقیق باشه و خدای ناکرده اشتباه نکنم قرار می هم!
    نکته همه اینه که این تنظیم برای تمام کوله ها صادقه ولی برای کوله هایی که ابعاد بزرگتری دارند کاملتره!
    قبل از تنظیم کوله، آنرا با وزنی بین ۷ تا ۱۰ کیلوگرم پر کنید و بعد به سراغ مراحل تنظیم بروید. البته توصیه می شود هنگام بلند کردن کوله پشتی به جای کمر، زانو ها خم شوند و این در مورد برداشتن تمامی اشیا با هر مقدار وزنی صدق میکند.

1- ابتدا تمامی بند شانه و کمربند کوله را شل کنید.
    back01.jpg

2- کوله را روی دوش قرار دهید، شانه ها را بالا بیاندازید تا کوله پشتی بالاتر قرار بگیرد. حال کمربند کوله پشتی را روی استخوان لگن خود تنظیم کنید و کمر بند کوله را سفت ببندید.
    back02.jpg

3- بند شانه را با کشیدن رو به پایین سفت ببندید تا کوله به شما نزدیک شود. تسمه های شانه کوله پشتی باید طوری تنظیم شود که کوله از ناحیه آخرین مهره کمری که به موازات خط ناف در ناحیه پشتی قرار دارد پائین تر نیامده و بیشتر وزن کوله باید توسط کمر به پاها منتقل شود و فقط وزن کمی بروی شانه ها باشد.
    back03.jpg
    4- در پشت گردنتان، جایی که بندهای شانه به پشت کوله پشتی متصل می شوند توجه کنید. این قسمت باید در قسمت صاف بین دو کتف کمر شما قرار بگیرد. چنانچه محل آن درست نیست و این قسمت برای کوله پشتی شما قابل تنظیم است باید کوله پشتی را در آورید و محل آنرا در کوله پشتی خود تغییر دهید. این قسمت تنها برای کوله پشتی هایی عموما با حجم ۵۰ لیتر به بالا قابل تنظیم است و برای کوله های سبک تر نیازی به این تنظیم نیست و معمولا قابل تنظیم نیز نیستند.
    back04.jpg
    5- در کوله های بزرگ ، بندی به نام بند کوله کشی وجود دارد. در تصویر ما نیز این بند وجود دارد و همانطور که می بینید این بند از بالای کوله با یک زاویه ۴۵ درجه روی شانه کوهنورد آمده. در زمان کوله کشی و سنگین بودن کوله می توان با کشیدن این دو بند ، کوله پشتی را به بدن نزدیک تر نگاه داشت و به بدن در تحمل وزن کوله کمک کرد. این بند در کوله های کوچک وجود ندارد چون نیازی هم ندارند.
    back05.jpg
    6- آخرین قسمت بستن بند سینه کوله پشتی است. توجه کنید این بند باید مقداری محکم باشد اما نباید موجب سختی تنفس و اختلال در آن باشد. به میزان مناسب آنرا سفت کنید تا شانه های شما بر اثر وزن کوله به عقب متمایل نشوند و در طول بارکشی در وضعیت طبیعی بمانند.
    back06.jpg

mSafdel، nicebluesky، a.g g.a و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات