صفحه 132 از 213 نخستنخست ... 32 82 122 128 129 130 131 132 133 134 135 136 142 182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

mpk
    mpk آنلاین نیست
    كاربر جديد mpk آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض سوال در مورد شارژر

باسلام
    من حدود سه سال پیش یه دوربینcanon a710بایه شارژرسونیBCG34HRDخریدم
    بااینکه بطورمتناوب ازباتریهااستفاده میکردم بعدازحدودیک سال هرچهارتا باتری خراب شد.
    بعد یه جفت باتری2500mah سونی خریدم که اونم به شش ماه نکشید.
    الآن هم یه جفتcamelion2300 always ready دارم که اونهم بعدازمدت کمی دچارافت کارایی شده.
    دوربین روهم باباتریهای دیگه امتحان کردم مشکلی نداره.
    به نظردوستان ممکنه مشکل ازشارژرباشه؟بعدازمدت کوتاهی کارایی باتریهاکم میشه.
    ببخشیدطولانی شد
    لطفامنو راهنمایی کنید
    ممنونم

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

باتری های سونی و کاملیون رو که دوستان استفاده می کنند به این زودی ها افت نمی کند. یا باتریتون تقلبی بوده و یا شارژر مشکل داره و یا بد استفاده می کنید. قبل از اتمام شارژر باتری را شارژ نمی کنید که؟
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

با تشكر از جناب ميلاني عزيز
    يك مشكل ديگر ايشان احتمالا استفاده از شارژر تقلبي سوني است. در اين گونه شارژرها جريان شارژ از حد شارژ مجاز بالاتر اگر باشد اين اتفاق مي افتد.
    چند سال قبل كه از نمايندگي جمهوري من شارژر سوني رو خريدم دوستم هم خواست همين را بخرد. وقتي خريد جالب بود بعد از يك ماه شارژر سوخت . وقتي باز كردم و مقايسه كردم تازه فهميدم شباهت آنقدر زياد است كه محال است تشخيص بدهيد كه دومي چيني بوده و با برند سوني ولي با شباهتي باورنكردني.
    در زير شارژر جريان مجاز قيد شده. بنظر من شما از نمايندگي جمهوري شارژر و باطري را از ابتدا تهيه و تست كنيد.
    نادر مسلمی

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها
    بله شک نکنید که باطری را نمیتونید نگه دارید حتی اگر شارژش نکنید و بعد از 3-4 سال خواهید دید که باطری کاملا بلا استفاده خواهد بود
    هر نوع باتری عمر تاریخ مصرفی داره ولی معمولا باتریهای قابل شارژ قبل از استفاده و شارژ کامل اگه اصلی و درجه ۱ باشند سالها قابل نگاه داری هستند و عمرشون از تاریخ اولین شارژ کم میشه البته بد ۳-۴ سال ممکنه مقداری از ظرفیت اصلی باتری کم بشه برای همین معمولا تاریخ انقضا رو این باتریها قید نمیشه وقتی باتری alkaline ساده ۶ سال تاریخ مصرف داره شما میگی باتری li-ion ya NiMH بد ۳ سال غیر قبل استفادست ؟؟؟؟؟!!!!

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام
    الآن هم یه جفتcamelion2300 always ready دارم که اونهم بعدازمدت کمی دچارافت کارایی شده.
    من هم باتری camelion2300 always ready دارم (2 جفت) برای فلش sb600 استفاده میکنم. تا الان نه در حین استفاده مشکلی داشتم و نه برای نگهداری . باگذشت زمان هم اقت ولتاژ کمی داره. حتی با گرفتن عکسهای پی در پی، در زمینه شارژ مجدد اصلا مشکلی نداشته.
    اما نکته اینجاست که باید در مورد شارژر دقت کنید. شارژ منBC-0908 camelion هست که همراه باطری ها گرفتم. بسیار کند شارژ میکنه در دفترچه همراهش حدود 24- 30 ساعت زمان برای شارژ کامل، برای استفاده اول عنوان کرده . اولش فکر کردم اشتباه میکتم ولی با تماس یا فروشنده و جستجو در اینترنت فهمیدم که تنها کارکرد باتری به خودش مرتبط نمیشه و بشدت تابع شارژر هم هست. شارژر هرچه کندتر شارژ کنه ماندگاری هم بیشتر میشه . پیشنهاد میکنم شارژر رو عوض کنید و دوباره امتحان کنید.
    در مورد زمان شارژ میتونید به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://www.camelionbattery.com/index...mid=38&lang=en

http://camelionbattery.com/index.php...mId=44&lang=en
    ویرایش توسط bakhshandeh : Tuesday 19 October 2010 در ساعت 19:46
    کامبیز بخشنده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

سوالی دارم شاید خنده دار به نظر بیاد اما برام سوال شده آیا امکانش هست که به جای باطری قلمی در دوربین از باطری های یون لیتیوم مثل بطرهای موبایل استفاده کرد راستش 6 , 7 سال پیش با این کامپکت شروع کردم برام خاطرس دوست دارم بازم قابل استفاده باشه :)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط kiumars نمایش پست ها
    سوالی دارم شاید خنده دار به نظر بیاد اما برام سوال شده آیا امکانش هست که به جای باطری قلمی در دوربین از باطری های یون لیتیوم مثل بطرهای موبایل استفاده کرد راستش 6 , 7 سال پیش با این کامپکت شروع کردم برام خاطرس دوست دارم بازم قابل استفاده باشه :)
    سلام

اگر صفحات قبلي همين تاپيك را بخوانيد متوجه مي شويد كه به جاي اين كار بهتر است يك ست باتري قلمي شارژبل و يك شارژر خوب بخريد.
    yousefmon تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اگر صفحات قبلي همين تاپيك را بخوانيد متوجه مي شويد كه به جاي اين كار بهتر است يك ست باتري قلمي شارژبل و يك شارژر خوب بخريد.
    فرهاد عزیز اونم دارم اما با فلاش نهایت 25 تا30 عکس جواب میده در صورتی که با اس ال آرم 500 تا عکس میگیرم.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط kiumars نمایش پست ها
    فرهاد عزیز اونم دارم اما با فلاش نهایت 25 تا30 عکس جواب میده در صورتی که با اس ال آرم 500 تا عکس میگیرم.
    سلام

مشکل از باتری و شارژرتونه. با باتری و شارژر خوب باید همون حدود 400 تا 500 عکس بتوانید بگیرید.
    yousefmon تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

mpk
    mpk آنلاین نیست
    كاربر جديد mpk آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    با تشكر از جناب ميلاني عزيز
    يك مشكل ديگر ايشان احتمالا استفاده از شارژر تقلبي سوني است. در اين گونه شارژرها جريان شارژ از حد شارژ مجاز بالاتر اگر باشد اين اتفاق مي افتد.
    چند سال قبل كه از نمايندگي جمهوري من شارژر سوني رو خريدم دوستم هم خواست همين را بخرد. وقتي خريد جالب بود بعد از يك ماه شارژر سوخت . وقتي باز كردم و مقايسه كردم تازه فهميدم شباهت آنقدر زياد است كه محال است تشخيص بدهيد كه دومي چيني بوده و با برند سوني ولي با شباهتي باورنكردني.
    در زير شارژر جريان مجاز قيد شده. بنظر من شما از نمايندگي جمهوري شارژر و باطري را از ابتدا تهيه و تست كنيد.
    باتشکر از راهنمایی دوستان
    من ازباتریهام تا اتمام شارژ استفاده میکردم.
    درمورد شارژر، من شارژرمو از نمایندگی سونی خریدم. ظاهراً اصلی هم هست.
    دوستان برای امتحان شارژر یا اطمینان از اصل بودنش می تونن راهی پیشنهاد کنن؟
    ممنون