صفحه 133 از 213 نخستنخست ... 33 83 123 129 130 131 132 133 134 135 136 137 143 183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

سلام.

من برای دوربین کامپک 2 جفت باطری Always Ready دارم. کیفیت بالای این باطری ها و مصرف کم من باعث میشه جفتی که روی دوربین هست شاید 3ماه طول بکشه تا تموم بشه. الان موندم اون جفتی که یدکی هستند رو چجوری نگه دارم؟ اینکه 3 ماه شارژ شده بمونن بد نیست؟

از طرفی هم میترسم یه مدتی خالی نگهشون دارم و وقتی جفت روی دوربین تا نیمه مصرف شدند شارژشون کنم.

روش درست برای استفاده از باطری های چیه واسه من؟

پی نوشت: کیفیت این باطری ها نسبت به قیمشتون عالی هست و به همه پیشنهاد میکنم تهیه کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط mpk نمایش پست ها
    باسلام
    من حدود سه سال پیش یه دوربینcanon a710بایه شارژرسونیBCG34HRDخریدم
    بااینکه بطورمتناوب ازباتریهااستفاده میکردم بعدازحدودیک سال هرچهارتا باتری خراب شد.
    بعد یه جفت باتری2500mah سونی خریدم که اونم به شش ماه نکشید.
    الآن هم یه جفتcamelion2300 always ready دارم که اونهم بعدازمدت کمی دچارافت کارایی شده.
    دوربین روهم باباتریهای دیگه امتحان کردم مشکلی نداره.
    به نظردوستان ممکنه مشکل ازشارژرباشه؟بعدازمدت کوتاهی کارایی باتریهاکم میشه.
    ببخشیدطولانی شد
    لطفامنو راهنمایی کنید
    ممنونم
    وقتی باتری ها را در شارژر قرار می دین دکمه Refresh را می زدید یا نه؟
    فکر می کنم دکمه Refresh از عمر باتری کم میکنه و همیشه نباید از این دکمه استفاده کنین.
    بنده در حال حاضر 16 عدد باتری Camelion Always Ready دارم همراه با یک شارژر سونی BCG-34HRC (شارژر رو حدود 6 سال پیش خریدم).
    استفاده من از باتری ها برای فلاش است و مدت زیادی با شارژ کامل در فلاش باقی می مانند. تا به حال مشکلی با این نوع باتری نداشتم و حدود 400 فلاش هم زدم با یک سری شارژ که باز هم شارژ باتری ها تموم نشد.
    من همیشه باتری ها رو در حالت شارژ کامل همراه دارم.
    دقت داشته باشید که باتری بعد از شارژ گرم است و نباید در دوربین یا فلاش قرار بگیرد باید صبر کنید تا با دمای محیط یکسان بشود.
    به گفته شرکت Camelion باتری های Always Ready بعد از یک سال در وضعیت شارژ کامل هنوز 85% از انرژی خود را حفظ می کنند.
    اگر قرار باشه که باتری یدکی (بک آپ) خالی نگهداری بشه که دیگه چه کاربردی میتونه داشته باشه؟
    باتری یدکی همیشه باید با شارژ کامل در کیف دوربین همراه شما باشد که در صورت اتمام باتری های روی دوربین تعویض شود.
    من قبلا باتری سونی داشتم و بعد از حدود 3 سال عمرش تمام شد و دیگه کارایی خودش رو از دست داد (الان فقط به درد ساعت می خوره اونم کوتاه مدت).
    yousefmon، aghahvechy، siavash_f و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط aghahvechy نمایش پست ها
    سلام.

من برای دوربین کامپک 2 جفت باطری Always Ready دارم. کیفیت بالای این باطری ها و مصرف کم من باعث میشه جفتی که روی دوربین هست شاید 3ماه طول بکشه تا تموم بشه. الان موندم اون جفتی که یدکی هستند رو چجوری نگه دارم؟ اینکه 3 ماه شارژ شده بمونن بد نیست؟

از طرفی هم میترسم یه مدتی خالی نگهشون دارم و وقتی جفت روی دوربین تا نیمه مصرف شدند شارژشون کنم.

روش درست برای استفاده از باطری های چیه واسه من؟

پی نوشت: کیفیت این باطری ها نسبت به قیمشتون عالی هست و به همه پیشنهاد میکنم تهیه کنند.
    من از این باطری برای فلاش استفاده میکنم و یکی از علت هایی که این نوع رو انتخاب کردم همینه که میتونه تو حالت شارژ به خوبی باقی بمونه و بعد از یک سال 85% از شارژش رو نگه داره پس نه بلکه در زمان نگهداری چیزی نمیشه بلکه به عنوان باطری بکاپ میتونه همیشه پیشتون باشه که در زمان تمام شدن باطری دوربینتون ازش استفاده کنید
    aghahvechy، nadersharp و N_qaraei تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

از تجربیات دوستان بسیار استفاده کردم اما چندین نکته در مورد مدارات داخلی شارژرها بود که دانستن آن خیلی ابهامات را برای خرید برطرف میکند .
    اول کمی به مدارات داخلی شارژر ها میرویم
    شارژر شاید در ابتدا یک چیز ساده ای بنظر برسد اما وقتی به ساختمان داخلی آن نگاهی بیاندازیم میبینیم اختلاف در انها بسیار زیاد است !
    شارژرها معمولا از نوع ولتاژ ثابت با جریان القایی هستند وجود و یا عدم وجود مدارات قطع کننده بسیار بسیار در شارژرها نقش مهمی ایفا میکند شارژری داشتم که به اصطلاح باتری خراب کن بود و عمر باتری ها را خیلی کم میکرد وقتی به ساختمان داخلی آن نگاهی انداختم متوجه شدم داخل شارژر فقط یک ترانس کوچک است که توسط یک یکسو کننده به صورت موازی با باتری ها بسته شده بود بدون هیچ مدار کنترل کننده !
    در بازار شارژر هایی وجود دارد که بر شارژ باتری کنترل کامل دارد و میتواند تشخیص دهد کی و کجا باتری خالی و یادارای شارژ و یا شارژ کامل است .
    شاید خیلی از ما بپرسیم آمپر متر را که نمیتوان بر منبع(باتری) اتصال نمود تا ماکزیمم جریان عبوریش را اندازه گرفت ؟ پس چگونه جریان باتری توسط شارژر کنترل میشود ؟؟؟؟؟؟؟
    منابع همیشه دارای مقاومت داخلی هستند (هیچ وقت نمیتوان اهم منبع را با استفاده از اهم متر (واحد تشخیص مقاومت ) اندازه گرفت ) !
    مقاومت داخلی در منابع ( باتری) بر اساس میزان جریان آنها تغیر میکند وقتی باتری تخلیه کامل است جریان شارژ بالاتری برای شارژ میطلبد و مانند مقاومتی با اهم پایین با منبع شارژ به صورت موازی قرار گرفته به مرور زمان که باتری شارژ میشود این مقاومت بزرگتر و بزرگتر میشود و جریان شارژ کمتری را طلب میکند تا به جایی که باتری شارژ کامل میشود جریان شارژ بسیار بسیار کم میشود به مانند اتصال باز اما نکته اینجاست که هیچ وقت اتصال باز نیست و جریان کوچکی همیشه وارد باتری میگردد این جریان باعث فرسودگی باتری میشود و مدارات کنترل کننده اینجاست که متوجه پر بودن باتری میشوند و جریان را قطع میکنند !

در باتری های پیشرفته تر مانند باتری موبایل دوربین و یا.. اگر دقت کرده باشید به جای 2 پین 3 و یا 4 پین و جود دارد آیا از خود پرسیده اید که چرا مگر فقط مثبت و منفی در باتری و جود ندارد ؟
    این پینها در داخل باتری به مداراتی متصل میشود که به صورت پیشرفته تر میزان باقی مانده شارژ را نشان میدهد که معمولا به صورت آنالوگ (مقاومت ) در خروجی خود را نشان میدهد در اینجاست که میتوان مستقیما اهم متر را به این پینها متصل نمود و مقاومت داخلی را مشاهده کرد چه در حالت شاژ کامل و چه در حالت تخلیه !
    جالب است بدانید در بعضی از این باتری ها سنسور اندازه گیری دما هم وجود دارد تا مانع از انفجار باتری در حالت شارژ و یا استفاده مکرر با جریان دهی بالاتر از حد مجاز و در نتیجه گرما و انفجار گردد این اطلاعات توسط همان پین های اضافه به شارژر و یا دستگاه وارد میگردد و شارژر شدت جریان شارژ خود را پایین آورده و یا در مصرف کننده ها باعث خاموش شدن دستگاه می شود و این اطلاعات از طریق تغییر مقاومتی در همان پین ها به دستگاه منتقل خواهد شد (به یک باره مقاومت آن بالا میرود !)

نکته ای که در اینجا وجود دارد در مورد اختلاف بین باتری هاست برای روشن شدن این اختلاف ها مثالی میزنم فرضا شارژر شما سونی است و باتری استانداردی که برای آن وجود دارد باتری با 2700mah است باتری دیگری دارید با میزان جریان 2300 و باتری دیگری با جریان دهی 3300 MAH با توجه به اینکه مقاومت داخلی هر باتری با جریان داخلی اش نسبت عکس دارد وقتی باتری استاندارد را شارژ میکند وقتی در نمایشگر میبینید که که باتری فول شارژ است جریان شارژ قطع و به درستی باتری در زمان لازم از جریان شارژ جدا میشود
    اما وقتی باتری با جریان دهی کمتر در همان شارژر قرار داده میشود ممکن است وقتی شارژر میزان 80٪ را نشان میدهد باتری در شارژ کامل باشد ! و رفته رفته باتری با قرار گرفتن در شارژ اضافه مقاومت داخلی اش بزرگتر میشود و بلاخره جریان شارژ قطع میشود !!!!
    و در حالت سوم وقتی باتری 3300mah داخل شارژر قرار میگیرد وقتی جریان نامی اش به 2700 میرسد شارژر قطع میکند و باتری کامل شارژ نخواهد شد !
    البته باید این نکته را اضافه کنم تفاوت در این حد هم نیست و باتری ها تقریبا در حالت شارژ کامل رفتار مقاومتی یکسانی دارند اما این میزان برابر نیست !!!! و شما انتظار نداشته باشید باتری 3300 mah در شارژر 2700 دقیقا به میزان 3300 شارژ شود .

با سپاس
    ویرایش توسط pouya1 : Friday 22 October 2010 در ساعت 15:20
    yousefmon، usef، raffi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پويا رحيم زاده

mpk
    mpk آنلاین نیست
    كاربر جديد mpk آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    وقتی باتری ها را در شارژر قرار می دین دکمه Refresh را می زدید یا نه؟
    فکر می کنم دکمه Refresh از عمر باتری کم میکنه و همیشه نباید از این دکمه استفاده کنین.

اگر قرار باشه که باتری یدکی (بک آپ) خالی نگهداری بشه که دیگه چه کاربردی میتونه داشته باشه؟
    باتری یدکی همیشه باید با شارژ کامل در کیف دوربین همراه شما باشد که در صورت اتمام باتری های روی دوربین تعویض شود.
    من قبلا باتری سونی داشتم و بعد از حدود 3 سال عمرش تمام شد و دیگه کارایی خودش رو از دست داد (الان فقط به درد ساعت می خوره اونم کوتاه مدت).
    من خیلی کم از refresh استفاده می کردم. ولی هیچکدوم از باتری ها بیشتر از یک سال عمر نکرد.
    معمولا باتری ها کاملا از کار نمی افته ولی شارژر دیگه اونا رو شارژ نمی کنه(چشمک می زنه).
    راهی برای امتحان شارژر سراغ ندارین؟
    ممنون از راهنمایی تون

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    با تشكر از جناب ميلاني عزيز
    يك مشكل ديگر ايشان احتمالا استفاده از شارژر تقلبي سوني است. در اين گونه شارژرها جريان شارژ از حد شارژ مجاز بالاتر اگر باشد اين اتفاق مي افتد.
    چند سال قبل كه از نمايندگي جمهوري من شارژر سوني رو خريدم دوستم هم خواست همين را بخرد. وقتي خريد جالب بود بعد از يك ماه شارژر سوخت . وقتي باز كردم و مقايسه كردم تازه فهميدم شباهت آنقدر زياد است كه محال است تشخيص بدهيد كه دومي چيني بوده و با برند سوني ولي با شباهتي باورنكردني.
    در زير شارژر جريان مجاز قيد شده. بنظر من شما از نمايندگي جمهوري شارژر و باطري را از ابتدا تهيه و تست كنيد.
    من امروز شارژر BCG-34HRMF4 به همراه 4 باتری قابل شارژ را از نمایندگی سونی در پاساژ گلستان به قیمت 43000 تومان تهیه نمودم .
    روشی و جود دارد که بتوان از اصل بودن شارژر مطمئن شد ؟ (به غیر از هولوگرام )
    باتری ها در حال شارژ هستند اما بنظرم شارژر خیلی خیلی داغ و باتری ها هم داغ هستند ! آیا طبیعی است ؟
    روی باتری زده شده EQ09/11 واژه EQ به چه معناست ؟؟
    ویرایش توسط pouya1 : Saturday 30 October 2010 در ساعت 19:09
    پويا رحيم زاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض شارژر

منظور از شارژر يعني خروجي ولت و آمپر وبراي تاييد اين مسئله با استفاده از يك مولتي متر مقدار ولتاژ و امپر خروجي از شارژر را با اعداد روي شرژر مقايسه كنيد در زمن توجه داشته باشيدكه شارژر حتما مجهز به سيستم قطع ولتاژ بعد از شارژ را داشته باشد با.... تشكر.............

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

پویان جان ببخشید من دیر پست شما رو دیدم.
    سیستم توزیع سونی - به شرط نمایندگی اصلی - تقلب ندارد. داغ شدن طبیعی است.
    اگر باطریها تفلبی باشد مطمئن باشید در عمل قطعا خود را نشان خواهد داد.
    نمایندگی های اصلی در سایت این شرکت هستند میتوانید چک کنید.
    قربانت نادر
    yousefmon تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان یه سوال خیلی مهم راجعبه قیمت شارژر داشتم
    من چنین شارژری دارم یعنی داشتم

که چند روزه گمش کردم نا امید شدم دیگه دنبالش نمی گردم می خوام یه شارژر جدید بخرم اما حال و حوصله سرو کله زدن با نمایندگی کانن رو ندارم می خوام از شما عزیزان بپرسم قیمت این شارژر ها چقدره برای اینکه قبل از رفتن به نمایندگی قیمتش رو بدونم از شما پرسیدم راهنمایی بفرمایید اگر هم می تونید جواب ما رو زود بدید چون بنده کمی عجول هستم

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

نقل قول نوشته اصلی توسط baloch نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال خیلی مهم راجعبه قیمت شارژر داشتم
    من چنین شارژری دارم یعنی داشتم

که چند روزه گمش کردم نا امید شدم دیگه دنبالش نمی گردم می خوام یه شارژر جدید بخرم اما حال و حوصله سرو کله زدن با نمایندگی کانن رو ندارم می خوام از شما عزیزان بپرسم قیمت این شارژر ها چقدره برای اینکه قبل از رفتن به نمایندگی قیمتش رو بدونم از شما پرسیدم راهنمایی بفرمایید اگر هم می تونید جواب ما رو زود بدید چون بنده کمی عجول هستم
    اگر اشتباه نکنم اصلی خود کانن حدود 55 تومان بود که یک بار پرسیدم.
    منتهی مارکهای دیگری هم هستند که با قیمت نصف اصلی ولی با گارانتی به فروش میرسند.
    نادر مسلمی