صفحه 36 از 213 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

خوب من فكر مي کنم اگر یک مقدار دیگر هم صبر کنید بهتر باشد ( مخصوصا برای انهایی که شارژر سونی دارند ) چون من چند روز پیش رفته بودم نمایشگاه الکامپ شرکت سونی باتری های جدیدی را برای معرفی اورده بود که رنگ سفید و نارنجی دارند (فكر كنم اسمش سایكل بلو است ) و در تبلیغش اومده قابلیت حداقل 1000 مرتبه شارژ بعد از 6 ماه ( فکر کنم استفاده ) فقط 10% انرژی که ذخیره می کند را از دست می دهد (90% قابل استفاده ) و بعد از یک سال 15% (85% قابل استفاده )
    ویرایش توسط onlyamir61 : Wednesday 31 October 2007 در ساعت 17:31
    yousefmon و pouya1 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

الان cfl یكی از ماركهای رایج بازار هست كه من فكر میكنم خوشبختانه فعلا مدل تقلبی این باتری در بازار كم است

در مورد شارزر هم شارزرهایی خوب هستند كه وقتی باتری را درون آن میگذاری اول انرزی مانده در باتری را تخلیه

سپس شارز كنند و به اصتلاح به آن خاصیت حافظه ای باتری میگویند این حالت باعث طول عمر بیشتر باتری میشود .

دوم اینكه تعدادی از آنها روی خود LCD دارند این حالت به ما كمك میكند انرزی مانده در باتری را مشاهده و زمان شارز

باطری را ببینیم این حالت باعث اطمینان كاربر از طرز صحیح بودن و به اصطلاح كنترل كامل باتری شود شركت

سونی ّتا به حال تا آنجا كه من خبر دارم باتری هایی با 2500 میلی آمپر تولید میكند و رقم های بالاتر صد در صد تقلبی

هستند . علامتی دیگر كه باعث فهمیدن اصل بودن آن میشود هولوگرامی هست كه بر روی شارزهای سونی وجود

دارد. دقت كنید شارزرهای سونی كه 2500 میلی آمپر شارز میكنند فقط تا همین مقدار باتری را شارز میكنند و

اگرفرضا شما باتری 3000 میلی آمپر درون آن قرار دهید فقط تا 2500 میلی آمپر شارز میشود .

دلیل آن هم این است كه مداری در این شارزها وجود دارد كه زمانی كه آمپر بانری ها به 2/5 آمپر رسید به طور

اتوماتیك شارز قطع میشود برای آنكه به باتری صدمه نرسد زیرا تا این مقدار برای شارزر تعریف شده است.

شارزر هایی هم در بازار وجود دارد كه به قطع كننده اتوماتیك مجهز نیست این شارزرها میتوانند هر مقدار باتری را شارز

ككند ایراد بزرگ این شارزها این است كه شما نمیدانید باطری درون این شارزرها كی به شارزر كامل میرسد و این

عیب باعث میشود باتری بیش از مقدار مجاز زیر شارز باشد در نتیجه عمر باتری كم میشود و در آخر بنده شارزهایی را

توصیه میكنم كه علاوه بر داشتن شارز از طریق برق قابلیت شارز از طریق برق ماشین را نیز دارا باشد

با تشكر......
    پويا رحيم زاده

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

شارزرهای سونی كه 2500 میلی آمپر شارز میكنند فقط تا همین مقدار باتری را شارز میكنند و

اگرفرضا شما باتری 3000 میلی آمپر درون آن قرار دهید فقط تا 2500 میلی آمپر شارز میشود .

دلیل آن هم این است كه مداری در این شارزها وجود دارد كه زمانی كه آمپر بانری ها به 2/5 آمپر رسید به طور

اتوماتیك شارز قطع میشود برای آنكه به باتری صدمه نرسد زیرا تا این مقدار برای شارزر تعریف شده است.
    آیا واقعا مکانیسم قطع در شارژرها این‌گونه‌ است؟ در این صورت باتری مثلا 1700 را هم نمی‌شود در چنین شارژری گذاشت؟

من یک شارژر سونی دارم که باتریهایی در طیف 1100 میلی امپر تا 2700 میلی امپر را با آن شارژ کرده ام و در همه موارد پس از تکمیل شارژ، شارژر قطع نیز شده است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

شارزرهای سونی كه 2500 میلی آمپر شارز میكنند فقط تا همین مقدار باتری را شارز میكنند و

آیا واقعا مکانیسم قطع در شارژرها این‌گونه‌ است؟ در این صورت باتری مثلا 1700 را هم نمی‌شود در چنین شارژری گذاشت؟

من یک شارژر سونی دارم که با باتری های 1700 خریده بودم اما باتریهایی در طیف 1100 میلی امپر تا 2700 میلی امپر را با آن شارژ کرده ام و در همه موارد پس از تکمیل شارژ، شارژر قطع نیز شده است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

فكر می كنم یك اشتباهی داره اینجا رخ می ده و دلیلش هم اینه كه دوستان واحد رو به جای میلی آمپر ساعت ، میلی آمپر ذكر می كنند.

تا جایی كه من می دونم اگر باتری ای 2500 میلی آمپر ساعتی باشه یعنی اینكه اگه كامل شاررژ بشه و اگر ازش 2500 میلی آمپر جریان بكشیم یك ساعت دوام خواهد داشت. حالا اگه به جای 2500 میلی آمپر ازش 1250 میلی آمپر جریان بگیریم باید 2 ساعت كاركنه و اگه ازش 500 میلی آمپر جریان بگیریم باید 5 ساعت كاركنه.

حالا در مورد شارژ هم همین قضیه صادقه یعنی اگر یك باتری 2500 رو تو شارژر 1250 بذارید تنها اتفاقی كه میفته اینه كه دو برابر زمان برای شارژ كامل صرف می شه و برعكس.اگه اشتباه می كنم بگید.
    Persian، yousefmon و Queen تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

بنظرم (بعبارتی مطمئنم!) گفته های آقا فرهاد و نعمای عزیز صحیح است.
    من خواهشم از تمام دوستان اینه مطالبی رو که نظرات یا احتمالات شخصی شان هست (و من اصلا در اشتباه بودن احتمالی اش اشکالی نمی بینم) بعنوان قطعیات علمی مطرح نکنند.
    آخه فرق میلی آمپر با میلی آمپر ساعت به پایه ای نیست که بشه این دو مفهوم رو بجای یکدیگر بکار برد.

رقم های بالاتر صد در صد تقلبی هستند
    این هم سونی و باتری 2700mAh
    کد:
    http://www.sony.com.au/catalog/product.jsp?id=BCG34HRMF4
    ویرایش توسط infinity : Saturday 3 November 2007 در ساعت 18:01
    yousefmon تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

خوب اول اینکه میلی آمپر با میلی آمپر بر ساعت برای این مورد خاص یکی است (من این طور فکر می کنم ) چون در واقع این میلی امپری که می نویسند همان میلی آمپر بر ساعت است چون اگر دقت کنید پشت شارژر قبل از ان میزان ولتاژ را هم نوشته که حاصل ضرب ولتاژ و جریان وات است که به صورت استاندارد بر حسب ساعت محاسبه می شود مثلا یک لامپ 100 به میزان 100 وات در یک ساعت مصرف می کند
    اما در مورد شارژر من خودم یک شارژر سونی دارم ( بدون lcd ) که روی ان باتری های 2300 میلی آمپر بر ساعت بود اما من با ان باتری های دیگر را هم شارژ می کنم حالا واقعاً پر می شوند یا نه را نمی دانم چون فقط با دستگاه وات سنج می شود متوجه شد اما سیستم قطع کننده این شارژر بر حسب دما است ( نه بر حسب آمپر ) علتش هم این است که وقتی باتری ها کامل شارژ شدند اگر بیشتر شارژ بشوند سریعا گرمای زیادی تولید می کنند و پشت بدنه این شارژر ( محل قرار گیری با تری ها ) یک سانسوری حرارتی که با گرم شدن بیش از حد باتری میزان جریانی که برای شارژ فرستاده می شود کاهش می دهد ( این طور که اطلاعات من قدر می دهد اگر اشتباه می گویم بگید )

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

خوب اول اینکه میلی آمپر با میلی آمپر بر ساعت برای این مورد خاص یکی است (من این طور فکر می کنم ) ........
    نخیر یكی نیست. . فرقش با لامپ 100 هم این است كه این باتری رو می شه هم توی دوربین گذاشت و باهاش 6 كادر در ثانیه عكس گرفت یا توی یك روبات اسباب بازی گذاشت و از حداكثر آمپرش استفاده كرد و هم می شه توی مثلن یك ساعت با صفحه ی Lcd گذاشت و فقط یك میكرو آمپر در ساعت ازش شدت جریان كشید.

توان برابر است با شدت جریان در ولتاژ. ولتاژ كه ثابته پس هر چه شدت جریان كمتری بكشید توان كمتری مصرف می شه و باتری دیر تر تموم می شه.
    infinity تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

فرمایش شما کاملا صحیح است فقط من این مثال لامپ زدم که بگویم که واحد ش بر حسب ساعت است یعنی مثلا یک باتری 2500 میلی آمپر بر ساعت ( یا به قول عام 2500 میلی آمپر ) اگر جریان 2500 میلی آمپر با ولتاژ ذکر شده در روی باتری بگیری در مدت یک ساعت (تقریبا ) شارژ باطری تمام خواهد شد حالا اگر ان وسیله جریان کمتری مصرف کند شارژ باتری دیرتر تمام می شود
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    1- الان cfl یكی از ماركهای رایج بازار هست كه من فكر میكنم خوشبختانه فعلا مدل تقلبی این باتری در بازار كم است
    2- در مورد شارزر هم شارزرهایی خوب هستند كه وقتی باتری را درون آن میگذاری اول انرزی مانده در باتری را تخلیه
    سپس شارز كنند و به اصتلاح به آن خاصیت حافظه ای باتری میگویند این حالت باعث طول عمر بیشتر باتری میشود.
    3- دوم اینكه تعدادی از آنها روی خود LCD دارند این حالت به ما كمك میكند انرزی مانده در باتری را مشاهده و زمان شارز باطری را ببینیم این حالت باعث اطمینان كاربر از طرز صحیح بودن و به اصطلاح كنترل كامل باتری شود
    4- شركت سوني تا به حال تا آنجا كه من خبر دارم باتری هایی با 2500 میلی آمپر تولید میكند و رقم های بالاتر صد در صد تقلبی هستند .
    5- علامتی دیگر كه باعث فهمیدن اصل بودن آن میشود هولوگرامی هست كه بر روی شارزهای سونی وجود
    دارد.
    6- دقت كنید شارزرهای سونی كه 2500 میلی آمپر شارز میكنند فقط تا همین مقدار باتری را شارز میكنند و
    اگرفرضا شما باتری 3000 میلی آمپر درون آن قرار دهید فقط تا 2500 میلی آمپر شارز میشود.دلیل آن هم این است كه مداری در این شارزها وجود دارد كه زمانی كه آمپر بانری ها به 2/5 آمپر رسید به طور اتوماتیك شارز قطع میشود برای آنكه به باتری صدمه نرسد زیرا تا این مقدار برای شارزر تعریف شده است.
    7- شارزر هایی هم در بازار وجود دارد كه به قطع كننده اتوماتیك مجهز نیست این شارزرها میتوانند هر مقدار باتری را شارز كند. ایراد بزرگ این شارزها این است كه شما نمیدانید باطری درون این شارزرها كی به شارزر كامل میرسد و این
    عیب باعث میشود باتری بیش از مقدار مجاز زیر شارز باشد در نتیجه عمر باتری كم میشود و
    8- در آخر بنده شارزهایی را توصیه میكنم كه علاوه بر داشتن شارز از طریق برق قابلیت شارز از طریق برق ماشین را نیز دارا باشد
    با تشكر......
    جناب رحيم‌زاده! با سلام و عرض پوزش از آن كه ناچار شدم براي پاسخ نظير به مطالب شما آنها را بند بند تفكيك كنم،
    1- بيش از 95 درصد باتريهاي C.F.L موجود در بازار تقلبي هستند.
    2- معمولاً شارژرهاي ريفرش‌دار خودبخود و در ابتدا اقدام به تخليه باتري نمي‌كنند.
    3- چندان هم اطلاعات دقيقي نمي‌دهد. هرچند اطلاعات كمي از LED دقيقتر است.
    4- دوستان ديگر پاسخ داده‌اند.
    5- هولوگرام تقلبي هم مانند شارژر تقلبي موجود است.
    6- دوستان ديگر توضيح كامل داده‌اند. اضافه مي‌كنم كه در راهنماي شارژرهاي سوني جدول زمان شارژ باتريها با ظرفيتهاي مختلف آمده‌است و اين ناقض مطلب شما است.
    7- اگر اين نوع شارژر سالم و كارا باشد، حق با شما است.
    8- به دليل نوسان دايم ولتاژ و جريان در برق خودروها، خصوصاً بسته به نوع خودرو و كيفيت آن، شارژ هر وسيله شارژي كه كاري ظريف و حساس است و به نرخ ثابت و مستمر نياز دارد، اصولاً با استفاده از برق خودرو قابل توصيه نيست و در موارد متعدد باعث آسيب شارژر، وسيله در حال شارژ يا چراغها و تجهيزات برقي خودرو شده‌است.
    infinity، Zaman و farhad44 تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 36 از 213 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 136 ... آخرینآخرین