صفحه 37 از 213 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه Zaman آواتار ها
    تشکر کرده
    98

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

دیروز 2 جفت باطری CFL 2800 معروف به سری 3000 از فیلمباران خریدم(جفتی 6000 تومان كه با تخفیف جفتی 5000 حساب كرد). فروشنده ادعا كرد كه با یك جفت آن بدون فلاش حدود 1500 عكس میتونم بگیرم . پس از تست كردن نتیجه را همینجا اعلام میكنم.
    اما نكته دیگه اینكه من همیشه یك جفت باطری رو بصورت شارژ شده بعنوان باطری یدك همراه دارم كه فروشنده گفت این كار عمر باطری رو كم میكنه . نظر دوستان چیه؟
    سید زمان عابدیان
    Canon A710 Is

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

دوستان ببخشيد ولي لازم ميدونم در خصوص بحثهايي بالا چند مطلب رو خدمتتون عرض كنم :
    1- واحد آمپر(يا همون ميلي آمپر )كميتي نيست كه بشه مستقيما" كنترلش كرد .جون رابطه مستقيمي با بار مصرفي كه همون دوربين هست و همچنين ولتاژ باطري داره ،وقتي مگيم يه باطري شارژش تموم شده به معني اينه كه انرژي ذخيره شده در باطري اونقدر نيست كه ولتاژ تعريف شده براي دوربين رو تامين كنه بعبارت ديگه :

اگه باطري شارژ باشه ولتاژ كاملي رو (كه فكر كنم 1.25ولت براي باطريهاي نيكل متال باشه)در دوسر قطب +و- اوون داريم واگه اين ولتاژ از مقدار تعريف شده يا همون 1.25 ولت كمتر شد ميتونه معياري باشه براي خالي بودن شارژ باطري . لذا شارژرهايي كه من ديدم ميزان ولتاژ دو سر باطري رو اندازه ميگيرند و تا وقتي كه اين ولتاژ به ولتاژ تعريف شده يراي باطري نرسه اونو شارژ ميكنن . همونطوري كه دوربين با اندازه گيري ميزان ولتاژ باطري در هرلحظه وضعيت شارژ اونوچك ميكنه و روي lcd نمايش ميده .حالا موردي كه اينجا اتفاق ميافته اينه كه در بعضي از باطريهاي فاقد كيفيت بعد از قراردادن باطري در شارژر بدون اينكه باطري به شارژ كامل برسه يه ولتاژ كاذب در دوسر اوون ظاهر ميشه كه باعث گول خوردن شارژر و قطع جريان شارژ ميشه و بعد از قرار دادن باطري در دوربين سريع دشارژ شده و دوربين خاموش ميشه .

2- براي نشوون دادن ظرفيت باطريها دو پارامتر مهم وجود داره يكي ولتاژ باطري و يكي مدت زماني كه ميشه يه جريان معين رو از باطري دريافت كرد . هردوي اين پارامترها روي باطريهاي شارژي نوشته ميشه خوب ولتاژ رو كه با ولت نشون ميدن و روي باطري مينوسن مثلا" 1.25 ولت يا 1.5 ولت .
    اما جريان دريافتي رو با آمپرساعت يا ميلي آمپرساعت نشون ميدن و بمعني مقدار جرياني هست كه باطري ميتونه در يكساعت بدون اينكه تغييري در اندازه ولتاژش بوجود بياد به مصرف كننده بده .
    بعنوان مثال روباطريهاي من نوشته 1.25V و 2700mAh : يعني ميشه از اين باطري بمدت يكساعت جريان 2700 ميلي آمپر رو در ولتاژ 1.25 ولت دريافت كرد و اگه مدت زمان بيشتر از يكساعت بشه به ازاي جريان 2700 ميلي آمپر ديگر ولتاژ 1.25 ولت رو نخواهيم داشت و در اين حالته كه نشانده عمر باطري خالي شدن باطري رو نشون ميده .

تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط Zaman نمایش پست ها
    اما نكته دیگه اینكه من همیشه یك جفت باطری رو بصورت شارژ شده بعنوان باطری یدك همراه دارم كه فروشنده گفت این كار عمر باطری رو كم میكنه . نظر دوستان چیه؟
    اينو درست ميگه چون من هميشه دو تا باطري رو شارژ شده آماده دارم ولي بعد از سه چهار روز كه ميخوام از اوونا استفاده كنم ميبينم كه كاملا" خالي هستن .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    فروشنده ادعا كرد كه با یك جفت آن بدون فلاش حدود 1500 عكس میتونم بگیرم . پس از تست كردن نتیجه را همینجا اعلام میكنم.
    جناب عابديان!
    1- ادعاي فروشنده بيراه نيست.
    2- البته اين عمل مصداق نگهداري باتري پر بدون استفاده است كه عمر باتري را كاهش مي‌دهد، اما از اين سرنوشت گريز و گزيري نيست. اگر مي‌دانيد كه از باتري مدت طولاني استفاده نخواهيد كرد، بهتر است آن را خالي نگهداري كنيد، اما اگر بخواهيد هميشه آماده عكاسي باشيد و سوژه‌اي را از دست ندهيد، چاره‌اي نداريد و اين از نقاط قوت باتريهاي شارژي قلمي و نيم‌قلمي است. قيمت آنها هم خوشبختانه و به نسبت گران نيست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    اينو درست ميگه چون من هميشه دو تا باطري رو شارژ شده آماده دارم ولي بعد از سه چهار روز كه ميخوام از اوونا استفاده كنم ميبينم كه كاملا" خالي هستن .
    جناب شباب!
    تخليه خودبخود ظرف3 تا 4 روز خيلي غيرعادي است. باتريهاي سوني معمولاً بعد از حدود سه هفته و باتريهاي ‍C.F.L بعد از 5 تا 6 هفته خودبخود و تا حدي تخليه مي‌شوند كه دوربين بدون روشن شدن، درخواست تعويض آنها را مي‌كند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه Zaman آواتار ها
    تشکر کرده
    98

از آنجاییكه من با باطری سونی در بهترین حالت حدود 300 شات میتونستم بگیرم بنابراین رقم 1500 برایم عجیب بود.
    این باطریهای جدید را(طبق روال همیشگی) ابتدا بوسیله یك چراغ قوه كاملا دشارژ كرده سپس اقدام به شارژ نمودم.حتی نصف رقم اعلام شده هم برای من بسیار عالیست.(حدود 750 شات)
    .
    .
    شباب عزیز! باطریهای قبلی بنده(سونی 2500) حدوداَ یك هفته الی 10 روز شارژ را نگه میداشت (یدكی) و پس از آن نیز 200 الی 300 شات عكس میگرفت. 3 یا 4 روز بسیار كم است. این حالت برای باطریهای من نیز پیش آمده بود كه مجبور به خرید جدید شدم.
    بهرحال سفری در پیش است و بهترین موقعیت برای تست باطریهای جدید. :biggrin:
    shabab تشکر می‌کند.
    سید زمان عابدیان
    Canon A710 Is

تشکر کرده
    8245

البته من با توجه به تعريفي كه از باطريهاhanhel شنيدم چهارتا از اوونا رو با يه شارژر به صورت اينترنتي از سايت نورنگار خريدم و تا حالا بدستم نرسيده ولي اميدوارم ايندفعه خوب از آب در بياد چون نتيجه اي رو سي اف ال (فكر كنم تقلبي بود) بود نگرفتم . راستي جايي سراغ داريد كه بشه شارژر و باطري رو بصورت اينترنتي خريد كرد .؟

كاربر همراه mse1445 آواتار ها
    تشکر کرده
    149

دوستان نظرتون با باطری های Fujitso با شارژ که ظاهرا ساخت آلمان خورده چیه اصل هستند یا نه ؟ قیمتشون حدود 23 تومن ایناست

تشکر کرده
    8245

فكر كنم بايد آقا وحيد جوابتونو بدن .

تشکر کرده
    8245

شباب عزیز! باطریهای قبلی بنده(سونی 2500) حدوداَ یك هفته الی 10 روز شارژ را نگه میداشت (یدكی) و پس از آن نیز 200 الی 300 شات عكس میگرفت. 3 یا 4 روز بسیار كم است. این حالت برای باطریهای من نیز پیش آمده بود كه مجبور به خرید جدید شدم.
    :biggrin:
    آقاي عابديان :
    چه بلايي سر اوون باطريهاي سوني اوومد ؟

تشکر کرده
    8245

ا
    بهرحال سفری در پیش است و بهترین موقعیت برای تست باطریهای جدید. :biggrin:
    سي اف ال ها رو تست كه كرديد نتيجه رو به ما هم بگيد .
    راستي چند خريدي و از كجا ؟

صفحه 37 از 213 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 ... آخرینآخرین