صفحه 91 از 213 نخستنخست ... 41 81 87 88 89 90 91 92 93 94 95 101 141 191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 901 تا 910 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام
    دوستان کسی برای 5dmII باطری زاپاس اصل یا مشابه و غیره جایی ندیدیه ؟
    نور نگار چند بار تماس گرفتم گفت خبری نیست که نیست ! :(
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر جديد vooroojak80 آواتار ها
    تشکر کرده
    24

سلام. من همراه دوربينم يه باتري اشانتيون گرفتم با مارك Speedy كه روش زده Made in japan (!!) و البته احتمالا باتري تقلبيه و نبايد هم انتظار زيادي ازش داشت.
    بار اول شارژش كردم و مدت زيادي هم باهاش كار مي كردم تا كاملا خالي شد و گذاشتمش واسه شارژ. اما وقتي مي زنم برا شارژ چرغ قرمز شارژر بعد چند ثانيه خاموش مي شه و شارژي هم رخ نمي ده. حتي مدت زياد هم با همون چراغ خاموش گذاشتم اما جواب نداد و به هيچ وجه شارژ نمي شه.
    خواستم ببينم دوستان كسي برخورد كرده و راه حلي داره؟
    محمد كمالي
    Lovely 500D Canon, 18-55 Kit. Seeking for new Lens

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط vooroojak80 نمایش پست ها
    سلام. من همراه دوربينم يه باتري اشانتيون گرفتم با مارك Speedy كه روش زده Made in japan (!!) و البته احتمالا باتري تقلبيه و نبايد هم انتظار زيادي ازش داشت.
    بار اول شارژش كردم و مدت زيادي هم باهاش كار مي كردم تا كاملا خالي شد و گذاشتمش واسه شارژ. اما وقتي مي زنم برا شارژ چرغ قرمز شارژر بعد چند ثانيه خاموش مي شه و شارژي هم رخ نمي ده. حتي مدت زياد هم با همون چراغ خاموش گذاشتم اما جواب نداد و به هيچ وجه شارژ نمي شه.
    خواستم ببينم دوستان كسي برخورد كرده و راه حلي داره؟
    اصولا باتری شارژی هست؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اصولا باتری شارژی هست؟
    آقاي قبادي مگه باتري غير شارژي هم داريم به اين فرم برا اين نوع دوربين ها؟! نمي دونستم...

والله الان كه نگاه كردم من روش عبارت rechargable رو نمي بينم. فقط به ذكر Li-ion Battery بسنده كرده و علائم ايمني. انهم روي يك برچسب.
    يعني ما باتري li-ion يك بار مصرف هم داريم؟ آخه روي باتري اصلي كانن هم من عبارتي مبني بر شارژي بودن نمي بينم.
    محمد كمالي

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

آقاي قبادي مگه باتري غير شارژي هم داريم به اين فرم برا اين نوع دوربين ها؟! نمي دونستم...

والله الان كه نگاه كردم من روش عبارت rechargable رو نمي بينم. فقط به ذكر Li-ion Battery بسنده كرده و علائم ايمني. انهم روي يك برچسب.
    يعني ما باتري li-ion يك بار مصرف هم داريم؟ آخه روي باتري اصلي كانن هم من عبارتي مبني بر شارژي بودن نمي بينم.
    پوزش من فکر کردم که باطری قلمی است و نه باطری دوربین.

احتمالا باطری مشکلی دارد.شکل ظاهری باطری سالم است؟

شاید تاریخ مصرف پایان یافته.دقیقا نمی دانم اما سعی کنید اگر مشکل دارد آن را درون دوربین قرار ندهید.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

احتمالا باطری مشکلی دارد.شکل ظاهری باطری سالم است؟

شاید تاریخ مصرف پایان یافته.دقیقا نمی دانم اما سعی کنید اگر مشکل دارد آن را درون دوربین قرار ندهید.
    بله. شكلش كاملا سالم به نظر مي رسه. حتي اگر فرض كنيم تاريخ مصرف تموم شده باشه كه خيلي بعيده، يعني ناگهاني و يك مرتبه شارژ نمي شه؟ اونم بعد از يه بازدهي مناسب؟

من حتي با استناد به شايعاتي كه شنيده بودم يك شب در فريزر گذاشتمش اما باز هم افاقه نكرد. خيلي عجيبه كه ناگهان كلا از كار بيفته.:confused:
    محمد كمالي

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

بله. شكلش كاملا سالم به نظر مي رسه. حتي اگر فرض كنيم تاريخ مصرف تموم شده باشه كه خيلي بعيده، يعني ناگهاني و يك مرتبه شارژ نمي شه؟ اونم بعد از يه بازدهي مناسب؟

من حتي با استناد به شايعاتي كه شنيده بودم يك شب در فريزر گذاشتمش اما باز هم افاقه نكرد. خيلي عجيبه كه ناگهان كلا از كار بيفته.:confused:
    دوست عزیز سوال شما مستلزم انجام یک آزمایش کوچک می باشد و آن هم استفاده از یک باطری دیگر تا ابتدا سلامت شارژر شما را تضمین کند چنانچه با این آزمایش شارژر شما سالم بود مشکل از سیستم مداری داخل باطری می باشد تمامی باطری های لیتیوم یون که باطری شما هم جزو آن دسته است برای سیستم کنترل جریان باطری یک مدار الکترونیکی داخل باطری وجود دارد که در اکثر مواقع خرابی این مدار باعث ناتوانی عمل شارژ می گردد و قابل تعمیر هم نمی باشند و اینکه این مشکل در باطری های بی کیفیت معمولا در صورت خالی شدن بیش از حد (1/4) باطری بروز می کند به همین دلیل است که توصیه می شود باطری های لیتیوم یون را کاملا تخلیه ننمایید زیرا حافظه مداری این باطری پاک شده و اطلاعات داخل آی سی ریست می گردند.
    امیدوارم توضیحات کافی باشد

موفق باشید:)

www.nirova.blogfa.com
    Hwt، yousefmon، Kaveh Ghobadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    دوست عزیز سوال شما مستلزم انجام یک آزمایش کوچک می باشد و آن هم استفاده از یک باطری دیگر تا ابتدا سلامت شارژر شما را تضمین کند چنانچه با این آزمایش شارژر شما سالم بود مشکل از سیستم مداری داخل باطری می باشد تمامی باطری های لیتیوم یون که باطری شما هم جزو آن دسته است برای سیستم کنترل جریان باطری یک مدار الکترونیکی داخل باطری وجود دارد که در اکثر مواقع خرابی این مدار باعث ناتوانی عمل شارژ می گردد و قابل تعمیر هم نمی باشند و اینکه این مشکل در باطری های بی کیفیت معمولا در صورت خالی شدن بیش از حد (1/4) باطری بروز می کند به همین دلیل است که توصیه می شود باطری های لیتیوم یون را کاملا تخلیه ننمایید زیرا حافظه مداری این باطری پاک شده و اطلاعات داخل آی سی ریست می گردند.
    امیدوارم توضیحات کافی باشد

موفق باشید:)

www.nirova.blogfa.com
    جناب بيات
    توضيحات بسيار مكفي و واضح بود.
    بله. من با يك باتري ديگر امتحان كردم و شارژر سالم است. باتري هم متاسفانه تا آخر تخليه كردم. پس راهي نيست. ممنونم از توضيحات :)
    محمد كمالي

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

معمولا باتری های قلمی و اصطلاحا نیم قلمی شارژی در بازار در مدل نیکل متال هیدرات یافت میشوند. آیا باتری لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر آن هم در بازار هست؟

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.Phoenix نمایش پست ها
    معمولا باتری های قلمی و اصطلاحا نیم قلمی شارژی در بازار در مدل نیکل متال هیدرات یافت میشوند. آیا باتری لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر آن هم در بازار هست؟
    دوست عزیز بعید میدونم یه همچین چیزی وجود داشته باشه که اگر هم موجود باشه قاعدتا قیمت سرسام آوری خواهد داشت.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

صفحه 91 از 213 نخستنخست ... 41 81 87 88 89 90 91 92 93 94 95 101 141 191 ... آخرینآخرین