صفحه 88 از 213 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 138 188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 871 تا 880 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarkhaleh نمایش پست ها
    با تشکر از تمامی دوستانی که برای آگاه کردن امثال ما در خرید محصولات با کیفیت وقت صرف میکنند.
    من این تاپیک را تا پستهای 5-6 ماه پیش مطالعه کردم.تقریبا به چند نتیجه رسیدم به این ترتیب :
    1-به این نتیجه رسیدم که پیشنهاد دوستان متخصص در این سایت باتری و شارژرهای سونی هستند که از نمایندگی های مجاز سونی خریداری میشوند.

2-در رده های بعدی باتری و شارژرهای camelion قرار داشتند.چند مورد هم پیشنهاد C.F.L بود البته اگر اصلیش باشه.

3-شارژر و باتریهای قابل شارژ انرژایزر مورد تایید دوستان در این سایت نیست.ظاهرا در چند مورد هم کسایی که تهیه کردند راضی نبودند.

4-یک مدل از شارژر سونی با نام 34HRMF4 بیشترین توجه رو به خودش جلب کرده .قیمتش هم ظاهرا به همراه 4 باتری2700 چیزی در حدود 40 تومان هستش(البته این رو از پستهای تاپیک فهمیدم و قیمت روز رو ندارم ونمیدونم .اگر کسی میدونه لطف کنه بگه.)

5-اخیرا باتریهایی با عنوان always ready معرفی شده که شارژ رو پس از مدت طولانی میتونه حفظ کنه و همچنین قابلیت شارژ تا تعداد 1000 بار رو داره.این هم لینکش از سونی :
    http://www.sony.co.ir/product/bcg-34htd2k
    این هم لینک باتریهای سونی معروف به always ready که فکر کنم در نهایت 2000 میلی باشه
    http://www.sony.co.ir/product/nh-aa-b2kقیمت این مدل رو هم نمیدونم چقدر هست.

6-من خودم برای دوربین قبلی 4سال هستش که از باتریهای 2100 میلی پاناسونیک به همراه شارژر پاناسونیک استفاده میکنم.هنوز هم این باتریهای جوابگوی نیاز من هستند.نمیدونم چرا اینجا هیچ حرفی در مورد پاناسونیک زده نشده.این هم 2 لینک از پاناسونیک خاورمیانه
    http://www.panasonic.ae/PMM/English/...d=404&CatId=88
    http://www.panasonic.ae/PMM/English/...d=407&CatId=88
    7-در نهایت هدفم از زدن این پست این بود که برای دوربین sx10 میخوام باتری و شارژر بگیرم.خواستم یک مقداری آپدیت بشه تاپیک و دوستان متخصص اگر تغییری در موارد بالا ایجاد شده و پیشنهاد خاصی دارند برای بقیه دوستان هم اعلام کنند تا استفاده ببرند.
    1س-آیا شارژری با ابعاد کوچکتر از 34HRMF4 هست که کیفیت مناسبی هم داشته باشه؟
    2س-آیا هنوز 34HRMF4 مطمئن ترین و بهترین انتخاب هست یا خود سونی محصول جدیدتری به بازار عرضه کرده؟
    3س-آیا مدلهای Always ready به جز مدت زمان نگهداری شارژ طولانی تر مزیت خاص دیگری دارند که فرد به جای مدل 34HRMF4 ،یکی از اون مدلها رو انتخاب کنه؟
    4س-آیا شارژر و باتری قابل شارژ دوراسل در بازار پیدا میشه؟

با تشکر از توجه شما.
    جایی تشکر داره که شما حوصله کرده اید و پست های این تاپیک را خوانده اید و و جواب های خود را تا حدی یافته اید. بعضی از دوستان تازه وارد بدون هیج نگاهی با پست های قبلی، شروع به سوال کردن می کنند

تا آن جایی که من اطلاع دارم، نتیجه گیری هایی که شما کرده اید هنوز به روز هستند و قابل اتکا
    ج1_ من نمی شناسم، همان مدل 34HRMF4 زیاد بزرگ به حساب نمی آید!! مگر شارژر های 2 تایی بگیرید
    ج2- بله آخرین مدل است، جواب سوالتان را می توانید با نگاهی به سایت سونی ایران نیز بیابید
    http://www.sony.co.ir/productcategory/bat-charger

ج3- شما در این سوال بک نوع باتری را با یک مدل شارژر مقایسه کرده اید!!
    Always ready نام تجاری شرکت camelion برای باتری هایی با نرخ دشارژ پایین است؛ این نوع محصول سونی باتری های چرخه آبی نام دارند که رنگ پس زمینه باتری ها سفید است.
    شاید منظورتان شارژر های سونی همراه با باتری های چرخه آبی در مقایسه با شارژر هایی با باتری معمولی است؟
    بااتری هایی که نرخ دشارژ پایینی دارند مزیتشان همان نرخ دشارژ پایینی است که این باعث می شود علاوه بر کاربرد در وسایل پر مصرفی مانند دوربین، در وسایل کم آمپر و کم مصرف نیز به کار روند، مانند کنترل ریموت ها و ساعت ها، شارژ خود را مدت طولانی تری نگه دارند.
    مریت اصلی برای عکاسان، کاربرد آنها به عنوان باتری های پشتیبان بدون نگرانی از خالی شدن آنها در زمان استند بای است.
    ج4- بله یافت می شود
    http://iranbattery.ir
    برای اطلاعات بیشتر در گوگل سرچ کنید

کلا در فروم ها مخصوصا در فروم های خارجی اگر کسی سوالی بپرسد که جواب آن با سرچ به دست آید، کلی به دیگر کابران بر می خورد و بعضی هایشان می گویند (Are you F-u-*-k-ing Google?) :cool:
    آقای پسرخاله روی صحبتم با تمام کاربران است نه با شما
    فروم بیشتر برای تبادل تجربیات است نه تکرار اطلاعات روی نت!

موفق باشید و به فروم خوش آمدید
    yousefmon، Mohsen19، pesarkhaleh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnaderi نمایش پست ها
    جایی تشکر داره که شما حوصله کرده اید و پست های این تاپیک را خوانده اید و و جواب های خود را تا حدی یافته اید. بعضی از دوستان تازه وارد بدون هیج نگاهی با پست های قبلی، شروع به سوال کردن می کنند

تا آن جایی که من اطلاع دارم، نتیجه گیری هایی که شما کرده اید هنوز به روز هستند و قابل اتکا
    ج1_ من نمی شناسم، همان مدل 34HRMF4 زیاد بزرگ به حساب نمی آید!! مگر شارژر های 2 تایی بگیرید
    ج2- بله آخرین مدل است، جواب سوالتان را می توانید با نگاهی به سایت سونی ایران نیز بیابید
    http://www.sony.co.ir/productcategory/bat-charger

ج3- شما در این سوال بک نوع باتری را با یک مدل شارژر مقایسه کرده اید!!
    Always ready نام تجاری شرکت camelion برای باتری هایی با نرخ دشارژ پایین است؛ این نوع محصول سونی باتری های چرخه آبی نام دارند که رنگ پس زمینه باتری ها سفید است.
    شاید منظورتان شارژر های سونی همراه با باتری های چرخه آبی در مقایسه با شارژر هایی با باتری معمولی است؟
    بااتری هایی که نرخ دشارژ پایینی دارند مزیتشان همان نرخ دشارژ پایینی است که این باعث می شود علاوه بر کاربرد در وسایل پر مصرفی مانند دوربین، در وسایل کم آمپر و کم مصرف نیز به کار روند، مانند کنترل ریموت ها و ساعت ها، شارژ خود را مدت طولانی تری نگه دارند.
    مریت اصلی برای عکاسان، کاربرد آنها به عنوان باتری های پشتیبان بدون نگرانی از خالی شدن آنها در زمان استند بای است.
    ج4- بله یافت می شود
    http://iranbattery.ir
    برای اطلاعات بیشتر در گوگل سرچ کنید

کلا در فروم ها مخصوصا در فروم های خارجی اگر کسی سوالی بپرسد که جواب آن با سرچ به دست آید، کلی به دیگر کابران بر می خورد و بعضی هایشان می گویند (Are you F-u-*-k-ing Google?) :cool:
    آقای پسرخاله روی صحبتم با تمام کاربران است نه با شما
    فروم بیشتر برای تبادل تجربیات است نه تکرار اطلاعات روی نت!

موفق باشید و به فروم خوش آمدید
    خیلی ممنون از راهنمایی شما و در مورد جستجو در اینترنت و مطلبی که در مورد فرومهای خارجی فرمودید حرف شما رو قبول دارم و در مورد اطلاعات فنی محصولات همواره همین کار رو انجام میدم.اما متاسفانه در مورد بازار عجیب غریب ایران و با توجه به کمبود سایتهایی که در این مورد اطلاعاتی داشته باشند ،شما با جستجو هم به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید و همانا بهترین راه استفاده از تجربیات افراد آگاهی مانند شما در فرومهاست.
    در ضمن از تکرار مطالب هم عذرخواهی میکنم فقط هدفم این بود که دیگر دوستان شاید وقت مرور تعداد صفحات زیاد رو نداشته باشند گفتم یک خلاصه ای از مطالب رو تکرار کنم.

در مورد always ready هم من اشتباه کردم و شما درست میگید.من فکر میکردم به همه این باتریها این عنوان اطلاق میشه.در ضمن فکر میکردم شارژر جداگانه ای هم داره با خصوصیاتی متفاوت که ظاهرا شما میفرمایید که اینگونه نیست.
    در واقع میشه اینطور استنباط کرد که خرید این باتریها در حال حاضر کار درستیه گرچه من هنوز از قیمتش خبر ندارم ولی امروز اگر رسیدم میرم و میپرسم.البته شاید امتحانش رو هم به مانند بقیه باتریها هنوز پس نداده (گرچه دوستی در این فروم گفته بود که تا به امروز به تعداد دفعات زیادی از این باتریها استفاده کرده و راضی بوده که متاسفانه الان اسمشون یادم نیست.)
    فقط باید ببینم تفاوت شارژری که همراه این باتریهاست با شارژر معروف سونی چیه ،که اون رو فکر کنم بتونم با جستجوی اینترنتی پیدا کنم.
    اگر باتریهای شارژی و شارژر دوراسل در ایران هم یافت میشه چرا اینجا کسی از اونها یادی نمیکنه؟ من فکر میکنم این شرکت یکی از بهترین تولیدکننده های باتری باشه.
    در سایتی که معرفی کردید هم باتریهای 2650 میلی رو زده 4 تایی19000تومن.ولی قیمت شارژرش رو نزده.اگر به نسبت سونی قیمت مناسبتری داشته باشه شاید بشه روش برای خرید حساب کرد.در واقع فکر میکنم سونی قیمتی به مراتب بیشتر از بقیه برندهای بازار داشته باشه.
    کسی اینجا تجربه استفاده از این باتریهای شارژی دوراسل رو نداره؟
    http://iranbattery.ir/fa/index.php?o...244&Itemid=138

با تشکر پیشاپیش از دوستانی که راهنمایی میکنند.

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

شارژر اون دو نوع باتری فرقی با هم نداردند.
    یکی از تفاوت های این دو نوع باتری میزان حداکثر آمپر آن ها است.
    باتری های با نرخ دشارژ پایین، میلی آمپر هایی تا 2000 با 2100 (یا کمی بیشتر)دارند ولی باتری های نیکل متال هیدرید معمولی آمپر های بالاتری هم دارند. مثلا همان ها که همراه شارژر سونی 34HRMF4 هستند که 2700 میلی هستند. باید یاد آورد شد که باتری هایی با آمپر خیلی بالا تماما تقلبی هستند؛ حد آخرش را الان یادم نمی یاد
    من کسی رو ندیدم که تجربه خوبی از محصولات دوراسل داشته باشه، هم اینجا و هم دوستای دیگر
    فکر می کنم این انرژیزایر و دوراسل باتری های آلکالاین خوبی دارند که باعث می شه خربدار ها فکر کنن تمام محصمولاتشان خوب هستند البته تا ببینیم نظر اقای حیرتی چی باشه :confused:

بله بازار باتری و شارژر خیلی شیر تو شیره و پر از محصولات کم کیفیت و تقلبی، این چینی ها به خودشان هم رحم نمی کنند، حتی مصولات چینی هم تقلبی دارند
    yousefmon و zanjan battery تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

با سلام خدمت همه دوستان
    پس از مدتی عدم فعالیت این بخش خوشحالم که دوباره مباحث گرم شما روند فعال پیدا کرده است باتشکر از آقای نادری ودوست جدید این تاپیک آقای پسر خاله :
    با توضیحات آقای نادری دیگر حرفی باقی نمی ماند الا 2 نکته:
    1- باطری های خوب دیگری هم وارد بازار شده است که می توانید روی آنها حساب باز کنید که یکی ار آنها SONIKCELL است که 2500 میلی آمپر برای سایز AA وجود دارد که کیفیت خوبی دارد . باطری های CAMELION نیز کیفیت بالایی دارد وجای نگرانی از خرید آن بی مورد است
    2- در مورد شارژر ها هم فکر می کنم به اندازه کافی بحث شده است البته همان سونی هم جوابگوی شما خواهد بود چنانچه اطلاعات دقیقی از کارکرد انواع شارژر ها نیاز داشتید به این جا مراجعه کنید
    http://www.nirova.blogfa.com/cat-1.aspx
    ب آرزوی موفقیت برای همه شما :)
    amirnaderi و pesarkhaleh تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    پس از مدتی عدم فعالیت این بخش خوشحالم که دوباره مباحث گرم شما روند فعال پیدا کرده است باتشکر از آقای نادری ودوست جدید این تاپیک آقای پسر خاله :
    با توضیحات آقای نادری دیگر حرفی باقی نمی ماند الا 2 نکته:
    1- باطری های خوب دیگری هم وارد بازار شده است که می توانید روی آنها حساب باز کنید که یکی ار آنها SONIKCELL است که 2500 میلی آمپر برای سایز AA وجود دارد که کیفیت خوبی دارد . باطری های CAMELION نیز کیفیت بالایی دارد وجای نگرانی از خرید آن بی مورد است
    2- در مورد شارژر ها هم فکر می کنم به اندازه کافی بحث شده است البته همان سونی هم جوابگوی شما خواهد بود چنانچه اطلاعات دقیقی از کارکرد انواع شارژر ها نیاز داشتید به این جا مراجعه کنید
    http://www.nirova.blogfa.com/cat-1.aspx
    ب آرزوی موفقیت برای همه شما :)
    با تشکر از توجه شما دوست گرامی و تولیدکننده شارژر که واقعا جای تحسین داره.امیدوارم که در این راه نسبتا دشوار ولی پرفایده موفق و پیروز باشید.

پس باتریها و شارژرهای CAMELION هم مورد تایید هستند.خوشحال شدم .چون فکر میکنم قیمت بسیار متعادل تری برای یک کاربر نه چندان حرفه ای به نسبت سونی دارند.
    این مدلهارو از camelion در این سایت که ظاهرا مال ایران هست (پسوند.ir) دیدم.شاید بد نباشه نگاهی بهش بندازید.

http://www.camelionbattery.ir/charge...nt/bc0668.html

http://www.camelionbattery.ir/chargers/bc0802.html
    فکر میکنم اینها هم شارژرهای خوبی هستند.از لحاظ برند مطمئن و معتبر و از لحاظ مشخصات که البته من در این زمینه متخصص نیستم و همچنین از لحاظ قیمت که چون تهران نیستم نمیتونم قیمتش رو جویا بشم.اگر کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه.به نظرم باید از سونی قیمت پاییین تری داشته باشه گرچه امکاناتی نظیر نمایشگر نداره که خوب شاید برای من لازم هم نیست.

لینک معرفی شده رو مطالعه کردم و متوجه شدم که باید دنبال شارژرهای نوع سوم باشم.که احتمالا اکثر شارژرهای کنونی بازار از همان مدل هستند(البته مسلما منظور من برندهای متفرقه چینی نیست)
    zanjan battery تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    ضمن سپاس از جمع‌بندي جناب پسرخاله از مطالب تاپيك و نيز اطلاعات تكميلي دوستان عزيز آقايان نادري و بيات،
    چكيده مطالب تاپيك، خصوصاً آنهايي كه شخصاً تجربه كرده‌ام يا از دوستان متعددي كه (خارج از فروم) تجربه كرده‌اند، به شرح زير مي‌آورم :
    1- مرغوبترين، خوش‌ساخت‌ترين، دقيق‌ترين و متعادلترين شارژر در دسترس بازار ايران كه من مي‌شناسم، تا اطلاع ثانوي همان سوني BCG-34HRMF است و من بعد از 4 سال هنوز حتي يك حركت يا اعلام نادرست و غيرمنطقي از اين شارژر نديده‌ام. نمونه اصل آن اخيراً به قيمت 34 تا 38 هزار تومان خريداري شده‌است.
    2- باتريهاي شارژي معمولي سوني كه در بسته شارژر موضوع بند 1 هستند، باتريهاي بدي نيستند. اما اولاً مدت نگهداري شارژ آنها كوتاه است (در حدود 1 ماه)، ثانياً عمر آنها كوتاه بوده و بسته به استفاده و نگهداري معمولاً از 5/1 تا 2 سال فراتر نمي‌رود. اين تجربه خود من و دوستان زيادي در فروم و خارج از فروم است. به همين دليل من براي خريدهاي بعدي باتري (تنها و بدون شارژر) سوني معمولي را توصيه نمي‌كنم. چون انتخابهاي بهتري وجود دارند.
    3- باتري Camelion و نيز C.F.L اصل باتريهاي آزموده و خوبي هستند. من از سال 84 دو جفت باتري C.F.L هم علاوه بر سونيهاي همراه شارژر گرفتم كه باتريهاي سوني بعد از حدود 20 ماه بدرود حيات گفتند، حال آن كه C.F.L ها هنوز هم به خوبي كار مي‌كنند و به گواهي شارژر سوني كه نسبت به سلامت باتريها بسيار حساس و سختگير است، حالشان رضايتبخش مي‌باشد.
    4- باتريهاي Duracell و خصوصاً Energizer اصلاً چنگي به دل نزده و ياراي رقابت حتي با سوني معمولي را ندارند. رفتارشان در طول استفاده و نگهداري بسيار ناهمگن و پيش‌بيني نشده‌است.
    5- در خريد باتريهاي سوني معمولي و نيز C.F.L خيلي بايد احتياط نمود، چون شما اگر به طور تصادفي به يك فروشنده معمولي مراجعه و يكي از اين دو مارك را خريداري كنيد، در بيش از 95 درصد موارد با نوع تقلبي آن مواجه خواهيد شد، پس بايد از محلها و نمايندگيهاي معتبر خريد نماييد.
    yasin-m، Mashhadi Vahid، shabab و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    با سلام،
    ضمن سپاس از جمع‌بندي جناب پسرخاله از مطالب تاپيك و نيز اطلاعات تكميلي دوستان عزيز آقايان نادري و بيات،
    چكيده مطالب تاپيك، خصوصاً آنهايي كه شخصاً تجربه كرده‌ام يا از دوستان متعددي كه (خارج از فروم) تجربه كرده‌اند، به شرح زير مي‌آورم :
    1- مرغوبترين، خوش‌ساخت‌ترين، دقيق‌ترين و متعادلترين شارژر در دسترس بازار ايران كه من مي‌شناسم، تا اطلاع ثانوي همان سوني BCG-34HRMF است و من بعد از 4 سال هنوز حتي يك حركت يا اعلام نادرست و غيرمنطقي از اين شارژر نديده‌ام. نمونه اصل آن اخيراً به قيمت 34 تا 38 هزار تومان خريداري شده‌است.
    2- باتريهاي شارژي معمولي سوني كه در بسته شارژر موضوع بند 1 هستند، باتريهاي بدي نيستند. اما اولاً مدت نگهداري شارژ آنها كوتاه است (در حدود 1 ماه)، ثانياً عمر آنها كوتاه بوده و بسته به استفاده و نگهداري معمولاً از 5/1 تا 2 سال فراتر نمي‌رود. اين تجربه خود من و دوستان زيادي در فروم و خارج از فروم است. به همين دليل من براي خريدهاي بعدي باتري (تنها و بدون شارژر) سوني معمولي را توصيه نمي‌كنم. چون انتخابهاي بهتري وجود دارند.
    3- باتري Camelion و نيز C.F.L اصل باتريهاي آزموده و خوبي هستند. من از سال 84 دو جفت باتري C.F.L هم علاوه بر سونيهاي همراه شارژر گرفتم كه باتريهاي سوني بعد از حدود 20 ماه بدرود حيات گفتند، حال آن كه C.F.L ها هنوز هم به خوبي كار مي‌كنند و به گواهي شارژر سوني كه نسبت به سلامت باتريها بسيار حساس و سختگير است، حالشان رضايتبخش مي‌باشد.
    4- باتريهاي Duracell و خصوصاً Energizer اصلاً چنگي به دل نزده و ياراي رقابت حتي با سوني معمولي را ندارند. رفتارشان در طول استفاده و نگهداري بسيار ناهمگن و پيش‌بيني نشده‌است.
    5- در خريد باتريهاي سوني معمولي و نيز C.F.L خيلي بايد احتياط نمود، چون شما اگر به طور تصادفي به يك فروشنده معمولي مراجعه و يكي از اين دو مارك را خريداري كنيد، در بيش از 95 درصد موارد با نوع تقلبي آن مواجه خواهيد شد، پس بايد از محلها و نمايندگيهاي معتبر خريد نماييد.
    بسیار ممنون از شما دوست گرامی آقای حیرتی.که بسیاری از اطلاعاتی که در این تاپیک به دست آوردم به واسطه ی پستهای شما بوده.در ضمن متشکر از جمع بندی و به روز کردن نتایج و در اختیار قراردادن آنها.
    4-من دیگه بیخیال دو برند دوراسل و انرژایزر شدم و تمرکزم رو روی انتخاب همون سونی و camelion خواهم گذاشت و با سنجیدن قیمت شارژرهای camelion -که در پست قبلی لینک دادم - و مقایسه با شارژر معروف سونی یکی را انتخاب خواهم کرد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

این شارژر camelionرو با قیمت 16000 تومان در بازار پیدا کردم.البته باتری همراه بسته نیست و این قیمت فقط خود شارژر هستش.
    فکر میکنم 4 باتری AA 2500 camelion قیمتی حدود 10000 تومن داشته باشه(این رو مطمئن نیستم کسی خبر نداره؟)
    با این حساب 26000 تومان هزینه کل خواهد شد.فکر کنم نسبت به شارژر معروف سونی یک امکان مهم رو از دست خواهم داد که قابلیت دشارژ باتری هستش.فکر میکنم lcd خیلی چیز مهمی نباشه.
    نظرتون چیه در مورد این انتخاب؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب پسرخاله! با سلام مجدد،
    1- نظرم در پست قبلي درباره باتريهاي Duracell و Energizer فقط مربوط به نوع شارژي آنها بود و در مورد آلكالاين صدق نمي‌كند، هرچند در آلكالاين هم Panasonic 30% Longer Lasting را بهتر ديدم.
    2- در همين تاپيك اخيراً گفته‌ام كه رفتار و دقت شارژر Camelion اصلاً با Sony قابل قياس نيست. توصيه مي‌كنم كار آخر را اول بكنيد، مگر آن كه به قول انگليسي‌ها متمول باشيد!
    3- مبلغ شارژر سوني بدون احتساب باتريها در واقع حدود 22 تا 26 هزار تومان تمام مي‌شود و چندان از 16هزار تومان دور نيست، حال آن كه بسيار ارزشمندتر است.
    4- آخرين ظرفيت اسمي باتريهاي NiMH قلمي از Camelion برابر با 2700 است كه در كيسهاي پلاستيكي چفت‌دار مفيد عرضه مي‌شود. حتماً اين نوع را پيدا كنيد يا Always Ready 2100 mAh.
    5- توصيه نهايي آن است كه شارژر سوني را با يك سري (4 عدد) باتري يدكي Camelion يا C.F.L اصل تهيه و ضمن بردن لذت از آنها، مقايسه‌اي هم بين باتريهاي سوني و يكي از دو برند توصيه شده انجام بدهيد.
    amirnaderi، pesarkhaleh و zanjan battery تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarkhaleh نمایش پست ها
    این شارژر camelionرو با قیمت 16000 تومان در بازار پیدا کردم.البته باتری همراه بسته نیست و این قیمت فقط خود شارژر هستش.
    فکر میکنم 4 باتری AA 2500 camelion قیمتی حدود 10000 تومن داشته باشه(این رو مطمئن نیستم کسی خبر نداره؟)
    با این حساب 26000 تومان هزینه کل خواهد شد.فکر کنم نسبت به شارژر معروف سونی یک امکان مهم رو از دست خواهم داد که قابلیت دشارژ باتری هستش.فکر میکنم lcd خیلی چیز مهمی نباشه.
    نظرتون چیه در مورد این انتخاب؟
    باسلام به آقای پسر خاله و تشکر از آقای حیرتی :
    زیاد هم از خرید خودتان از این شارژر دلخور نباشید برای اینکه :
    1- در تمامی شارژر های کاملیون از آی سی ( op -amp ) استفاده شده است که می توان گفت تقریبا در نوع خود کم نظیر است البته این آی سی برای مقایسه ولتاژ باطری به کارگرفته شده است که این عامل بسیار خوبی برای یک شارژر است
    2- در تمامی شارژر های کاملیون از مدار منبع تغذیه سوئیچینگ با ضریب ثبات ولتاژ بسیار خوب استفاده شده است که می تواند سلامت باطری شما را در مقابل نوسانات emi شبکه محافظت کند
    3- اینکه باطری های کاملیون نیز بصورت کاملا استاندارد با مشخصات داده شده شارژر کاملیون مطابقت می کند یعنی اینکه اگر در کاتالوگ شارژر گفته شده است که باطری 2500 میلی را در 2 ساعت شارژ می کند مطمئن باشید که اگر باطری شما 2500 میلی آمپر کاملیون باشد این گفته صحت دارد
    4- در پایان اتفاقا این مدل از شارژر های کاملیون نسبت به نوع های قبلی مانند bc 907 صفحه lcd دار عملکرد بالایی دارد

پیروز باشید
    yousefmon و pesarkhaleh تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

صفحه 88 از 213 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 138 188 ... آخرینآخرین