صفحه 85 از 213 نخستنخست ... 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 95 135 185 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 841 تا 850 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا ghorban آواتار ها
    تشکر کرده
    11

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط Faratel نمایش پست ها
    خوب دوتای اول بالاخره خالی شدن - خسته شدم از بس خالی نشدند :biggrin:

نتایج آماری: 530 شات با و بدون فلاش + حدود 1.5 ساعت کار با دوربین روشن (ریویو ، کار کردن با تنظیمات و غیره)

من هم این تجربه شما رو دارم. واقعا به این راحتی تموم نمیشه اما این زمانی است که مدت کوتاهی از شارژ باطری گذشته باشه(مثلا کمتر از دو روز).
    من می دونستم که این باطری اگر مدت زیادی استفاده نشه دشارژ خواهد شد، به گفته ی یکی از دوستان به ازای هر روز تقریبا یک درصد یعنی قاعدتا بعد از یک ماه باید 70 درصد انرژی خودش رو داشته باشه اما تجربه ی کار با این باطری 2700 سونی نشون داد که به ازای هر روز حداقل 5 درصد دشارژ میشه! چندین بار برام اتفاق افتاده که هر چهار تا رو کامل شارژ کردم اما در حالی که حدود یک هفته از شارژ می گذشت وقتی به دوربین زدم روی چهارمین عکس پیغام داد .
    بنابراین این باطری ها رو تنها زمانی که می خوام عکس های زیادی بگیرم(مثلا در جشن عروسی) یک روز قبلتر شارژ می کنم.

به دلیل مشکل دشارژ سریع باطری های فوق، 4 عدد باطری سونی 2000 میلی آمپری با چرخه انرژی آبی هم گرفتم و کاملا راضی هستم . ادعای سونی مبنی بر اینکه این باطری ها بلافاصله پس از خرید قابل استفاده هستند و سرعت دشارژ پایینی دارند واقعا درسته و به معنای واقعی Always Ready هستند.
    Kaveh Ghobadi، zanjan battery و Faratel تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام به همه ی دوستان

من بالاخره تونستم این 84 صفحه رو بخونم

من یه شارژر مدل BCG-34HRMF4 از پشت شهرداری به قیمت 34000 تومن خریدم. بر اساس مشخصات لیبل روش و اطلاعاتی که شرکت سونی برای تشخیص شارژر اصلی گفته، به نظر میاد اصلیه.

من چند تا باطری قلمی CFL 3800mahقبل از آشنایی با این تاپیک خریده بودم (که البته خودمم حالا میدونم تقلبیه!)، وقتی با این شارژر میخوام شارژش کنم سریع چراغاش شروع به چشمک زدن میکنه که یعنی باطری خرابه.

این اتفاق با باطری های نیم قلمی CFL 950mah هم میفته. اما شارژر باطری نیم قلمی CFL1800mah رو شارژ میکنه و مشکلی هم نداره.

من یه شارژر قدیمی هم دارم که با جریان 90-100 میلی آمپر قبلا باهاش باطریامو شارژ میکردم، همين باطری هایی که شارژر سونی میگه خرابه این شارژر راحت شارژ میکنه و دارم ازش استفاده هم میکنم.

حالا موندم اشکال کار از کجاست؟

ممنون میشم همه دوستان و مخصوصا آقای حیدری در این مورد نظر بدن که آیا شارژرم خرابه یا اصل نیست یا مشکل از باتریهاست؟

عکس شارژر:
    [IMG]http://i43.*******.com/a3jka0.jpg[/IMG]
    [IMG]http://i39.*******.com/2nqz43c.jpg[/IMG]
    [IMG]http://i43.*******.com/eqdyxe.jpg[/IMG]

عکس باتری هایی که گفتم:
    [IMG]http://i42.*******.com/2w7mjdd.jpg[/IMG]

اینم عکس شارژر قدیمیم:
    [IMG]http://i39.*******.com/rkadxz.jpg[/IMG]
    yousefmon تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ضمنا شارژر با باطری های دوراسل منهم مشکلی نداره.

اینم عکس باطری های همراه شارژری که خریدم:

[IMG]http://i39.*******.com/bwyn8.jpg[/IMG]

[IMG]http://i40.*******.com/2pzmskl.jpg[/IMG]

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

دوست عزیز
    این مشکل کاملا طبیعی می باشد شارژر اولی شما ساده ترین نوع شارژ می باشد وبا سیستم جریان شارژ می کند وهیچ سنسوری مبنی بر تشخیص باطری خراب یا سالم ندارد و هر باطری حتی غیر قابل شارژ هم بیاندازید شارژ می کند (البته باطری شارژ نمی شود). اما شارژ سونی که شما خریده اید با یک سری تعرفه های ورودی ولتاژ وجریان باطری را شارژ می کند مختصر اینکه وقتی یک باطری شارژی که خراب شده است ولتاژ آن تقریبا به 0 ولت میرسد خوب در تعریف شارژر های نیمه هوشمند ولتاژ باطری نمی بایست از 7/. ولت کمتر باشد که این نیز می تواند رفع شود ولی از عهده شارژر شما بر نمی آید و دیگر اینکه وقتی باطری خراب شود هیچ جریانی داخل آن باقی نمی ماند و در تعریف سیستم شارژر شما وقتی شارژر می خواهد شارژ کند یک جریان کوچکی از باطری گرفته سپس شارژ می کند ولی در باطری هیچ جریانی وچود نداشته پس شارژر باطری را معیوب تشخیص می دهد :biggrin:
    موفق باشید
    persiking، Faratel و ali-h تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر آشنا Faratel آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    دوست عزیز تا به امروز از سونی چنین چیزی نشنیده بودم ولی این رو مطمئنم که چنین چیزی از قابلیت های متال هیدرید خارج است
    ( البته خیلی چیزا روی باطری ها می نویسن مثل no memory effect ) , حداقل شرکت ما تا بحال در آزمایشات خودش چنین چیزی رو ندیده لطفا اگر واقعا این مسئله رو تست کردید به بنده هم اطلاع بدهید :confused:
    نه دوست من - من از این باطری نخریدم و با توجه به این که شارژر جدیدم چهار تا باطری خوب روش هست به این زودیها هم نیاز به خرید باطری پیدا نمیکنم - ولی برای خود من هم نکته جالبیه که بدونم توی کار این باطری ها چطور عمل میکنن فکر کنم باید منتظر باشیم تا دوستانی که این باطری رو تهیه کردند نتایج تجربیاتشون رو به ماهم اعلام کنند :)
    zanjan battery تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Faratel آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorban نمایش پست ها
    من هم این تجربه شما رو دارم. واقعا به این راحتی تموم نمیشه اما این زمانی است که مدت کوتاهی از شارژ باطری گذشته باشه(مثلا کمتر از دو روز).
    من می دونستم که این باطری اگر مدت زیادی استفاده نشه دشارژ خواهد شد، به گفته ی یکی از دوستان به ازای هر روز تقریبا یک درصد یعنی قاعدتا بعد از یک ماه باید 70 درصد انرژی خودش رو داشته باشه اما تجربه ی کار با این باطری 2700 سونی نشون داد که به ازای هر روز حداقل 5 درصد دشارژ میشه! چندین بار برام اتفاق افتاده که هر چهار تا رو کامل شارژ کردم اما در حالی که حدود یک هفته از شارژ می گذشت وقتی به دوربین زدم روی چهارمین عکس پیغام داد .
    بنابراین این باطری ها رو تنها زمانی که می خوام عکس های زیادی بگیرم(مثلا در جشن عروسی) یک روز قبلتر شارژ می کنم.

به دلیل مشکل دشارژ سریع باطری های فوق، 4 عدد باطری سونی 2000 میلی آمپری با چرخه انرژی آبی هم گرفتم و کاملا راضی هستم . ادعای سونی مبنی بر اینکه این باطری ها بلافاصله پس از خرید قابل استفاده هستند و سرعت دشارژ پایینی دارند واقعا درسته و به معنای واقعی Always Ready هستند.
    جفت باطری دوم رو که یک هفته پیش شارژ کردم دیروز روی دوربین گذاشتم صبر میکنم ببینم با یک استفاده معمولی نتیجه چی میشه - بهر حال اگه باطری ها بتونن حداقل 15 روز حد قابل قبولی از شارژ رو نگهدارند و نیاز به شارژ مجدد پیدا نکنن نیاز من رو رفع میکنند
    ghorban و ghz تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا vishtasp آواتار ها
    تشکر کرده
    72

آقای بيات

شما که به طور حرفه ای بر روی باتری و شارژر کار ميکنيد آيا تا حالا باتری های always ready
    را در شرکت تان مورد تجزيه و برر سی عملی قرار داده ايد ؟

چون الان با مارک های مختلفی اين باتری ها موجود است و طبق اظهارات دوستان
    اين باتری ها به خوبی دارند کار ميکنند
    Kaveh Ghobadi و ghz تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط vishtasp نمایش پست ها
    آقای بيات

شما که به طور حرفه ای بر روی باتری و شارژر کار ميکنيد آيا تا حالا باتری های always ready
    را در شرکت تان مورد تجزيه و برر سی عملی قرار داده ايد ؟

چون الان با مارک های مختلفی اين باتری ها موجود است و طبق اظهارات دوستان
    اين باتری ها به خوبی دارند کار ميکنند
    دوست عزیز آقای ویشتاسپ
    بله البته فقط نوع کاملیون آن را که بنده همان مشخصاتی که آقای فاراتل در مورد باطری سونی ذکر کردند در این نوع باطری مشاهده کرده ام فقط دو نکته مهم است تفاوت های باطری always ready با نیکل متال معمولی چیست؟
    1-عدم آلودگی زیست محیطی
    2-نگهداری شارژ تا 1 سال
    3- توانایی کارکرد بدون شارژ اولیه
    4-عدم نیاز به جریان نگهداری
    5- ولی در مورد عمر دو برابری هیچ موردی تا بحال یافت نشده است ضمن اینکه بیشترین آمپر ساخته شده در این نوع باطری ها 2300 میلی آمپر می باشد
    البته در کاتالوگ محصول آمده 75 - 80 در صد شارژ را تا 1 سال نگهداری می نماید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط zanjan battery : Monday 27 April 2009 در ساعت 18:07
    ghz و ali-h تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

Angry پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    من مدتی پیش باطری سونی

طبق عکس پیوست را گرفتم. فروشنده مدعی بود این باطری ها پس از شارژ مدت زیادی هنوز قابلیت شارژ بودن را در خود نگهداری میکنند حتی اگر در تمام آن مدت حتی یکبار هم استفاده نشده باشند. من نه فرصت تحقیق در این زمینه را داشتم نه لزومی به این کار :) سوالی که از شما دوستان خوب دارم اینست : آیا فروشنده درست گفته ؟ یعنی من به این حرف اعتماد داشته باشم؟ بنا به شرایط من نمیخواهم شارژر همراه داشته باشم و در فرصت مناسب اقدام به شارژ باطری ها میکنم و شاید تا 1 ماه هم نتوانم مجددا به شارژر دسترسی داشته باشم. ولی ماندگاری شارژ این باطری ها برایم اهمیت دارند. یعنی در صورتی که پس از یک ماه بلا استفاده بودن این باطری ها نیاز به استفاده از انها داشته باشم. به همان مدت زمان کارکرد ( که میتوان پس از شارژ از آنها انتظار داشت ) کارایی خواهند داشت؟ یا حتی در صورت صحت گفته فروشنده کسی از دوستان تست انجام داده است تا از بازدهی آن اطمینان داشته باشد( در طول یک ماه چقدر افت میکند )
    افشین جان با خیال راحت باطری را شارژ کنید و یکسال در گنجه نگهدارید و بعد از یک سال هم حدود 70% توان باطری را در اختیار خواهید داشت.حدود 600 بار هم می توانید شارژ اش کنید .

بنده در یکی دو سال اخیر احتمالا 60 تا 70 بار این باطری را شارژ کرده ام و گاهی تا 6 ماه هم از آن اصلا استفاده نکرده ام و هنوز هم مثل روز اول با تمام قدرت فلاش های را مچکاند.

باطری هم در زمان خرید کاملا شارژ شده است و قابل استفاده.
    yousefmon، QashQai، partow و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط persiking نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    1- من بالاخره تونستم این 84 صفحه رو بخونم
    2- من یه شارژر مدل BCG-34HRMF4 از پشت شهرداری به قیمت 34000 تومن خریدم. بر اساس مشخصات لیبل روش و اطلاعاتی که شرکت سونی برای تشخیص شارژر اصلی گفته، به نظر میاد اصلیه.
    3- من چند تا باطری قلمی CFL 3800mahقبل از آشنایی با این تاپیک خریده بودم (که البته خودمم حالا میدونم تقلبیه!)، وقتی با این شارژر میخوام شارژش کنم سریع چراغاش شروع به چشمک زدن میکنه که یعنی باطری خرابه.
    این اتفاق با باطری های نیم قلمی CFL 950mah هم میفته. اما شارژر باطری نیم قلمی CFL1800mah رو شارژ میکنه و مشکلی هم نداره.
    4- من یه شارژر قدیمی هم دارم که با جریان 90-100 میلی آمپر قبلا باهاش باطریامو شارژ میکردم، همين باطری هایی که شارژر سونی میگه خرابه این شارژر راحت شارژ میکنه و دارم ازش استفاده هم میکنم. حالا موندم اشکال کار از کجاست؟
    ممنون میشم همه دوستان و مخصوصا آقای حیدری در این مورد نظر بدن که آیا شارژرم خرابه یا اصل نیست یا مشکل از باتریهاست؟
    جناب persiking! با سلام،
    1- واقعاً جاي تبريك دارد. چون كمتر كساني هستند كه قبل از طرح پرسش (و اساساً!) مطالعه مي‌كنند.
    2- به نظر مي‌رسد شارژرتان اصل است. هرچند نوشته‌هاي برچسب زير آن رنگ‌پريده و نامرغوب افتاده، اما فكر مي‌كنم اين ناشي از كيفيت عكس بوده و خود شارژر نبايد چنين باشد. اينطور نيست؟
    3- همانطور كه گفتيد، باتريهاي 3800mAh و اساساً كليه باتريهاي با اين هيبت و با رنگهاي مختلف از جمله زرد، سبز، صورتي، مشكي و .... تقلبي هستند. باتريهاي نيم‌قلمي 1800mAh هم تقلبيند و در حال حاضر، بالاترين ظرفيت موجود در بازار از باتريهاي نيم‌قلمي NiMH اصل 1100mAh است. به علاوه، شركت C.F.L (اصلي) فقط باتريهاي NiCD خود را به رنگ سبزـ نقره‌اي توليد مي‌كند و رنگ باتريهاي NiMH اصل نارنجي ـ نقره‌اي است. البته اكثر (بيش از 95 درصد) باتريهاي تقلبي C.F.L همرنگ اصل توليد مي‌شوند. اما در مورد باتريهاي 950mAh فكر مي‌كنم اصلي بوده و خرابيشان به دليل قدمت آنها (مربوط به سالهاي 84 و 85) است. اگر چه باتريهاي نيم‌قلمي 950 ميلي‌آمپري C.F.L چندان خوب از آب در نيامد و كيفيت آنها به پاي 850 و 1100 ميلي‌آمپري آن نرسيد.
    و اما چرا 1800 ميلي‌آمپري تقلبي شارژ مي‌شود؟ خوب، لزوماً همه باتريهاي تقلبي از ابتدا كاملاً خراب و بلااستفاده نيستند، ولي كيفيت و كارايي آنها پايين و موقت بوده و همچنين خطر نشت آنها بالا است.
    4- در اين خصوص جناب بيات پاسخ كامل داده‌اند. شارژر سوني در تشخيص باتريهاي خراب و حتي مشرف به موت (در حال خراب شدن) بسيار حساس و دقيق عمل مي‌كند و همانطور كه قبلاً نيز گفته‌ام (در اين تاپيك يا در پاسخ يك پيغام خصوصي)، شارژري چون Camelion BC-0907 هم در اين زمينه بسيار بي‌خيال و سربهوا است. من هر دو شارژر را دارم و تفاوتهايشان را مي‌دانم.

در نهايت نظر من اين است كه اشكال از شارژر شما نيست و خيالتان از اين بابت راحت باشد. مگر عملكرد آن در شارژ باتريهاي خودش نرمال نيست؟
    Kaveh Ghobadi، persiking، zanjan battery و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 85 از 213 نخستنخست ... 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 95 135 185 ... آخرینآخرین