صفحه 346 از 366 نخستنخست ... 246 296 336 342 343 344 345 346 347 348 349 350 356 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,451 تا 3,460 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر آشنا fard آواتار ها
    تشکر کرده
    108

درود
    برای عکاسی حیات وحش نیاز به تک پایه دارم با توجه به اینکه من از کمین گاه استفاده نمیکنم و حمل سه پایه 190 برایم سنگین هست و تجربه کار منوپاد هم ندارم
    1-با تک پایه چند استپ کمتر میتوانم شات بزنم و کلا ارزش هزینه دارد؟
    2-بعضی از تک پایه ها در توضیحات به ساختار مستحکم D شکل اشاره شده این به چه معناست؟
    3-ایا در تک پایه مانند سه پایه غیر از فاکتور وزن فیبر کربن باعث لرزش کمتر خواهد شد؟
    4-لطفا معایب کار با تک پایه را بفرمایید
    5-تجهزات حقیر تله 600 با بادی و اینده نگری 5 کیلوگرم
    در نهایت اگر استفاده از این وسیله را به صلاح بنده میدانید در مدلهای سبک پیشنهاد بفرمایید
    پیشاپیش از وقت و لطفی که در حقم میکنید سپاسگذارم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Yaser1931 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید عزیز میخاستم بدونم پیشنهادتون در مورد خرید سه پایه و هد واسه دوربین CANON 700D چیه ؟ بیشتر واسه کار تو خونه س کار عکاسی تبلیغاتی از کیف ساعت و اینجور چیزاس ولی چیز خیلی سنگینم نباشه که یوقت بردم بیرون دهنم سرویس شه از کت و کول بیوفتم.باهاش عکس 360 درجه هم بتونم بگیرم.
    قیمت هم تا 500 باشه خوبه.
    بعد یه چیری واسه این دوربین نمیشه ریموت گذاشت؟
    ببخشید من تازه کارم زیاد از اینا سر در نمیارم ممنون میشم راهنمایی کنین.
    دوستان پیشنهادی ندارین؟؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Yaser1931 نمایش پست ها
    دوستان پیشنهادی ندارین؟؟
    درود
    ببینید اگر کار عکاسی ماکرو (عکس از کیف و ساعت و ...) مد نظرتونه با این هزینه مشکلاتی خواهید داشت. تو این رنج امکان ماکروگرافی سه پایه ها محدوده! مگر اینکه لنز ماکرو قوی داشته باشید.
    در غیر این صورت، برای عکاسی با شرایط ماکرو، فعلا مانفرتو و ونگارد دو مدل در بازار دارند ولی قیمت سه پایه بدون هد کمتر از 500 نیست! به این هزینه مقدار حداقل 200 هم برای هد اختصاص دهید، از 700 به بالا باید در نظر بگیرید.
    اما اگر بحث ماکرو گرافی رو کنار بگذاریم، مواردی مثل mefoto 1350 یا حتی 0350 هست که برای شما خوبه. اگر اشتباه نکنم مدل 1682 این شرکت هم خوبه.
    ولی اولویت با همون Mefoto هاست.
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط fard نمایش پست ها
    درود
    برای عکاسی حیات وحش نیاز به تک پایه دارم با توجه به اینکه من از کمین گاه استفاده نمیکنم و حمل سه پایه 190 برایم سنگین هست و تجربه کار منوپاد هم ندارم
    1-با تک پایه چند استپ کمتر میتوانم شات بزنم و کلا ارزش هزینه دارد؟
    درود
    تک پایه بیشتر در عکاسی ورزشی کاربرد داره که سوژه قرار نیست از ترسش همه جا بچرخه! با این حال حداقل کاری که منوپاد می کنه کاهش لرزش هست. اما دقت داشته باشید حرکت سوژه با مونوپاد کنترل نمی شود و باید از ISO بالا استفاده کنید که مشکلات خاص خودش رو داره.
    از طرفی مشکل مونوپاد عدم استقرار لنز هست که برای کنترل بدنه و لنز شما را وادار به حفظ تعادل و در نتیجه خستگی دست می کنه.

2-بعضی از تک پایه ها در توضیحات به ساختار مستحکم D شکل اشاره شده این به چه معناست؟
    امکانش هست لینکی ارسال کنید؟

3-ایا در تک پایه مانند سه پایه غیر از فاکتور وزن فیبر کربن باعث لرزش کمتر خواهد شد؟
    بدون شک بی تاثیر نیست اما از نظر قیمت و دلیلی که در نهایت اشاره می کنم بنظر شخصی بنده صرفه خرید تک پایه کربن برای حیات وحش وجود نداره.
    4-لطفا معایب کار با تک پایه را بفرمایید
    تک پایه به دلایلی که در توضیحات بند اول گفتم کاربرد زیادی برای حیات وحش نداره. از طرفی باتوجه به ماهیت هد های مخصوص عکاسی حیات وحش شاید بهتر باشه به فکر سه پایه باشید، نهایتا یک سه پایه سبک
    5-تجهزات حقیر تله 600 با بادی و اینده نگری 5 کیلوگرم
    در نهایت اگر استفاده از این وسیله را به صلاح بنده میدانید در مدلهای سبک پیشنهاد بفرمایید
    پیشاپیش از وقت و لطفی که در حقم میکنید سپاسگذارم
    ببینید بدون تعارف اگر قصد دارید در حیات وحش نتیجه بگیرید، بهتره به فکر شناخت کامل شرایط عکاسی این ژانر باشید. بنده سابقه عکاسی در این ژانر رو بصورت دست و پا شکسته برای 5 سال و اماتور برای 2 ساله دارم.
    در این مدت چیزی که متوجه شدم این هست که این ژانر نیاز به برنامه ریزی و عکاسی در زمان طلائی داره.
    در ایران بر خلاف کشورهای دیگر حیوانات بدلیل مشکلاتی که با انسان داشته اند به شدت از انسان فراری هستند و این یعنی اول دردسر. اون 5 سال پیش با لنز تله 200 می شد از فاصله 10 متری یک پرنده شکاری بدون کمین عکس گرفت ولی الان با لنز 600 از 30 متری اون نمی شه نزدیک تر رفت. اینها نشانه های بدی هستند.
    اما از در خصوص تجهیزات، اگر لنز 600 فیکس دارید بدون شک به فکر سه پایه باشید. حالا اگر تک پایه هم گرفتید برای کوتاه مدت خوبه
    در کنار تجهیزات، GiamBall فراموش نکنید. این وسیله مهمتری ابزار عکاسی حیات وحش در زمینه سه پایه است.
    در پایان هم پیشنهاد می کنم با دوستان حیات وحش کار فروم صحبتی داشته باشید.
    یکی از این دوستان که اطلاع دارم سابقه کار با تک پایه و سه پایه رو داره جناب آقای نژادی هستند.
    ارادتمند
    I.Givili، fard و Vahid5500 تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    تک پایه بیشتر در عکاسی ورزشی کاربرد داره که سوژه قرار نیست از ترسش همه جا بچرخه! با این حال حداقل کاری که منوپاد می کنه کاهش لرزش هست. اما دقت داشته باشید حرکت سوژه با مونوپاد کنترل نمی شود و باید از ISO بالا استفاده کنید که مشکلات خاص خودش رو داره.
    از طرفی مشکل مونوپاد عدم استقرار لنز هست که برای کنترل بدنه و لنز شما را وادار به حفظ تعادل و در نتیجه خستگی دست می کنه.

بدون شک بی تاثیر نیست اما از نظر قیمت و دلیلی که در نهایت اشاره می کنم بنظر شخصی بنده صرفه خرید تک پایه کربن برای حیات وحش وجود نداره.

تک پایه به دلایلی که در توضیحات بند اول گفتم کاربرد زیادی برای حیات وحش نداره. از طرفی باتوجه به ماهیت هد های مخصوص عکاسی حیات وحش شاید بهتر باشه به فکر سه پایه باشید، نهایتا یک سه پایه سبک

ببینید بدون تعارف اگر قصد دارید در حیات وحش نتیجه بگیرید، بهتره به فکر شناخت کامل شرایط عکاسی این ژانر باشید. بنده سابقه عکاسی در این ژانر رو بصورت دست و پا شکسته برای 5 سال و اماتور برای 2 ساله دارم.
    در این مدت چیزی که متوجه شدم این هست که این ژانر نیاز به برنامه ریزی و عکاسی در زمان طلائی داره.
    در ایران بر خلاف کشورهای دیگر حیوانات بدلیل مشکلاتی که با انسان داشته اند به شدت از انسان فراری هستند و این یعنی اول دردسر. اون 5 سال پیش با لنز تله 200 می شد از فاصله 10 متری یک پرنده شکاری بدون کمین عکس گرفت ولی الان با لنز 600 از 30 متری اون نمی شه نزدیک تر رفت. اینها نشانه های بدی هستند.
    اما از در خصوص تجهیزات، اگر لنز 600 فیکس دارید بدون شک به فکر سه پایه باشید. حالا اگر تک پایه هم گرفتید برای کوتاه مدت خوبه
    در کنار تجهیزات، GiamBall فراموش نکنید. این وسیله مهمتری ابزار عکاسی حیات وحش در زمینه سه پایه است.
    یکی از این دوستان که اطلاع دارم سابقه کار با تک پایه و سه پایه رو داره جناب آقای نژادی هستند.
    ارادتمند
    متشکرم جناب مصطفی عزیز که تجربیات ارزشمندتون و با حقیر به اشتراک میزارید

بله دقیقا درست فرمودید متاسفانه اسیبهای جدی در چند سال گذشته به پرندگان بخصوص پرندگان شکاری وارد شده (وقتی با لوله گاز سلاح شکاری دست ساز ساخته بشه !!!!!)
    در مورد برنامه ریزی و ساعت طلایی هم که فرمودی کاملا صحیح است متشکرم جهت یاد اوری (معمولا سعی میکنم قبل طلوع یا غروب افتاب در محل باشم البته اگه خواب نمونم لبخند)
    سه پایه 190xpro4 دارم اما اگه قرار باشه گیم بال هم تهیه کنم واقعا حمل کردنش برام سخته شما تصور بفرمایید حداقل باید 3 کیلومتر در زمینهای برنج کاری پیاده روی کنم اکثرا هم باتلاق هستند و انرزی زیادی مصرف میکنیم تا به اب بند برسم (دور تالاب یا اب بند به عرض 3 متر جاده خاکی خشکی است)
    از قرار معلوم و صحبتهای حضرتعالی اینطور برداشت کردم که منوپاد بدرد کار بنده نمیخوره و برای کم کردن وزن سه پایهxpro 4 و بفروشم و در فکر تهیه سه پایه فیبر کربن و گیمبال باشم
    از تجربیات جناب آقای نژادی عزیز هم استفاده خواهم کرد
    ساختار مستحکم D
    https://www.pixel.ir/monopod/8442-ma...-mmxproa3.html
    علی فرد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    من یه دوربین D5300 دارم با لنز کیت 140-18 .
    بیشتر در مسافرت ها استفاده میکنم و بعضی وقت ها در طبیعت و خانه و کلا برای تفریح و شخصی.
    از دوستان خواهش میکنم در مورد دو سه پایه، 0350 یا c5 بخرم. این دو مدل رو از نظرات فروم تا 20 صفحه قبل خوندم. اگه مدل بهتری پیشنهاد میدهید تا سقف 500 هزار تومان باشد و موجود در ایران.
    و مدل 1350 رو هم هیچ فروشگاهی بصورت آنلاین ندارد تا بخرم.
    ممنون میشم یک سه پایه مناسب برای من پیشنهاد بدهید.
    با سپاس.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط vrujak نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه دوربین D5300 دارم با لنز کیت 140-18 .
    بیشتر در مسافرت ها استفاده میکنم و بعضی وقت ها در طبیعت و خانه و کلا برای تفریح و شخصی.
    از دوستان خواهش میکنم در مورد دو سه پایه، 0350 یا c5 بخرم. این دو مدل رو از نظرات فروم تا 20 صفحه قبل خوندم. اگه مدل بهتری پیشنهاد میدهید تا سقف 500 هزار تومان باشد و موجود در ایران.
    و مدل 1350 رو هم هیچ فروشگاهی بصورت آنلاین ندارد تا بخرم.
    ممنون میشم یک سه پایه مناسب برای من پیشنهاد بدهید.
    با سپاس.
    درود
    در بین دو مدلی که خودتون گفتید، 0350 بسیار مطمئن تره
    اما اگر Sirui پیدا بشه مدل A-1005 گزینه بسیار ایده آلی خواهد بود.
    ارادتمند
    کوروش و fard تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

متشکرم جناب مصطفی عزیز که تجربیات ارزشمندتون و با حقیر به اشتراک میزارید

بله دقیقا درست فرمودید متاسفانه اسیبهای جدی در چند سال گذشته به پرندگان بخصوص پرندگان شکاری وارد شده (وقتی با لوله گاز سلاح شکاری دست ساز ساخته بشه !!!!!)
    در مورد برنامه ریزی و ساعت طلایی هم که فرمودی کاملا صحیح است متشکرم جهت یاد اوری (معمولا سعی میکنم قبل طلوع یا غروب افتاب در محل باشم البته اگه خواب نمونم لبخند)
    درود
    بنده قصد جسارت نداشتم
    بیشتر برای یادآوری بود.
    سه پایه 190xpro4 دارم اما اگه قرار باشه گیم بال هم تهیه کنم واقعا حمل کردنش برام سخته شما تصور بفرمایید حداقل باید 3 کیلومتر در زمینهای برنج کاری پیاده روی کنم اکثرا هم باتلاق هستند و انرزی زیادی مصرف میکنیم تا به اب بند برسم (دور تالاب یا اب بند به عرض 3 متر جاده خاکی خشکی است)
    ببینید حتما نباید GaimBall آلومینیوم باشه و حتما هم نباید همین الان تهیه بشه. بنده قصد داشتم کلیات رو خدمت شما عرض کنم.
    شما می توانید از یک 3w Head استفاده کنید (البته اگر تا الان استفاده نکردید) چون کنترل اون بر روی سه پایه بهتر از بال هد برای حیات وحشه.
    از قرار معلوم و صحبتهای حضرتعالی اینطور برداشت کردم که منوپاد بدرد کار بنده نمیخوره و برای کم کردن وزن سه پایهxpro 4 و بفروشم و در فکر تهیه سه پایه فیبر کربن و گیمبال باشم
    نه! من منظورم این نبود که کلا بگذاریدش کنار!
    اتفاقا وجود تک پایه در کنار سه پایه بسیار مفیده! بنده هم خودم همین کار را کردم و استفاده می کنم.
    سه پایه شما هم اگر قرار باشه کربن بشه اختلاف قیمت بالا و اختلاف وزن کمی نسبت به آلومینیومی خواهد داشت. مگر اینکه دنبال برندهای دیگه در کربن باشید که قیمت بسیار بالا خواهد رفت.
    ولی دقت داشته باشید در مواردی که قصد ساکن شدن را دارید منو پاد دردسرهای خاص خودش رو داره ولی سه پایه نه
    از تجربیات جناب آقای نژادی عزیز هم استفاده خواهم کرد
    ساختار مستحکم D
    ...
    خوب این سیستم اگر دقت کنید در سه پایه های حتی 190 رعایت شده پس نباید غیر واقعی باشه.

ارادتمند
    fard تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    108

درود

ارادتمند
    درود
    بنده قصد جسارت نداشتم
    بیشتر برای یادآوری بود.

ببینید حتما نباید GaimBall آلومینیوم باشه و حتما هم نباید همین الان تهیه بشه. بنده قصد داشتم کلیات رو خدمت شما عرض کنم.
    شما می توانید از یک 3w Head استفاده کنید (البته اگر تا الان استفاده نکردید) چون کنترل اون بر روی سه پایه بهتر از بال هد برای حیات وحشه.

نه! من منظورم این نبود که کلا بگذاریدش کنار!
    اتفاقا وجود تک پایه در کنار سه پایه بسیار مفیده! بنده هم خودم همین کار را کردم و استفاده می کنم.
    سه پایه شما هم اگر قرار باشه کربن بشه اختلاف قیمت بالا و اختلاف وزن کمی نسبت به آلومینیومی خواهد داشت. مگر اینکه دنبال برندهای دیگه در کربن باشید که قیمت بسیار بالا خواهد رفت.
    ولی دقت داشته باشید در مواردی که قصد ساکن شدن را دارید منو پاد دردسرهای خاص خودش رو داره ولی سه پایه نه

خوب این سیستم اگر دقت کنید در سه پایه های حتی 190 رعایت شده پس نباید غیر واقعی باشه.

ارادتمند
    درود
    جز این نیست برادر بزرگوار من هرچه یاداوری بشه بهتره هم برای بنده هم دوستانی که در اینده این مطلب را میخوانند
    در حال حاضر 3w Head و سه پایه ای که عرض کردم موجود دارم ولی امان از وزن زیاد (شایدم بنده پیر شدم لبخند) دارم تمام تلاش خودم و میکنم بلکه بتوانم از حمل این سه پایه در پیاده روی نجات پیدا کنم
    با توجه به اینکه شما در این سبک پیشکسوت هستید و استاد بنده و تجربه استفاده از تک پایه را دارید کدام منوپاد را توصیه میکنید(کم وزن) و ایا باید از بال هد استفاده کنم یا از 3w که دارم؟ با توجه به اینکه حقیر هیچ تجربه ای از تک پایه ندارم

ارادتمند
    msh2200 تشکر می‌کند.
    علی فرد

تشکر کرده
    4653

درود
    جز این نیست برادر بزرگوار من هرچه یاداوری بشه بهتره هم برای بنده هم دوستانی که در اینده این مطلب را میخوانند
    درود
    نظر لطف شماست
    در حال حاضر 3w Head و سه پایه ای که عرض کردم موجود دارم ولی امان از وزن زیاد (شایدم بنده پیر شدم لبخند) دارم تمام تلاش خودم و میکنم بلکه بتوانم از حمل این سه پایه در پیاده روی نجات پیدا کنم
    خوب این یک مزیت خوبه در شرایط کنونی،سه پایه وزن مناسب و به عبارتی کربن متاسفانه در برندهایی مثل مانفرتو، گیتزو و ... قیمت بالایی دارند.
    در برندهایی مثل Benro، Sirui (البته فکر نکنم Sirui الان موجود باشه) سه پایه های کربنی بسیار خوبی پیدا می شه.
    از طرفی در برندی مثل بنرو هم می توانید سه پایه های سبکتر با تحمل وزن دور و بر 5 کیلو پیدا کنید که حتی قابلیت تبدیل شدن به تک پایه را هم دارند. اما اگر قصدتون خرید یک تک پایه تخصصی باشه وضعیت متفاوته.
    با توجه به اینکه شما در این سبک پیشکسوت هستید و استاد بنده و تجربه استفاده از تک پایه را دارید کدام منوپاد را توصیه میکنید(کم وزن) و ایا باید از بال هد استفاده کنم یا از 3w که دارم؟ با توجه به اینکه حقیر هیچ تجربه ای از تک پایه ندارم
    از انجایی که برای شما سبکی مهمه، از طرفی استقامت هم مد نظر هست و بودن شک هزینه بالا و موجود بودن محصول هم دارای اهمیت است، بنده پیشنهادم تک پایه زیر هست
    Benro Carbon Fiber Material Classic Monopod C28T
    یک تک پایه کربنی با وزن کمتر از .5 کیلو و تحمل وزن حدود 10 تا 12 کیلوگرم، با قیمت حدود 250 هزار تومان، بنظرم گزینه ایده آلی باشه.
    این تک پایه هد نداره!
    شما می توانید موقت از هد سه پایه روی اون استفاده کنید. البته نکته ای را خدمتتون عرض کنم، هد 3W روی سه پایه کارکرد سختی داره و بهترین راهش ثابت کردنشه و یا اگر قابلیت فرکشن (Fraction) در هد دارید، تنظیم اون برای کنترل وزن بدنه و لنز باعث کم شدن دردسر باز و بسته کردن مداوم قفل ها خواهد بود.
    اما، بعنوان هد هم بنظرم یک هد تک پیچ تنظیم برای تسریع در کادر بندی خوبه. البته بدون شک اگر امکان هزینه دارید هد های دارای قفل بیشتر مثل B0 یا B1 بنرو گزینه های بهتری خواهند بود.
    الان هم با یکی از دوستان صحبت می کردم، ظاهرا سه پایه کربنی برند RedGet (یک برند هلندی بود که سه پایه تولید دیگه نمی کنه) را با قابلیت تبدیل شدن به تک پایه موجود داره و با تخفیف خوبی ارائه می ده (البته بدون هد) اگر خواستید پیام خصوصی بدید در خدمتم. (ارائه اطلاعات فروشنده داخلی در فورم ممنوعه)
    اراتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 4 March 2017 در ساعت 08:49
    fard تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات