صفحه 358 از 366 نخستنخست ... 258 308 348 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,571 تا 3,580 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    یه سوال داشتم آقا نیما
    این سه پایه بر اساس اطلاعات مدعی تحمل وزن 15 کیلوگرمه!
    باتوجه به اینکه مدتی هست که ازش استفاده می کنید، نظرتون در این خصوص چیه؟
    سه پایه های مانفرتو بر خلاف باقی سه پایه ها از عدد Safety Payload استفاده می کنند که مثلا در سری 190 این مقدار حدود 7 کیلوگرمه
    اگر این سه پایه حتی تا 10 کیلوگرم تحمل وزن داشته باشه، انصافا خیلی حرف برای گفتن بیشتر از سری 190 داره.
    می شه لطف کنید و تجربه شخصیتون رو از تحمل وزن و استقرار اون بفرمایید
    Nima Sadigh، amir.komeily و kato تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    یه سوال داشتم آقا نیما
    سه پایه های مانفرتو بر خلاف باقی سه پایه ها از عدد Safety Payload استفاده می کنند که مثلا در سری 190 این مقدار حدود 7 کیلوگرمه
    اگر این سه پایه حتی تا 10 کیلوگرم تحمل وزن داشته باشه، انصافا خیلی حرف برای گفتن بیشتر از سری 190 داره.
    بخاطر وزن سبکتر، بنده Sirui T-1004XL را تهیه کردم که حدود نیم کیلو از مدلی که دوستان معرفی کردن سبکتره.
    حدودا تا 6 کیلو لود بوسیله دوربین و لنز در وضعیتهای مختلف(زوایای مختلف) بر این سه پایه آوردم، کاملا استیبل بود. در حالت جمع شده خیلی جمع و جوره و این برای کسانی که قرار است سه پایه را حمل کنند خیلی مهم خواهد بود، کلیپسی نبودن قفلها بنظر من از مزایا است که دغدغه شکسته شدن دیگه وجود نداره، قفل ها هم نیاز نیست زیاد چرخانده بشه، با حدود 45 درجه چرخاندن براحتی باز و بسته میشه.
    msh2200، yaghoobi، Nima Sadigh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    مبارکتون باشه

ولی طبق تجربه ای که داشتم این سه پایه رو آقا نیما عزیز هم خریدن سه پایه از نظر سبکی خیلی خوب نسبت به 055 خودم کیف خیلی خوبی هم داره که رایگان روی کیف هست

ولی با چیزی که من دیدم بعید میدونم کیفیت اتصالات بالای سه پایه منظورم کلید های رها سازی پایه ها هست و اون قسمت زیر هد کیفیتش در حد مانفروتو نیست البته نظر منه آزمایشگاهی عرض نکردم من تنها مشکلی که با 055 دارم وزن زیادشه ولی خداییش تو هر پوزیشینی که قرارش میدم استیبله
    dppictuer، msh2200، yaghoobi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CANON 5D MARK IV / TAMRON 85MM 1.8 SP VC / TAMRON 15-30MM 2.8 SP VC
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    مبارکتون باشه

ولی طبق تجربه ای که داشتم این سه پایه رو آقا نیما عزیز هم خریدن سه پایه از نظر سبکی خیلی خوب نسبت به 055 خودم کیف خیلی خوبی هم داره که رایگان روی کیف هست

ولی با چیزی که من دیدم بعید میدونم کیفیت اتصالات بالای سه پایه منظورم کلید های رها سازی پایه ها هست و اون قسمت زیر هد کیفیتش در حد مانفروتو نیست البته نظر منه آزمایشگاهی عرض نکردم من تنها مشکلی که با 055 دارم وزن زیادشه ولی خداییش تو هر پوزیشینی که قرارش میدم استیبله
    درود
    مسئله سبکی که اشاره کردید را بنده در یک سه پایه فیبر کربنی Redget تجربه کردم
    این سه پایه با وزنی حدود 1.5 کیلو بدون قرار گرفتن بار و در بالاترین ارتفاع حس عدم ثبات به ادم می ده.
    بدلیل وزن کم سه پایه و بنظر شخصی بنده این مسئله در خصوص همه سه پایه های سبک و بخصوص فیبر کربن ها باید رایج باشه. در واقع سه پایه های فیبر کربن و سبک مشابه مدل فوق که دارای تحمل وزن بالایی نسبت به همتاهای خودشون در برندهای دیگر هستند با افزودن وزن اضافی ثبات خودشون را بدست می اورند. (البته این یک نظریه است)
    در تستی که شخصا داشتم،تقریبا حدود 20 کیلو وزن را به سه پایه Redget وارد کردم و در این فشار پایه ها اندکی انحراف از خط مستقیم پیدا کرد ولی در عوض ثبات سه پایه به شدت افزایش پیدا کرد.
    باتوجه به اینکه در سه پایه ها یکی از روش های افزایش ثبات و استقرار، افزایش وزنه که توسط گیره های روی بدنه و یا زیر محور مرکزی قابل انجام هست، بنظر شخصی بنده در صورت تحمل وزن بالای این سه پایه ها یکی از بهترین روش ها برای افزایش استقرار استفاده از وزنه های طبیعی و عدم حمل وزن زیاد سه پایه بصورت شخصی خواهد بود.
    به قول شما 055 سه پایه بسیار با ثبات و محکمیه ولی وزنش واقعا ادم رو خسته می کنه و اگر این مطلب بنده قابل استفاده باشه و سندیت پیدا کنه، مشکل استقرار سه پایه و حمل آن به راحتی قابل حل خواهد شد.
    در خصوص کیف هم که اشاره کردید دقیقا درسته، کیف های Sirui از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند. دیدن کیفیت این کیف باعث شد شخصا برای سه پایه MT190 خودم هم از روی کیف این سه پایه ها و Gitzo نمونه ای تولید کنم که علاوه بر قیمت بسیار معقولانه، کیفیت پارچه و اتصالات بسیار مرغوبی را برای بنده به همراه داشت و در عین حال ابعاد کیف دقیقا متناسب با سه پایه شد.
    ارادتمند
    yaghoobi، Nima Sadigh، scorpion8 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

یه سوال داشتم آقا نیما
    راستش را بخواهید در این مدت بیشتر از یک بار از آن استفاده نکردم! علاوه بر این من تجربه ام در تست سه پایه به اندازه شما بالا نیست و زیاد با هد ها و پایه های مختلف کار نکرده ام. اگر شما اعلام آمادگی کنید می توانیم قراری بگذاریم تا تست مختصری روی آن داشته باشیم. در پیام خصوصی در تماس هستیم.
    msh2200 و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

درود
    مسئله سبکی که اشاره کردید را بنده در یک سه پایه فیبر کربنی Redget تجربه کردم
    این سه پایه با وزنی حدود 1.5 کیلو بدون قرار گرفتن بار و در بالاترین ارتفاع حس عدم ثبات به ادم می ده.
    بدلیل وزن کم سه پایه و بنظر شخصی بنده این مسئله در خصوص همه سه پایه های سبک و بخصوص فیبر کربن ها باید رایج باشه. در واقع سه پایه های فیبر کربن و سبک مشابه مدل فوق که دارای تحمل وزن بالایی نسبت به همتاهای خودشون در برندهای دیگر هستند با افزودن وزن اضافی ثبات خودشون را بدست می اورند. (البته این یک نظریه است)
    در تستی که شخصا داشتم،تقریبا حدود 20 کیلو وزن را به سه پایه Redget وارد کردم و در این فشار پایه ها اندکی انحراف از خط مستقیم پیدا کرد ولی در عوض ثبات سه پایه به شدت افزایش پیدا کرد.
    باتوجه به اینکه در سه پایه ها یکی از روش های افزایش ثبات و استقرار، افزایش وزنه که توسط گیره های روی بدنه و یا زیر محور مرکزی قابل انجام هست، بنظر شخصی بنده در صورت تحمل وزن بالای این سه پایه ها یکی از بهترین روش ها برای افزایش استقرار استفاده از وزنه های طبیعی و عدم حمل وزن زیاد سه پایه بصورت شخصی خواهد بود.
    به قول شما 055 سه پایه بسیار با ثبات و محکمیه ولی وزنش واقعا ادم رو خسته می کنه و اگر این مطلب بنده قابل استفاده باشه و سندیت پیدا کنه، مشکل استقرار سه پایه و حمل آن به راحتی قابل حل خواهد شد.
    در خصوص کیف هم که اشاره کردید دقیقا درسته، کیف های Sirui از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند. دیدن کیفیت این کیف باعث شد شخصا برای سه پایه MT190 خودم هم از روی کیف این سه پایه ها و Gitzo نمونه ای تولید کنم که علاوه بر قیمت بسیار معقولانه، کیفیت پارچه و اتصالات بسیار مرغوبی را برای بنده به همراه داشت و در عین حال ابعاد کیف دقیقا متناسب با سه پایه شد.
    ارادتمند

در ادامه صحبت های شما باید عرض کنم بنده هم وسوسه شدم برم مدل کربنی سیرویی رو تست کنم چون هم قیمت خیلی مناسب داشت هم وزن ولی وقتی دوربین رو روش بستی یه لحظه احساس کردم سه پایه داره میوفته رو زمین درسته سبک هستن ولی برای کارهای سنگین به درد نمیخورن البته نظر منه با توجه به اینکه فروشنده میگفت این برند از 8 لایه کربن استفاده کرده و مانفروتو حدود 6 لایه در مورد اضافه کردن وزن درسته مثلا من همین سه پایه مورد نظر که دوستمون خریده رو به وسیله گیره ای که داشت کوله خودمو که حول و حوش 8 کیلو بود بهش آویزون کردن خیلی استیبل شد ولی خب چه کاریه یه وقتی نیاز میشه شما سه پایه رو جوری قرار بدی که نشه زیرش چیزی آویزون کرد یکی دیگه از نکات مثبت این سه پایه علاوه بر کیف خوبش قد کوتاه هنگام جمع شدن و داخل کیف رفتن اونه واقعا 055 با اون اندازه 100 سانتیش آدمو کلافه میکنه مخصوصا کیفش که لامصب اندازه یه پایه نور بزرگه والا خودمم مودنم اینو بفروشم به جای چیز دیگه بگیرم ولی احساس میکنم جایگزینی فعلا نداره مگر اینکه از برند سیرویی چیزایی جدیدتر هم بیاد تو ایران
    msh2200 و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.
    CANON 5D MARK IV / TAMRON 85MM 1.8 SP VC / TAMRON 15-30MM 2.8 SP VC
    GODOX AD600B / NISI ND 1000 150×150 / NISI ND GRAD 0.9 150×70/ LOWEPRO WHISTLER 450
    Kupo C stand 40

تشکر کرده
    4653

... ولی خب چه کاریه یه وقتی نیاز میشه شما سه پایه رو جوری قرار بدی که نشه زیرش چیزی آویزون کرد ....
    درود
    شما درست می فرمایید ولی دقت داشته باشید تو شرایطی که گفتید، یعنی شرایطی که پایه ها مثلا به قدری باز باشه که فاصله سه پایه تا زمین انقدر کم بشه که نشود وزنه اضافی در نظر گرفت، به خودی خود استقرار سه پایه افزایش خواهد یافت به طوری که دیگه نیازی نیست خیلی نگران وضعیت اون باشید.
    حتی در ارتفاعات پایین و بدون باز کردن پایه ها هم استقرار سه پایه ها به طرز قابل چشگیری افزایش پیدا می کنه. این مسئله ای هست که شخصا باهاش برخورد داشتم. سه پایه هنل c5 با تحمل وزن نهایتا 3 (اگر اشتباه نکنم) در حداکثر ارتفاع و در زاویه استاندارد پایه اصلا قابل اعتماد نیست در حالی که همین سه پایه را زمانی که در ارتفاع پایین و یا در زاویه بالای 40 درجه پایه ها استفاده می کنید احساس اطمینان زیادی برای شما ایجاد می نماید.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Tuesday 1 August 2017 در ساعت 07:35
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه HM6699 آواتار ها
    تشکر کرده
    339

در ادامه صحبت های شما باید عرض کنم بنده هم وسوسه شدم برم مدل کربنی سیرویی رو تست کنم چون هم قیمت خیلی مناسب داشت هم وزن ولی وقتی دوربین رو روش بستی یه لحظه احساس کردم سه پایه داره میوفته رو زمین درسته سبک هستن ولی برای کارهای سنگین به درد نمیخورن البته نظر منه با توجه به اینکه فروشنده میگفت این برند از 8 لایه کربن استفاده کرده و مانفروتو حدود 6 لایه در مورد اضافه کردن وزن درسته مثلا من همین سه پایه مورد نظر که دوستمون خریده رو به وسیله گیره ای که داشت کوله خودمو که حول و حوش 8 کیلو بود بهش آویزون کردن خیلی استیبل شد ولی خب چه کاریه یه وقتی نیاز میشه شما سه پایه رو جوری قرار بدی که نشه زیرش چیزی آویزون کرد یکی دیگه از نکات مثبت این سه پایه علاوه بر کیف خوبش قد کوتاه هنگام جمع شدن و داخل کیف رفتن اونه واقعا 055 با اون اندازه 100 سانتیش آدمو کلافه میکنه مخصوصا کیفش که لامصب اندازه یه پایه نور بزرگه والا خودمم مودنم اینو بفروشم به جای چیز دیگه بگیرم ولی احساس میکنم جایگزینی فعلا نداره مگر اینکه از برند سیرویی چیزایی جدیدتر هم بیاد تو ایران
    فراموش نکنیم، برای اینکه اطمینان از استیبل بودن سه پایه داشته باشیم حتما وزنه حداقل 2 یا 3 کیلویی بهش اضافه کنیم.
    با توجه به اینکه کوله نسبت ابعاد، وزن مناسبی نداره، آویزان کردنش به زیر سه پایه بسیار دست و پا گیره و و بخاطر ارتفاع زیادش اگر سه پایه کمی پایین بیاد به زمین برخورد میکنه و عملا کاربریش از بین میره. برای حل این مشکل من یک کیسه در ابعاد 20 در 15 سانتیمتر دادم برام دوختند، همیشه کیسه مذکور در کیف سه پایه هست موقع عکاسی در شرایط بد اگر احتمال افتادن و... بدم کیسه را با سنگ یا خاک پر کرده و به قلاب سه پایه وصل میکنم کیسه حدود 3 کیلو میشه و بخاطر ابعاد کوچک اصلا فضایی اشغال نمیکنه و دست و پا گیر نیست.

البته تستی که در پست قبلی گفتم تا 6 کیلو لود در جهتهای مختلف انجام دادم، بدون کیسه بود، با کیسه 3 کیلویی کاملا میچسبه به زمین!!!!
    « حامد محمدی »
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با سلام خدمت تمامی دوستان
    بنظرتون برای هد Manfrotto MHXPRO-3W 3-Way Pan/Tilt Head سه پایه مناسب تا رنج حداکثر سیصد و یا چهارصد تومان چه مدلی رو پیشنهاد میدهید؟
    ممنون

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط fazel.pars نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    بنظرتون برای هد Manfrotto MHXPRO-3W 3-Way Pan/Tilt Head سه پایه مناسب تا رنج حداکثر سیصد و یا چهارصد تومان چه مدلی رو پیشنهاد میدهید؟
    ممنون
    درود
    اگر بتونید با رنج قیمتی کمی بالاتر سری 190 مانفرتو خوب هستند
    اگر هم نه، بنرو در این رنج قیمت سه پایه های خوبی داره.
    Sirui هم ممکن است مدلهایی داشته باشه که باید پیگیری کنید
    ارادتمند
    fazel.pars و BRAD تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات