صفحه 34 از 366 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    75

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

آقاي قديري عزيز

1-من هم بين Silk Pro 500DX و مانفرتو 190X Pro مرددم. براي من هم وزن سه پايه مهم است. چون هيچيك از اين دو مدل را از نزديك نديده ام (تنها در اينترنت مطالب پراكنده اي خوانده ام)، نيازمند راهنمايي شما و ساير دوستان هستم. قد خودم 1.78 ، دوربينم Canon 40D و سنگين ترين لنزم f/4.0 70-200 IS است. به نظر شما كدام يك از ايندو مناسب ترند؟ آيا تنها، عامل وزن، در انتخاب نهايي شما دخيل بود؟

2-
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    در كل اگر من ميخواستم بيشتر از قيمت 486 پول بدهم و بال هد هم ميخواستم، 488RC2 را انتخاب ميكردم.
    در پست شماره 293 فرموده بوديد ارزانترين هد مانفرتو 488RC2 است.آنجا اشتباه تايپي بود يا در پست فوق؟ براي من قيمت فاكتور خيلي مهمي نيست، در نتيجه بفرمائيد بين دو هد 488 و 486 چه تفاوتهاي عمده اي در كارايي راحتي كاركرد، وجود دارد؟

3- بزرگواري كنيد و در يك پيغام خصوصي بفرمائيد، سه پايه خود را از كجا خريديد (مانفرتو) و در كل چه مراكزي براي خريد سه پايه هاي سيلك و مانفرتو در تهران وجود دارند كه هم تنوع جنس داشته باشند و هم فروشندگانشان بداخلاق و كم حوصله نباشند تا آدم بتواند چند تا مدل مختلف را ببيند و چند تا سوال در مورد اجناسشان بپرسد، بدون آنكه از كوره دربروند يا جواب سوالات را بصورت Yes/No بدهند! ( تا آنجا كه ميدانم، ايندو مدل را نورنگار ندارد)

پيشاپيش از وقتي كه براي پاسخگويي صرف ميكنيد سپاسگزارم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با تشکر از دوستان عزیز
    که هیچ کدام به من پاسخی ندادند

پرسش من در صحفه قبلی بود

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط omid22 نمایش پست ها
    در ضمن یک سوال دیگر هم داشتم سه پایه های 190xprobو190prob با هم فرق دارند؟درسایت تجهیزات حرفه ایی دوتا بودند با 30هزار تومن اختلاف قیمت
    اما در سایت مانفرتو فقط 190xprob رادیدم.
    بله، فرق دارند، هر چند كه من هم نتوانستم اثري از 190PROB در سايت مانفروتو پيدا كنم
    کد:
    http://www.ciao.co.uk/Manfrotto_190PROB_MINI_PRO_Tripod__6461049

نقل قول نوشته اصلی توسط Erwin نمایش پست ها
    آقاي قديري عزيز

1-من هم بين Silk Pro 500DX و مانفرتو 190X Pro مرددم. براي من هم وزن سه پايه مهم است. چون هيچيك از اين دو مدل را از نزديك نديده ام (تنها در اينترنت مطالب پراكنده اي خوانده ام)، نيازمند راهنمايي شما و ساير دوستان هستم. قد خودم 1.78 ، دوربينم Canon 40D و سنگين ترين لنزم f/4.0 70-200 IS است. به نظر شما كدام يك از ايندو مناسب ترند؟ آيا تنها، عامل وزن، در انتخاب نهايي شما دخيل بود؟

2-در پست شماره 293 فرموده بوديد ارزانترين هد مانفرتو 488RC2 است.آنجا اشتباه تايپي بود يا در پست فوق؟ براي من قيمت فاكتور خيلي مهمي نيست، در نتيجه بفرمائيد بين دو هد 488 و 486 چه تفاوتهاي عمده اي در كارايي راحتي كاركرد، وجود دارد؟

3- بزرگواري كنيد و در يك پيغام خصوصي بفرمائيد، سه پايه خود را از كجا خريديد (مانفرتو) و در كل چه مراكزي براي خريد سه پايه هاي سيلك و مانفرتو در تهران وجود دارند كه هم تنوع جنس داشته باشند و هم فروشندگانشان بداخلاق و كم حوصله نباشند تا آدم بتواند چند تا مدل مختلف را ببيند و چند تا سوال در مورد اجناسشان بپرسد، بدون آنكه از كوره دربروند يا جواب سوالات را بصورت Yes/No بدهند! ( تا آنجا كه ميدانم، ايندو مدل را نورنگار ندارد)

1- مطمئن باشيد هيچ كدام از دو مدلي كه نام برديد مشكلي در تحمل دوربين و لنز شما نخواهند داشت، حتي براي وزن بيشتر.
    فقط بحث سليقه است، هر دو سه پايه هاي خوب و بادوامي هستند، بايد ببينيد هد كدام يكي نيز ممكن است براي كار شما بهتر باشد.
    (اسليك 500 به همراه خودش كيف هم دارد)
    2- بله، اشتباه كرده بودم، در واقع ليست قيمتي كه تلفني گرفته بودم درست نبود، ارزانترين هد فكر ميكنم 484RC2 باشد.
    تفاوت 486 و 488 در اين است كه:
    هد 488 با 200 گرم وزن بيشتر، 2 كيلو ظرفيت بيشتر را در اختيار شما ميگذارد (8 كيلو در برابر6 كيلوگرم)
    در مشخصات 488 در سايت مانفروتو، تفاوتي نسبت به 486 نوشته شده كه بيانگر امكان محدود كردن چرخش هد در يك جهت، براي گرفتن پاناروما و پنينگ است:

a separate lock on the panoramic axis allows for rotation adjustment or panning to be carried out without losing framing
    كه اين كار از طريق سفت كردن پيچ دوم انجام ميشود (البته فروشنده در توضيح عملكرد اين پيچ به من گفته بود سرعت پيچ اول را تنظيم ميكند) خودم تجربه اي از اين هد ندارم

کد:
    http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/bypass/pid/2304?livid=80&lsf=80&child=2
    http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/bypass/pid/2306?livid=80&lsf=80&child=2
    3- من 3پايه ام را از مشهد خريدم، ولي در تهران سيگل نماينده مانفروتو است (قيمتهايش ظاهرا" از تجهيزات حرفه اي كمتر است) و اسليك هم كه تجهيزات حرفه اي، سيگل و آفومار دارند ظاهرا" . (دوستان تهراني بهتر ميتوانند راهنمايي كنند).

نقل قول نوشته اصلی توسط simorgh14 نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان عزیز
    که هیچ کدام به من پاسخی ندادند

پرسش من در صحفه قبلی بود
    شما هم حداقل 10 صفحه از اين تاپيك را خوانديد؟ 3 پايه عمري براي چه تجهيزاتي، با چه قيمتي و ..؟
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=284
    Erwin، yaghoobi، omid22 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

برای دوربین FZ5

بله خواندم

و به همین خاطر دنبال somita 6662 بودم

http://www.akkasee.com/forum/showthr...6662#post99411

نقل قول:
    ارسالی توسط mohamadi151 مشاهده موضوع
    سلام
    مدل دوربين : panasonic FZ8

من اين مدل پايه رو انتخاب كردم VelbonCX-640

http://www.digihouse.ir/tripod/velbon/VelbonCX-640/

قيمتش ميخوام زير 40 تومن باشه
    اگه سه پايه بهتر و ارزونتري هم ميشناسين و حتما محل خريد(مغازه) هم معرفي كنيد .

سه پايه اي ميخوام سبك ،ريز،و هم براي سطوح ناهموار و منزل خوب باشه

اگه ميشه زودتر جواب بدين آخه شنبه ميخوام بخرم از تهران
    سلام

سه پايه هاي SOMITA به نسبت قيمتشان، كيفيت خيلي خوبي دارند، يكي از مدلهاي خوب آن 6001 است كه 45000 تومان قيمت دارد، تمام فلزي (به جز كفشك) كه يك روكش اسفنجي هم روي قسمتي از پايه ها را پوشانده، آن 3 ميله بين پايه ها هم وجود ندارد و به سرعت عمل و انعطاف پذيري 3 پايه كمك زيادي ميكند.

متاسفانه سايت اين شركت هنوز تكميل نشده:
    کد:

http://www.somitaco.com/products/

اما اين 3پايه Velbon مورد اشاره شما، به نظر من فقط اسم Velbon را يدك ميكشد و كيفيت آن از 3 پايه هاي 15000 توماني WF چيني بهتر نيست!
    کد:

http://www.velbon.co.uk/newvelbon/pages/CX460.html

موضوع این است که من نتونستم 6662 گیر بیارم و حالا دنبال مشابه هستم

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Erwin نمایش پست ها
    آقاي قديري عزيز

زمانی که من به دنبال خرید سه پایه های Slik بودم در ناصرخسرو اثری از آن نبود، و در نهایت توانستم از فروشگاهی اول بلوار کشاورز (از سمت میدان ولی عصر) آن را تهیه کنم اسم فروشگاه هم فروشکاه کانون شماره یک بود، پیش ایستگاه اتوبوس ها
    تا اوجایی که یادم می آید مدل های متنوعی از Slik رو داشت
    اگه می خواهید باید بگردم شماره تلفنشو براتو پیدا کنم تا از موجود بودن مدل مورد نظرتان مطمین شوید
    اکثر فروشندگان الان اکثرشون YES/NO جواب می دهند و اجناسشان از همه بازار بهتر است!
    Erwin و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

مدل های pro منفروتو ویژگی اصلی که دارند اینه که میشه ستون عمودی که هد بهش وصله رو بدونه جدا کردن از سه پایه طوری تنظیم کرد که با سطح افقی موازی بشه، که این بدرد عکاسی تو ارتفاع کم یا زاویه های عجیب می خوره. این یکی از ویژگی هایی بارزیه که منفروتو رو متمایز می کنه.

the patented PRO model has a unique design which allows the center column to be used horizontally as an extending arm, or vertically (both right-way-up and upside-down). When used horizontally, it can be turned through 360° around the tripod, and is useful for macro work, low angle shooting, extreme balance points and off-centre work. This also makes the tripod a helpful accessory for chair-bound photographers, who can sit beside instead of behind the tripod, therefore much closer to the camera viewfinder.

picolo تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnaderi نمایش پست ها
    زمانی که من به دنبال خرید سه پایه های Slik بودم در ناصرخسرو اثری از آن نبود، و در نهایت توانستم از فروشگاهی اول بلوار کشاورز (از سمت میدان ولی عصر) آن را تهیه کنم اسم فروشگاه هم فروشکاه کانون شماره یک بود، پیش ایستگاه اتوبوس ها
    تا اوجایی که یادم می آید مدل های متنوعی از Slik رو داشت
    اگه می خواهید باید بگردم شماره تلفنشو براتو پیدا کنم تا از موجود بودن مدل مورد نظرتان مطمین شوید
    اکثر فروشندگان الان اکثرشون YES/NO جواب می دهند و اجناسشان از همه بازار بهتر است!
    می تونید به نمایندگی های آفومار قبلش هم تلفن کنید ببینید که چه خبره
    amirnaderi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

فرق اصلی بال هدهای 486 و 488 توی همون ققل اضافه ای که دوستمون اشاره کردن. که برای کادر بندی دقیق گزینه ی مناسبی. وقتی که می خواید محور بالایی کادر زاویه ی خاصی رو داشته باشه، مثلا با خط افق موازی باشه با یک بال هد معمولی کار سختی رو در پیش دارین چون همینکه کادر رو تنظیم کردین می بینین دو باره باید کادر رو بچرخونید تا صاف شه و این مخصوصا وقتی آزار دهنده میشه که زاویه مناسبی گردنتون با بدنتون نداره و مثلا دارید از یک ساختمون مرتفع عکس می گیرید! من خودم با این هد کار نکردم، اما اگه این قفل برای تنظیم محور افقی کادر اجباری باشه، اون موقع از سادگی کار که ویژگی اصلی بال هدهاست کم می کنه و بیشتر شبه یه پن هد میشه. نمی دونم دوستان کسی در این مورد اطلاعی داره؟ ممنون میشیم
    Erwin و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض وزن تجهزات

نکته ای که دیدم خیلی ها رو مشغول کرده وزنی که سه پایه می تونه تحمل کنه. اصولا میگن وزن دوربین هر چقدر هست سه پایه باید بتونه تا دو برابرش رو تحمل کنه، چون ممکنه باد بیاد، ممکنه زاویه ی دوربین مناسب نباشه، ممکن تنلنگر بخوره و ... عموما دوربینهایی که استفاده میشه وزنی بیشتر از یک کیلو ندارند مگر اینکه فول فریم باشند. لنزها هم وزنی بیشتر از همین مقدار ندارند مگر اینکه طولشون بالای 300 میلیمتر باشه و در نهایت هم یه فلش ناقابل هم هست. یعنی سر جمع حدود 2 کیلو. برای همین یه سه پایه ی منفروتوی 725 یا 728 کاملا کافیه و لازم نیست حتما یخ اسلیک 700 یا منفروتوی 550 باشه. اگه هم باورتون نمیشه برید و این رو امتحان کنید. این رو میگم چون اگه یه سه پایه ی سنگین داشته باشین خیلی جاها با خودتون نمی بریدش و وقتی هم که یه سه پایه گرفتید به زودی پول خرج دومی نخواهید کرد و با همونی که دارید باید بسوزید و بسازید. این هم یه پست که گوگل کردم در این مورد.

the tripod I have been trying to survive with is an old Kodak $30 tripod designed for point and shoot cameras. I think it's load limit is 1kg. I don't use a tripod often, primarily only for indoor photos. When I'm out an about I have been using the monopod. I needed a tripod that would be stable enough and secure enough for the upcoming holidays.

Ideally I wanted the 190MF4 tripod, but the price is very high and is not realistic considering I don't use the tripod often enough. So I was considering something else in the 190 series when I talked to a friend who recommended checking on the 725B, a kit that replaces the 724B. He said it was similar to the 190, but with a few less features and some cheaper parts, with a built in ball head, it also includes a carrying bag. Best of all, the entire kit costs less then the regular 190 tripod itself.

I was not able to find one locally to examine, so I went out on a limb and bought it from B&H. It arrived today and I must say I am very happy.

The tripod has good build quality, even though there is a through use of plastics. The best part is the solid ball head with built in quick-connect, it is high quality. The only drawbacks to this tripod are that the locking cams are a non-adjustable design and make me wonder if they will fail one day, although a spot test shows they can hold a large amount of weight without moving.

My 40D, with 24-105 lens and 430EX come in at about 2.1kg, which is well under the rated 3.5kg. This would be plenty for most simple DSLR setups.

The bag is a nice touch that makes transport very easy.

I think this tripod kit is under-rated for the price and exceeds its value, at $112 it can easily compare to a setup that would cost you $150+

The main reason I wanted to post this review was that Manfrotto aims this tripod at the point-n-shoot market (which is confusing considering who in that market is going to spend $112 on a tripod for a $150 camera) but I wanted to point out that the quality of the head (and attached load limit of 3.5kg) allows it to function very well for DSLR shooters on a budget.

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

سلام بنده امروز ادرس اشتباه رفتم ناصر خسرو خبری از 3 پایه درست حسابی نبود بنده نیاز به یه 3 پایه با هد معمولی دارم تا قیمت 120 تومن 70 .200 با 40 دی با این سه پایه چینی که دارم اصلا جواب نمیده اگه دوستان گذینه ای سراغ دارن بنده رو بی نصیب نزارن

صفحه 34 از 366 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 134 ... آخرینآخرین