صفحه 134 از 366 نخستنخست ... 34 84 124 130 131 132 133 134 135 136 137 138 144 184 234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

البته توجه كنيد حتي اگر 3پايه حرفه اي تري هم داشته باشيد باز بايد پيچ نگهدارنده هد قفل بشه.سفت بودن و هرز شدن 2 مقوله كاملا جدا هستند كاش يك عكس از قسمتي كه ميفرماييد ارسال مي كرديد.
    در اكثر بال هدها علاوه بر پيچ تنظيم ميزان اسطكاك يك پيچ هم براي قفل كردن هست كه اگر قفل نشده باشه به قول معروف بدنه و لنز كله مي كنه و ممكنه با برخورد به يكي از پايه ها آسيب ببينه. مثلا Manfrotto 496R2C2
    t287_06e1e708ec690ea4fa0d6362955154f8.jpg
    پيچ سمت راست كه شكل قطره داره كار قفل كردن رو انجام ميده و پيچ سمت چپ مقدار اسطكاك گوي (ball ) با سطح اطراف رو تنظيم ميكنه و در دفترچه توصيه شده هر چقدر هم پيچ اسطكاك محكم بود باز بعد از تنظيم هد را لاك كنيد. البته مدلهاي بدون قفل هم هست ولي كار از محكم كاري عيب نميكنه.
    yaghoobi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

دوستان عزيز سلام

از اطلاعات فوق العاده خوبتون ممنونم. ديد خيلي بهتري براي خريد سه پايه به من داد. دوربين Nikon D7000 دارم، و تو زمنيه عكاسي طبيعت ( ماكرو، وايد، . . .) علاقه دارم. و اما اساتيد محترم ببينيد من براي خريد سه پايه به جمع بندي درستي رسيدم؟‌

سه پايه با توجه به وزن دوربين و نوع علاقه عكاسي من بايد انتخاب بشه

تا اينجا كه دوستان به دو مدل manfrotto 190xprob و 055 اشاره كردند. و البته بازم اينطور كه من متوجه شدم هر دو سه پايه هاي سنگيني هستند و 055 سنگينتر از اولي اما بر اساس صحبت دوست عزيز آرش خان كاربرد بيشتري داره ،‌به خصوص اشاره ايشون به بلندتر بودن پايه 055 نكته مهمي بود برام.

و اما : از نمايندگي خود نيكون كه دوربين را ازش گرفتم (توي بهار شيراز)‌ يه سه پايه سبك بهم توصيه كرد كه 300 تومان قيمتش بود (بدون هد) كه كاش ماركش را پرسيده بودم (راستش چون عجله داشتم و در عين حال اطلاعات دقيقي از سه پايه نداشتم خريدش را موكول كردم به بعد از پرس و جوي كافي برا همين ديگه سوالي نكردم) همون كار را سنگينترش را داشت 150 تومان.

حالا به نظر شما با توجه به اينكه شما ميگيد وزن سه پايه توي حفظ تعادلش مهمه ( به خصوص توي عكاسي طبيعت)‌ قيد سبك بودن را كه برام پارامتر مهمي هست را بزنم؟ و سه پايه سنگين بگيرم ( آخه حمل و نقلش به اضافه دوربين و وسايل ديگه برام سخت ميشه ) ؟

با اين اوصاف اگر شما جاي من بوديد عاقلانه ترين گزينه انتخابيتون چي بود؟ چه مدلي از چه برندي؟ و از كجا تهيه كنم؟ خريد از خود همون نمانيدگي نيكون موردي نداره؟

شاد باشيد

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط marypm نمایش پست ها
    دوستان عزيز سلام

از اطلاعات فوق العاده خوبتون ممنونم. ديد خيلي بهتري براي خريد سه پايه به من داد. دوربين Nikon D7000 دارم، و تو زمنيه عكاسي طبيعت ( ماكرو، وايد، . . .) علاقه دارم. و اما اساتيد محترم ببينيد من براي خريد سه پايه به جمع بندي درستي رسيدم؟‌

سه پايه با توجه به وزن دوربين و نوع علاقه عكاسي من بايد انتخاب بشه

تا اينجا كه دوستان به دو مدل manfrotto 190xprob و 055 اشاره كردند. و البته بازم اينطور كه من متوجه شدم هر دو سه پايه هاي سنگيني هستند و 055 سنگينتر از اولي اما بر اساس صحبت دوست عزيز آرش خان كاربرد بيشتري داره ،‌به خصوص اشاره ايشون به بلندتر بودن پايه 055 نكته مهمي بود برام.

و اما : از نمايندگي خود نيكون كه دوربين را ازش گرفتم (توي بهار شيراز)‌ يه سه پايه سبك بهم توصيه كرد كه 300 تومان قيمتش بود (بدون هد) كه كاش ماركش را پرسيده بودم (راستش چون عجله داشتم و در عين حال اطلاعات دقيقي از سه پايه نداشتم خريدش را موكول كردم به بعد از پرس و جوي كافي برا همين ديگه سوالي نكردم) همون كار را سنگينترش را داشت 150 تومان.

حالا به نظر شما با توجه به اينكه شما ميگيد وزن سه پايه توي حفظ تعادلش مهمه ( به خصوص توي عكاسي طبيعت)‌ قيد سبك بودن را كه برام پارامتر مهمي هست را بزنم؟ و سه پايه سنگين بگيرم ( آخه حمل و نقلش به اضافه دوربين و وسايل ديگه برام سخت ميشه ) ؟

با اين اوصاف اگر شما جاي من بوديد عاقلانه ترين گزينه انتخابيتون چي بود؟ چه مدلي از چه برندي؟ و از كجا تهيه كنم؟ خريد از خود همون نمانيدگي نيكون موردي نداره؟

شاد باشيد
    اگر مدل 055 و 190 براتون سنگینه، همین سری از پایه ها (منظورم سری 190 و 055) نوع فیبر کربن هم دارند که سبکتر هستند
    marypm تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

دوستان عزيز سلام

شاد باشيد
    با سلام
    کار خیلی خوبی کردید که همون موقع خرید نکردید!باید ببینید چه برندی بهتون پیشنهاد داده،حدس میزنم یکی از برندهای خوب چینی بوده (Benro or Vanguard ) که همین دو سه صفحه پیش بحث خوب بودن یا توجیه خریدش انجام شد...نتیجه اش این بود که یکم هزینه بیشتر اما خرید از برند حرفه ای تر،حتا اگر به قیمت سنگینتر بودن سه پایه تموم شه،باز هم معقولتره!
    موفق باشید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام
    کار خیلی خوبی کردید که همون موقع خرید نکردید!باید ببینید چه برندی بهتون پیشنهاد داده،حدس میزنم یکی از برندهای خوب چینی بوده (Benro or Vanguard ) که همین دو سه صفحه پیش بحث خوب بودن یا توجیه خریدش انجام شد...نتیجه اش این بود که یکم هزینه بیشتر اما خرید از برند حرفه ای تر،حتا اگر به قیمت سنگینتر بودن سه پایه تموم شه،باز هم معقولتره!
    موفق باشید
    سلام

دقيقا با نظر شما موافقم خودم هم تيپي هستم كه دوست دارم تا جايي كه امكان داره هزينه كنم ولي در عوض براي يه مدتي خيالم راحت باشه و جنس خوبي داشته باشم كه نخوام دوباره كاري كنم. به قول انگليسي ها ما آنقدر ثروتمند نيستيم كه جنس ارزون بخريم.

موفق باشيد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2579

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    اگر مدل 055 و 190 براتون سنگینه، همین سری از پایه ها (منظورم سری 190 و 055) نوع فیبر کربن هم دارند که سبکتر هستند
    سلام ،‌ اين سبك بودن توي ثبات دوربين به خصوص توي عكاسي طبيعت مشكل به وجود نمياره؟ يكي از دوستان اتفاقا يادمه وزرنش را لطف كرده بود و نوشته بود مثل اينكه سنگينش نزديك 4 كيلو و سبك تقريبا نصفه.

موفق باشي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

سلام ،‌ اين سبك بودن توي ثبات دوربين به خصوص توي عكاسي طبيعت مشكل به وجود نمياره؟ يكي از دوستان اتفاقا يادمه وزرنش را لطف كرده بود و نوشته بود مثل اينكه سنگينش نزديك 4 كيلو و سبك تقريبا نصفه.

موفق باشي
    این دو نوع سه پایه، نزدیک گردنشون، یه قلاب دارند که میتونید بهش یه وزنه آویزان کنید تا پایداری سه پایه و ملحقات نصب شده بر روی آن را ( مثلاً برای عدم ارتعاش در باد و ... ) تامین نمائید. آویختن این وزنه، خصوصاً برای عکاسی از آسمان شب ( حرکت دوار ستاره ها و ... در Bulb Mode ) بسیار کارآمد است. اگر زیاد اهل طبیعت گردی هستید و نیازمند سه پایه، ضمن نداشتن محدودیت بودجه، نوع Carbon-Fiber گزینه ی خوبیست. در غیر اینصورت هیچ توجیهی ندارد.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

نمیدانم دوستان معرفی کرده اند یا اخیر ، اما اخیرا متنفروتو در رده سه پایه های همراه با هد که برای دوربین های Entry Level و سبک وزن کاربرد دارد
    دو مدل با هد مختلف عرضه کرده :

MKC3-H01
    MKC3-P01

که سری H داری هدی جوی استیکی است ( هر دو در دو رنگ مشکلی و خاکستری هستند )

که وزن تقریبی 1 کیلو دارند و تحمل وزن آنها 1.5 کیلو است

قمیت آنها باید چیزی حدود 60 تا 80 هزار تومان باشد و تقریبا نصف قیمت مدلی مثل 7301YB که آنهم هدو سه پایه با هم هست

http://www.manfrotto.us/product_list...Compact_Series
    Arash، Daruosha، Mashhadi Vahid و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام دوستان.
    من قصد خرید 3 پایه دارم و از اونجایی که خیلی اهل عکاسی از طبیعت و رفتن به کوه دشت نیستم ! و معمولا در فضای بسته عکاسی میکنم میخوام یه 3 پایه تا 120-100 تومان تهیه کنم..تا اونجایی که متوجه شدم مارک SLIK بد نیست..میخواستم بدونم این مارک حدود قیمتاش 120-100 هست ؟ نظروتون راجع بهش چی هست ؟
    اگر هم سایتی هست که لیست قیمت این 3 پایه ها رو داشته باشه لطفا اطلاع دهید.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من قصد خرید 3 پایه دارم و از اونجایی که خیلی اهل عکاسی از طبیعت و رفتن به کوه دشت نیستم ! و معمولا در فضای بسته عکاسی میکنم میخوام یه 3 پایه تا 120-100 تومان تهیه کنم..تا اونجایی که متوجه شدم مارک SLIK بد نیست..میخواستم بدونم این مارک حدود قیمتاش 120-100 هست ؟ نظروتون راجع بهش چی هست ؟
    اگر هم سایتی هست که لیست قیمت این 3 پایه ها رو داشته باشه لطفا اطلاع دهید.

در این رنج قیمتی نگاهی به 7302 از برند مانفروتو هم داشته باشید.....
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali