صفحه 16 از 366 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

پیش فرض پاسخ: به نظر شما كدام سه پايه بهتر است

نقل قول نوشته اصلی توسط Mastermehdi نمایش پست ها
    متاسفانه شرایط بصورتی نشده که شما رو از نزدیک زیارت کنم ولی نظراتتون سرتاسر فروم کمک بزرگی به منو امثال من هستش. یک سوالی داشتم . چرا شما این سه پایه رو توصیه نمیکنید؟ مشکلی داره؟ پس اینهمه دوستان با سابقه که تو امضاشون اینو دارن چی؟! البته که با 150،000 میشه یک مانفروتو و هد خرید ولی جریان چیه؟
    شاید دلیل امیر سنگینی نسبی اون باشه..
    Mastermehdi تشکر می‌کند.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital نمایش پست ها
    شاید دلیل امیر سنگینی نسبی اون باشه..
    نمیدونم، شاید.
    البته که سنگینی برای حمل و نقل مشکل سازه ولی برای پایداری سه پایه و دوربین بد هم نیست.:::big grin:::
    صد البته که خرید مانفروتو بهتره ولی تو این رنج رو نمیدونم. دلیل پرسش من نوع جواب ایشون بود که اصلاّ توصیه نمیکنن.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

amirsooki
    Guest

متاسفانه شرایط بصورتی نشده که شما رو از نزدیک زیارت کنم ولی نظراتتون سرتاسر فروم کمک بزرگی به منو امثال من هستش. یک سوالی داشتم . چرا شما این سه پایه رو توصیه نمیکنید؟ مشکلی داره؟ پس اینهمه دوستان با سابقه که تو امضاشون اینو دارن چی؟! البته که با 150،000 میشه یک مانفروتو و هد خرید ولی جریان چیه؟
    سلام.
    من این پست رو الان دیدم و شرمنده که دیر دیدم .
    راستش چند مورد خرابی و شکستگی در سه پایه های دوستان دیدم . و اینکه وزن تقریبا زیادی دارد . همچنین روی زمین نمیخوابد و ماکرو شدنش هم مشکل است .
    یک 190x pro b حدود 65 الی 70 قیمت دارد که یک هد معمولی هم در حدود 30 تومان میشود گیر آورد حالا کمی بیشتر یا کمتر . اما به نظرم تومن تومنش می ارزد . سبک . محکم . مد ماکروی سریع . و باز شدن پایه ها تا روی زمین . بعدا میشود هدهای بهتری نیز خرید .
    ممنون.
    Mastermehdi، Kavan و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

در برتری سه پایه مانفروتو به اسلیك شكی نیست ، اما فکر نمیکنم که این فرق اونقدرها هم فاحش باشه!
    تقریبا به لحاظ وزنی پایه اسلیک ، با مانفروتو با هد مثلا 322 برابری میکنه ، (هر دو حدود 2.5 کیلوگرم)
    روی کیفیت ساخت قسمت بالای تنه اسلیک ، خیلی خوب کار شده ، اما جنس آلیاژ پایه های باریک انتهای پایه خوب نیست و کمی آلیاژ این قسمت خامه و اگه با ناخن بهش ضربه بزنید صدای بمی از خودش خارج میکنه که حاکی از آلیاژی نبودن جنس آلومینییوم بکار رفته است ف در صورتی که آلیاژ مانفروتو خیلی چقر و سخته و صدایی کاملا زیر ایجاد میکنه ،
    مشکل شکستن پایه اسلیک در مورد بابک پیش اومد که ، یک موقعیت خاص بوده و شاید مانفروتو هم اگر نمیشکست ولی کج که میشد،
    من فقط میخوام بگم که اسلیک در مقایسه با پایه هایی که من با تنوع قیمتی خاص دیدم پایه ارزشمندی با قیمت 80000 به حساب میاد و کمی در موردش کم لطفی شده! اما اگه توان خرید مانفروتو باشه که دیگه جای بحثی باقی نمیمونه.
    atana، infinity، Doncorleone و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سعید نقشبندی

تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام.
    راستش چند مورد خرابی و شکستگی در سه پایه های دوستان دیدم . و اینکه وزن تقریبا زیادی دارد . همچنین روی زمین نمیخوابد و ماکرو شدنش هم مشکل است .
    یک 190x pro b حدود 65 الی 70 قیمت دارد که یک هد معمولی هم در حدود 30 تومان میشود گیر آورد حالا کمی بیشتر یا کمتر . اما به نظرم تومن تومنش می ارزد . سبک . محکم . مد ماکروی سریع . و باز شدن پایه ها تا روی زمین . بعدا میشود هدهای بهتری نیز خرید .
    ممنون.
    من قیمت 190x pro b رو بالاتر از اینها داشتم وگرنه هیچ درنگی در خریدش نمیکردم! اگه قیمتش این باشه حق با شماست.
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط showan نمایش پست ها
    در برتری سه پایه مانفروتو به اسلیك شكی نیست ، اما فکر نمیکنم که این فرق اونقدرها هم فاحش باشه!
    تقریبا به لحاظ وزنی پایه اسلیک ، با مانفروتو با هد مثلا 322 برابری میکنه ، (هر دو حدود 2.5 کیلوگرم)
    روی کیفیت ساخت قسمت بالای تنه اسلیک ، خیلی خوب کار شده ، اما جنس آلیاژ پایه های باریک انتهای پایه خوب نیست و کمی آلیاژ این قسمت خامه و اگه با ناخن بهش ضربه بزنید صدای بمی از خودش خارج میکنه که حاکی از آلیاژی نبودن جنس آلومینییوم بکار رفته است ف در صورتی که آلیاژ مانفروتو خیلی چقر و سخته و صدایی کاملا زیر ایجاد میکنه ،
    مشکل شکستن پایه اسلیک در مورد بابک پیش اومد که ، یک موقعیت خاص بوده و شاید مانفروتو هم اگر نمیشکست ولی کج که میشد،
    من فقط میخوام بگم که اسلیک در مقایسه با پایه هایی که من با تنوع قیمتی خاص دیدم پایه ارزشمندی با قیمت 80000 به حساب میاد و کمی در موردش کم لطفی شده! اما اگه توان خرید مانفروتو باشه که دیگه جای بحثی باقی نمیمونه.
    با شما موافقم. اگه توان خرید مانفروتو باشه قطعاّ نباید درنگ کرد.
    متشکرم
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام.
    ممنون.
    امیر سوکی عزیز! چهارشنبه 23 آبان مرکز تجهیزات عکاسی حرفه ای بودم، 190Xprob رو 103 هزار تومان قیمت داد!

amirsooki
    Guest

سلام.
    راستش من سه پایه رو به همراه هد Rc 322 خریدم 165 هزار تومان با تخفیف البته .
    که فکر کنم 80 پایه بود و 85 هم هد ؟ نمیدونم !

تشکر کرده
    925

من مدت زیادی کشیک سیگل رو کشیدم! زمانی که آورد منصرف شدم! همینجوری البته! اون موقع 190x pro b رو 89 قیمت داد. الان خبر ندارم چنده ولی احتمالاّ سیگل نباید داشته باشه.
    مهدی هامیزاد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    37

دوستان من نیاز به یه سه پایه دوربین کانن S5 دارم.(البته باید بگم که تازه عکاسی رو شروع کردم و در واقع کاملا" مبتدی هستم)میخواستم بپرسم برای شروع چه سه پایه ای و با چه مارکی خوبه؟اینو هم بگه که نمیخوام زیاد گرون باشه. در ضمن آیا اصل و تقلبی داره؟ در این صورت چه جوری باید اصل و تقلبی رو از هم تشخیص داد؟
    با سپاس فراوان رضا

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

والا در خصوص سه پایه Slik بايد بگم كه سه پايه من نشكست بلكه بخاطر تحمل وزن 110 كيلويي من تو موج شكن ها و سنگيهاي لب ساحل به خاطر ليز خوردن من خم شد كه صد البته اگر مانفرتو و گيتزو هم بود خم ميشد.

مشكل بعدي اينه كه دو تيكه خار پلاستيكي تو لوله هاي پايه وظيفه نگه داشتن پايه ها رو تو اسليك دارن من تو مانفرتو رو نميدونم چه خبره اين دو تيكه پلاستيكي بعد از قفل شدن سه پايه (قسمت هاي تلسكوپي) ديگه هيچ نيرويي رو شون نيست و وظيفشون نگه داشتن سه پايه و خارج نشدن لوله هاي تلسكوپي از همه در نتيجه تو اسليك بايد هنگام بريون گشيدن لوله هاي تلسكوپي مواظب باشيد كه با ضربه و محكم اين كا رو نكنيد و بزاريد خود لوله با وزن خودش به ارامي پايين بياد

اين نكته رو هم در نظر بگيرين كه اون مشكل فقط براي من اتفاق افتاد و بقيه دوستان دارن از سه پايه هاي اسليكشون به بهترين شكل استفاده ميكنن

من پايه كج سه پايرو راست كردم و با يه تيكه چسب نواري او پلاستيك ها رو سرجاشون محكم كردم و الان 4 ماهه دارم ازش استفاده ميكنم آخ هم نگفته

من اگر بخوام سه پايه مانفرتو بخرم قطعا 055prob و هد مهيار رو ميخرم چون از لقي هد 322 خوشم نيومد و پانوراما رو هم از دست ميدم هر چند كه بسيار كار كردن باهاش راحته
    Mastermehdi تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 16 از 366 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 ... آخرینآخرین