صفحه 24 از 34 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 333
Like Tree626تشکر

موضوع: اکستنشن تیوب / Extension Tube

كاربر آشنا Dr-Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    129

[QUOTE=Mahdi.A.Tabar;405383]درود
    وقتی با لنز 50 اف 1.4 میخوام از گلها عکاسی کنم بدلیل بالا بودن حداقل فاصله فوکوس فضای خالی زیادی در اطراف گل نیز به ناچار ثبت میشه که اصلأ خوشایند نیست. یا اینکه باید تو یه گلخونه باشی با گلهای زیاد!

میخواستم بدونم با استفاده از اکستنشن و با توجه به دیاف باز این لنز مشکل کمبود نور نخواهم داشت؟
    در صورت باز کردن دیاف جهت جبران نوردهی، آیا مشکل عمق میدان دردسر نمیشه؟

با تشکر[/QU

سلام دوست عزيز.
    براي استفاده از اكستنشن تيوب وجود سه پايه بسيار كمك كننده هست چون عكاسي ماكرو نيازمند ديافراگم هاي بسته مى باشد. بهترين ديافراگم براي ايجاد عمق ميدان مناسب بين ٨ تا ١٦ مى باشد.
    در هر صورت شما با كاهش شديد نور مواجه خواهيد بود و استفاده از ايزوهاي بالا، فلاشهاي ماكرو و يا سه پايه با شرعت شاتر پايين ضروري است.
    obsidiyan و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

دوستان سوالی برای من پیش اومده
    اكستنشن تيوب دو نوع با فوکوس اتومات و بدون اتو فوکوس وجود داره که اختلاف قیمت بالایی دارن تو نیکون هم سری 3 و 5 موتور فوکوس ندارن پس در صورت تهیه اكستنشن تيوب با اتو فوکوس باز هم اتو فوکوس در کار نخواهد بود ( من 3200 دارم )
    حالا با توجه به اینکه تهیه یه اكستنشن تيوب بدون اتو فوکوس با یه لنز سری D قدیمی مثل 50 1.8 حدود 600 هزینه داره اما این هزینه برای اكستنشن تيوب اتو فوکوس دار و همین لنز نزدیک 900 و فوکوس اتوماتی هم در کار نیست خرید این نوع اكستنشن تيوب برای بدنه های بدون موتور فوکوس علتی داره ؟
    من کمی گیج شدم و اصلا نمیدونم چیزی که تو ذهنمه درستت هست یا نه دوستی تجربه ای داره ؟
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    اكستنشن تيوب دو نوع با فوکوس اتومات و بدون اتو فوکوس وجود داره که اختلاف قیمت بالایی دارن تو نیکون هم سری 3 و 5 موتور فوکوس ندارن پس در صورت تهیه اكستنشن تيوب با اتو فوکوس باز هم اتو فوکوس در کار نخواهد بود ( من 3200 دارم )
    حالا با توجه به اینکه تهیه یه اكستنشن تيوب بدون اتو فوکوس با یه لنز سری D قدیمی مثل 50 1.8 حدود 600 هزینه داره اما این هزینه برای اكستنشن تيوب اتو فوکوس دار و همین لنز نزدیک 900 و فوکوس اتوماتی هم در کار نیست خرید این نوع اكستنشن تيوب برای بدنه های بدون موتور فوکوس علتی داره ؟
    من کمی گیج شدم و اصلا نمیدونم چیزی که تو ذهنمه درستت هست یا نه دوستی تجربه ای داره ؟
    مشکل اصلی اتوفوکوس نیست. در عکاسی ماکرو از فوکوس دستی هم زیاد استفاده می شه. مشکل اصلی عدم برقراری ارتباط بدنه با لنز در اکستنشن تیوب های ساده است.
    شما علاوه بر فوکوس خودکار نورسنجی ، کنترل اپرچر و همچنین اطلاعات exif رو هم از دست می دهید. با اکسنشهای پیشرفته تر این موارد رفع می شود(البته من خودم به کیفیت عملکرد این اکستنشن ها شک دارم).
    البته همه اینها به این معنی نیست که کار با اکستنشن ساده غبر ممکنه بلکه کار رو مشکلتر می کنه. به نظر من یا اکستنشن ساده بگیرید(هزینه کمی داره و در صورت عدم استفاده ضرر زیادی نکردید به شرط اینکه لنز رو از قبل داشته باشید) یا به جای نمونه گرانتر اکستنشن مستقیم سراغ لنزهای ماکرو بروید.
    obsidiyan، S_Mahdi، mostafa_1366 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    درود. اگر اکستنشن اتوفوکوس دار رو با لنز دارای موتور فوکوس استفاده کنید، مشکلتان رفع خواهد شد.
    تمام نکاتی که دوستمون جناب جعفرزاده فرمودن هم صادقه. من اکستنشن رو با لنز 18.135 کنون استفاده کردم. در صورت فراهم بودن شرایط نوری نتایج خوب و رضایتبخش خواهد بود. درضمن همیشه هم از فوکوس دستی استفاده کردم.
    داستان کنترل دیاف در نیکون هم که کلا با کنون متفاوته و بنده بی اطلاعم.
    اگر هدفتان ماکروگرافی است پیشنهاد میکنم به میکروسکوپ آبجکتیو هم نگاهی بیندازید
    خروجی وسوسه برانگیزی داره.
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Sunday 19 April 2015 در ساعت 23:28
    peacekeeper و خزان تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    مشکل اصلی اتوفوکوس نیست. در عکاسی ماکرو از فوکوس دستی هم زیاد استفاده می شه. مشکل اصلی عدم برقراری ارتباط بدنه با لنز در اکستنشن تیوب های ساده است.
    شما علاوه بر فوکوس خودکار نورسنجی ، کنترل اپرچر و همچنین اطلاعات exif رو هم از دست می دهید. با اکسنشهای پیشرفته تر این موارد رفع می شود(البته من خودم به کیفیت عملکرد این اکستنشن ها شک دارم).
    البته همه اینها به این معنی نیست که کار با اکستنشن ساده غبر ممکنه بلکه کار رو مشکلتر می کنه. به نظر من یا اکستنشن ساده بگیرید(هزینه کمی داره و در صورت عدم استفاده ضرر زیادی نکردید به شرط اینکه لنز رو از قبل داشته باشید) یا به جای نمونه گرانتر اکستنشن مستقیم سراغ لنزهای ماکرو بروید.
    ممنونم از راهنماییتون
    تصمیم گرفتم برای لنز ماکرو اقدام کنم ولی همیشه برام سوال بود که فرق این دو مدل چیه که این همه اختلاف قیمت دارن و حالا با راهنمایی شما کامل متوجه شدم
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    درود. اگر اکستنشن اتوفوکوس دار رو با لنز دارای موتور فوکوس استفاده کنید، مشکلتان رفع خواهد شد.
    تمام نکاتی که دوستمون جناب جعفرزاده فرمودن هم صادقه. من اکستنشن رو با لنز 18.135 کنون استفاده کردم. در صورت فراهم بودن شرایط نوری نتایج خوب و رضایتبخش خواهد بود. درضمن همیشه هم از فوکوس دستی استفاده کردم.
    داستان کنترل دیاف در نیکون هم که کلا با کنون متفاوته و بنده بی اطلاعم.
    اگر هدفتان ماکروگرافی است پیشنهاد میکنم به میکروسکوپ آبجکتیو هم نگاهی بیندازید
    خروجی وسوسه برانگیزی داره.
    ممنون امین جان یعنی بدنه های بدون موتور تو ترکیب اکستنشن اتو فوکوس دار و لنزهای سی پی یو دار اتو فوکوس میدن ؟ البت فوکوس اتو آنچنان مهم نیست
    فقط من در عجب این قیمت ها هستم تو آمازون از 50 دلار اکستنشن اتو فوکوس پیدا میشه اینجا از 500 همون سیگمای 105 رو بگیرم ببینم به کجا میرسم
    میکروسکوپ رو هم چند وقت پیش یه نگاهی داشتم اون مدلی که من دیدم خروجی خوبی نداشت البته قیمتی هم نداشت الان دارم تو فروشگاهی نگاهی میندازم خوبیه میکروسکوپ اینه که برای آدمی مثل من که عاشق چیزای کوچیکه سرگرمیه جالبیو فراهم میکنه
    برادر آدرسی اگر داری محبت کن به من برسون
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه .:Soheil:. آواتار ها
    تشکر کرده
    96

کلا ماکروگرافی با ویزور سخته ، با LCD های چرخون و Live view راحت تره ... با Live view هم راحت میشه فوکوس دستی کرد ... خرید اکستنشن تیوپ ارزون بهصرفه تره ...
    فقط می مونه اگزیفت که اونم یادداشت کنیم بهتره
    Dariush Chegini و خزان تشکر می‌کنند.

كاربر جديد dariush2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

با سلام
    ترکیب Canon EF 85mm f/1.8 USM + Phottix 3 Ring Auto-Focus AF Macro Extension Tube for Canon
    چطوره واسه ماکرو؟آیا نتیجه رضایت بخشی داره؟ هدف اصلی من پرتره هست.حالا در کنارش ماکرو تفریحانه.

كاربر آشنا Dr-Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush2000 نمایش پست ها
    با سلام
    ترکیب Canon EF 85mm f/1.8 USM + Phottix 3 Ring Auto-Focus AF Macro Extension Tube for Canon
    چطوره واسه ماکرو؟آیا نتیجه رضایت بخشی داره؟ هدف اصلی من پرتره هست.حالا در کنارش ماکرو تفریحانه.
    چون هدفتون پرتره هست لنز ٨٥ مناسب كار شما هست، با اكستنشن هم نتيجه رضايت بخش رو خواهيد گرفت، به هر حال اكستنشن عناصراپتيك نداره خيلي نگران نباشيد. براي حشره نگاري و ماكروهاي بالاتر از ١:١ نيازمند به تكنيك لنز معكوس خواهيد بود ولي در كل براي تفريح جواب خواهد داد.
    obsidiyan، dariush2000 و javad allahyari تشکر می‌کنند.
    آرش فرجي

كاربر جديد dariush2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr-Arash نمایش پست ها
    چون هدفتون پرتره هست لنز ٨٥ مناسب كار شما هست، با اكستنشن هم نتيجه رضايت بخش رو خواهيد گرفت، به هر حال اكستنشن عناصراپتيك نداره خيلي نگران نباشيد. براي حشره نگاري و ماكروهاي بالاتر از ١:١ نيازمند به تكنيك لنز معكوس خواهيد بود ولي در كل براي تفريح جواب خواهد داد.
    اگه از لنز canon 18-135 stm به جای canon 85mm + اکستنشن تیوب استفاده کنم بزرگ نمایی بهتری دارم؟
    کدوم از این لنز ها با اکستنشن تیوب بهتر جواب میده؟
    Javid-Aj تشکر می‌کند.

صفحه 24 از 34 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... آخرینآخرین