صفحه 26 از 34 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 333
Like Tree626تشکر

موضوع: اکستنشن تیوب / Extension Tube

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

سلام دوستان من تازه در این سایت عضو شدم ابتدا میخواستم که لنز ماکرو بگیرم ولی قیمتاش سر به فلک میکشه از این رو میخوام از اکستنشن تیوب استفاده کنم فقط نمیدونم که کیفیتش چطوریه ایا راضی کنندست یا نه و چه لنزی با اکستنشن تیوب برای عکاسی ماکرو مناسبه ممنون میشم جواب بدید

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط aamm نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه در این سایت عضو شدم ابتدا میخواستم که لنز ماکرو بگیرم ولی قیمتاش سر به فلک میکشه از این رو میخوام از اکستنشن تیوب استفاده کنم فقط نمیدونم که کیفیتش چطوریه ایا راضی کنندست یا نه و چه لنزی با اکستنشن تیوب برای عکاسی ماکرو مناسبه ممنون میشم جواب بدید
    کیفیت خروجی بستگی به لنز مورد استفاده تان دارد. اکستنشن تیوب روی کیفیت تصویر تاثیری نمیگذارد تنها اندکی باعث افت نور میشود. اصولا لنز هایی که دقت فکوس بهتری دارند، با استفاده از اکستنشن تیوب(مدلهای اتوفکوس دار) نتیجه بهتری خواهند داشت و کار کردن با آنها راحتتر است. اخیرا تجربه کار با اکستنشن تیوب و کنون 70D و لنزهای STM را داشتم که دقت فکوس آن بسیار خوب و سریع بود. استفاده از لنز 50 اف 1.8 یا همان 55-18 عمومیت دارد
    ShahramUae تشکر می‌کند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر همراه ShahramUae آواتار ها
    تشکر کرده
    466

دوستان چطور میشه به بزرگنمایی بیشتر رسید ؟
    https://500px.com/Shahramuae
    Canon Shooter

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahramUae نمایش پست ها
    دوستان چطور میشه به بزرگنمایی بیشتر رسید ؟
    استفاده از فاصله کانونی بالاتر و همچنین استفاده از تیوب بلند تر برای کم تر کردن حداقل فاصله فکوس.
    ShahramUae تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

اکستیشن تیوب کِنکو اتوفوکوس دار با لنز 18-105 نیکون جواب میدهد؟ و می توان از تمامی قواصل کانونی استفاده کرد حتی 105 میلیمتری!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    اکستیشن تیوب کِنکو اتوفوکوس دار با لنز 18-105 نیکون جواب میدهد؟ و می توان از تمامی قواصل کانونی استفاده کرد حتی 105 میلیمتری!
    تا جاییکه میدانم وجود اکستنشن تیوب تاثیری بر فاصله کانونی لنز و قابل استفاده بودن یا نبودنش در فواصل مختلف ندارد (اگر اشتباه میکنم اساتید اصلاح بفرمایند)
    mack1 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    تا جاییکه میدانم وجود اکستنشن تیوب تاثیری بر فاصله کانونی لنز و قابل استفاده بودن یا نبودنش در فواصل مختلف ندارد (اگر اشتباه میکنم اساتید اصلاح بفرمایند)
    در توضیحاتی که نوشتید این قسمت صحیح است
    استفاده از اکستنشن تیوب تاثیری در فوکال ندارد
    اما در مورد فواصل خیر ، استفاده از اکستنشن تیوب Minimum Focus Distance یا همان کمترین فاصله فوکوس یک لنز را کم و کمتر میکند در نتیجه بزرگنمایی بیشتری حاصل میشود اما با وجود اکستنشن تیوب فوکوس بینهایت یک لنز از بین میرود که میزان آن بستگی به فوکال لنز دارد.

معمولا از اکستنشن تیوب در فوکالهای زیر 50 میلیمتر استفاده نمیشود چراگه هیچ بزرگنمایی حاصل نمیشود شما میتوانید از فوکال 105 لنز خودتان بهمراه اکستنشن تیوب استفاده کنید.
    MahBaz، M.Kazemi، ata_m3 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    در توضیحاتی که نوشتید این قسمت صحیح است
    استفاده از اکستنشن تیوب تاثیری در فوکال ندارد
    اما در مورد فواصل خیر ، استفاده از اکستنشن تیوب Minimum Focus Distance یا همان کمترین فاصله فوکوس یک لنز را کم و کمتر میکند در نتیجه بزرگنمایی بیشتری حاصل میشود اما با وجود اکستنشن تیوب فوکوس بینهایت یک لنز از بین میرود که میزان آن بستگی به فوکال لنز دارد.

معمولا از اکستنشن تیوب در فوکالهای زیر 50 میلیمتر استفاده نمیشود چراگه هیچ بزرگنمایی حاصل نمیشود شما میتوانید از فوکال 105 لنز خودتان بهمراه اکستنشن تیوب استفاده کنید.
    با تشکر از شما ظاهرا بد نوشتم منظور من از "فواصل" فاصله کانونی لنز است نه حداقل فاصله فوکوس لنز(یعنی فرقی نمیکند لنز روی چه فاصله کانونی ای (فوکالی) باشد وجود یا عدم وجود اکستنشن باعث عدم کاربرد اون فوکال نمیشه) شاید بهتر بود مینوشتم فوکال لنت های مختلف به جای فواصل مختلف
    باز هم ممنون
    shahbazi، obsidiyan و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط .:Soheil:. نمایش پست ها
    کلا ماکروگرافی با ویزور سخته ، با LCD های چرخون و Live view راحت تره ... با Live view هم راحت میشه فوکوس دستی کرد ... خرید اکستنشن تیوپ ارزون بهصرفه تره ...
    فقط می مونه اگزیفت که اونم یادداشت کنیم بهتره
    سلام فکر میکنم یک مورد از قلم افتاده . اپرچر رو چطوری میشه در اکستنشن بدون کانکتور تغییر داد ؟

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

دوربین من 3100 نیکونه که سیستم خودکار فوکوس در بدنه نداره پس باید بیخیال اتوفوکوس اکتیشن تیوب بشوم و از فوکوس دستی استفاده کنم دوستان درسته؟

صفحه 26 از 34 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... آخرینآخرین