صفحه 23 از 34 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 333
Like Tree626تشکر

موضوع: اکستنشن تیوب / Extension Tube

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

با سلام.
    یه سوال از اساتید عزیز:
    اول شرایطم رو بگم.
    برای عکاسی از اجزای صورت بصورت بزرگ (چشم ها یا لب ها و ...) نیاز به لنز ماکرو 150 به بالا دارم.
    عکاسی تو آتلیه و با فلاش با f 8 به بالا.(یعنی عمق میدان کم نیاز ندارم)
    کیفیت برام اهمیت داره تا عمق میدان.
    لنز کنون 70-200 2.8 II رو هم دارم. که قصدم اینه که از اون استفاده کنم.
    حالا سوالم:

1. توی مورد من بهترین گزینه اکستنشن تیوب هست یا ماکرو فیلتر؟ از جهت قیمت و کارآمدی و کیفیت

2. با اکستنشن تیوب مشکل فوکوس پیدا نمیکنم؟(اون هم توی آتلیه) فوکوس اتو نیاز دارم

3.چه برندی پیشنهاد میکنید؟

ارادت داریم خدمتتون.
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    با سلام.
    یه سوال از اساتید عزیز:
    اول شرایطم رو بگم.
    برای عکاسی از اجزای صورت بصورت بزرگ (چشم ها یا لب ها و ...) نیاز به لنز ماکرو 150 به بالا دارم.
    عکاسی تو آتلیه و با فلاش با f 8 به بالا.(یعنی عمق میدان کم نیاز ندارم)
    کیفیت برام اهمیت داره تا عمق میدان.
    لنز کنون 70-200 2.8 II رو هم دارم. که قصدم اینه که از اون استفاده کنم.
    حالا سوالم:

1. توی مورد من بهترین گزینه اکستنشن تیوب هست یا ماکرو فیلتر؟ از جهت قیمت و کارآمدی و کیفیت

2. با اکستنشن تیوب مشکل فوکوس پیدا نمیکنم؟(اون هم توی آتلیه) فوکوس اتو نیاز دارم

3.چه برندی پیشنهاد میکنید؟

ارادت داریم خدمتتون.
    دوست عزیز فیلتر کلوزآپ که کلا برای بزرگنمایی بالا است پس برای شما کارآمد نیست
    اکستنشن تیوب بهتر است و تا حد زیادی جوابگوی نوع استفاده شما است ، اتوفوکوس هم با اکستنشن های اتوماتیک امکان پذیر است هرچند که درصد خطای فوکوس هم کم نخواهد بود
    بهترین کار تهیه لنز ماکرو است و به نظرم یک لنز 100 ماکرو کاملا کافی است و نیازی به ماکروهای بلندتر ندارید.
    obsidiyan، mojtaba79، Dr-Arash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    606

ممنونم جناب شهبازی.
    ولی لنز ماکرو کمتر از 150 دیستوریشنی ایجاد میکنه که ترجیح میدم نداشته باشم.
    مخصوصا که دوربینم فول فریم هست.

حالا به نظرتون میتونم با یک اکستنشن تیوب جواب بگیرم؟ روی لنز 70-200
    پیشنهادتون چه برندی هستش؟
    چون عکاسی با اف بسیته مد نظرم هست شاید بتونم روی برندها و لنزهای ارزون قیمت تر هم فکر کنم. نظرتون چیه؟ میتونن کیفیت 70-200 2.8 II + اکستنشن رو بهم بدن؟

ممنونم

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

ممنونم جناب شهبازی.

حالا به نظرتون میتونم با یک اکستنشن تیوب جواب بگیرم؟ روی لنز 70-200
    پیشنهادتون چه برندی هستش؟
    چون عکاسی با اف بسیته مد نظرم هست شاید بتونم روی برندها و لنزهای ارزون قیمت تر هم فکر کنم. نظرتون چیه؟ میتونن کیفیت 70-200 2.8 II + اکستنشن رو بهم بدن؟

ممنونم
    با اکستنشن تا حد زیادی جواب میگیرید ، بعضی از لنزها حتی در دیاف بسته هم کیفیت جالبی ندارن به نظرم روی همان 70-200 از اکستنشن تیوب استفاده کنید
    در مورد برند اکستنشن تیوب هم به نظرم کنکو بهترین برند است.
    mSafdel، obsidiyan و mojtaba79 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

کسی تاحالا رو لنز های ارزون کنون استفاده کرده؟ میصرفه بگیرم؟

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط nersias نمایش پست ها
    کسی تاحالا رو لنز های ارزون کنون استفاده کرده؟ میصرفه بگیرم؟
    من روی 18-135 اس تی ام استفاده کردم ، تجربه جالبیست.. به امتحانش می ارزد.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

ضمن عرض سلام ، میشه لطفا راجع به این دیستوریشنی که فرمودید بیشتر توضیح بدید؟
    تا جایی که من اطلاع دارم دیستوریشن در لنزهای آلترا واید و فیش آی اتفاق می افته
    ضمن اینکه من با نظر جناب شهبازی کاملا موافقم بهترین لنز برای کار شما همون 100 میلیمتر ماکرو هست اکستنشن هم فقط کنکو ، باید مطلبی درمورد اکستنشن به عرضتون برسانم، درسته که اکستنشن فقط یه لوله خالی هست که کارش فقط افزایش فاصله لنز تا بدنه هست و به شما این امکان رو میده که بتونید به سوژه نزدیکتر بشید و تصویری با درشتنمایی بیشتری بگیرید و نهایتا در سری اتوماتیک تنظیم دیاف و فوکوس اتوماتیک را نیز امکانپذیر می کند اما مهمترین مساله حیاتی در اکستنشن های مرغوب با نوع معمولی آن فقط در عدم انعکاس و تغییر در جهت نور می باشد ، شما برای استفاده از اکستنشن و لنز ماکرو باید کاهش خیلی زیاد عمق میدان را هم درنظر بگیرید چرا که مثلا برای عکاسی از چشم ممکن اسن مژه ها فوکوس و چشم فلو باشد و بلعکس ، در این نوع عکاسی به دلیل نزدیک شدن لنز به چشم از نور مصنوعی نمیتوانید بخوبی استفاده کنید و مجبورید از دیاف های بازتر استفاده کنید، شاید با خودتان بگویید که خوب با فلاش ماکرو (حلقه ای) کار می کنم ولی باید عرض کنم هرگز برای عکاسی از چشم از این نوع فلاش استفاده نکنید چرا که ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بافت سلولی چشم و کلا سلولهای بینایی شخص وارد کنید ، برای این کار میتوانید از نورهای مایل استفاده کنید مثلا در حالی که منبع نور از دور و از سمت راست یا چپ بین چشم و لنز به سطح چشم می تابد ، این نوع تابش چون مستقیما با شبکیه برخورد ندارد موجب خستگی چشم فرد نیز نمی شود که بهترین توصیه نور خورشید در روز است البته اگر با رفلکتور سفید این نور بازتاب شود نتیجه عالی خواهد بود .
    شاد و موفق باشید
    ویرایش توسط hosseinhmj : Friday 20 February 2015 در ساعت 15:32
    mojtaba79 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام ، میشه لطفا راجع به این دیستوریشنی که فرمودید بیشتر توضیح بدید؟
    تا جایی که من اطلاع دارم دیستوریشن در لنزهای آلترا واید و فیش آی اتفاق می افته
    ضمن اینکه من با نظر جناب شهبازی کاملا موافقم بهترین لنز برای کار شما همون 100 میلیمتر ماکرو هست اکستنشن هم فقط کنکو ، باید مطلبی درمورد اکستنشن به عرضتون برسانم، درسته که اکستنشن فقط یه لوله خالی هست که کارش فقط افزایش فاصله لنز تا بدنه هست و به شما این امکان رو میده که بتونید به سوژه نزدیکتر بشید و تصویری با درشتنمایی بیشتری بگیرید و نهایتا در سری اتوماتیک تنظیم دیاف و فوکوس اتوماتیک را نیز امکانپذیر می کند اما مهمترین مساله حیاتی در اکستنشن های مرغوب با نوع معمولی آن فقط در عدم انعکاس و تغییر در جهت نور می باشد ، شما برای استفاده از اکستنشن و لنز ماکرو باید کاهش خیلی زیاد عمق میدان را هم درنظر بگیرید چرا که مثلا برای عکاسی از چشم ممکن اسن مژه ها فوکوس و چشم فلو باشد و بلعکس ، در این نوع عکاسی به دلیل نزدیک شدن لنز به چشم از نور مصنوعی نمیتوانید بخوبی استفاده کنید و مجبورید از دیاف های بازتر استفاده کنید، شاید با خودتان بگویید که خوب با فلاش ماکرو (حلقه ای) کار می کنم ولی باید عرض کنم هرگز برای عکاسی از چشم از این نوع فلاش استفاده نکنید چرا که ممکن است صدمات جبران ناپذیری به بافت سلولی چشم و کلا سلولهای بینایی شخص وارد کنید ، برای این کار میتوانید از نورهای مایل استفاده کنید مثلا در حالی که منبع نور از دور و از سمت راست یا چپ بین چشم و لنز به سطح چشم می تابد ، این نوع تابش چون مستقیما با شبکیه برخورد ندارد موجب خستگی چشم فرد نیز نمی شود که بهترین توصیه نور خورشید در روز است البته اگر با رفلکتور سفید این نور بازتاب شود نتیجه عالی خواهد بود .
    شاد و موفق باشید
    سلام.
    1.تا جاییکه من میدونم دیستوریشن مبحثی نیست که به لنز مربوط بشه. در واقع این فاصله شما از سوژه هستش که دیستوریشن رو ایجاد میکنه. برای مثال کادری که شما با لنز 150 از فاصله پنج متری دارید اکر بخواهید با لنز 50 دقیقا همون کادر رو داشته باشید لازمه که به سوژه به مراتب نزدیک تر باشید و از اینرو دیستوریشن حاصل میشه.

2. دقیقا بنا به تجربه خود شما بهتره با لنز تله تر این نوع تصاویر رو بگیریم تا مجبور نباشیم به سوژه بچسبیم و مشکل نورپردازی رو برای خودمون ایجاد کنیم. دوربین بنده فول فریم هست و 100 ماکرو شاید برام کمی نامناسب باشه.

3. یه اکستنشن متفرقه با لبه های فلزی بهمراه اتوفوکوس تهیه شده. امیدوارم فرصتی بشه تا تجربه خودم در مورد اون رو به اشتراک بذارم.

برقرار باشید

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

سلام.
    1.تا جاییکه من میدونم دیستوریشن مبحثی نیست که به لنز مربوط بشه. در واقع این فاصله شما از سوژه هستش که دیستوریشن رو ایجاد میکنه. برای مثال کادری که شما با لنز 150 از فاصله پنج متری دارید اکر بخواهید با لنز 50 دقیقا همون کادر رو داشته باشید لازمه که به سوژه به مراتب نزدیک تر باشید و از اینرو دیستوریشن حاصل میشه.

2. دقیقا بنا به تجربه خود شما بهتره با لنز تله تر این نوع تصاویر رو بگیریم تا مجبور نباشیم به سوژه بچسبیم و مشکل نورپردازی رو برای خودمون ایجاد کنیم. دوربین بنده فول فریم هست و 100 ماکرو شاید برام کمی نامناسب باشه.

3. یه اکستنشن متفرقه با لبه های فلزی بهمراه اتوفوکوس تهیه شده. امیدوارم فرصتی بشه تا تجربه خودم در مورد اون رو به اشتراک بذارم.

برقرار باشید
    گذری این نوشته رو خوندم و وارد بحث اصلیتون نمیشم اما ایراد به مورد 1 وارده. یکی از خصوصیات مهم لنزها میزان دیستورشن ی هست که ایجاد می کنند و جزء خصوصیات اپتیکی به شمار میره و ربطه به فاصله و ... نداره و از عوامل تأثیرگذار در انتخاب هست هرچند بعضی نرم افزارها تا حدی می تونند در رفعشون مؤثر باشند. مثلاً عموم لنزهای واید دارای دیستورشن های بالا هستند یا لنزهای فیش آی برل دیستورشن دارند و لنزهای تله هم دیستورشن های کمی ایجاد می کنند بنابر کیفیت اون لنز. در ضمن میزان دیستورشن در نقاط مختلف کادر برای لنزها متفاوته تا جایی که من می دونم. شما وقتی نزدیک سوژه میشید بالتبع دیستورشن خود لنز هست که بر سوژه اعمال میشه نه فاصله از سوژه، اگر در فواصل مختلف با یک لنز تفاوت در دیستورشن دیدید این بخاطر همان تفاوت در دیستورشن در فواصل مختلف کادره.
    Amir Abdolpanah، Dariush Chegini، S_Mahdi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    اکستنشن تیوب بزرگترین عیبش این است که نور‌ ورودی را کمتر میکند و باید تا چند استاپ بیشتر از حالت عادی لنز شاتر باز باشد در نتیجه مجبور هستید از سرعت شاتر پایین تری استفاده کنید.
    درود
    وقتی با لنز 50 اف 1.4 میخوام از گلها عکاسی کنم بدلیل بالا بودن حداقل فاصله فوکوس فضای خالی زیادی در اطراف گل نیز به ناچار ثبت میشه که اصلأ خوشایند نیست. یا اینکه باید تو یه گلخونه باشی با گلهای زیاد!

میخواستم بدونم با استفاده از اکستنشن و با توجه به دیاف باز این لنز مشکل کمبود نور نخواهم داشت؟
    در صورت باز کردن دیاف جهت جبران نوردهی، آیا مشکل عمق میدان دردسر نمیشه؟

با تشکر
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

صفحه 23 از 34 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین