صفحه 144 از 181 نخستنخست ... 44 94 134 140 141 142 143 144 145 146 147 148 154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    دوستان سرعت write کارت حافظه روی میزان عکسبرداری پیاپی تاثیر داره؟

یعنی به فرض دوربینی که قابلیت 5 فریم در ثانیه رو داره. اگر رم سرعت رایت ضعیفی داشته باشه 3 یا 2 فریم بیشتر نمیتونه عکس برداری کنه؟
    یا نه به رم ربطی نداره؟

من از یک رم خیلی عادی و ارزان استفاده میکنم و یک خرده با عکاسی پیاپی مشکل دارم.
    میکم که شاید به خاطر سرعت پایین رم باشه. چون رم های عکاسی متفاوت از رم های عادی هستن.

الا من ازین رم استفاده میکنم
    Silicon Power SDHC Class 10 - 16GB
    مدل دوربین من رو هم که همه بچه های فروم میدونن

البته عطای عزیز دوست نازنینم میگه که رم مشکلی نداره. و ایراد باید از چیز دیگه باشه
    بد ندیدم نظر بقیه دوستان رو هم بپرسم.
    و ممنون میشم اگر نظراتتون رو مطرح کنید.
    با فرمایشات جناب چگینی موافقم!
    بخشی از افت سرعت به برای جلوگیری از OverFlow شدن بافر اتفاق می افته که البته اگر برای اولین بار اقدام به عکاسی پی در پی کنید بعید به نظر می رسه مشکلی پیش بیاد و اصولا سرعت رم زمانی تاثیر داره که شما بیشتر از یک بار اقدام به عکاسی کرده اید
    در کنار موارد مطرح شده توسط جناب چگینی از سرعت های بیشتر از بالاتر شار و ترجیحا از حالت Live View استفاده کنید و چک کنید تاثیری داره یا نه! به نظر شخصی بنده شاید سرعت حرکت مکانیکی آینه یکی از عوامل کاهش سرعت عکاسی پی در پی باشد!
    nicebluesky، ata_m3، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

میخوام یه رم 16 گیگ برای canon 700D بگیرم. از برند سندیک کدوم مدلش رو بخرم؟ ( extreme 45mb/extreme uhs 80 mb/ extreme pro) عکسبرداری پی در پی ندارم ولی فیلمبرداری فول اچ دی 30 فریم دارم.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط 1Hawk نمایش پست ها
    میخوام یه رم 16 گیگ برای canon 700D بگیرم. از برند سندیک کدوم مدلش رو بخرم؟ ( extreme 45mb/extreme uhs 80 mb/ extreme pro) عکسبرداری پی در پی ندارم ولی فیلمبرداری فول اچ دی 30 فریم دارم.
    45mb و بیشتر

تشکر کرده
    4653

درود
    مواردی که نوشتید mb نیست MB هستند! و این خیلی با هم فرق می کنه
    در خصوص خرید باید ببینید استفاده شما چیه؟و در ضمن چقدر می خواهید هزینه کنید؟
    بعنوان مثال قیمت یک کارت Sandisk 32GB Extreme Pro حدود 300 هزار تومانه!
    اگر صرفا برای عکاسی معمولی می خواهید استفاده کنید حتی سری Ultra هم جواب کارتون را خواهد داد. چون قیمت سری extreme بصورت نجومی بالاست! حالا چه برسه به سری Pro
    ولی اگر برای فیلم برداری و یا عکاسی پی در پی و یا فیلم برداری می خواهید استفاده کنید هر چند سری Ultra هم شاید پاسخگوی شما باشه ولی بنظرم بهتره سری
    Extreme Pro تهیه کنید.
    yaghoobi، ata_m3، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

شما یک عدد Sandisk 32GB Ultra SDHC با سرعت خواندن و نوشتن MB/s 30 واست کافیه بلکه زیاد هم هست.بجای هزینه بیخود ، بهتره دوتا کارت حافظه از همین مدل خریداری کنید.
    yaghoobi و 1Hawk تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    مواردی که نوشتید mb نیست MB هستند! و این خیلی با هم فرق می کنه
    در خصوص خرید باید ببینید استفاده شما چیه؟و در ضمن چقدر می خواهید هزینه کنید؟
    بعنوان مثال قیمت یک کارت Sandisk 32GB Extreme Pro حدود 300 هزار تومانه!
    اگر صرفا برای عکاسی معمولی می خواهید استفاده کنید حتی سری Ultra هم جواب کارتون را خواهد داد. چون قیمت سری extreme بصورت نجومی بالاست! حالا چه برسه به سری Pro
    ولی اگر برای فیلم برداری و یا عکاسی پی در پی و یا فیلم برداری می خواهید استفاده کنید هر چند سری Ultra هم شاید پاسخگوی شما باشه ولی بنظرم بهتره سری
    Extreme Pro تهیه کنید.
    میدونم عزیز MB هست منظورم همون سرعت انتقال مگا بود که روشون نوشته..کپیتالم خاموش بود
    استفاده ام هم گفتم، عکسبرداری معمولی و در کنارش کمی هم فیلمبرداری...توی این تاپیک دیدم دوستان از اولترا راضی نیستن برا این پرسیدم. 16 گیگ کفایت نمیکنه؟ چقدر میتونم با این مقدار فیلمبرداری فول کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fosoos نمایش پست ها
    شما یک عدد Sandisk 32GB Ultra SDHC با سرعت خواندن و نوشتن MB/s 30 واست کافیه بلکه زیاد هم هست.بجای هزینه بیخود ، بهتره دوتا کارت حافظه از همین مدل خریداری کنید.
    برداشتم ا کامنت های دوستان این بود اولترا زیاد جالب نیست.. برای فول اچ دی 30 فریم مشکلی نداره؟
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

من زمان تهیه دوربین D7000ام یه ultraی ۸ گیگی گرفتم که کلاس چهار ه و سرعتش هم 15MB/s و هیچ مشکلی هم در فیلم برداری نداره (دو پروژه فیلم کوتاه هم با اون کار کردم) و البته در عکاسی پی در پی با سرعت بالا کم می‌اره و سرعت خیلی زود کم میشه، به همین خاطر یه Extrerme کلاس ۱۰ که اون زمان 30MB/s بود گرفتم و فعلا از قدیم ه برای بک آپ و ویدیو استفاده می کنم و جدیده رو برای فایل خام عکس ها!
    الان چند تا تست گرفتم کارت قدیمی برای فایل خام حدود ۱۰ فریم پی در پی با بیشترین سرعت و کارت جدید حدود ۱۱ فریم میگیرم. این اعداد برای JPG با بزرگترین سایز و بالاترین کیفیت به ترتیب ۱۷ و ۳۵ عکس‌ه.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

میدونم عزیز MB هست منظورم همون سرعت انتقال مگا بود که روشون نوشته..کپیتالم خاموش بود
    استفاده ام هم گفتم، عکسبرداری معمولی و در کنارش کمی هم فیلمبرداری...توی این تاپیک دیدم دوستان از اولترا راضی نیستن برا این پرسیدم. 16 گیگ کفایت نمیکنه؟ چقدر میتونم با این مقدار فیلمبرداری فول کرد؟

برداشتم ا کامنت های دوستان این بود اولترا زیاد جالب نیست.. برای فول اچ دی 30 فریم مشکلی نداره؟

دوست گرامی MB مخفف Mega Byte سرعت ذخیره کردن (نوشتن) اطلاعات بر روی هر رسانه ذخیره سازی هست.

mb مخفف mega bit بیانگر سرعت انتقال اطلاعات در رسانه انتقال هست.

این دو با هم تفاوت دارند.
    msh2200، yaghoobi، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی MB مخفف Mega Byte سرعت ذخیره کردن (نوشتن) اطلاعات بر روی هر رسانه ذخیره سازی هست.

mb مخفف mega bit بیانگر سرعت انتقال اطلاعات در رسانه انتقال هست.

این دو با هم تفاوت دارند.
    دوست عزیز وقتی بنده مدل کارت رو میگم قاعدتا منظورم مگابایت هست و نه مگابیت (اون دو سه مدل کارت رو که به بیت نمیفروشن) . اون چیزی که روی کارت نوشته. تفاوت این دو واقف هستم
    در ضمن مگابایت، سرعت ذخیره کردن نیست، یک واحد(یکای) ذخیره سازی ست که میتونه سرعت هم شامل بشه. ده به توان 6 برابر مگاست (که حالا اینجا کمیت بایت هست و میشه مگابایت).
    بیت هم سرعت نیست، واحد ذخیره سازی هست (که میتونه سرعت هم شامل بشه)، در واقع کوچکترین واحد. 8بیت معادل یک بایت هست
    لطفا از بحث خارج نشید یک سوال در مورد 3 مدل کارت کردم که ب کجا کشید

تشکر کرده
    4653

دوست عزیز وقتی بنده مدل کارت رو میگم قاعدتا منظورم مگابایت هست و نه مگابیت (اون دو سه مدل کارت رو که به بیت نمیفروشن) . اون چیزی که روی کارت نوشته. تفاوت این دو واقف هستم
    در ضمن مگابایت، سرعت ذخیره کردن نیست، یک واحد(یکای) ذخیره سازی ست که میتونه سرعت هم شامل بشه. ده به توان 6 برابر مگاست (که حالا اینجا کمیت بایت هست و میشه مگابایت).
    بیت هم سرعت نیست، واحد ذخیره سازی هست (که میتونه سرعت هم شامل بشه)، در واقع کوچکترین واحد. 8بیت معادل یک بایت هست
    لطفا از بحث خارج نشید یک سوال در مورد 3 مدل کارت کردم که ب کجا کشید
    در خصوص پاسخگویی کارت ultra، همانطور که دوستان فرمودند بنده هم سابقه استفاده از یک رم میکرو از sandisk را دارم و البته مشکلی باهاش نداشتم!
    در سری CF بنده با این کارت کار می کنم و گاهی در تصاویر مشکل پیش می آید ولی در خصوص SD و micro SD این مسئله تا کنون پیش نیامده.
    با این اوضاف بنظرم اگر بتوانید یک کارت Ultra سری U1 تهیه کنید این سری کارتها دارای نرخ انتقال 30 MB/s می باشد
    این هم لینکش که در سایت Sandisk برای فیلم برداری Full HD هم پیشنهاد شده
    SanDisk 32GB UHC I
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات