صفحه 66 از 181 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    درسته.
    اما با توجه به اینکه دوربین جدید من :) میتونه توی کارت دوم بکاپ بگیره برای کارت اول دوست دارم یه کارت سرعت بالا ارزون بگیرم (کارت دوم از کارت معتبر ولی با سرعت پایینتر استفاده می کنم)

برای همین فقط سرعت کارت اول برام مهم شده :confused: و بین برندهای موجود توشیبا خوشنام تر به نظر میرسه.
    مشهدي وحيد نشنوه ولي من هنوز توي برند هاي روتين بازار ترنسند رو به توشيبا ترجيح مي دهم. روي G11 از يك توشيباي 8 گيگ استفاده مي كنم و يك ترنسند 16 گيگ هم دخترم روي ixus اش دارد. تابستان كه سفر رفته بوديم هر دو مموري را برده بودم و بعد از اينكه توشيبا پر شد ترنسند را توي دوربين گذاشتم. هم سرعت رايت رو كاملا محسوس حس مي كردم كه ترنسند بهتره (توي فيلمبرداري و پس از استاپ كردن خودشو نشون مي داد) و هم بعد كه برگشتيم ايران متوجه شدم كه توشيباهه 10% حجم آخر رو درست ذخيره نكرده و متوسل به نرم افزارهاي بازيافت اطلاعات شدم.
    Mashhadi Vahid، aidin594 و NetNegar تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    مشهدي وحيد نشنوه ولي من هنوز توي برند هاي روتين بازار ترنسند رو به توشيبا ترجيح مي دهم. روي G11 از يك توشيباي 8 گيگ استفاده مي كنم و يك ترنسند 16 گيگ هم دخترم روي ixus اش دارد. تابستان كه سفر رفته بوديم هر دو مموري را برده بودم و بعد از اينكه توشيبا پر شد ترنسند را توي دوربين گذاشتم. هم سرعت رايت رو كاملا محسوس حس مي كردم كه ترنسند بهتره (توي فيلمبرداري و پس از استاپ كردن خودشو نشون مي داد) و هم بعد كه برگشتيم ايران متوجه شدم كه توشيباهه 10% حجم آخر رو درست ذخيره نكرده و متوسل به نرم افزارهاي بازيافت اطلاعات شدم.
    آقا فرهاد هم نشنیده بگیرند , بعد از خرید دو تا فلش مموری ترنسند و سوختن هر دو و جوابگو نبودن مثلاً گارانتی مرآت در مشهد (که برای ارسال و تعویض هر فلش 8-7 هزار تومان هزینه تیپاکس مطالبه میکنند) کلا ً به اسم ترنسند آلرژی پیدا کردم , حالا فلش مموری باشد یا کارت حافظه ش

اما در مورد تفاوت سرعت رایت نمیتوانم نظر بدهم ؛ چون تجربه کار کردن با هر دو را نداشتم.

ولی اطمینان قلبی ام! به توشیبا ( در SD های موجود در بازار ) خیلی بیشتر از بقیه است.
    farhad44، aidin594 و NetNegar تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

درسته.
    اما با توجه به اینکه دوربین جدید من :) میتونه توی کارت دوم بکاپ بگیره برای کارت اول دوست دارم یه کارت سرعت بالا ارزون بگیرم (کارت دوم از کارت معتبر ولی با سرعت پایینتر استفاده می کنم)

برای همین فقط سرعت کارت اول برام مهم شده :confused: و بین برندهای موجود توشیبا خوشنام تر به نظر میرسه.
    ولي من پيشنهاد ميكنم براي كارت اول يك سانديسك سرعت بالاي مطمئن باظرفيت 8G يا بيشتر تهيه كنيد و براي كارت بك اپ از توشيبا يا ترسند با ظرفيت و سرعت دلخواه .
    اما تجربه شخصي من :

1- يكساله ازترسند 16G كلاس 2 روي dslr استفاده ميكنم بجز قضيه سرعت در عكاسي پياپي و همچنين فيلمبرداري آنهم فقط درحالت HD مشكل ديگه اي نداشتم .
    2- با دو نوع مموري توشيبا برخورد داشتم اولي روي دوربين كامپكت خودم بود با ظرفيت 2G و رنگ آبي كه فوقالعاده ازش راضيم و چهارساله كه آخ نگفته . دومي هم روي دوربين يكي از دوستان آنهم باظرفيت 2G ولي رنگ سفيد كه همان موقع خريد با اولين فرمت توسط دوربين ارور داد (عادت كردم موقع خريد مموري اوون رو جلو فروشنده با دوربين فرمت low level بكنم ) و بعد هم فروشنده اونو با يكي ديگه عوض كرد و مموري معيوب رو داخل جعبه گذاشت جلو خودم پشت ويترين آويزوون كرد
    همچنين مدتهاست كه يك كول ديسك توشيبا رو براي كار كپچر و همچنين پخش فيلم روي MP4 palyer مرتب استفاده ميكنم و مشكلي باهاش نداشتم

جايي هم خوندم كه سامسونگ هم شروع به ساخت مموري هايي SDH مخصوص عكاسي كرده كه ضد ضربه ضد فشار ضد آب و داراي شيلد الكترومغناطيسي هستند منتها با قيمت بالا . با توجه به اينكه خبر مربوط به چند ماه قبل است احتمالا تاحالا به بازار اوومده باشند .
    aidin594، SinaVT و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

یک نکته برای دوستانی که می‌خواهند دو عدد مموری برای دوربین بخرن و یکی را به عنوان بک‌آپ استفاده کنن.
    به گفته یکی از عکاسان حرفه‌ای که در فیلم آموزشی میگه بارها از من پرسیده شده در این مورد، اگر مموری اولتون 16GB است برای مموری دوم شما 8GB نیاز دارید.
    در مموری اول (16GB) فایل RAW ذخیره می‌شود و در مموری دوم (8GB) فایل JPEG ذخیره می‌شود.
    یعنی مموری دوم حجمش نصف مموری اول باشه کافی است.

ویرایش توسط king4 : Tuesday 8 March 2011 در ساعت 01:22
    shabab، aidin594، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

در مموری اول (16GB) فایل RAW ذخیره می‌شود و در مموری دوم (8GB) فایل JPEG ذخیره می‌شود.
    البته حالت ذکر شده دلخواه است و با تنظیم دوربین حالتهای مختلفی میشه ایجاد کرد. مثلا هر دو کارت خام یا هردو JPG.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    167

سلام

من یه مموری cf مارک patriot 266x 16gb برای دوربین 7d گرفتم
    ولی الان که باش عکس می گیرم عکس ها تو خود دوربین درست نشون داده می شه ولی توی کامپیوتر مشکل داره و فقط یه قسمتی از عکس نشون داده می شه و بقیش سفید می شه!
    مشکل از کجاست؟

با تشکر
    ویرایش توسط sam123 : Saturday 12 March 2011 در ساعت 18:26
    NetNegar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2638

پیش فرض مقایسه کلاس 10 و 4 توشیبا

امروز کارت حافظه SDHC توشیبا کلاس 10 با ظرفیت 8 گیگابایت رو به قیمت 24000 تومان خریدم. روی بسته بندی نوشته شده که حداکثر سرعت نوشتن 20 وخواندن نیز 20 مگابایت در ثانیه است.

همچنین از قبل یک کارت حافظه SDHC توشیبا کلاس 4 با ظرفیت 8 گیگابایت داشتم که حداکثر سرعت نوشتن 10 وخواندن 20 مگابایت در ثانیه است.

من نوشته ها رو باور نکردم و با یک نرم افزار ساده تست سرعت خواندن و نوشتن (ATTO Disk Benchmark) تستشون کردم. (در شرایط برابر) نتایج بسیار جالب بود و ادعای توشیبا رو تایید کرد.
    Toshiba Class 10 sdhc vs Toshiba class 4 sdhc compare
    Class 10 vs Class 4

ببینید:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط aidin594 : Saturday 12 March 2011 در ساعت 20:42 دلیل: عوض کردن فایل پیوست
    Mashhadi Vahid، farhad44، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

امروز کارت حافظه SDHC توشیبا کلاس 10 با ظرفیت 8 گیگابایت رو به قیمت 24000 تومان خریدم.....
    از لینک زیر که متعلق به توشیبا است می توان انواع مموری اصلی این شرکت همچنین بسته بندی اصلی آن را دید
    لینک

بعنوان مثال من این مموری را

با این بسته بندی 80 تومن گرفتم

NetNegar تشکر می‌کند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

تشکر کرده
    2638

عین 8GB منه. دقیقا. این عکسها رو میتونید برای پست 632 -مقایسه کلاس 10 و 4 توشیبا- در نظر بگیرید.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط sam123 نمایش پست ها
    سلام
    من یه مموری cf مارک patriot 266x 16gb برای دوربین 7d گرفتم
    ولی الان که باش عکس می گیرم عکس ها تو خود دوربین درست نشون داده می شه ولی توی کامپیوتر مشکل داره و فقط یه قسمتی از عکس نشون داده می شه و بقیش سفید می شه!
    مشکل از کجاست؟
    با تشکر
    درود
    یعنی شما با مموری دیگه کار کردین و این مشکل نبوده یا اینکه دوربین و مموری هر دو جدید هستن؟
    یک مموری از برند دیگه تهیه کنین و با اون امتحان کنین، اگه مشکل حل شد که یعنی مموری شما مشکل داره و نمی‌تونه اطلاعات تصویری رو به درستی ذخیره کنه.
    اگر هم مشکل حل نشد که مشکل از دوربین است و باید برای گارانتی دوربین اقدام کنین.
    تا جای ممکن از خرید مموری با برندهایی غیر از Lexar و SanDisk دوری کنین. مگر اینکه در موارد خاص مثل مموری بک آپ.
    موفق باشد.
    aidin594، sam123 و NetNegar تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

صفحه 66 از 181 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 166 ... آخرینآخرین