صفحه 114 از 181 نخستنخست ... 14 64 104 110 111 112 113 114 115 116 117 118 124 164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiidham نمایش پست ها
    سلام
    دوستم دوربین سونی HX100 رو بتازگی خریده و یه حافظه مناسب میخواد براش بگیره ، تا 90 تومن هزینه میکنه ، دوستان چه مموری رو پیشنهاد میکنن ؟
    ضمناً میشه بفرمایید که تفاوت SD با Pro چیه ؟ ما شهرستان هستیم.
    ممنون.
    احتمال زیاد این دوربین اسلات SD داشته باشد اگر اینطور است با این قیمت رم EXtreme پیشنهاد میشود ، نمونه 8 گیگ آن 70 تومان است.

yaghoobi و mahdiidham تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    بحث بیشتر به پرفورمانس ثابت و اعتماد بیشتر بر می گردد.

چون در شرایط تست سخت تری قرار گرفته اند و بالاترین کیفیت باعث تضمین عملکرد خواهد شد.

مثلا یک مموری کلاس 10 از یک برند نا شناخته و یا حتی معروف اما دست چندم با یک مموری که سازنده ( مثل سن دیسک ) خودش سازنده چیپست ها است و یا خودش موسس و ابداع کننده استاندارد ها است یقینا تفاوت های کیفی دارند.

یکی از این تفاوت ها تثبیت سرعت در شرایط سخت ( مثل سرما و گرما و عکاسی پیاپی ) است.

مثلا ممکن است سرعت خواندن و نوشتن یک کارت بسیار عالی باشد اما در زیر شرایط سخت محیطی و کاری کم بیاورد.این مورد باعث می شود که همیشه بابت کارت های SD و CF حرفه ای مجبور به پرداخت بیشتری باشیم.

بنده شخصا دو سری کارت دارم کارت های کاری ! کارت های تفریحی ! کارت های کاری ام همگی از برند سن دیسک و لکسار است و کارت های تفریحی از برند های متفاوت مثل Team یا ترنسند یا توشیبا یا ....

این تفاوت قیمت هم گاهی بسیار بالا است.

پی نوشت...

به دوستان توصیه می کنم فیلم نحوه تست و ساخت کارت های شرکت سن دیسک را در یوتیوب حتما ببینید یک پروسه منحصر به فرد است.
    با تشکر از توضیحات کامل اون موضوع اعتماد هم بسیار مهم است چرا که تصور بفرمایید در موقعیتی قرار گرفته اید در سفری رفته اید که دیگر تکرار نمیشود حال اگر عکس های خود را با مموری های ذکر شده گرفته باشید مطمینا خیالتان از همه بابت در بازگشت و بازبینی مموری موثر است اما فکر آن را بکنید که عکسی بر روی مموری نباشد ....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    احتمال زیاد این دوربین اسلات SD داشته باشد اگر اینطور است با این قیمت رم EXtreme پیشنهاد میشود ، نمونه 8 گیگ آن 70 تومان است.

سلام دوست من
    من این مموری را از تهران با قیمت ۵۰۰/۰۰۰ ریال گرفتم
    yaghoobi و mahdiidham تشکر می‌کنند.

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

مموري ترنسند SDXC 64gig به قيمت ١٢٥ هزار از بازار رضا، نماينده اصلي ترنسند خريداري شد. تفاوتش با SDHC در سرعت نوشتن حدود ١/٧ برابري اونه و معادل 166X محسوب ميشه.

متاسفانه تخم كارت هاي CF رو تو بازار ملخ خورده و هيچ جا پيدا نميشه ( البته كارتهاي خيلي گرون sandisk, lexar هستند). ولي نه توي بازار رضا، نه تو پاساژهاي پايتخت و نه پارسيان و نه ايران و نه تو خود جمهوري مموري CF نميشه پيدا كرد، گاها مدلهاي با سرعت پايين و ظرفيتهاي ٢،٤ گيگ هستند. قبلا همين نماينده ترنسند تو بازار رضا نمونه هاي CF 400X هم با ظرفيت ٣٢ گيگ داشت ولي الان دريغ از يك نمونه. من رفته بودم واسه كارتهاي 600X ترنسند و كارت خوان usb3 اين برند كه سنگ روي يخ شدم مخصوصا با اون طرز برخورد نامناسب فروشنده كه براي خودم تازگي نداشت.
    yaghoobi، Sundown و Hossein505 تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    این یکی چطور؟ SD Card Pqi 16GB

قیمت فقط 24000 تومان با گارانتی مادام العمر...!
    نمیفهمم دلیل قیمت ارزان آنها چیست...!
    با سلام
    متاسفانه من خودم از این مموری دقیقا از دیجی کالا گرفته بودم و با این خیال که یه مموری عالی پیدا کردم حتی به چند نفر هم معرفی کردم
    ولی بعد از این که محصول به دستم رسید و بنده بازش کردم کلا از رو خود کارت میشه فهمید که تقلبی هست چون هیچ چیز و نوشته و حکاکی روی کارت نمیبینید
    وبعد از تستهای مختلف با نرم افزار های مختلف به نتیجه باور نکردنی رسید
    همون طور که تو سایت دیجی کالا و البته تو سایتهای خارجی هم سرعت نوشتن این کارت رو 19.5 زدن ولی بعد از تست با 4 تا نرم افزار سرعتهای مختلفی نتیجه گرفته شد
    5.5 و 6.2و 10.18و11.8 که باش رایط مختلف تست شدن و آخرین سرعت همین 11.8 بود ونه بیشتر
    پس دوستان اگه قصد خرید این کارت رو دارین حتما به این موضوع توجه کنید
    در ضمن عزیزانی که کارتی رو میخرند کاش با نرم افزارهای معروف این زمینه یه تست از کارتهاشون بزارن تا این تاپیک مفید تر بشه البته اگه تو یه تاپیک جداگانه باشه بهتره
    در صورت موافقت مدیران نرم افزار ها و نحوه آزمایش رو هم توضیح میدم البته برای کسانی که بلند نیستند که فکر کنم همه اینجا بلدن
    yaghoobi و A.Khandan تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

با سلام

دو فروند! مموری ‌سن‌دیسک خریداری شده که یه مشکل مشترک دارن
    وقتی تو دوربین می‌ذارم چند تا عکس می‌گیره و بعد ارور میده که کارت قابل استفاده نیست
    اگر در بیارم و مجددا بذارم گاهی کار می‌کنه و همین داستان تکرار میشه
    گاهی هم اصلا کار نمی‌کنه
    ولی تو لب‌تاپ هیچ مشکلی نداره
    در ضمن با دوربین هم فرمت شده

اگر اطلاعی دارید کمک بفرمایید

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط "Ehsan" نمایش پست ها
    با سلام

دو فروند! مموری ‌سن‌دیسک خریداری شده که یه مشکل مشترک دارن
    وقتی تو دوربین می‌ذارم چند تا عکس می‌گیره و بعد ارور میده که کارت قابل استفاده نیست
    اگر در بیارم و مجددا بذارم گاهی کار می‌کنه و همین داستان تکرار میشه
    گاهی هم اصلا کار نمی‌کنه
    ولی تو لب‌تاپ هیچ مشکلی نداره
    در ضمن با دوربین هم فرمت شده

اگر اطلاعی دارید کمک بفرمایید
    از کجا خریدید؟ با چه ظرفیتی و چه قیمتی؟
    "Ehsan" تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    از کجا خریدید؟ با چه ظرفیتی و چه قیمتی؟
    از مجتمع پایتخت فروشگاه پیکسل
    ۴گیگ
    از قرار هر مورد ۱۸هزار تومان

نکته جدید: تو یه دوربین دیگه امتحان کردم، ظاهرا مشکل نداره!
    دوربین اول: Nikon D5100
    دوربین دوم: Nikon D7000

این هم عکس:
    sandisk-4gb-ultra-sdhc.jpg
    ویرایش توسط "Ehsan" : Monday 3 September 2012 در ساعت 22:25

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

یک عدد رم Patriot LX Series 16 GB Class 10 SDHC به قیمت 33 هزار تومان از پاساژ علاءالدین خریداری شد. نکته جالب اینه که کیفیت این رم که ساخت تایوان هم هست خیلی بالاست و وقتی تست کردم سرعت نوشتن روی اون 15 مگ بر ثانیه است، به نظرم خیلی بهتر از Sandisk Ultra که 16 گیگش رو پارسال 90 هزار تومان خریدم.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    یک عدد رم Patriot LX Series 16 GB Class 10 SDHC به قیمت 33 هزار تومان از پاساژ علاءالدین خریداری شد. نکته جالب اینه که کیفیت این رم که ساخت تایوان هم هست خیلی بالاست و وقتی تست کردم سرعت نوشتن روی اون 15 مگ بر ثانیه است، به نظرم خیلی بهتر از Sandisk Ultra که 16 گیگش رو پارسال 90 هزار تومان خریدم.
    ظاهرش خيلي به مموري هاي تقلبي مي خوره. محل خريدش هم كه مهمترين مركز كلاهبرداري ايرانه!

خوشحالم كه نتايج تستش خوب بوده. اميدوارم ديرپايي (durability) اش هم خوب باشه.
    yaghoobi، hamid415 و 47amir تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني