صفحه 22 از 181 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر جديد webpen آواتار ها
    تشکر کرده
    40

پیش فرض پاسخ: بحثي در مورد كارتها

برای خرید فیلتر رفته بودم گفتم کارت رو هم قیمت کنم.
    شماره مرآت رو شما داری؟
    مهدی

Nikon D80 Kit

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط webpen نمایش پست ها
    بله SD هستن. از کجا متوجه بشم اصل هست. شما قیمت اصلیش رو داری؟
    مخصوصا Transcend
    والا نميدونم اما Transcend اصل رو ميتونيد تو بازار رضا ورودي شمالي مغازه دوم يا سوم از دست راست خريداري كنيد اسم مغازه هم يادم رفته
    فكر كنم قيمت ها همين حولو حوشه
    webpen تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

برای خرید فیلتر رفته بودم گفتم کارت رو هم قیمت کنم.
    شماره مرآت رو شما داری؟
    سلام

بله اون مغازه ای هم كه بابك جان فرمودند همین مرآت است.

البته با وجود ممنوعیت گذاشتن آدرس و شماره تلفن مغازه ها و شركت های عكاسی، در مورد مرآت چون تنها نمایندگی ترنسند است فكر كنم مجاز باشم شماره را اعلام كنم ( قیمتهایی كه دادم رو همین نیم ساعت پیش برای شما استعلام كرده بودم ):

66490183 الی 84
    66417303
    66494696
    webpen تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

من یک ترنسند4گیگ کلاس 6 رو 55هزارتومان از تهران برام تهیه کردن:cool:

تشکر کرده
    40

متاسفانه من اشتباه کردم و گول قیمت نسبتا ارزون رم کینگستون 4 گیگ رو خوردم و الان که تست کردم میبینم با رم ریدر مشکل داره. وقتی رم رو داخل رم ریدر میزارم سیستم هنگ میکنه!
    دوباره باید وقت بزارم و برم بازار رضا و رم رو عوض کنم. لابد فروشنده هم کلی اخم و تخم میکنه و منت میزاره...

توصیه میکنم کارت حافظه رو حتما از جای مطمئنی بخرید. چون واقعا تشخیص اینکه رم قلابی هست و یا اصل کار هر کسی نیست.

یه سوال هم داشتم. من دوربین نیکون D80 دارم. آیبا توجه به این دوربین حین کار بین سرعت کارت حافظه 80x یا 40x و یا 120 تفاوت محسوسی هست؟
    مهدی

Nikon D80 Kit

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

دوست عزيز،

مموري كارد شما از نوع SDHC است و كارد ريدر شما هم بايد SDHC را پشتيباني كند. قبل از اينكه به مموري كارد خودتان شك كنيد، ابتدا كارد ريدر را چك كنيد كه مناسب است يا نه.

اگر هم احياناً مشكل از خود كارد بود، حافظه هاي Transcend كه در بازار رضا هم نمايندگي دارد توصيه مي شود. (نكته: كاردهاي Transcend را اگر از فروشگاه هاي ديگر ولي گارانتي همان شركت خريد كنيد ارزان تر تمام مي شود.)

راجع به سؤال ديگرتان، اين سرعت بيش از هر چيزي خود را در سرعت عكاسي پياپي نشان مي دهد. اگر از عكاسي پياپي استفاده نمي كنيد، اين سرعت اهميت زيادي ندارد. البته در سرعت Preview عكس در نمايشگر دوربين و سرعت كپي و انتقال عكس هم مؤثر است ولي در مورد اول اختلاف كم است و در مورد دوم مسأله خيلي مهم و حياتي نيست.
    webpen و بهرنگ تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

درباره كارد ريدر هم اين مدل را معرفي و پيشنهاد مي كنم كه علاوه بر اينكه كوچك است، امكان خواندن انواع كارد SD, MMC, MS, Micro SD و ... به جز CF را داراست. البته با همه SDHC ها سازگار نيست و بايد امتحانش كنيد. قيمت آن هم در همان بازار رضا حدود 5000 تومان است:

[IMG]http://i12.*******.com/8bjjgj9.jpg[/IMG]

توضيح: قصد معرفي كالاست و پست تبليغاتي نزده ام. با اين حال اگر مشكلي بود پاكش كنيد.
    webpen تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    دوست عزيز،

مموري كارد شما از نوع SDHC است و كارد ريدر شما هم بايد SDHC را پشتيباني كند. قبل از اينكه به مموري كارد خودتان شك كنيد، ابتدا كارد ريدر را چك كنيد كه مناسب است يا نه.

اگر هم احياناً مشكل از خود كارد بود، حافظه هاي Transcend كه در بازار رضا هم نمايندگي دارد توصيه مي شود. (نكته: كاردهاي Transcend را اگر از فروشگاه هاي ديگر ولي گارانتي همان شركت خريد كنيد ارزان تر تمام مي شود.)

راجع به سؤال ديگرتان، اين سرعت بيش از هر چيزي خود را در سرعت عكاسي پياپي نشان مي دهد. اگر از عكاسي پياپي استفاده نمي كنيد، اين سرعت اهميت زيادي ندارد. البته در سرعت Preview عكس در نمايشگر دوربين و سرعت كپي و انتقال عكس هم مؤثر است ولي در مورد اول اختلاف كم است و در مورد دوم مسأله خيلي مهم و حياتي نيست.
    بابک جان ممنون بابت پاسخ. ولی من یک کارت دیگه دیگه با مارک کینگستون 1 گیگابیتی دارم و با همین رم ریدر بدون مشکل باهاش کار می‌کنم.
    واقعا الان پشیمونم که چرا Transcend نخریدم.
    kurosh_1349 تشکر می‌کند.
    مهدی

Nikon D80 Kit

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

بابک جان ممنون بابت پاسخ. ولی من یک کارت دیگه دیگه با مارک کینگستون 1 گیگابیتی دارم و با همین رم ریدر بدون مشکل باهاش کار می‌کنم.
    واقعا الان پشیمونم که چرا Transcend نخریدم.
    سلام

هرچند احتمال تقلبی بودن كارد شما 99 درصده ( من سال هاست كینگستون اصل در بازار ندیده ام) ولی متوجه منظور جناب قبادی نشدید.

كارد های SDHC تكنولوژی جدید تری نسبت به كارد های SD دارند و كارد 4 گیگ لزوما SDHC است در صورتیكه كارد 1 گیگ لزوما SD است و فرمت جدید SDHC رو كارد ریدر های قدیمی نمی خونند.حتا بیشتر لپ تاپ هایی كه اسلات SD دارند هم SDHC رو نمی خونند.

در هر صورت اگر رفتید مرآت كه ترنسند بخرید توصیه می كنم كارد ریدر رو هم از همان برند تهیه كنید. در تاپیك قیمت كاردهای حافظه من تصویر و قیمت مدلی رو كه خودم خریدم رو گذاشته ام. مدل های ارزونتری كه CF نمی خوانند هم دارد.
    webpen، Babak25 و kurosh_1349 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    40

ممنون فرهاد جان. به احتمال خیلی زیاد مشکل همینی هست که شما میگید. چون کارت در دوربین بدون مشکل کار میکنه. حالا باید یه مبلغی هم بدم برای رم ریدر!. با این پول میتونستم یه Transcend بخرم.
    این هم عکسی از هر دو کارت حافظه 1 گیگابتی قدیمی و کارت 4 گیگی که دیروز خریدم.

[IMG]http://i7.*******.com/6wqcyzp.jpg[/IMG]
    مهدی

Nikon D80 Kit

صفحه 22 از 181 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 122 ... آخرینآخرین