صفحه 16 از 36 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 353
Like Tree387تشکر

موضوع: چاپ عكس ديجيتال

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

از آنجا که مدتیست با یکی از دوستانم در لابراتوار همکاری میکنم جهت خدمات چاپ تا عرض 76 سانت با بهترین کیفیت و قیمت مخصوص اعضا میتونم در خدمت دوستان گرامی باشم.
    M-ESMAILZADEH و Pouria Arshadi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    2 تا سوال داشتم که امیدوارم جای درستی مطرح کرده باشم.
    چند روز پیش همراه با یکی از دوستان عکاس به یه لابراتوار در شیراز مراجعه کردیم که یک عکس رو بده برای چاپ. سوال اولم این هست که برای چاپ در انداره 25*20 روی کاغذ اندورا (اگر درست نوشته باشم!) با شاسی 8 میلیمتر 9 تومان گرفتند. به نظر گرون نیست این قیمت ؟
    در ارومیه 25*20 با شاسی 8 مم 4 هزار تومان است .
    ( البته این قیمت مخصوص عکاسان است )
    قیمت برای مشتری های عادی هم 6 هزار تومان .
    انتظار این است که در شهری مثل تهران کیفیت کار بالاتر و قیمت پایین تر باشد .
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

انتظار این است که در شهری مثل تهران کیفیت کار بالاتر و قیمت پایین تر باشد .
    ممنون بابت پاسختون.
    عرض کردم که این لابراتوار در شهر شیراز هست.. البته فکر کنم با توجه به اینکه همین یک دونه لابراتوار درست و حسابی در شیراز هست و چندان رقابتی وجود نداره سطح قیمت رو خودشون مشخص میکنن..
    لابراتوار آریا متاسفانه چاپ روی کاغذ اندورا نداشت که چک کنم.
    پـوریـا ارشدی

تشکر کرده
    1006

سلام دوستان.
    من امروز یک عکس برای چاپ در اندازه30*20 بردم و گفتم برام بزنن روی شاسی.
    وقتی رفتم که عکس رو تحویل بگیرم دیدم 2 میلیمتر از هر طرف عکس بریده شده! وقتی از مسئول مربوطه دلیل رو جویا شدم گفتن ایراد از ابعاد عکس شما بوده.. گفتم خوب نسبت ابعاد فایل من 3*2 بوده پس نباید مشکل داشته باشه.. اوشون هم گفت درسته.عکس وقتی چاپ شده درست بوده ولی از اونجایی که شاسی ها (در هر ابعادی)حدود نیم سانت کوچک ترند مجبور شدیم ببریم.. یعنی مثلا شاسی 40*30 یکم از عکس چاپ شده 40*30 کوچک تر هست..ولی من فکر کنم منظورش این بود که عکس ار 30*20 بزرگتر هست و شاسی ابعادش30*20 هست !! نمیدونم تونستم منظورم رو درست بگم یا نه... از اونجایی که همون موقع عکس رو تحویل کسی دادم الان پیشم نیست که ببینم اندازش دقیق چند بوده..
    میخوام بدونم همه جا اینجوری هست ؟ اندازه دقیق رو از کجا باید بفهمم ؟ اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم..
    پـوریـا ارشدی

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سلام

سايزها برحسب اينچ هستند و برحسب سانت خرده دارند كه بايد رعايت كنيد...مثلاً 13 در 18 و 20 در 25 به ترتيب 5X7 و 8X10 اينچ هستند (يعني هيچكدام دقيق با سيستم متريك روند نيستند).

براي شاسي هنگام ويرايش توجه كنيد كه دوسه ميليمتر از طرفين جا براي برش درنظر بگيريد كه چيز مهمي لبه‌ها نباشد(حتي ميتوانيد موقع چسباندن و برش سفارش كنيد كه مثلاً از يك طرف كه بريدن عكس را خراب مي‌كند تقريباً لب‌به‌لب و از طرف ديگر مثلاض نيم‌سانت برش بخورد).

يك فايل كه ابزار كراپ است ايــــــنجا ضميمه مي‌كنم كه روي فتوشاپ درگ‌كنيد تنها حسنش اين است كه متوجه سايزها ميشويد والا كراپ خود فتوشاپ هم همين است.
    K_NMT، A. Mohammadi، mehdiafshar و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    1006

ممنون جناب محبی بابت پاسختون.
    این لینکی که گذاشتید فکر کنم خراب هست.روش که کلیک میکنم به صفحه باز میشه پر از حروف و علامت سوال هست.
    یه فکر دیگه ای که به ذهنم رسیده این هست که میشه من اطراف عکس یه قاب 2 میلیمتری اضافه کنم که اونها موقع برش این رو از دور تا دور عکس برش بدهند که دیگه چیزی از خود عکس کم نشه ؟ در ضمن این 3-2 میلیمتر در همه ابعاد یکسانه یا هر چی شاسی بزرگتر باشه این مقدار هم بیشتر میشه ؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها

این لینکی که گذاشتید فکر کنم خراب هست.روش که کلیک میکنم به صفحه باز میشه پر از حروف و علامت سوال هست.
    سلام

روش Right Click کنید و Save link As رو بزنید.
    M. Beyrami و Pouria Arshadi تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

سلام
    بنده مشکلی داشتم با چاپ عکس هام که به یکی از سایت های انلاین چاپ عکس دادم (لابراتور آریا رو امتحان نکردم) و عکس ها حتی با پرینتهایی که گرفته بودم خیلی متفاوت بود رنگ ها کدر رنگ صورتی توی عکسها کاملا از بین رفته بود رو به خاکستری میزد و نارنجی bright و سبز چمنی رو به قهوه ای, سایه ها حالت چرک و سیاه .....
    جوابشون این بود که مسئول اصلاحیه تنظیمات چاپ ندارن و سیستم همه عکسها با هر مشخصات و شرایط رو کاملا اتوماتیک چاپ میکنه!!
    برای حل مشکل یک فایل و عکس چاپ شده اش رو برای من فرستادند که اونها هم چاپشون کیفیت خوبی نداره غیر از تیره بودن که رو به سیاهی میره و جاهایی که عکس سایه داشته تماما سیاه و دیتیل تصویر از بین رفته, رنگ ها هم بیش از حد متفاوته , بدون دیدن فایل اصلی روی کامپیوتر هم عکسهای چاپ شده خودشون بطور غیرعادی تیره و بد رنگ هست
    ممنون میشم بدونم که آیا روند کاری اتوماتیک!این مجموعه منطقی و درسته و باید همینطور باشه کار چاپ؟
    جایی هست که عکس چاپ شده رو مشابه! با عکسی که گرفته شده قبل از چاپ اصلاح رنگ و بازبینی کنن و ارائه بدن؟

ممنون فراوان

تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط knownmtc نمایش پست ها
    سلام
    بنده مشکلی داشتم با چاپ عکس هام که به یکی از سایت های انلاین چاپ عکس دادم (لابراتور آریا رو امتحان نکردم) و عکس ها حتی با پرینتهایی که گرفته بودم خیلی متفاوت بود رنگ ها کدر رنگ صورتی توی عکسها کاملا از بین رفته بود رو به خاکستری میزد و نارنجی bright و سبز چمنی رو به قهوه ای, سایه ها حالت چرک و سیاه .....
    جوابشون این بود که مسئول اصلاحیه تنظیمات چاپ ندارن و سیستم همه عکسها با هر مشخصات و شرایط رو کاملا اتوماتیک چاپ میکنه!!
    برای حل مشکل یک فایل و عکس چاپ شده اش رو برای من فرستادند که اونها هم چاپشون کیفیت خوبی نداره غیر از تیره بودن که رو به سیاهی میره و جاهایی که عکس سایه داشته تماما سیاه و دیتیل تصویر از بین رفته, رنگ ها هم بیش از حد متفاوته , بدون دیدن فایل اصلی روی کامپیوتر هم عکسهای چاپ شده خودشون بطور غیرعادی تیره و بد رنگ هست
    ممنون میشم بدونم که آیا روند کاری اتوماتیک!این مجموعه منطقی و درسته و باید همینطور باشه کار چاپ؟
    جایی هست که عکس چاپ شده رو مشابه! با عکسی که گرفته شده قبل از چاپ اصلاح رنگ و بازبینی کنن و ارائه بدن؟

ممنون فراوان
    سلام .
    نپرسیدین با چه دستگاهی چاپ میکنن ؟ چاپ شیمیایی بوده ؟
    تا اونجایی که من دیدم مراکز معتبر که چاپ حرفه ای انجام میدن حتما یه نفر مسئول این کار دارن که عکسها رو بازبینی میکنن و یه تغییراتی هم از لحاظ رنگ و هم از لحاظ روشنایی انجام میدن تا چاپ به فایلی که شما دادید نزدیک بشه..
    شاید ایراد از مانیتور شما بوده.مانیتورتون کالیبره هست ؟
    پـوریـا ارشدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

در مورد بازبینی عکسها سوال کردم گفتند از موقعی که فایلهاتون رو آپلود میکنید اپراتور و کسی بهشون دسترسی نداره که بخوایم بازبینی انجام بدیم و تمام پروسه چاپ ما و تنظیمات دستگاه از پیش تعیین شده و اتوماتیک انجام میشه و مثل جاهایی که 1 نفر نشسته عکس مردم رو ویرایش برای چاپ میکنه نیستیم ! الان هم یک فایل با عکس چاپ شده اش ارسال کردند که عکس چاپ شده خودشون هم تیره و رنگ های مرده و کدر و دیتیلهای عکس کاملا از بین رفته و سیاه هست حالا بنده نمیدونم باید با این فایل و عکسشون چی کار کنم که با سیستم چاپشون هماهنگ بشم! این روش معمول و روتینه کالیبره کردن مونیتور و بهینه سازی! عکسها با سیستم چاپ لابراتوارهاست؟

البته الان در تاپیک دیگه ای نظر چند نفر دیگه از دوستان رو خوندم که اونها هم از کیفیت کار چاپ و سیستم جوابگوییشون ناراضی بودند

صفحه 16 از 36 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین