صفحه 19 از 36 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 353
Like Tree387تشکر

موضوع: چاپ عكس ديجيتال

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

والله این جوهر ها هست اما شما باید قید پرینت رنگی با پرینتر را بزنید چون هد و مجاری جوهر دیگر به هیچ وجه پاکیزه نمی شوند. نوع مرغوب آن ( 4 رنگ و 6 رنگ ) اش را در بازار وجود ندارد اما نوع نه چندان مرغوب اش را به سختی می توان پیدا کرد.
    darkness_land تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    والله این جوهر ها هست اما شما باید قید پرینت رنگی با پرینتر را بزنید چون هد و مجاری جوهر دیگر به هیچ وجه پاکیزه نمی شوند. نوع مرغوب آن ( 4 رنگ و 6 رنگ ) اش را در بازار وجود ندارد اما نوع نه چندان مرغوب اش را به سختی می توان پیدا کرد
    .

ممنون بابت راهنمایتون. مشکل زیادی با اینکه فقط عکس سیاه و سفید چاپ کنم ندارم. نهایتا می‌شه یه P۵۰ دیگه برای کار‌های رنگی‌ تهیه کرد. یا شاید بشه با حلال‌های قوی هر از چند گاهی‌ هد رو تمیز کرد و چند تای عکس رنگی‌ هم چاپ کرد.

مشکل اصلی‌ من این هست که نمیدونم پرینتر من قابلیت استفاده از این جوهر‌ها رو داره یا نه.

میدونم که R۱۴۰۰ این قابلیت رو داره. P۵۰ هم از همون ‌ست جوهری استفاده می‌کنه که R۱۴۰۰ استفاده میکنه. فقط نمیدونم روند پرینت سیاه و سفید به چه صورته. اگه شما در این خصوص تجربه دارید و راهنمائی کنید ممنون میشم.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایتون. مشکل زیادی با اینکه فقط عکس سیاه و سفید چاپ کنم ندارم. نهایتا می‌شه یه P۵۰ دیگه برای کار‌های رنگی‌ تهیه کرد. یا شاید بشه با حلال‌های قوی هر از چند گاهی‌ هد رو تمیز کرد و چند تای عکس رنگی‌ هم چاپ کرد.

مشکل اصلی‌ من این هست که نمیدونم پرینتر من قابلیت استفاده از این جوهر‌ها رو داره یا نه.

میدونم که R۱۴۰۰ این قابلیت رو داره. P۵۰ هم از همون ‌ست جوهری استفاده می‌کنه که R۱۴۰۰ استفاده میکنه. فقط نمیدونم روند پرینت سیاه و سفید به چه صورته. اگه شما در این خصوص تجربه دارید و راهنمائی کنید ممنون میشم.
    اگر مشکل چیپست نداشته باشید و پرینتر هک شده باشد بله کار می کند ( مصلا مخزن نصب کرده باشید )

P50 اگر خاطرم باشد مشابه T50 و 6 رنگ است؟

ببینید روند کار بسیار ساده است.

دو روش وجود دارد یکی وقتی یک پروفایل از طرف سازنده جوهر به شما داده می شود همیشه برای چاپ از آن استفاده می کنید که روش مشخص است.

روش دوم که فراگیر تر است و در جوهر های چینی و نامرغوب تر ( نه از نظر کیفیت منظور بیشتر برند است و بی اصل و نسب هستند ) دیده می شود این است که شما تصاویر را با همان پروفایل تک رنگ پرینتر اما نه به صورت Gray Scale چاپ می کنید.جوهر ها طور طراحی شده اند که مثلا به جای Cyan و در همان رنج دینامیکی انتشار پیدا می کنند و تصویری با حداکثر دینامیک رنج و شفافیت بدون هیچ ته رنگی ( در حال عادی اغلب به یک سمت مثلا آبی یا قرمز یا زرد نزدیک است ) و خاکستری کامل چاپ می شود

چند نکته در اینجا هست.

یک اینکه نوع کاغذ بسیار بسیار تاثیر گذار است و باید از همان کاغذی که توصیه شده استفاده کرد.

نکته بعدی اینکه نباید Gray Scale چاپ کرد و با همان پروفایل چاپ سیاه و سفید ( استفاده از رنگ ها ) چاپ کرد.

عکس را قبلا باید به صورت مونوکروم ویرایش کرده باشید.
    alonebaby و darkness_land تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

من کاغذ Ilford Gold Silk Fiber گرفتم اما روی سایت Ilford هیچ ICC برای این نوع کاغذ نداره. به نظر شما برای پرینت روی اون در فتو شاپ، در قسمت پروفایل همه کار ها رو به پرینت واگذار کنم یا یکی از پروفایل های خود فتو شاپ رو انتخاب کنم؟ ضمن اینکه در راهنمای کاغذ گفته به علت شباهت این کاغذ با Fine Art، از دستور العمل های مربوط به اون می تونین استفاده کنین.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    113

سلام دوستان
    خسته نباشید

ببخشید ما دو عکس داریم یکی در اندازه 2592*3888 و یک عکس 3456*5184
    می خواهیم این عکس ها را در اندازه 70*100 چاپ کنیم و البته باید حجمشون هم بیشتر از 5 مگابایت نشه

سوالمون این است برای چاپ در اندازه 70*100 چقدر می توانیم از سایز اون دو عکس کم کنیم و چه عددی قرار بدیم

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

نقل قول نوشته اصلی توسط miladb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشید

ببخشید ما دو عکس داریم یکی در اندازه 2592*3888 و یک عکس 3456*5184
    می خواهیم این عکس ها را در اندازه 70*100 چاپ کنیم و البته باید حجمشون هم بیشتر از 5 مگابایت نشه

سوالمون این است برای چاپ در اندازه 70*100 چقدر می توانیم از سایز اون دو عکس کم کنیم و چه عددی قرار بدیم

برای چاپ در سایز 100*70 با همین سایز هم به کیفیت چاپ خوبی ممکنه نرسید (اگر حداقل با کیفیت 150dpi بخواد کار چاپ انجام بشه). پس از سایزتون عملا نمی تونید کم کنید.
    ALI.Barutkub و miladb تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

سلام دوستان.
    دوربین من عکس ها رو به صورت پیش فرض با DPI 240 میگیره. اونجایی که که عکس رو میدم برا چاپ میگن ما با 300 DPI چاپ میکنیم. تا حالا هم که من با همین 240 دادم به مشکل خاصی برنخوردم.
    میخوام بدونم اگر من در ACR مقدار PPI رو 300 بزنم تفاوتی در خروجی هنگام چاپ اتفاق میفته یا نه.(مخصوصا در عکس هایی که قراره بالای 30*40 چاپ بشه)

ویرایش توسط Pouria Arshadi : Wednesday 7 March 2012 در ساعت 01:33
    پـوریـا ارشدی

تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouria Arshadi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    دوربین من عکس ها رو به صورت پیش فرض با DPI 240 میگیره. اونجایی که که عکس رو میدم برا چاپ میگن ما با 300 DPI چاپ میکنیم. تا حالا هم که من با همین 240 دادم به مشکل خاصی برنخوردم.
    میخوام بدونم اگر من در ACR مقدار PPI رو 300 بزنم تفاوتی در خروجی هنگام چاپ اتفاق میفته یا نه.(مخصوصا در عکس هایی که قراره بالای 30*40 چاپ بشه)

پـوریـا ارشدی

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouria Arshadi نمایش پست ها
    منتظرم هنوز !
    این دو مقاله را مطالعه بفرمائید :

رابطه رزولوشن و پرینت عکس | عکاسی
    و
    تعیین اندازه مناسب برای چاپ تصاویر دیجیتال | عکاسی
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط A. Mohammadi نمایش پست ها
    اینارو هم قبلا خوندم.. ولی جواب این سوالم رو پیدا نکردم.. شاید مشکل از IQ من هست . .
    پـوریـا ارشدی

صفحه 19 از 36 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین