صفحه 45 از 141 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 95 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

سلام اقای قبادی خسته نباشی دلاور چند سوال داشتم داشتم
    من یه ار 290 خریدم با کیت دارای جوهر اشغال اینکتک 276000 تومن خریدم
    1-ایابرام میصرفه که از پرینتر واسه چاپ عکس رنگی تو مغازه استفاده کنم؟
    2-هر لیبلی که واسه سیدی بزنم 40 تومنی تقریبا هزینه میبره خودم چقد سود روش بگیرم؟
    3-سیدی پرینتبل بهتره یا لیبلهای اماده که برچسب دارن(منظور که کدوم به صرفه تره)
    4-کاغذی مخصوص چاپ عکس رو از کجا بخرم چنتایی هستش
    5-واسه خودم هر عکس a4 چقد هزینه میبره
    پیشاپیش ممنون از اطلاعاتت

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ics_parsian نمایش پست ها
    سلام اقای قبادی خسته نباشی دلاور چند سوال داشتم داشتم
    من یه ار 290 خریدم با کیت دارای جوهر اشغال اینکتک 276000 تومن خریدم
    1-ایابرام میصرفه که از پرینتر واسه چاپ عکس رنگی تو مغازه استفاده کنم؟
    2-هر لیبلی که واسه سیدی بزنم 40 تومنی تقریبا هزینه میبره خودم چقد سود روش بگیرم؟
    3-سیدی پرینتبل بهتره یا لیبلهای اماده که برچسب دارن(منظور که کدوم به صرفه تره)
    4-کاغذی مخصوص چاپ عکس رو از کجا بخرم چنتایی هستش
    5-واسه خودم هر عکس a4 چقد هزینه میبره
    پیشاپیش ممنون از اطلاعاتت
    والله سولات دارای موارد مبهم زیادی است.اما...

خرید برجست به صرفه تر از CD و یا DVD پرینتابل است.

کاغد را می توانید از فروشگاه ها و نمایندگی های مادایران و همچنین در پاساژ پایتخت تهیه کنید.

A4 رنگی از 200 تومان تا 4000 هراز تومان ( بسته به نوع کاغذ ) برایتان تمام می شود.

اگر از جوهر اکستنال استفاده کنید هرینه جوهر آنقدر پایین است که به نظرم محاسبه نشود هم اشکالی ندارد.شاید نهایتا 10 تا 20 درصد کل هزینه های کاغد و .. باشد.

در بازار لیبل سی دی را تا 250 تومان هم میزنند ( از 100 تا 250 )

اگر از کیت اکترنال استفاده کنید یقینا بسیار با صرفه است.

دوست قبلی هم که می پرسند جوهر نصب نمی شود باید بیشتر توضیح دهند.یعنی چه ؟جه مشکلی دارند؟چه اروری می دهد؟
    ics_parsian تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Sarmaee آواتار ها
    تشکر کرده
    65

من مدتی است یک R290 گرفته ام ولی برای چاپ عکس دوتا مشکل دارم:
    اول این که در چندتا از عکس هایی که چاپ کرده ام در قسمت سمت چپ (یک چیزی حدود محدوده ی ۱۰ درصد اول کاغذ که وارد دستگاه می شود) لکه هایی روی عکس چاپ می شود. این مسأله عمومیت ندارد و در چهار پنج مورد بوده است.مشکل از کجاست؟
    دوم این که نمی دانم باید با کدام پروفایل عکس را چاپ کنم. با آزمون و خطا چیزهایی دستم آمده ولیکن هرکدام بر روی کاغذهای مختلف خروجی بسیار متفاوتی دارد . دوستان معمولاً از کدام پروفایل برای کاغذهای کوتد و مات استفاده می کنند؟
    آیا می شود یک پروفایل custom ساخت که برای color management مانیتور و پرینتر هردو بکار رود؟ در مورد مشکل کنتراست در پرینت از محیط فتوشاپ جایی خواندم که باید درایور را غیر فعال کرد؛ درست است؟ یعنی کلاً نرم افزار اپسون را uninstall کنم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

سلام به همه دوستان
    من به یک پرینتر جهت چاپ عکسهای پزشکی (رنگی) نیاز دارم . کیفیت عکس خیلی تعیین کننده نیست . چیزی که برام مهمه
    اول : کم دردسر بودن و دوام پرینتر هستش
    دوم: امکان شارژ کارتریچ توسط خودم وجود داشته باشه
    سوم: خیلی گرون نباشه
    چهارم: تو رو بخدا اپسون نباشه که مدل C48 که داشتم موهامو سفید کرد و دندونام رو هم ریخت.
    لطفا پرینتر مناسبی رو به من پیشنهاد فرمایید.
    با تشکر فراوان از دوستان

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط zaherzadeh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من به یک پرینتر جهت چاپ عکسهای پزشکی (رنگی) نیاز دارم . کیفیت عکس خیلی تعیین کننده نیست . چیزی که برام مهمه
    اول : کم دردسر بودن و دوام پرینتر هستش
    دوم: امکان شارژ کارتریچ توسط خودم وجود داشته باشه
    سوم: خیلی گرون نباشه
    چهارم: تو رو بخدا اپسون نباشه که مدل C48 که داشتم موهامو سفید کرد و دندونام رو هم ریخت.
    لطفا پرینتر مناسبی رو به من پیشنهاد فرمایید.
    با تشکر فراوان از دوستان
    والله بنده متوجه نشدم که چاپ عکس های پزشکی به چه معنی است.اما برای کارهایی با تیراژ بالا و وقتی که نیاز به کیفیت عالی نباشد و کیفیت خوب کافی باشد بهترین انتخاب پرینتر های لیزی رنگی است.

در حال حاضر سامسونگ پرینتر های رنگی لیزی زیادی را در بازار ایران دارد که با قیمت های مناسب ( از 170 هزار تومان به بالا ) عرضه می کند.

مدل های پایه هم از نظر کیفیت تفاوتی ندارند و فقط در امکانات جانبی و سرعت متفاوت هستند.بنده این نوع پرینتر ها را نزدیک ترین گزینه برای شما می دانم.

راستی آن C48 هم خدایش بیامرزد...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا Sarmaee آواتار ها
    تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarmaee نمایش پست ها
    من مدتی است یک R290 گرفته ام ولی برای چاپ عکس دوتا مشکل دارم:
    اول این که در چندتا از عکس هایی که چاپ کرده ام در قسمت سمت چپ (یک چیزی حدود محدوده ی ۱۰ درصد اول کاغذ که وارد دستگاه می شود) لکه هایی روی عکس چاپ می شود. این مسأله عمومیت ندارد و در چهار پنج مورد بوده است.مشکل از کجاست؟
    دوم این که نمی دانم باید با کدام پروفایل عکس را چاپ کنم. با آزمون و خطا چیزهایی دستم آمده ولیکن هرکدام بر روی کاغذهای مختلف خروجی بسیار متفاوتی دارد . دوستان معمولاً از کدام پروفایل برای کاغذهای کوتد و مات استفاده می کنند؟
    آیا می شود یک پروفایل custom ساخت که برای color management مانیتور و پرینتر هردو بکار رود؟ در مورد مشکل کنتراست در پرینت از محیط فتوشاپ جایی خواندم که باید درایور را غیر فعال کرد؛ درست است؟ یعنی کلاً نرم افزار اپسون را uninstall کنم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام دوستان عزیز و فوق العاده حرفه ای .

من واقعا از این همه اطلاعاتی که توی این تاپیک رد و بدل می شه ، متحیر شدم !!
    من در حال حاضر دارم از پرینتر مزخرف HP 7260 استفاده می کنم . پرینتر خوبی بود وقتی اومده بود . اما الان به درد دکور هم نمی خوره !! احتیاجی هم بهش نداشتم تا اینکه روز به روز احتیاجاتم رفت بالا تر و به فکر یه پرینتر خوب افتادم .

تا اینکه یک کاور یک فیلم HD دیدم که کلی مجذوب کیفیتش شدم . بعد از پرس و جو از تولید کننده ی آن ، فهمیدم که چاپگر این کاور ؛ Canon IP6700D بوده . منتها این مدل دیگه نیست . تا به اون روز هم من اصلا به فکر canon نیوفتاده بودم . توی ذهنم فقط HP بود . چون هر کی به من می رسید ، (حالا درست یا غلطشو بررسی نکردم) می گفت که اصلا سراغ Epson نرو . خیلی پر خرجه و هر چند روز یک بار اگه استفاده نکنی ، هدش خشک می شه و ...

اما واقعا حرفهای برخی از بزرگان این تاپیک ، خیلی نظرمو عوض کرد . البته شایدم من اشتباه متوجه شدم !
    مگه می شه کارتریج زیر 10 تومن باشه ؟!؟! اونم در حدود 3-4 تومن !؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!!!!!
    در حالی که میگن از همه گردون تره و پر خرج تر . شاید منظورشون این بود که خیلی زود به زود جوهر خالی می کنه .
    اما بازم چشمم اینجا به کیت اکسترنال خورد که تا به حال نشنیده بودم . اگه یه توضیح کوچولویی بدین در مورد کیفیت و قیمت و کاراییش ، ممنون می شم .

حالا تازه می رم سراغ اصل مطلب !!

سوال بزرگ من اینه که : EPSON or CANON ؟!؟!
    من در وهله ی اول ، فقط و فقط دنبال کیفیتم !

من کپی هم احتیاج دارم . مصرفم هم خونگیه و گه گاه بخوام عکسی چاپ کنم . گاهی 2 هفته با پرینتر کاری ندارم ، گاهی هم 20-30 تا عکس های دوربین دیجیتال شخصیمو که خودم تدوینش می کنم رو دوست دارم چاپ کنم .

بودجه ای که من در نظر گرفتم ، در حدود 230-240 در نهایت بوده . چون بیشتر به دردم نمی خوره و با این پول می خوام کپی هم داشته باشم . حالا مهم نیست که ALL in ONE بگیرم یا اسکنر و پرینتر جدا !
    اما تا اینجا که تحقیق کردم ، باید جدا بگیرم تا کیفیت خوب و کارایی نسیب من بشه .
    البته یه مدل دیدم که هم کیقیت پرینتر بالایی داشت و هم کیفیت اسکن خوبی . البته کیفیت اسکن برایم زیاد مهم نیست . 80% کیفیت پرینت برام مهمه . مدل CANON - PIXMA MP610 .
    قیمت و کیفیت چاپ و دیگر چیز های آن در حد مطلوبی بود . اما مواد مصرفیش این طور که توی تاپیک دیدم ، هر کارتریج آن حدود 10 تومن از Epson گردون تره . درسته ؟

یه چیزی هم که موجب سر در گمی من میشه ، برخی تفاوت هاست که اگه کسی مختصرا" توضیحی بده ، خیلی ممنون می شم . تفاوت بین تعداد نازل ها و تعداد کارتریج و تعداد نقاط رنگی که چاپ می کنه .

مثلا فقط من در پرینتر های کنن دیدم که بتونن با کیفیت 9600 بزنن . همچنین تعداد 512 تا نازل در مقایسه با تنها 90 نازل اپسون ، اون هم در هر کارتریج ، خیلی باید توفیق داشته باشه .
    اما در عوض با این بودجه ی من اپسون به من 6 کارتریج می دهد ، ولی کنن 4 کارتریج . این فرقا برای چی ان ؟؟!

چند مدل خودم دیدم که اگر می شه ، تفاوت هاش و پیشنهاد خودتونو اعلام کنین ، یک دنیا ممنون میشم .
    چون خیلی از پرینترم آسی شدم ، واقعا در درجه ی اول دنبال کیفیتم تا یه نفس راحتی بکشم . دلمم نمی خواد که نفسم تموم نشده ، پولام برای جوهر تموم شه !!
    حالا یا حجمش زیاد باشه ، یا ارزون باشه ، یا بشه اکسترنال ارزون براش گرفت ، یا بشه شارژش کرد ، ...

می خوام کیفیت منو راضی کنه . نه من خودمو از کیفیتش راضی کنم !! خسته شدم از راه راه زدن و تغییر زمین تا آسمون رنگ ها . توی کامپیوتر زرده ، پرینتر سبز می زنه . توی کامپیوتر بنفشه ، پرینتر آبی می زنه . نمی خوام اینجوری باشه . می خوام همونی که توی LCD می بینم ، (حداقل به طور تقریبی) روی کاغذ هم همونو ببینم .

EPSON - Stylus Photo R290
    CANON - ip4500
    CANON - PIXMA MP610

از اپسون چندین و چند بار بد شنیدم . اما از کنن تا به حال نه . کیفیت کنن هم بود که منو جذب خریدش کرد .
    از یه طرف قیمت پایین کارتریج های اپسون وسوسه ام مس کنه ، از طرفی هم تصویری چاپی که با چشم خودم دیدم از کنن و اینکه 9600 کیفیت داره و مموری می خونه و کیفیت اسکن بالایی داره و BlueTooth هم داره . البته مورد آخر تنها اگه باشه ، بهتره . وگرنه نیــــــــازی بهش ندارم ..!! ولی اینکه کنن روی CD می می زنه ، خیلی دیگه وسوسه کننده ست !!

خیلی سوال ها توی متنم دارم و قرار دادم . اما اگه جواب همه شون واقعا داده بشه ، نتنها من از سردرگمی بیرون میام ، بلکه خیلی هارو هم می شناسم که همین مشکلمو دارن و مشکل خیلی ها به طور کل بر طرف میشه !!

Gmd
    Gmd آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    55

EPSON - Stylus Photo R290
    CANON - ip4500
    CANON - PIXMA MP610

از اپسون چندین و چند بار بد شنیدم . اما از کنن تا به حال نه . کیفیت کنن هم بود که منو جذب خریدش کرد .
    از یه طرف قیمت پایین کارتریج های اپسون وسوسه ام مس کنه ،

باسلام خدمت شما دوست عزیز
    کلا اگر میخواهید کمتر مشکل داشته باشید دور اپسون را خط قرمز بکشید . اما کانن خیلی کم دردسر است و با کیفیت جوهرهای آن هم با توجه به اصلی بودن در مقایسه با جوهرهای اپسون اصلی و ... خیلی گران نیست تازه در مارک کانن جوهرهای اصلی و معتبر آن را راحتتر میتوان تهیه کرد. اما در مورد کیتهای اکسترنال و هزینه آنها اطلاعی ندارم گرچه برای مصارف عادی خانگی اعتقادی به استفاده از آن ندارم پیشنهاد میکنم حتما" پست 433 را بخوانید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    من یک پرینتر جوهر افشان می خوام بخرم خیلی ممنون می شم دوستانی که تجربه دارن کمکم کنن
    1- تا حدی که به کیفیت دستگاه آسیبی نزنه ارزون باشه
    2- برای استفاده خونگی می خوام
    3- هزینه شارژش پایین باشه
    4- کیفیت تصویرش هم تاحدی قبل قبول باشه برای چاپ عکس نمی خوام ( نمی خوام ) ولی کیفیتش بد هم نباشه
    5-استفاده مداوم ندارم هدش خراب نشه اگر طولانی مدت استفاده نکردم

لطفا یک یا چند مدل از هر برندی که مناسبتره بهم پیش نهاد کنید

كاربر جديد farzad13 آواتار ها
    تشکر کرده
    32

با سلام خدمت دوستان لطفا در مورد شارژ کارتریج راهنمایی بفرمایید که کجا رو میشناسید که این کار رو با کیفیت انجام بده و هزینه اش چقدر هستش ؟ پرینتر hp7760 هر دو کارتریجش خالی شدن هم اونی که برای عکس هست هم رنگیش چون میگن که اگر همین جوری ببری جایی برای شارژ کیفیتشون مناسب نیست و هدش خراب میشه
    با تشکر از همه عزیزان :)
    یا حق

صفحه 45 از 141 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 95 ... آخرینآخرین