صفحه 13 از 32 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 316
Like Tree538تشکر

موضوع: Canon EOS 600D / Rebel T3i / Kiss X5

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid88 نمایش پست ها
    توانایی 400 عکس با شارژ کامل به نظرم عذاب دهنده باشه حسگر هم همون حسگر 50D هست که مناسب دوربین 14 یا 15 مگاپیکسلیه بدرد 18 نمیخوره
    من یه جای دیگه هم این نظر رو دادم بعضیا مسخره کردن اما من فکر میکنم استفاده از حسگر کوچیک تر با مگاپیکسل بیشتر عکسو از یک پارچه گی در میاره البته من اینطور فکر میکنم و ممکن هست درست نباشه پس اگر اشتباه میکنم منو راهنمایی کنید

بعنوان مثال

این یک عکس از 600D هست

http://www.dcresource.com/sites/defa...y/IMG_0035.JPG

و این عکس هم از همون خونه که در بالا عکسشو گذاشتم اما از D5100

http://www.dcresource.com/sites/defa...y/DSC_0039.JPG

در عکس 600D هر چه قدر که از واسط عکس به طرفین میریم از شفافیت کم میشه بعنوان مثال عکس رو چند باز روم کنید و به اون کوه در سمت چپ نگاه کنید کاملا بلور هست اما در دوربین دوم اینطور نمیشه

DSC_0039.jpgIMG_0035.jpg

در کل میخوام بگم وقتی حسگر 23 میلیمتری برای 16 مگاپیکسل گذاشته میشه چطور کانن فکر میکنه حسگر 22 میلیمتری برای 18 مگاپیکسل مناسبه لطفا اساتید منو راهنمایی کنن

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط Canon! نمایش پست ها
    درسته. اگر نور اتفاقی بیفتد عکس خراب میشه ولی شات 30 ثانیه ای هرجایی کاربرد نداره و به شرایط نوری بستگی داره.
    این ریموت ها 2 نوع هستند. نوعی که قابل برنامه ریزیست remote timer است. ریموت تایمر کنون ، 1-2 سال پیش 240 تومن بود
    در مورد باتری... امتحان کنید. شاید یکی دو ساعت دوام بیاورد
    سنسور آسیب نمیبینه و ریموت تایمرها همه جوره قابل برنامه ریزی هستند.

در هر صورت عکاسی علم نیست. باید تجربه کنید. من بر اساس تجربه خودم گفتم که در ردّ ستاره ها فاصله می افتد.
    این هم سند

فایل پیوست 17604

فاصله بین عکس ها هم کمترین حد ممکن است (یک ثانیه)
    متشکرم
    توی سایز بزرگ تصاویر و یا لنز تله بله این مشکل کاملا مشخص میشه
    اما فکر می کنم اگر واید باشه خیلی مشکلی پیش نمیاد
    دقیقا تجربه مهم هست اما باید حتما یه ریموت بخرم برم از شهر بیرون عکاسی کنم توی شهر آلودگی نوری ادم رو کچل می کنه :دی!
    Canon! و AMIRGHS640 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

من یه جای دیگه هم این نظر رو دادم بعضیا مسخره کردن اما من فکر میکنم استفاده از حسگر کوچیک تر با مگاپیکسل بیشتر عکسو از یک پارچه گی در میاره البته من اینطور فکر میکنم و ممکن هست درست نباشه پس اگر اشتباه میکنم منو راهنمایی کنید

بعنوان مثال

این یک عکس از 600D هست

http://www.dcresource.com/sites/defa...y/IMG_0035.JPG

و این عکس هم از همون خونه که در بالا عکسشو گذاشتم اما از D5100

http://www.dcresource.com/sites/defa...y/DSC_0039.JPG

در عکس 600D هر چه قدر که از واسط عکس به طرفین میریم از شفافیت کم میشه بعنوان مثال عکس رو چند باز روم کنید و به اون کوه در سمت چپ نگاه کنید کاملا بلور هست اما در دوربین دوم اینطور نمیشه

DSC_0039.jpgIMG_0035.jpg

در کل میخوام بگم وقتی حسگر 23 میلیمتری برای 16 مگاپیکسل گذاشته میشه چطور کانن فکر میکنه حسگر 22 میلیمتری برای 18 مگاپیکسل مناسبه لطفا اساتید منو راهنمایی کنن
    در عکس 5100دی شارپنس بیشتری دیده میشه که میتونه بخاطر استفاده از لنز شارپتر ویا پردارش متفاوت باشه.
    نمونه های که در اونها رفتار برعکس دیده میشود هم قابل ارائه هستند. فقط به بررسی های معتر توجه کنید.
    Miri، M.Moghadam و Mahshid Kazemi تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

من یه جای دیگه هم این نظر رو دادم بعضیا مسخره کردن
    من از شما واقعا عذر خواهی میکنم حق با شماست و جواب بنده به هیچ عنوان شایسته و درست نبوده ولی انصافا هرسم گرفته بود شما در مورد چند دوربین سونی هم از این قبیل نظرها بدون هیچ گونه توضیحیه خاصی ارائه کردین بگذریم
    امیدوارم شاهد فعالیت تخصصی تر شما در فروم باشیم
    obsidiyan و Mahshid Kazemi تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    من از شما واقعا عذر خواهی میکنم حق با شماست و جواب بنده به هیچ عنوان شایسته و درست نبوده ولی انصافا هرسم گرفته بود شما در مورد چند دوربین سونی هم از این قبیل نظرها بدون هیچ گونه توضیحیه خاصی ارائه کردین بگذریم
    امیدوارم شاهد فعالیت تخصصی تر شما در فروم باشیم
    من منظورم شما نبودید و اصلا این فروم رو نگفتم - در کل چیزی بلد نیستم و نظرمو میگم فقط و فکر هم نمیکردم که همه اینجا پسر باشن اومدم یه چیزایی یاد بگیرم فقط همین

روی مارک خاص هم نظر ندارم این دوربین هنوز یکی از انتخاب های منه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

دوست عزيز چيزهايي كه گفتيد به سنسور ارتباط زيادي ندارن ! d5100 رفتار نويزي بهتري داره نسبت به 600d اونم به دليل مگاپيكسل كمتر و پردازشي كه در دوربين انجام ميشه. تو نمونه عكسايي كه گذاشتين و با ايزوي 100 اصلا نميشه در مورد نويز نظر داد چون اين دوربينها فقط در ايزوهاي بالا از نظر مقدار نويز تفاوت دارن..
    نمونه عكسها هم با تفاوت 2 ماه از يك مكان گرفته شدن ! با مقدار نور متفاوت و همونطور كه مشخصه كلا فصل هم تغيير كرده و خورشيد مكانش تغيير كرده و ....
    در مورد وضوح هم به لنز و شرايط عكاسي بر ميگرده ممكنه عكاس جاي ديگه اي فوكوس كرده باشه يا فوكوس به درستي انجام نشده يا حتي دستش لرزيده باشه به هر حال به لنز مربوط ميشه نه سنسور....
    بازم اينا دليل قانع كننده و معتبر نيست و نميشه با اين عكساي بي دقت در مورد دوربين و سنسورش نظر داد !
    Mahshid Kazemi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط toolhelp نمایش پست ها
    دوست عزيز چيزهايي كه گفتيد به سنسور ارتباط زيادي ندارن ! d5100 رفتار نويزي بهتري داره نسبت به 600d اونم به دليل مگاپيكسل كمتر و پردازشي كه در دوربين انجام ميشه. تو نمونه عكسايي كه گذاشتين و با ايزوي 100 اصلا نميشه در مورد نويز نظر داد چون اين دوربينها فقط در ايزوهاي بالا از نظر مقدار نويز تفاوت دارن..
    نمونه عكسها هم با تفاوت 2 ماه از يك مكان گرفته شدن ! با مقدار نور متفاوت و همونطور كه مشخصه كلا فصل هم تغيير كرده و خورشيد مكانش تغيير كرده و ....
    در مورد وضوح هم به لنز و شرايط عكاسي بر ميگرده ممكنه عكاس جاي ديگه اي فوكوس كرده باشه يا فوكوس به درستي انجام نشده يا حتي دستش لرزيده باشه به هر حال به لنز مربوط ميشه نه سنسور....
    بازم اينا دليل قانع كننده و معتبر نيست و نميشه با اين عكساي بي دقت در مورد دوربين و سنسورش نظر داد !
    چیز هایی که شما گفتید رو کاملا قبول دارم و شکی ندارم که درست هستند اما در تمام عکس های این دوربین در گوشه سمت چپ این مقدار حالت تاری دیده میشه

این در حالی هست خود عکس شفافه من میتونم 10 عکس از سایتهایی که همه اونارو قبول دارن بزارم که در همه این مشکل دیده میشه گوشه سمت چپ انگار از عکس دیگه ای جدا شده اگر نمونه عکسهای این دوربین رو دارید یکبار دیگه به اونا نگاه کنید
    نمیشه گفت همه این عکسها از یک لنز استفاده شده و در یک نور یا فصل بود ه به هر حال اگه از حسگر نیست خیلی دلم میخواد بدونم دلیلش چیه

1

IMG_0049V.jpgIMG_0049G.jpg

2

IMG_0054V.jpgIMG_0054G.jpg

3

IMG_0060G.jpg

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

اما در تمام عکس های این دوربین در گوشه سمت چپ این مقدار حالت تاری دیده میشه

این در حالی هست خود عکس شفافه من میتونم 10 عکس از سایتهایی که همه اونارو قبول دارن بزارم که در همه این مشکل دیده میشه گوشه سمت چپ انگار از عکس دیگه ای جدا شده اگر نمونه عکسهای این دوربین رو دارید یکبار دیگه به اونا نگاه کنید
    نمیشه گفت همه این عکسها از یک لنز استفاده شده و در یک نور یا فصل بود ه به هر حال اگه از حسگر نیست خیلی دلم میخواد بدونم دلیلش چیه
    به حق چیزهای نشنیده
    بنده خودم این دوربین رو دارم و همچین مشکلی اصلا وجود نداره.
    تازه اگر هم وجود داشته باشه این مشکل به لنز بر میگرده.

پی نوشت : اینجا یک فروم تخصصی هست و محلی برای یادگیری افرادی همچون خودم.خواهش دارم از درج مباحثی که از وجودشون اطمینان ندارید و اطلاع کافی ندارید اجتناب کنید.

پـوریـا ارشدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    به حق چیزهای نشنیده
    بنده خودم این دوربین رو دارم و همچین مشکلی اصلا وجود نداره.
    تازه اگر هم وجود داشته باشه این مشکل به لنز بر میگرده.

پی نوشت : اینجا یک فروم تخصصی هست و محلی برای یادگیری افرادی همچون خودم.خواهش دارم از درج مباحثی که از وجودشون اطمینان ندارید و اطلاع کافی ندارید اجتناب کنید.

ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است شما تعصب رو بزار کنار خوبه برای حرفم سند هم آوردم وگرنه چی میگفتی
    mojtaba79 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

دوست عزیز mahshid88؛ حق با دوستان هستش و اون عکس ها سند به حساب نمیان. شما بررسی تخصصی رو دیدید که به این تیرگی ها اشاره ای داشته باشه؟

دقت داشته باشید که اگر مشکلی اینچنین در بدنه وجود می داشت قبلاً در وب سایت هایی که دوربین ها رو بازنگری می کنند، اشاره می شد و بدنه ها از بازار جمع. بنده در هیچ کدام از عکس های نمونه همچین چیزی ندیدم و حتی نمونه های شما رو هم با نرم افزار بررسی کردم و بخشی که تیرگی غیر طبیعی باشه یافت نشد.

با این وجود، در لنزها پدیده ای به نام Vignetting وجود داره که نه در یک گوشه، بلکه در چهار گوشه تصویر موثر هستش. برای مثال تاثیر لنز 18-55 رو از این آدرس ببینید. این پدیده با نرم افزار به راحتی قابل ترمیم هستش.

موفق باشید.
    Mahshid Kazemi تشکر می‌کند.
    ارادتمند؛ «علی»

Canon EOS Rebel T3i (EOS 600D) with EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Lens Kit
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens

صفحه 13 از 32 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین