صفحه 5 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 175
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon PowerShot G1X

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

گاهی اوقات برام پیش میاد که نمیدونم با قلنبگی لنز 55-18 چکار کنم؟! با اینکه همیشه یک کیف رو دوشی نسبتا بزرگ همراهم هست همیشه مجبورم نکس و متعلقاتش رو در یک کیف دیگه در اون یکی کیف جا بدم!!!(چون اون کیف چرمی زیبای خودش که خیلی هم نوستالژیک هست گیرم نیومده هنوز) و نمیتونم همینطور به اما خدا توی کیفم رهاش کنم تا به این ور اون ور بخوره(هر چقدر هم که مراقب و فرز باشبد باز هم میخوره) اما این دوربین مشکل اینچنینی نداره.جمع شدن لنز مزیته!به راحتی توی جیب کت و ... جا میشه.از اون گذشته کیفهای چینی با جنس سخت هم به اندازه این دوربین فراوونه!
    اگر مشکل فاصله کانونی و دیافراگم رو نداشت بسیار جذابتر میشد! گرچه به نظر من با همین حال هم با استقبال خوبی مواجه میشه.گرچه به این هم فکر میکنم چرا کنون لنزهایی مثل لنزهای جدید پاناسونیک برای این رده تولید نکرد...چرا اصلا لنز ثابت ؟!!

اما حالا برویم سراغ عکاسان حرفه‌ای
    مشکل همیشگی داشتن دوربینی کوچک در کنار کوله پشتی آقای ووووپی!
    مدتها چشم‌انتظار دوربینی بی‌آینه و کوچک از نیکون یا فوجی بودم با مونت نیکون.
    قبل از اینکه نیکون سری دری‌ وری ۱ رو معرفی کنه بی‌خیالش شدم.(دلم می‌خواد بدونم نیکون کلن چندتا از این دوربینا فروخته!) به این نتیجه رسیدم که اگر قرار است کوچک باشد؟ باید کوچک باشد! نه اینکه در هر جیب و کیف یک لنز جا دهی که جایی لنگ نمونی. آخر سر هم کاری که قرار است انجام دهد را ندهد.
    در اینکه G1x دوربین خوبی است شکی نیست ولی من اگر شرایطی که ذکر کردید رو داشتم با توجه با سایز کماکان نگاهی به M43 میانداختم !

برای لنز کامپکت که 14-42 جدید پاناسونیک بسیار جذاب است
    Panasonic launches Lumix G X Vario PZ 14-42mm F3.5-5.6 OIS pancake: Digital Photography Review
    برای رنج بیشتر هم
    M. ED 12-50mm f3.5-6.3 EZ Support

با توجه به تنوع لنزها مزیتش اینست که هر وقت خواستیم میتونیم لنز دیگری استفاده کنیم با توجه به شرایط محیطی
    و مهمترین عیبش کماکان وضعیت نویزی این سیستم است و احتمالا دینامیک رنج .
    در کل دوربین خیلی جذابیست مخصوصا برای بازار ایران که m43 هم به سختی در دسترس است ..
    ویرایش توسط Elend : Tuesday 10 January 2012 در ساعت 18:44
    lamagra، Haji Shahkaram و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آخه چرا برای رنج ۲۸-۸۴ مم اونهم با F3.5 -5.6 کسی ۴۰۰ دلار هزینه کنه؟
    بسیاری از دوربین‌ها و وسایل در ظرف قیمت جذاب می‌شوند. تمامی لنزهای به قول شما m43 گران هستند.
    به گمانم بطور کلی عملیاتی‌ترین دوربین بدون‌آینه با قابلیت تعویض لنز تابحال سری سونی nex هست که بهترین مشخصات رو داره. غیر از این‌که از نظر من زشت‌ترین هم هست!
    در مورد فوجی جدید هم جداگانه می‌شه صحبت کرد. ولی کلن اینها کلاس جداگانه‌ای هستند نسبت به یک دوربین کامپکت حتی با سایز سنسور بزرگ.
    yaghoobi، Elend، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    آخه چرا برای رنج ۲۸-۸۴ مم اونهم با F3.5 -5.6 کسی ۴۰۰ دلار هزینه کنه؟
    بسیاری از دوربین‌ها و وسایل در ظرف قیمت جذاب می‌شوند. تمامی لنزهای به قول شما m43 گران هستند.
    به گمانم بطور کلی عملیاتی‌ترین دوربین بدون‌آینه با قابلیت تعویض لنز تابحال سری سونی nex هست که بهترین مشخصات رو داره. غیر از این‌که از نظر من زشت‌ترین هم هست!
    در مورد فوجی جدید هم جداگانه می‌شه صحبت کرد. ولی کلن اینها کلاس جداگانه‌ای هستند نسبت به یک دوربین کامپکت حتی با سایز سنسور بزرگ.
    برای شخصی مثل آقای احمدی که اشاره کردن با لنز 18-55 سونی مشکل سایز دارن .
    این عکس نشان دهنده اندازه ی آن روی دوربین است
    در تاپیک زیر آقای مشهدی وحید توضیحاتی درباره این لنز دادند ...
    Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42mm F3.5-5.6 OIS pancake

قیمت به نظرم خیلی غیر منطقی نیست . ضمن اینکه به علت اندازه مشابه بحث m43 رو به میان کشیدم و از نظر قیمتی هم خیلی از هم دور نیستند
    به نظرم سونی هم خیلی جذاب است اگر فکری به حال تنوع لنز و تناسبش بکند. هرکس باید به تناسب نیازش انتخاب کند .
    G1xهم قطعا موفق است چرا که کلاس جدیدی رو به بازار عرضه کرده و در نهایت رقابت میان برند ها به نفع ماست .
    Arash، M.Mobin، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    در کارا بودن و خوب بودن چنین محصولی شکی نیست.وافعا که یک محصول منحصر به فرد و هیجان انگیزه.ولی حتی اگر از دیافراگم هم بشه گذشت(که خب باید گذشت،این لنز با اف 2.8 چه اندازه ای میشد؟!) هیچ طوری با فاصله کانونی اون کنار نمیام! بسیار عالی میشد اگر لنز این دوربین 120-24 بود
    عیبی نداره در جی2 ایکس بر طرف میشه
    فاصله کانونی 112 مم با 120 مم ، به هیچ عنوان اختلاف محسوسی ندارد.

به نظر من تنها نقطه ضعف این دوربین قیمت آن می باشد که امیدوارم بعد از عرضه شدن به بازار، کاهش پیدا کند.
    KHAKSAR، lamagra، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بله درسته ولی تاکید اصلی من در بازه واید بود.رقم 120 فقط به خاطر تناسب با اون لنز نیکون نوشته شد(باید بهتر منظورم رو مشخص میکردم).اگر واید این لنز از 24 شروع میشد محشر بود.
    گرچه همین دوربین هم از نظر فاصله کانونی اختلاف چندانی با 55-18 در برندهای مختلف یا همین 42-14 مورد بحث نداره.واید همه این لنزها هم 27 و 28 مم هست.ولی ای کاش ای کاش واید این دوربین 24 مم بود!
    قیمت اگر به 600 تا 650 دلار برسه(به این شرط که تا اون زمان دلار 2500 تومان نشده باشه) گزینه بسیار بسیار وسوسه بر انگیزی هست.گرچه با همین مشخصات هم من فکر میکنم از تمام رقبا بیشتر بفروشه.
    تا اینجای کار هیچ کدام از محصولات مشابه و بدون آینه ها در مجموع بهتر از خانواده نکس نبودن! کافی نکس من رو در دست بگیرید،به راحتی وقتی لنز 16 مم روی اون بسته اس میشه اون رو در مشت پنهان کرد...درباره کیفیت بسیار خوب خروجی و امکانات همینطور قیمت مناسب هم که دیگه فکر نمیکنم نیاز به بحث باشه...
    M. Beyrami، M.Nouri، SHOK53 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سمپل خروجی این دوربین

کد:
     http://www.focus-numerique.com/test-1354/compact-canon-g1-x-powershot-bruit-electronique-12.html
    Arash، Nima Sadigh، Rouzbeh Ehsani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سمپل خروجی این دوربین

کد:
     http://www.focus-numerique.com/test-1354/compact-canon-g1-x-powershot-bruit-electronique-12.html
    بر اساس این نمونه ها(اگر معتبر باشند) عملکرد نویز G1X از فوجی x100 بدتر است.
    در حساسیت های پایین نویز دیده می شود
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    بر اساس این نمونه ها(اگر معتبر باشند) عملکرد نویز G1X از فوجی x100 بدتر است.
    در حساسیت های پایین نویز دیده می شود
    دور از انتظار نیست .هم تراکم پیکسل X100 کمتره و هم اندازه ی سنسورش بزرگتره .خوب , G1X چکار دیگه ای از دستش بر میاد . توانایی ذاتیش همینه و انتظار بیشتری هم نمیشه داشت.احتمالا اگه با M43 ی هم تراکم با خودش مقایسه بشه یا نویزش کمتر خواهد بود ویا اگه برابر باشند نتیجتا دیتیل بیشتری خواهد داشت .
    saed_violin و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

مقایسه ابعاد G1 X با دیگر دوربین ها:

6671652537_a1c46dcb1f_b.jpg
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Saturday 14 January 2012 در ساعت 00:52
    ME، Daruosha، yaghoobi و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

وضعیت نویز دوربین با توجه به نمونه های DP بسیار عالیه
    ME و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 5 از 18 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین