صفحه 7 از 18 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 175
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon PowerShot G1X

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    به نظر من قضاوت در مورد کارایی هر محصول(فارغ از بحث کیفیت ساخت) باید از طریق پاسخ به این پرسش باشه:
    "این محصول چه میزان از نیاز های بازار هدف خودش رو تامین میکنه؟"
    خوب! گروه هدف جی ایکس1 کیستند؟
    - بطور خلاصه کسانی که کیفیت خروجی بالایی میخوان اما به هر دلیل نمیتونن دوربین حجیمی رو حمل کنند
    تمامی کمپانی ها متوجه این گروه شدن حتی متوجه شدن این گروه زیاد هم دنبال قیمت پایین نمیگرده(تقریبا تمام دوربین های بدون آینه به همراه تجهیزاتشون قیمت های بالایی دارن)
    اما در برابر این گروه از متقاضیان دو پاسخ ارائه شده یکی دوربین های بدون آیینه با قابلیت تعویض لنز و دیگری دوربین های کامپکت باسایز سنسور بزرگ
    به نظر حقیر دوربین های بدون آیینه برای من عکاسی که یکی دوتا بادی دارم و چندتا لنز و کوله های سنگین تجهیزات کاربردی ندارن
    چرا؟
    چون یا میتونم تجهیزاتم رو ببرم [که با خیال راحت میبرمشون] یا نمیتونم ببرم در اون صورت چه مزیتی هست که مثلا به جای 5 کیلو لوازم[خوش کیفیت و خوش دست] 3 کیلو لوازم [بد قیافه و...] ببرم؟ تازه هزینه خرید دوباره تجهیزات جانبی برای دوربین بدون آیینه به کنار که خودش کلی موازی کاری محسوب میشه.
    اما گزینه بعدی که همانا کامپکت های باسایز سنسور بزرگ هستند فقط به مثال هایی اکتفا میکنم:
    - قراره به سفر خارجی کوتاهی برید و قصد ثبت چند عکس یادگاری رو هم دارید
    - تشریف میبرید به یک میهمانی خانوادگی با لباس رسمی و قصد ثبت چند عکس یادگاری رو دارید
    - کوله عکاسی تون رو به همراه تمام تجهیزات بستید به قصد یک سفر عکاسی چند روزه، به اندازه کمی بزرگتر از یک پاکت سیگار هم در کولتون جا هست
    - خواهرتون میاد ازتون میخواد که دورینتون رو برای چند روز بهش قرض بدید تا از نمایشگاه دانشگاهشون عکاسی کنه
    و کلی مثال دیگه
    حقیقتا خرید دوباره یک بادی و چند لنز مخصوص برای یک عکاسی که همون ها رو قبلا داشت توجیه نداره
    چند روزه مي خوام در پاسخ اون جمله ي دوست خوبم كاوه قبادي چند سطر بنويسم ولي مشغله ي زياد و تنبلي زيادتر اجازه نمي ده. حالا مي بينم اين يكي دوست خوبم بهنام عزيز هر آنچه مي خواستم بگويم را بي كم و كاست گفته است. به نظر بنده هم اين دوربين بسيار بر دوربين هاي ميررلس با امكان تعويض لنز به عنوان دوربين دوم عكاسان و يا دوربين اول بسياري علاقمندان به عكاسي ارجحند.
    Kourosh Kahal، beh_b7، KHAKSAR و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    ببخشيد من يك سوال مبتديانه دارم
    اينكه سايت dpreview گفته سرعت لنز در اين دوربين كمه منظورش چيه؟
    But for fixed-lens cameras, that's only half of the story, and lens speed plays a crucial role when considering low light performance. Smaller-sensor cameras such as the Olympus XZ-1 and Fujifilm X10 sport lenses which are rather faster than the G1 X's, by a stop or more at wideangle and two stops at telephoto. This means that, under any given lighting, you can always use lower ISOs with these cameras. This will go some way to offsetting the G1 X's larger-sensor advantage - especially at telephoto.
    منظورش ديافراگم نسبتا بسته ي اون به ويژه در فواصل كانوني بالاست. هر چه ديافرگم لنزي بازتر باشد به آن لنز سريعتر مي گويند (چون در نور مساوي با سرعت شاتر بيشتري مي تواند كار كند)
    nima_7878، Nima Sadigh، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بهنام جان هیچ کدام از لنزهای دوربینهای نکس بیشتر از 350 دلار قیمت ندارن!
    این بدنه همه اون چیزی که شما و فرهاد خان فرمودید هست به شرطی که نهایتا 650 دلار قیمت داشته باشه نه 800 دلار! وگرنه ارجحیتی به همین نکس من نداره(در کل که از نظر امکانات یک سر و گردن پایینتر هم هست).
    و درنهایت اینکه این دو محصول خیلی قابل مقایسه نیستن...بهتره با محصولی مثل ایکس 10 فوجی مقایسه بشه تا سایر بدون آینه ها با قابلیت تعویض لنز.
    ولی خود من هم فکر میکنم محصول هوشمندانه ایه و بازار خوبی خواهد داشت.کماکان منتظر نمونه ها از سایتهای معتبر و تستهای کلی برای وضعیت نویز و داینامیک رنج این دوربینم هستم ولی باز هم میگم کاش واید بیشتری داشت! مثلا 24 مم! این که میخواست 800 دلار باشه،50 تا هم روش! کلا بامشحصات لنز این دوربین خیلی کنار نمیام! از دیافراگم گرفته تا فاصله کانونی...
    کالا پرچمدار دوربینهای کوچک با سنسور بزرگ(بدون آینه) از هر جهت به نظر من خانواده نکس هستند!که البته تحت هیچ شرایطی با تمام لنزهاش 3 کیلو نمیشن!!! نکس من از یک جی 12 هم کوچکتره! چه برسه به جی1 ایکس! کلا هم آدم خوش قلقی نیستم ولی به راحتی همیشه همراهمه چون واقعا ظریف کوچک و خوش ساخت و محکمه! کیفیت خروجیش هم که اصلا جای بحث نداره!
    Nima Sadigh، M. Beyrami، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    نکس من از یک جی 12 هم کوچکتره! چه برسه به جی1 ایکس!
    سلام
    G1 X از "نکس به همراه لنز مشابه"، کوچکتر است.

من خودم از طرفدارهای نکس سونی هستم. یکی از نقطه ضعف های" E ماونت" همان طوری که همه جا می گویند، لنزهای محدودش است. به نظرم سونی هم مثل بقیه تولید کننده ها ی میرورلس ها هنوز به بلوغ نرسیده است. برای همین، G1 X و X10 فوجی راه حلهای موقت خوبی می توانند باشند.
    M. Beyrami، lamagra، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    درمورد این دوربین من فکر می کنم هنوز یک دوربین از خانواده G است با یک تفاوت مهم و آن هم حسگر بزرگ آن است و بازاری مشابه همان را خواهد داشت.
    اگر کانن بخواهد با دوربین های مانند نکس و بدون آینه رقابت کند شاید رده جدیدی را روانه بازار کند و خوشبختانه در مورد حسگرش هم کانن زیاد دست و پا بسته نیست.
    اما اگر بازار هدف تولید دوربین را در نظر نگیریم ، به نظر من هم در مورد لنز مشکل دارد، شاید کسی به لنزی وایدتر احتیاج پیدا کند و یا لنزی سریعتر (F کمتر) که در این صورت انتخابی ندارد.
    یک سوال برایم مطرح شده که آیا این لنز از کیفیت قابل قبولی برای این حسگر برخوردار هست؟ باید منتظر ماند و دید
    اگر هم یک لنز ایده آل روی این دوربین بود مانند 24-130 با F 2.8 مسلما هم از نظر قیمت هم اندازه با مشخصات امروز کلی فرق می کرد.

جناب احمدی به شخص مشتاق تجربه شما در مورد دوربینتان(sony NEX 5n) هستم مخصوصن دررابطه با فلاشهای دیگر، آیا امکان استفاده از فلاش دیگری حال به صورت ttl یا آف کمرا و یا فلاشهای استدیویی هست؟(البته در تاپیک خودش با سپاس)

در ضمن لنز 18-200 آن حدود 800 دلار قیمت دارد

پیروز باشید
    lamagra و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    سلام
    G1 X از "نکس به همراه لنز مشابه"، کوچکتر است.

من خودم از طرفدارهای نکس سونی هستم. یکی از نقطه ضعف های" E ماونت" همان طوری که همه جا می گویند، لنزهای محدودش است. به نظرم سونی هم مثل بقیه تولید کننده ها ی میرورلس ها هنوز به بلوغ نرسیده است. برای همین، G1 X و X10 فوجی راه حلهای موقت خوبی می توانند باشند.
    اول اینکه کوچکتر نیست خیلی هم بزرگتره! چطور حساب کردید که نکس بزرگتر شد؟!!!

بخش دوم صحبتهاتون هم جدا جای تامل دوباره داره! پس لنز جی 1 ایکس محدود نیست اما مجموعه ای از لنزهای خانواده نکس محدودن!!!...
    بدون شک برترین بدون آینه از نظر خروجی تصویر و امکانات نکس ها هستن.میکرو 4/3 ها شاید لنزهای متنوع تری داشته باشن اما در خروجی تصویر راه درازی تا رسیدن به نکسها دارن(جلو زدن پیش کش).
    محدودیت آنچنانی هم در این لنزها نیست.از واید تا تله و ماکرو در این مجموعه موجوده که همگی هم کیفیت قابل قبولی دارن.خود من منتظر اولترا واید هستم.وگرنه در قدم بعدی احتمالا 30 مم ماکرو رو هم خواهم خرید.
    لنزهای سریعی مثل 50مم 1.8 و 24 مم1.8(که اصلا برای من جذاب نیست) وجود دارن.
    SHOK53، Sundown و shasosa تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام

در ضمن لنز 18-200 آن حدود 800 دلار قیمت دارد
    منظور لنزهای قابل مقایسه با لنز این دوربین بود.
    ahmad-d و SHOK53 تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

اول اینکه کوچکتر نیست خیلی هم بزرگتره! چطور حساب کردید که نکس بزرگتر شد؟!!!

بخش دوم صحبتهاتون هم جدا جای تامل دوباره داره! پس لنز جی 1 ایکس محدود نیست اما مجموعه ای از لنزهای خانواده نکس محدودن!!!...
    بدون شک برترین بدون آینه از نظر خروجی تصویر و امکانات نکس ها هستن.میکرو 4/3 ها شاید لنزهای متنوع تری داشته باشن اما در خروجی تصویر راه درازی تا رسیدن به نکسها دارن(جلو زدن پیش کش).
    شما ابعاد لنز (طول لنز) را در مقايسه اندازه دوربين ها حساب نكرديد. آيا Nex 5N با لنز 18-55 در جيب كاپشن جا ميشود؟
    Kourosh Kahal، lamagra، SHOK53 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    شما ابعاد لنز (طول لنز) را در مقايسه اندازه دوربين ها حساب نكرديد. آيا Nex 5N با لنز 18-55 در جيب كاپشن جا ميشود؟
    به راحتی!
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

به راحتی!
    من با Nex 5 با لنز 18-55 و لنز 16 كار كرده ام كه بسيار هم دوربين دوست داشتني است و Nex 5N‌ كه به مراتب بهتر از آن است. با لنز 16 ابعاد جمع و جوري دارد ولي با لنز 18-55 به هيچ وجه در جيب كاپشن جا نمي شد (تازه سايز من XXL هست!)
    SHOK53 تشکر می‌کند.

صفحه 7 از 18 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین