صفحه 8 از 17 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 170
Like Tree919تشکر

موضوع: Canon EOS 5Ds/5Dsr

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

کاملا درسته. مساله داینامیک رنج بسیار کابردیه و به هیچ عنوان مفید بودنشو انکار نمیکنم.. ولی اگر اینو بذاریم کنار یه نکته بگم چیزی که من این اواخر دیدم مخصوصا راجع به عکاسای آماتور ( صحبتم کلیه ) اینه که بالا بودن داینامیک رنج باعث شده که عکاسان آماتور دیگه تقریبا هیچ توجهی به مساله نورسنجی نداشته باشند و با این فکر که خوب حالا هرچی شد میگیریم بعدا ریکاوری میکنیم عکس میگیرند . در همین سایت عکاسان منظره خوبی هستند که با دوربین های کنون که به مراتب داینامیک رنج پایین تری نسبت به دوربین های نیکون دارند عکس های بسیار خوبی میگیرند( مثل آقای احمدی با eos m ) و بالعکس کاربرانی که دی800 و د610 زیاد دیدم که عکس میگیرند به امید ریکاوری ... البته واقعا وقت اینکه کنون تنها نقطه ضعفشو از بین ببره ...البته واقعا دوس دارم دوستانی که با مقادیر بالا داینامیک رنج کار کردند به صورت کاربردی شرح بدند واقعا داینامیک رنجی مثل 14.8 دی810 واقعا در چند در صد موارد کاربردی؟( منظورم بالای 14 بودنشه ) یا برای عکاسان پرتره ای که ممکنه از این قضیه ناراحت باشند: برام جالبه عکس پرتره ای که نیاز به مثلا سه استاپ ریکاوری داشته باشه واقعا مردوده به نظر من !... یا حتی عکاسان حیات وحش و......
    اتفاقا این مگاپیکسل بالا را من هر جا میبینم در هر ریویوویی به شدت مورد تحسینه . مخصوصا کسانی که با چاپ سرو کار دارند... به نظر من هدف این دوربین مشخص است
    yaghoobi، Amin Zarif، m.daneshpayeh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab-gh نمایش پست ها
    کاملا درسته. مساله داینامیک رنج بسیار کابردیه و به هیچ عنوان مفید بودنشو انکار نمیکنم.. ولی اگر اینو بذاریم کنار یه نکته بگم چیزی که من این اواخر دیدم مخصوصا راجع به عکاسای آماتور ( صحبتم کلیه ) اینه که بالا بودن داینامیک رنج باعث شده که عکاسان آماتور دیگه تقریبا هیچ توجهی به مساله نورسنجی نداشته باشند و با این فکر که خوب حالا هرچی شد میگیریم بعدا ریکاوری میکنیم عکس میگیرند . در همین سایت عکاسان منظره خوبی هستند که با دوربین های کنون که به مراتب داینامیک رنج پایین تری نسبت به دوربین های نیکون دارند عکس های بسیار خوبی میگیرند( مثل آقای احمدی با eos m ) و بالعکس کاربرانی که دی800 و د610 زیاد دیدم که عکس میگیرند به امید ریکاوری ... البته واقعا وقت اینکه کنون تنها نقطه ضعفشو از بین ببره ...البته واقعا دوس دارم دوستانی که با مقادیر بالا داینامیک رنج کار کردند به صورت کاربردی شرح بدند واقعا داینامیک رنجی مثل 14.8 دی810 واقعا در چند در صد موارد کاربردی؟( منظورم بالای 14 بودنشه ) یا برای عکاسان پرتره ای که ممکنه از این قضیه ناراحت باشند: برام جالبه عکس پرتره ای که نیاز به مثلا سه استاپ ریکاوری داشته باشه واقعا مردوده به نظر من !... یا حتی عکاسان حیات وحش و......
    اتفاقا این مگاپیکسل بالا را من هر جا میبینم در هر ریویوویی به شدت مورد تحسینه . مخصوصا کسانی که با چاپ سرو کار دارند... به نظر من هدف این دوربین مشخص است
    اول اینکه ممنون از لطف شما سهراب جان.دوم اینکه چون بنده رو مثال زدید و من هم کاربر دی800 بودم هم دوربینهای کنون به اون سوالتون جواب میدم...سوم همینجا بگم که دوست دارم داینامیک رنج دوربینهای کنون بالا بره اما...
    با کلیت صحبت شما در مورد اینکه عکاس نباید به امید ریکاوری عکس بگیره کاملا موافقم.با داینامیک رنج دوربینهای فعلی خیلی جاها مجبورید در نهایت برکتینگ بکنید.خصوصا اگر قصد چاپ بزرگ داشته باشید یا به هر دلیل خروجی با کیفیت و تمیز بخواهید.
    زمانی که دی800 داشتم موارد زیادی برام پیش آمد که 3-2 استاپ آندر اکسپوز نور سنجی میکردم و با ریکاوری به نتیجه دلخواهم میرسیدم.اما یک وقتی هم پیش آمد که برکتینگ 9 شاتی داشتم! مواردی برایم پیش آمد که هر دوربینی داشتم(کنون یا نیکون) ثبت رو اچ دی آر انجام میدادم چون روی خروجی تمیز و با کیفیتش حساسم و اگر جدی ویرایش انجام بدم با این رویکرد ویرایش میکنم که این عکس قراره بالای یک 1 متر چاپ بشه...بارها و بارها هم عکس رو در حالت 100 درصد بررسی میکنم...
    فکر میکنم اگر خروجی تمیز و با کیفیت بالا بخواهیم نمیتونیم روی این قضیه ریکاوری حساب جدی باز بکنیم.
    از طرفی الان هم با ای او اس ام با داینامیک رنج 11.2 جاهایی که سابقا اچ دی ار میگرفتم تک شات میگیرم و خروجی هم در نهایت همانی میشه که مد نظرم بود...چرا؟ چون در نورسنجی،ویرایش و در کل عکاسیم کمی پیشرفت کردم و تا جایی که ممکنه سعی میکنم از پتانسیل فایل زیر دستم استفاده بکنم.(استفاده اصولی) خیلی اوقات ضعفهای ویرایشمون رو گردن تجهیزات میندازیم و جدیدا آخرین قربانی داینامیک رنجه! من الان با دوربینی عکاسی میکنم که نمرات عملکردش در مقابل دی810 خنده دار محسوب میشه اما همان رضایتی رو ازش کسب میکنم که از دی800 کسب میکردم...شاید هم بیشتر...البته به خاطر دلایل متفاوت.
    فکر میکنم با چنین رویکردی هر دوربینی که دست بگیریم به نتیجه دلخواهمون برسیم...شاید با روش متفاوت.یک وقتهای توان ویرایشمون پایینه یا حوصله مون نمیشه که عکس رو درست ثبت و ویرایش بکنبم دنبال راه کوتاه میگردیم.
    به این بخش صحبت شما هم این اواخر خیلی برخوردم،عکاسی به امید ریکاوری که البته غالبا بین عکاسان تازه کار خیلی داغ بوده...عکاسان مجرب اینقدر این قضیه رو بزرگ نمیکنند.موجی هم هست که مدتیه راه افتاده که خوشایند نیست.
    واقعا عکاس پرتره ای که عکسش 3 استاپ آندر اکسپوز شده و الان خوشحاله که میتونه ریکاوری بکنه باید بره عکاسی رو از اول یاد بگیره!
    این اواخر با اینکه خودم کاربر دی800 بودم ،با داینامیک رنج 14.4،زیاد این سوال رو پرسیدم...مگر قرار چطور عکاسی بکنید که درگیر 5-4 استاپ ریکاوری هستید؟!!
    داینامیک رنج برای عکاسان منظره بیشترین حساسیت رو داره اما برای یک عکاس استدیو کمترین اهمیت.از این جهت هم این رو میگم که خودم توی استدیو برام هیچ فرقی نداره 5دی مارک دو رو بردارم برای عکاسیم یا دی800 یا دی610 رو...داینامیک رنج صحنه رو من با نورپردازیم باید بسازم.
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 19 February 2015 در ساعت 23:15
    yaghoobi، K_NMT، Amin Zarif و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اول اینکه ممنون از لطف شما سهراب جان.دوم اینکه چون بنده رو مثال زدید و من هم کاربر دی800 بودم هم دوربینهای کنون به اون سوالتون جواب میدم...سوم همینجا بگم که دوست دارم داینامیک رنج دوربینهای کنون بالا بره اما...
    با کلیت صحبت شما در مورد اینکه عکاس نباید به امید ریکاوری عکس بگیره کاملا موافقم.با داینامیک رنج دوربینهای فعلی خیلی جاها مجبورید در نهایت برکتینگ بکنید.خصوصا اگر قصد چاپ بزرگ داشته باشید یا به هر دلیل خروجی با کیفیت و تمیز بخواهید.
    زمانی که دی800 داشتم موارد زیادی برام پیش آمد که 3-2 استاپ آندر اکسپوز نور سنجی میکردم و با ریکاوری به نتیجه دلخواهم میرسیدم.اما یک وقتی هم پیش آمد که برکتینگ 9 شاتی داشتم! مواردی برایم پیش آمد که هر دوربینی داشتم(کنون یا نیکون) ثبت رو اچ دی آر انجام میدادم چون روی خروجی تمیز و با کیفیتش حساسم و اگر جدی ویرایش انجام بدم با این رویکرد ویرایش میکنم که این عکس قراره بالای یک 1 متر چاپ بشه...بارها و بارها هم عکس رو در حالت 100 درصد بررسی میکنم...
    فکر میکنم اگر خروجی تمیز و با کیفیت بالا بخواهیم نمیتونیم روی این قضیه ریکاوری حساب جدی باز بکنیم.
    از طرفی الان هم با ای او اس ام با داینامیک رنج 11.2 جاهایی که سابقا اچ دی ار میگرفتم تک شات میگیرم و خروجی هم در نهایت همانی میشه که مد نظرم بود...چرا؟ چون در نورسنجی،ویرایش و در کل عکاسیم کمی پیشرفت کردم و تا جایی که ممکنه سعی میکنم از پتانسیل فایل زیر دستم استفاده بکنم.(استفاده اصولی) خیلی اوقات ضعفهای ویرایشمون رو گردن تجهیزات میندازیم و جدیدا آخرین قربانی داینامیک رنجه! من الان با دوربینی عکاسی میکنم که نمرات عملکردش در مقابل دی810 خنده دار محسوب میشه اما همان رضایتی رو ازش کسب میکنم که از دی800 کسب میکردم...شاید هم بیشتر...البته به خاطر دلایل متفاوت.
    فکر میکنم با چنین رویکردی هر دوربینی که دست بگیریم به نتیجه دلخواهمون برسیم...شاید با روش متفاوت.یک وقتهای توان ویرایشمون پایینه یا حوصله مون نمیشه که عکس رو درست ثبت و ویرایش بکنبم دنبال راه کوتاه میگردیم.
    به این بخش صحبت شما هم این اواخر خیلی برخوردم،عکاسی به امید ریکاوری که البته غالبا بین عکاسان تازه کار خیلی داغ بوده...عکاسان مجرب اینقدر این قضیه رو بزرگ نمیکنند.موجی هم هست که مدتیه راه افتاده که خوشایند نیست.
    واقعا عکاس پرتره ای که عکسش 3 استاپ آندر اکسپوز شده و الان خوشحاله که میتونه ریکاوری بکنه باید بره عکاسی رو از اول یاد بگیره!
    این اواخر با اینکه خودم کاربر دی800 بودم ،با داینامیک رنج 14.4،زیاد این سوال رو پرسیدم...مگر قرار چطور عکاسی بکنید که درگیر 5-4 استاپ ریکاوری هستید؟!!
    داینامیک رنج برای عکاسان منظره بیشترین حساسیت رو داره اما برای یک عکاس استدیو کمترین اهمیت.از این جهت هم این رو میگم که خودم توی استدیو برام هیچ فرقی نداره 5دی مارک دو رو بردارم برای عکاسیم یا دی800 یا دی610 رو...داینامیک رنج صحنه رو من با نورپردازیم باید بسازم.

در مورد این بدنه و استودیو که بحثی نیست. عملا نیازی به دینامیک رنج بالاتری برای استودیو نداریم.
    ولی برای منظره بنظر من کمی کمتر از توقعات کاربر 2015 تا ?201 است!

فکر میکنم داستان این نیست که دوستان نیکونی (حتی آن دسته تازکار) دو سه استاپ اشتباه نوردهی کنند که بعد به امید ریکاوری باشند. یا اگر کسی دینامیک رنج بالاتری بخواهد برای پوشش اشکالات عکاسیش باشد. اگر من شما با کنون در عکاسی تک شات، قبل از اینکه تصمیم به اچ دی آر بگیریم، فرضا تا 2 یا 3 استاپ روی ریکاوری سایه ها حساب میکنیم و با شناخت از ابزارمان کمتر نیازی هم به اچ دی ار پیدا میکنیم، آنها یکی دو استاپ فراتر هم میتوانند بروند و عملا درصد قابل توجهی از عکسها به اچ دی آر نیاز پیدا نمیکند.

این موجی هم که گفتید مدت زیادی است بین عکاسان براه افتاده، یادم هست یک تاپیکی بود که آقای دکتر روشن در مورد کمرنگ شدن عکاسی اچ دی ار با بدنه ها و نرم افزارهای جدید باز کرده بودند. بحثهای خوبی در آن تاپیک در جریان بود، تاپیک خوبی میتوانست باشد. بنظر من اینطور نیست که بخواهیم اشکال خودمان را گردن دینامیک رنج بیندازیم ولی افزایش دینامیک رنج در هر مهارتی از پردازش که باشیم در کیفیت بالاتر خروجی ماثر است.
    yaghoobi، Nima Sadigh، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    12097

قطعا بالاتر رفتن داینامیک رنج از هر نظر بهتره و به قول خودتون در هر سطحی از مهارت ویرایش باشیم یک امکان کاربردی است.اول صحبتهام هم گفتم...
    اما من کوتاه و خلاصه بگم چون این مورد رو زیاد دیدم:برای کاربر آماتور یا کم مهارت داینامیک رنج بالا یا پایین تفاوت خاصی در خروجی گرفتنشون نمیکنه.چون در هر صورت خروجی خوبی نمیگیرند،اما این اواخر دستاویز محکمی برای مقصر شناختن هر کسی جز خودشون پیدا کردند.(این دسته فکر نمیکنند این همه کاربر کنونی که عکاسی منظره میکنند واقعا چه کار میکنند که خروجی خوب میگیرند؟!!)
    وگرنه خود من از طرفداران این بالا رفتن داینامیک رنج هستم.
    ویرایش توسط lamagra : Friday 20 February 2015 در ساعت 14:10 دلیل: تایپی
    yaghoobi، m.daneshpayeh، sohrab-gh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

افزایش محدوده داینامیک رنج در بازگردانی وریکاوری کمک میکنه ولی دقیقا هدف شرکتها از افزایش ان ، فقط برای جبران اشتباهات عکاسی ونورسنجی نیست.این در فرع قرار داره.

تشکر کرده
    12097

منظور من هم ابدا این نیست.اتفاقا بحث من روی همین اصل جلوه دادن فرعه! خیلی ها تصورشون از داینامیک رنج همین بازیابی مناطق سایه است.
    یک دسته از کاربران که بالاتر صحبتشون بود زیاد قضیه رو شلوغ میکنند.یک بخشی از صحبتهای من در مورد اونها بود که به نظرم صحبتهاشون وارد نیست،چون نمیدانند در مورد چه چیزی صحبت میکنند.وگرنه بهتر بودن داینامیک رنج بالا که کاملا بدیهی است و اصلا نیاز به بحث نداره به نظرم.
    صحبت من یک مقداریش اخلاقی و حرفه ای است.چون کاربرهای زیادی این اواخر دیدم که خواستار فایلهایی هستند که زیر فشار تخریب نشه اما یک ته رنگ بلد نیستند اصلاح کنند.
    yaghoobi، sohrab-gh، kiavash و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    8926

درسته عقیل جان.ببخشیدمن جسارت نکرده باشم.محض یاداوری بودعرض بنده.
    لیکن البته همیشه مواردی هم هست که با نورسنجی درست هم مناطقی وجودداره که باDR بالاتر این توانایی رو دارید که ازعکستون بهترین نتیجه رو بگیرید. ولی بازهم بگم منظورم اینه که صحبتهای شما رو عزیزی با این اشتباه نگیره که DR بالاتردر D800 به نسبت EOS m مصرفی نداره. موضوع شناخت توانایی های هرشخص به نسبت دقیقا نوع عکاسی وهدفی که ازعکاسی داره هست. اینکه با یک سوادمشخص با eos m بتونه نتیجه بگیره یا d800؟!

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ولی بازهم بگم منظورم اینه که صحبتهای شما رو عزیزی با این اشتباه نگیره که DR بالاتردر D800 به نسبت EOS m مصرفی نداره.
    نه خواهش میکنم کیاوش جان.
    اتفاقا کار خوبی کردید،منم امیدوارم کسی مرتکب اون اشتباه نشه.
    yaghoobi، kiavash، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    (این دسته فکر نمیکنند این همه کاربر کنونی که عکاسی منظره میکنند واقعا چه کار میکنند که خروجی خوب میگیرند؟!!)
    کارهایی که دیوید نوتون با کنون میکنه خیره کننده ست.

David Noton Photography
    yaghoobi، lamagra، sohrab-gh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

تشکر کرده
    8926

D810 Vs 5Ds
    قسمت تعدادلنزهای قابل استفاده برای هربرندجالبه!!
    Canon 5DS vs Nikon D810 Detailed Comparison
    M.Meghdari، ata_m3، Majix و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 17 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین