نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ارزيابي شما از دوربين S3 IS در كلاس SLR-Like چيست؟

رأی دهندگان
104. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • از هر لحاظ راضي هستم (عالي)

32 30.77%
  • نسبت به موارد مشابه و ماركهاي ديگر بهتر است (خوب)

54 51.92%
  • ماركهاي مشابه را ترجيح مي دهم (راضي نيستم)

18 17.31%
صفحه 12 از 42 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 415
Like Tree103تشکر

موضوع: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

كاربر همراه smaiwd آواتار ها
    تشکر کرده
    18

Question تنظيم ميزان Zoom

سلام، انگار سؤالهاي اين بخش رو فقط من مي پرسم !

و اما سوال: فرض كنيد قراره در دو زمان مختلف مثلا دو روز مختلف از يك سوژه عكس بگيريد اما در اين دو حالت همه تنظيمات دوربين بايد يكسان باشه (دقيقا همه)، خوب تنظيماتي مثل ديافراگم، سرعت، ISO و ... همه روي S3 IS شاخص دارن يا از روي LCD ميشه خوندشون و مقادير قبلي رو دوباره Set كرد اما من نفهميدم چطور بايد تشخيص بدم كه در حالت اول به چه ميزاني روي سوژه ZOOM كردم، البته بعد از عكاسي ميشه در مشخصات عكس ديد اما اينكه حالا چطور بايد دقيقا همون ميزان ZOOM رو دوباره تنظيم كنم رو نفهميدم.
    (البته فكر كنم اين ZOOM كه من ميگم همون فاصله كانوني باشه، اگه اشتباهه اصلاح كنيد.)

(به عبارتي روي S3 IS وقتي لنز رو جلو-عقب مي كني ميزان اين تغييرات رو روي LCD نميشه ديد، بفرمائيد چه بايد كرد)

البته يادآور بشم كه يك نوار SCROLL در بالاي LCD نشون داده ميشه ولي اونم حدوديه و مدرج نيست.
    M O H S E N
    Canon PowerShot S3 IS
    Canon SELPHY printer CP510

كاربر آشنا catboy آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: همه چيز درباره دوربين Canon S3 IS

سلام دوست عزيز تا اونجايي كه بدونم اگه شما در اون حالتي كه دلخواهتونه منو را فشار بديد بعد آخرين گزينه و حالت را save كنيد . و موقع استفاده دوربين رو در حالت C قرار دهيد . . .
    سینا - s3 is canon
    http://www.iranhiv.com سايت رسمي آموزش همگاني ايدز ايران

ايدز را متوقف كنيم و به عهد خود پايبند باشيم (Stop AIDS , keep the promise )

تشکر کرده
    18

Cool پاسخ: تنظيم مقدار Zoom

نقل قول نوشته اصلی توسط catboy نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز تا اونجايي كه بدونم اگه شما در اون حالتي كه دلخواهتونه منو را فشار بديد بعد آخرين گزينه و حالت را save كنيد . و موقع استفاده دوربين رو در حالت C قرار دهيد . . .
    البته اگه لطف كنيد يه كم دقيق تر و Step By Step بگيد ممنون ميشم، اين راه خوبيه ولي بازم به نظر من راه درستي نيست بالاخره در حالت Custom هم فقط امكان ذخيره براي يك Customization وجود داره و با Customization بعدي قبلي پاك ميشه. دقت كنيد كه مشكل فقط روي مقدار ZOOM و بقيه مقادير شاخص دارن.
    M O H S E N
    Canon PowerShot S3 IS

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: تنظيم ميزان Zoom

نقل قول نوشته اصلی توسط smaiwd نمایش پست ها
    سلام، انگار سؤالهاي اين بخش رو فقط من مي پرسم !

و اما سوال: فرض كنيد قراره در دو زمان مختلف مثلا دو روز مختلف از يك سوژه عكس بگيريد اما در اين دو حالت همه تنظيمات دوربين بايد يكسان باشه (دقيقا همه)، خوب تنظيماتي مثل ديافراگم، سرعت، ISO و ... همه روي S3 IS شاخص دارن يا از روي LCD ميشه خوندشون و مقادير قبلي رو دوباره Set كرد اما من نفهميدم چطور بايد تشخيص بدم كه در حالت اول به چه ميزاني روي سوژه ZOOM كردم، البته بعد از عكاسي ميشه در مشخصات عكس ديد اما اينكه حالا چطور بايد دقيقا همون ميزان ZOOM رو دوباره تنظيم كنم رو نفهميدم.
    (البته فكر كنم اين ZOOM كه من ميگم همون فاصله كانوني باشه، اگه اشتباهه اصلاح كنيد.)

(به عبارتي روي S3 IS وقتي لنز رو جلو-عقب مي كني ميزان اين تغييرات رو روي LCD نميشه ديد، بفرمائيد چه بايد كرد)

البته يادآور بشم كه يك نوار SCROLL در بالاي LCD نشون داده ميشه ولي اونم حدوديه و مدرج نيست.
    سلام
    تا اونجاییکه من فهمیدم و دوباره راهنماشو خوندم, هیچ راهی برای فهمیدن فاصله کانونی لنز (زوم) در S3 IS وجود ندارد!
    .
    .
    .
    یه سوال دیگه: در صفحه 75 دفترچه راهنما در مورد Exposure Compensation ( جبران یا تعدیل نوردهی) نوشته شده :
    " تنظیمات جبران نوردهی را برای جلوگیری از تیره شدن سوژه هنگامی که پس زمینه اش روشن است , یا جهت اجتناب از ''بیش از حد روشن دیده شدن " نورها در عکاسی در شب انجام دهید " !!!

:confused: در مورد اول که با زیاد کردن نور , کل عکس به یک مقدار روشن میشود ( نه فقط سوژه!!) و یک هاله روشن دور سوژه بوجود می آید و هیچی از جزئیات پس زمینه دیده نمیشود!!
    -در مورد دوم هم که باز کل عکس ( نه فقط سوژه) تاریک میشود!!
    راستش من زیاد از این حالت "جبران نور دهی" استفاده نمیکنم, شاید هم بلد نیستم, شاید هم به این دلیل که احساس میکنم با زیاد کردن این مقدار نویز عکس زیاد میشود و یکجور حالت رنگ پریده پیدا میکند!!
    اگر شما متوجه منظور راهنما شدید و یا از این حالت درست استفاده میکنید , من رو هم راهنمایی کنید , ممنون میشم.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    18

Question پاسخ: تنظيم ميزان Zoom

آقا وحيد ممنون از شما، اگه نشه ميزان ZOOM رو مشخص كرد خيلي بده من دوربين Sony H2 رو مي ديدم كه اين خاصيت رو داشت گرچه خيلي خواص ديگه رو نداشت ! در مورد سوالتون و "جبران نوردهي" بايد دفترچه رو ببينم، راستش منم اين "جبران نوردهي" رو دقيقا نفهميدم يعني چه؟! ولي ظاهرا هر وقت روي سوژه اي Focus ميكني اگه اين مقدار مثبت يا منفي نمايش داده بشه، نمايش دهنده زياد و كم بودن نورِ كه مثلا اگه منفي بشه من مقدارشو زياد ميكنم تا به صفر برسه و مثلا جبران نوردهي كنم !!!

اگه كسي بتونه اين قضيه "جبران نوردهي" رو اينجا توضيح بده پيشاپيش ازش تشكر ميشه !
    M O H S E N
    Canon PowerShot S3 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

سلام!
    ببخشید که امروز من تو همه چیز دخالت می*کنم فکر کنم از عوارض جنبی آنفولانزا باشه!

در مورد جبران نوردهی، هیچ وقتی نورسنج دوربین نمی*تونه معجزه کنه بخصوص اینکه با نورسنج توی دوربین شما بطور معمول نور بازتابیده شده رو اندازه می*گیرید نه نور ورودی از منبع رو. این یعنی اینکه ایگه سوژه شما روشن باشه نور زیادی باز می*تابونه و اگه تاریک باشه نور کمی باز می*تابونه و اگه دوربین بخواهد بر اساس این نوری که بازتابیده شده تصمیم بگیره برای نورسنجی کل صحنه (به خصوص وقتی روی مد نورسنجی نقطه*ای هستید) اون موقع اگه اون شیی که نورسنج نور بازتابیده*شده از اون رو به عنوان ملاک گرفته خیلی روشن باشه (سفید باشه) دوربین فکر می*کنه نور خیلی زیاده و توی نورسنجی اتوماتیک دچار اشتباه می*شه و سرعت و دیافراگم رو طوری تنظیم می*کنه که بتونه اون سفیدی رو ثبت کنه ولی در عوض بقیه کادر رو از دست می*ده (محیط تاریک ثبت می*شه) و یا بر عکس وقتی اون نقطه*ای که روش نورسنجی کردید تاریک باشه دوربین فکر می*کنه کل صحنه تاریک هستش و نور زیادی می*ده که کل صحنه از بین می*ره.

این اصلاح فقط وقتی موثره که دوربین داره رو حالت اتوماتیک با توجه به داده*های نورسنج سرعت و اندازه دیافراگم رو تنظیم می*کنه و روی مد دستی معنی نمی*ده. تو همچین حالتی (که به قاعده می*شه مدهای اولویت شاتر و یا اولیت دیافراگم، یک چیزی مثل Time Priority و Aperture Priority یا مشابه بسته به دوربین) اگه برای مثال سوژه سیاه بود شما با اصلاح نورسنجی می*تونید بهش بگید که درسته که تو فکر می*کنی همه صحنه تاریکه ولی اشتباه می*کنی جناب نورسنج و صحنه روشنه و بهش می*گید که از اون چیزی که حساب کردی کم (مثلاً 1/3 یا نصف یا یک استاپ کامل) کم کن...

به هر ترتیب نورسنجی توی دوربین خیلی دقیق نیست و در ضمن شما باید نورسنج دوربینتون رو خیلی خوب بشناسیدة اینکه به کجاها حساسه و هر حالتش دقیقاً چطوری نورسنجی می*کنه. یه راه خوب اینه که بگذاریدش رو مد نقطه*ای، بعد یک شمع پشت یک مقوا که یک سوراخ ریز داره روشن کنید و چراغها رو خاموش کنید. حالا تو ویزور به سوراخه نگاه کنید و عددهای نورسنجی رو بخونید و کم کم سوراخ رو از وسط ویزور به گوشه*ها و اطراف ببرید و ببینید که نورسنج تا کجاها رو می*تونه ببینه، یعنی دقیقاً می*تونید ببینید که اون نقطه*ی حساس کجاهای ویزور هست و نورسنج شما از روی کجاها تصمیم می*گیره... راه*های دیگه هم هست. کارت 18 درصد خاکستری (که با خیلی از دوربینها میاد و عکاسی*ها هم می*فروشن) رو می*شه گذاشت جلوی سوژه و با اون نورسنجی کرد و بعد کارت رو برداشت و عکس گرفت. نورسنجها (به جز نورسنجهای نیکون) همه به شدت نور حساسن و کارت 18 درصد خاکستری همیشه Reference نرمال اونها هست. اگه این کارت رو ندارید کف دست هم به نسبت بد نیست و اگه اونهم نیست علف سبز یا زرد توی نور خورشید هم بدی نیست، از طرفی هم نورسنج دستی نعمتی است بی*همتا...

بحث نورسنجی قلب تکنیک عکاسی هست و خیلی مهمه و اینکه شما چطوری کنترل و استفاده ازش بکنید... هرچی بیشتر نورسنجتون رو بشناسید عکسهای دقیقتر و بهتری خواهید گرفت.

ببخشید که من دخالت کردم، من نه S3 IS دارم نه اینکه می*دونم نورسنجش چه شکلیه ولی به نظرم این سوال عمومی اومد و گفتم چیزکی در موردش بنویسم. در مورد Zoom هم به همون روشی که تو پست http://www.akkasee.com/forum/showpos...44&postcount=7 نوشتم می*تونید فیلد 12 قسمت اول MakerNote رو چک کنید برای زوم دیجیتال. در مورد فاصله کانونی (زوم آنالوگ!) هم بعید می*دونم نباشه با یکی از برنامه*هایی که معرفی شده چک بفرمایید، من هم سعی می*کنم یک عکسی با S3 IS پیدا کنم خودم بررسی کنم...

متشکرم!
    Mashhadi Vahid و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

تشکر کرده
    8302

سلام
    خیلی ممنون آقا کاوه!
    پس برای همینه که عکسهای تو خونم پشت سر افراد همش سیاه میشه, پس عیب از ما بوده , نه دوربین بدبخت!!
    از اینکه راهنمایی کردید بینهایت ممنونم!
    .
    .
    شاعر فرموده( بلا نسبت شما!!!):
    تا گوساله گاو شود ---------------دل صاحبش آب شود :biggrin:
    وحيد قديري راد

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

با تشكر از كاوه عزيز، كه توضيحات بسيار خوبي دادند،
    وحيد جان بهترين راه و دقيق ترين راه براي قضاوت در مورد نوردهي خود و ايجاد اصلاحات لازم در آن، استفاده از هيستوگرام است، امروز استفاده از آن را ياد بگيريد، از فردا بهتر است، ظاهر قضيه ممكن است پيچيده به نظر آيد، اما وقتي مسلط باشيد، مثل خواندن ساعت، يك نگاه بيندازيد ميفهميد چه خبر است.

فقط مشكل اين است كه نميدانم S3 IS هيستوگرام همزمان دارد (Live Histogram) يا نه؟
    اگر داشت كه درست قبل از فشردن كليد شاتر ميتونيد اصلاحات لازم را با بيلبيلك Exposure Compensation انجام دهيد، اگر نداشت يك تست شات ميگيريد و بعد هيستوگرام را وارسي ويكنيد و عكس بعدي را ميگيريد. در فهرست مقالات سايت و در مجله عكاسي حرفه اي چندين مقاله خوب داريم، اگر مايل بوديد چند لينك برايتان معرفي ميكنم.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    ................
    فقط مشكل اين است كه نميدانم S3 IS هيستوگرام همزمان دارد (Live Histogram) يا نه؟
    سلام
    ضمن تشکر از راهنماییهایتون:
    داشتن که داره, فقط مشکل من اینه که توی خونه وقتی از کسی عکس میگیرم ( بخصوص وقتی با دیوار یا پنجره پشت سرش فاصله زیادی داشته باشه) تصویر خودش خوب و روشن میشه ولی پشت سر تیره میفتد که البته در حالت فلاش اسلوشاتر کمی بهتر میشود, حالا نمیدانم اگر فلاش " هوشمند" و ...داشت نتیج فرقی میکرد یا نه ؟!! :confused:
    وحيد قديري راد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    بالاخره منم دوربین s3is خریدم ولی پیش امد گویی این دوربین برا من این بود که به دلیل نا آشنا بودن به منوی دوربین همه عکساش فرمت شد و من ماندم ...................

چی می شد اگه عکسا توی دوربین مثل کامپیوتر بعد دلت کردن برن تو recyclr bin

صفحه 12 از 42 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین