صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 112
Like Tree1تشکر

موضوع: Canon EOS-1D Mark III

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

پیش فرض پاسخ: Canon EOS-1D Mark III

حالا نميدونم كي مي خره يا نمي خره ولي بدون استثنا همه رو برده كف
    همونطوريكه نيكون هنگام معرفي F6 تو اعلاميه اش نقل كرده بود تمام تجارب دوربين سازيش را رو اون پياده كرده حالا يكي از مديران كنون هم گفته 20 سال تجارب ساخت دوربين هاي EOS را رو اين دوربين پياده سازي كرده.
    خب 20 سال تجربه اونم تجربه يكي از بزرگترين دوربين سازها به حق جاي كف كردن داره
    19 تا نقطه فوكوس cross-type بهمراه 26 تاي ديگه خيلي فراتر از چيزيه كه قبلا تو دوربيناي پيشرفته ديده شده
    يا 300000 تا شات واقعا براي هر عكاسي براي حداقل 5-6 سال جوابگوست اگه يه عكاسي هر روز بطور متوسط و بدون تعطيلي 100 تا شات داشته باشه 8 سال طول مي كشه تا عمر شاترش تموم بشه
    اين 300000 تا از نظر مكانيكي واقعا فوقالعاده هستش

و ساير موارد ......... كه هر كدام واسه خودش جايگاه خاص خودشو داره

از نظر قيمتي نيز بايد اونو با بقيه مقايسه نمود

5دي رو با قيمت معرفيش كه 3300 دلار بود با اين مقايسه كنيد فكر كنم دوستانيكه 5 دي رو خريدند حتما قدرت خريد اين دوربينو نيز انشاا.. خواهند داشت و اين دوربين با اين امكاناتش وا قعا خيلي بيشتر از 5 دي وسوسه انگيزتر هست
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

ه ه ه نفسم بند امد چه میکنه این کانون ... باید دید نیکون در جوابش چیکار میکنه
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

عمده تحولات اين دوربين را من به ارتقا سخت افزار ديجيتال آن نسبت ميدهم
    که البته يک معجزه نيست و قسمتي هم است که نيکون و سوني ميتوانند در آن بسيار قوي باشند
    نيکون معمولا در پرفورمنس مثال زدني بوده و در مورد سوني هم کافي است کم هاي hdtv را بررسي کنيد
    در مورد سنسور، ديناميک آن يک گلوگاه باريک نيست اما ارتباط آن با بقيه اجزا چرا و نبايد منکر شد در اين مورد هم تحول خوبي صورت گرفته
    و از همه مهمتر ديدگاه مشهود در ارايه اين محصول تحسين بر انگيز است و تاييد آن همين تحسين همه جانبه دوستان است

اما يک نکته، پس از اين خوشحالي اوليه بايد به انتظار نشست و ديد نرم افزار و به طور کلي تر هنر استفاده از اين امکانات به چه شکل فراهم شده ... البته بايد به اين مورد زمان هم داد
    و نکته ديگر آيا کارايي به دست آمده در سطح انتظار خواندن مشخصات روي کاغذ هست يا خير ...
    توجه کنيد، اگر تا به امروز با يک قاشق و يک چنگال غذا ميخورديد شايد بيشتر از آن نياز نبوده!

من امروز فکر نميکنم هيچگاه در تمام زندگيم بودجه اي بيشتر از 3000 دلار براي خريد يک دوربين داشته باشم!
    اما من هم دليلي براي خوشحالي ميبينم
    استانداردهايي که مطرح شده، حتي اگر فقط روي کاغذ باشند، فصل جديدي را در نگاه به dslr ها گشوده اند که خواه ناخواه محصولات آينده را تحت تاثير قرار داده و احتمالا سير تحول آنها را تسريع ميکند و اين رقابت براي هر نوع مصرف کننده ميتواند مفيد باشد

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

درسته که شاید امکانات این دوربین فراتر از نیاز های ما باشه (مثال قاشق و چنگال ) اما عکاسی با ایزو 3200 اونم با این مقدار نویز برای من چیزی مثل یک آرزو بود باید اعتراف کنم به چنین کیفیتی (در ایزو 3200) حتی فکر هم نکرده بودم!
    اما به یک مساله هم دقت کنید با پیشرفت تکنولوژی نیاز های انسان نیز تغییر میکنه بعنوان مثال تا قبل از به بازار آمدن کنترل از راه دور برای تلویزیون و امثال آن، عموم مردم از نبودن این امکان احساس کمبود نمی کردند اما تو این دوره و زمونه دیگه کسی زیر بار خرید دستگاه بدون کنترل نمی ره.

مطمئن باشید که تا چند سال دیگه (3 4 سال شاید هم کمتر) عکاسی با مثلا ایزو 1600 بدون نویز چیز عادی خواهد شد
    انسان همیشه خواهان استفاده از برترین امکانات هست ..... خیلی زود نیاز های ما تغییر خواهد کرد و به سطح بالاتری ارتقا می یابد

تا حالا هیچ دوربینی اینقدر منو سر ذوق نیاورده بود اگه پولش رو داشتم ......
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من يه جورايي با حامد موافقم.
    و البته اينكه مسعود گفته من دپرس شدم نميدونم منظور چيه...
    اصولا ديدن چنين دوربيني بسيار خوشحال كنندست.

چندتا نكته هست كه خوبه گفته بشه...
    دوربيني مثل المپوس هم لايو ويو داره و هم پاك كننده سنسور...
    چرا كسي از دوستان دنبالش نرفته؟
    يا چرا اينقدر ذوق زده نشديم؟
    دوربيني مثل 5d كانون هم تقريبا همينقدر كم نويز هست.

اما جمع شدن همه اين امكانات در يك دوربين جذاب هست... البته قيمتش هم.
    مسعود داشت فكر ميكرد بايد پولهاش رو جمع كنه اين دوربين رو بخره! من بهش گفتم خريد همچين دوربيني براي مسعود كاملا اشتباه هست...(چون از بسياري از امكاناتش استفاده نميكنه و پولش رو ميده)
    حالا این رو در مورد مسعود گفتم که یکی از پرکارترین عکاسان این فروم هست.(یه نگاهی به سایتش بکنید ثوابه!)
    اين مساله براي همه ما هست...
    هر كدوم از ما نياز به چيزهايي داريم كه خوبه براي اونها پول پرداخت كنيم.
    یقینا باید منتظر دوربینی باشیم که در کلاس کاری ما باشه.(البته دوستانی که دوست دارن کلکسیون داشته باشن از بهترین ها کم نیستند... اما اینکه ما بهترین باشیم چیز دیگریست)

الان نيكون بخش ديگري از بازار رو هدف گرفته و داره ميفروشه...
    كانون هم همينطور
    مثلا نيكون دي 40، دي 50، دي 80، دي 200 رو داره كه عموما با بودجه ما جور در مياد(دوربينهايي كه هنوز داره توليد ميشه)
    + لنزهاي بسيار مطلوبی مثل ۱۸-۵۵ ۱۸-۷۰ ۱۸-۱۳۵ ۱۸-۲۰۰
    حالا کانون هم ۴۰۰ دی و ۳۰ دی رو داره...
    با ۱۸-۸۵
    سونی و المپوس پنتاکس هم جای خود.
    ما زیادی نیکون و کانون زده شدیم... به نظر من به صرفه ترین دوربین الان دوربین های پنتاکسه! هم لرزه*گیر داره و هم بدنه حسابی + نویز قابل قبول!
    حالا اگر کسی میتواند یا دوست دارد مارک ۳ بخره... مبارکش باشه...
    شخصا گمان میکنم در ایران این امنیت برای عکاسی شخصی وجود نداره که دوربینی با این قیمت دستش باشه...(هرچند که مثلا من پولش رو هم داشته باشم)
    برای عکاسی خبری که اصلا!!! (دوستانی که مارک ۲ دارن هم دوربین خودشون نیست و مال دولت هست یا آژانسهای خارجی)
    حالا اون بحثی که ما چقدر از امکاناتی که دوربین ما داره و بابتش پول پرداخت میکنیم رو میتوانیم استفاده کنیم جای خود.

حالا اگر من بگم نیکون میخرم چون دوربینهاش تو فضاست! و ناسا استفاده میکنه.... پس بهترینه(حالا میخوام کولپیکس بخرم!) به گمان من اشتباهه....
    یا بگم کانون سریعترین دوربین دنیا رو داره.... و کانون پاورشات میخرم! اینهم.

در نهایت شخصا از وجود همچین دوربینی ذوق زده شدم و گمان میکنم راهی باز شده که سریعتر جمع این امکانات رو در دوربینهای زیر ۲ هزار دلار ببینیم.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

راستش موردي که براي قاشق و چنگال مثال زدم ... مواردي نظير تعداد نقاط صفحه فوکوس بود
    عملکردهايي که در يک دوربين صورت ميگيره، و اين کار بايد با مهندسي بهينه انجام بشه
    نيازها و انتظارات امروز و فرداي ما در جاي خود هستند
    تعداد بيشتر نقاط صفحه فوکوس دوربين من وقتي برايم مفيده که متناسب با پول تهيه آن براي من کارايي ايجاد کرده باشه
    و در اين دوربين هم که کم ريسورس اضافه نشده
    درواقع خواستم اشاره کنم شايد براي داوري صحيح تر نياز به زمان بيشتري داشته باشيم

من فکر ميکنم چيزي که ميتونه از اين دورين يک ابزار متفاوت بسازه را بايد در مديريت امکانات و خصوصيات نرم افزاري آن جستجو کرد
    ویرایش توسط bf  : Friday 23 February 2007 در ساعت 23:26

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

یک مسله ای هست اینه که اگر کنون (یا هر برند دیگه) فقط یک دستگاه از این دوربین ( یا بهتر از این) برای نمونه میساخت باز هم تاثیر خودشو در بالا بردن ذهنیت بقیه و استفاده کنندگان در مورد قابلیتهای خودش میگذاشت

مثل صنایع اتومبیل سازی
    به احتمال زیاد شما وقتی یک دوچرخه میبینید که آرم فراری یا پورشه داره به راحتی و پیش فرض کیفیت اونو بالا میدونید چرا چون این 2 برند نشون دادند که از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار هستند

برترین و بالاترین و کاملترین وسایل در هر شاخه ای همیشه احساس قدرت لذت بخشی رو برای استفاده کنندگانش القا میکنند که خوب در مورد دوربین هم ( با توجه به مدلهای نسبتا محدود ) استثنا نداره
    محمد امدادی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

در نهایت شخصا از وجود همچین دوربینی ذوق زده شدم و گمان میکنم راهی باز شده که سریعتر جمع این امکانات رو در دوربینهای زیر ۲ هزار دلار ببینیم
    دقيقن همين طوره. خوشحالي من اينه كه راه براي پيشرفت دوربين هاي نيمه حرفه اي هم باز مي شه و ما هم مي تونيم اميد داشته ياشيم تا با قيمت مناسب تري صاحب دوربين بهتري بشيم وگرنه خود من به عنوان يك علاقمند عكاسي ( نه يك حرفه اي كه از اين راه نون مي خوره ) حاضر نيستم تحت هيچ شرايطي بيش از 2 ميليون تومن خرج لوازم عكاسيم بكنم.لزومي هم نداره.
    البته چنين مفهومي رو من در پست هاي قبلي اين تاپيك هم گفته بودم ولي بزرگاني چون شما عادت ندارند نوشته هاي كوچولوهايي مثل من رو بخونند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    من يه جورايي با حامد موافقم.
    و البته اينكه مسعود گفته من دپرس شدم نميدونم منظور چيه...
    اصولا ديدن چنين دوربيني بسيار خوشحال كنندست.
    و
    .
    .
    .
    .
    .
    .

حالا اگر من بگم نیکون میخرم چون دوربینهاش تو فضاست! و ناسا استفاده میکنه.... پس بهترینه(حالا میخوام کولپیکس بخرم!) به گمان من اشتباهه....
    یا بگم کانون سریعترین دوربین دنیا رو داره.... و کانون پاورشات میخرم! اینهم.

در نهایت شخصا از وجود همچین دوربینی ذوق زده شدم و گمان میکنم راهی باز شده که سریعتر جمع این امکانات رو در دوربینهای زیر ۲ هزار دلار ببینیم.
    حرفهاي آرش درسته اما خوب وقتي يه تكنولوژي مياد روزنه اميدي ميشه براي اينكه به سطوح پائين دستي هم برسه.
    مسعود هم ميتونه منتظر باشه كه قسمتي از اين تكنولوژي در 40 دي يا 7 دي پياده بشه.تا اون موقع حتما پولش جمع ميشه ( مسعود خان دپرس نباش 4 ماه ديگه هم قولكت پر ميشه هم دوربينت مورد علاقت معرفي ميشه ) .
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    من امروز فکر نميکنم هيچگاه در تمام زندگيم بودجه اي بيشتر از 3000 دلار براي خريد يک دوربين داشته باشم!
    اما من هم دليلي براي خوشحالي ميبينم
    استانداردهايي که مطرح شده، حتي اگر فقط روي کاغذ باشند، فصل جديدي را در نگاه به dslr ها گشوده اند که خواه ناخواه محصولات آينده را تحت تاثير قرار داده و احتمالا سير تحول آنها را تسريع ميکند و اين رقابت براي هر نوع مصرف کننده ميتواند مفيد باشد
    کاملا با حرف شما موافقم هر چه تکنولوژی بهتر با قیمت پایینتر وارد بازار شود به نفع مصرف کننده است در مدتی نه چندان طولانی اثرات ورود این دوربین به بخشهای دیگر بازار هم وارد میشود و بر تکنولوژی و قیمت اثر می گذارد والا خیلی خنده دار است که من ژیان داشته باشم یا قدرت خریدم در حد ژیان باشد اما از اینکه کارخانه سیتروئن یک اتومبیل با قدرت 500 اسب و سرعت 300 کیلومتر و با بهای 20000 دلار داده بیرون احساساتی شوم.
    دوربین هایی بودند که در زمان ورود به بازار یک حرکت و جهش بزرگ بوده اند یا از جهت قیمت و یا تکنولوژی یا هر دو.
    300 دی کنون اولین اس ال آر زیر 1000 دلار
    دی 70 اولین اس ال آر حدود 1000 دلار با امکانات قابل توجه
    5 دی قابل دسترس شدن دوربینهای فول فریم و رزولوشن بالا برای بخشهای پایینتر بازار
    دی200 یک دی 2 ایکس کوچک با قیمت مناسب
    به این لیست میتوان دوربینهای دیگری را هم اضافه کرد
    قطعا دوستان عاشق هر دو برند تایید میکنند که انچه به نفع مصرف کننده است رقابت هر چه شدیدتر غول های بازار بر سر قیمت و تکنولوژی است.
    مطمئن باشید اگر در هر صنعتی بازار به صورت انحصاری باشد یا یکی از طرفین داری قدرت اعمال نفوذ به بازار باشد بازنده نهایی مصرف کننده است.
    بنا براین مطمئن باشید که هر مصرف کننده ای که قدرت اندکی تحلیل داشته باشد از ورود این دوربین به بازار خوشحال میشود.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین