صفحه 21 از 48 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 478
Like Tree479تشکر

موضوع: Canon S5IS

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Canon S5IS

نقل قول نوشته اصلی توسط hanika نمایش پست ها
    سلام! من دیروز رفتم 400 دی رو تو دستم گرفتم! به نظرم خیلی بزرگه! ......
    :biggrin:

می خواستین یه 40D هم دستتون بگیرین تا متوجه بشین 400D چقدر اندازه اش خوبه :) من باید یه دوره Power Lifting برم :::big grin:::

ولی از شوخی گذشته دوربین باید یه حالتی داشته باشه تا آدم احساس كنه دوربین دستشه. من البته فیزیك بدنی خودمو با شما مقایسه نمی كنم ولی من وقتی D40 یا E410 رو دست می گیرم فكر می كنم اسباب بازی دست گرفته ام ولی برای خانم ها خوبه.
    QashQai و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

من جای شما بودم یا دی 40 میخریدم یا دی 40 اکس . حالا اینکه تولید نمیشه جای خود , ولی نکته ای که خیلی جالبه اینه که تمام قطعات دی 40 و دی 40 اکس مشابه هم هستن . اگه فکر میکنین چون تولید نمیشه بعدن به مشکل بر میخورین از نظر تعمیرات و .. , در اشتباهین . من خودم برج 4 دی 40 خریدم و قبل از اون حتا یکبار هم اس ال آر دستم نگرفته بودم و حدود 8 ماه اس تری کنون داشتم و یهو رفتم اینو خریدم . از همون دقیقه اول هم اس تری آی اس کنونمو گذاشتم کنار و تا امروز یکبارم نتونستم با اون دیگه عکس بگیرم . یعنی نه کیفتش و نه کارکردنش اصلن جذابیتی دیگه برام نداره در مقابل اس ال آر . حتا 12 اکس زومش هم نتونسته منو مجذوب کنه .
    از نظر بزرگی و سنگینی و .. هم دیگه بدتر از من نیستین که . تقریبن در طول سال 20 تا 30 دفعه سفر کاری باید برم و نصف عمرم رو هواست و حتا نمیفهمم کی تابستون میشه و زمستون و .. همه جا دوربین با منه و شکاایتی ندارم . البته من روز اول کیف کوچک و محکمی براش خریدم که از کیف دستی خودم هم کوچیکتره . و مزاحمم نیست . خودش هم اینقدر جیب و .. دیگه داره که اغلب کیف همراهم نمیبرم . وزنش هم نیم کیلو اینطورا بیشتر نیست . هم میشه رو دوش انداخت هم اینکه دست گرفت . البته کوله اونم هست و کمی گرونتره . بچه رو هم بده دست آقا :::big grin:::

در مورد ترس از کار با اس ال آر , من فقط چند نکته رو میگم . با توجه به اینکه از میزان دانش عکاسی شما بی خبرم , اگه تا قبل از این با دوربین های کامپکت کار کردین و دوربین های Slr Like دست نگرفتین و باهاشون کار نکردین , ترس شما کاملن به جا و منطقیه و نباید سراغ اس ال آر برین . مگه اینکه بخواهین دوربین رو روی درجه اتو بذارین و عکس بگیرین که در اونصورت عکس های زیبایی بهتون میده و شک نکنین .
    ولی اگه نسبتن به عکاسی مسلط هستین , هیچ ترسی نداره و حتا بیشتر هم بهتون شوق میده و حتمن اس ال آر بخرین . اون قضیه پیکان و پراید اینجا صحت پیدا میکنه . شما نمیتونین از دوچرخه برین کامیون برونین !!!!! دوربین های معمولی فقط بزن و بگیر هستن ولی دوربین های اس ال آر تنظیم میخواد و حتا بهترین دوربین و لنز رو داشته باشین ولی بلد نباشین کار کنین , عکستون افتضاح میشه !!!!!
    اگر هم که میخواهین دوربین اس ال آر بگیرین و همزمان هم کلاس عکاسی برین , بازم ترس نداره و خوبه ولی جدن اگه عکاسی بلد نیستین , اس ال آر نخرین . من 3 ساله دارم با این دوربینا کار میکنم و هنوزم خیلی چیزهاشو بلد نیستم و از هر 10 عکس , 4 تاش خراب میشه . البته کار و خونه و .. هم نمیذاره دائم دنبالش باشم و وقتهای آزادم رو بهش اختصاص میدم .

در مورد سنگینی هم من تنها دوربینی که راضیم کرد دی 40 بود چون دستهام کوچیکه و خیلی خوب تو دستم جا میگیره . دی 50 و دی 80 هم دیدم ولی خیلی بزرگ بود و خوشم نیومد .

از نظر سریع بودن برای گرفتن لحظه های آنی , اس ال آر خیلی سریعتره . با یک دکمه روشن و آماده عکس گرفتنه . فوق سریع ! ولی دوربین های دیگه مکث دارن .

از نظر حمل و نقل کمی مشکل تره مخصوصن اگه بخواهین عکس یواشکی بگیرین :::big grin::: که تقریبن امکانش نیست !!!! هم بزرگتره و هم سنگین تر و طبیعیه که تو جیب هم جا بشو نیست !!!!

** چند نکته هم در باب اس ال آر که اغلب توجه نمیکنن :

اس ال آر , ال سی دی نداره که پیش زمینه عکس رو قبل از گرفتن بتونین ببیین . باید فقط از چشمی استفاده بشه !
    اس ال آر , زوم نداره و نهایت زومش 3 هست . برای داشتن زوم مثلن در حد 12 اکس باید 800 هزار تومن پول اضافه بدین لنز بگیرین !
    دور و نزدیک کردن دوربین دستی انجام میشه بعبارتی دکمه زوم نداره و تمام اعمالش دستی هست بحز فکوس کردن که اتوماتیکه و مثل دوربین های دیگه با فشار یک دکمه عقب و جلو نمیشه تصویر !
    ماکرو های خیلی ریز و دقیق نمیتونین بگیرین مگه اینکه جدا لنز ماکرو بگیرین .
    قابلیت فیلم برداری در اس ال آر وجود نداره !
    بهش فلاش خارجی هم وصل میشه و این حسنه
    عکاسی اتوماتیکش خیلی شفاف و با کیفیته و تنظیم نمیخواد
    باطری و شارژر رو همراه داره و نیاز به خرید جدا نیست .
    مموری نداره و باید جدا خریداری بشه !
    و کلن به درد کارهای آماتوری هم نمیخوره !!!!!!

و خلاصه اینطور که من فهمیدم شما فقط میخواهین عکس خانوادگی و .. بگیرین هدفتون تنها عکاسی و لذت بردن از تکنیک های اون نیست و به نظرم سراغ اس ال آر نرین بهتره . من جای شما بودم به کامپکت های خوب توجه میکردم و حتا سراغ اس ال آر لایک هم نمیرفتم . مثلن پاناسونیک یا سونی یا نیکون های جدید کامپکت به نظرم بیشتر به درد شما میخورن تا اس ال آر دیگه خود دانید ... فکر میکنم همه گفتنی ها گفته شده !
    در آخر خوبه با یکی از بچه های فروم قرار بذارین و دوربینی که میخواهین بخرین رو اگه داشته باشه بیاره و شما تست کنین و بعد بخرین . اینم ضریب اطمینان حداکثری برای شما ! فقط هر چی میخرین بخرین کنون نخرین .
    hanika و Mohsen_design تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط hanika نمایش پست ها
    سلام! من دیروز رفتم 400 دی رو تو دستم گرفتم! به نظرم خیلی بزرگه! ......... آخه وقتی میری مسافرت! یه هندی كم داری با یه دوربین و یه بچه ! یعنی میشه؟ خواستم گزارش بدم كه تا حالا چیكار كردم!
    .
    .
    تازه این 400D تو SLR از كوچكترین هاشه. بنظرم اگر در مورد Slr ها اطلاعاتی از دوستان فروم میخواهید اینجا درست نمیشه صحبت كرد.چون تو تاپیك S5IS نمیشه زیاد در این مورد بحث كرد....یه چرخی تو فروم بزنید اگر جوابتون رو نگرفتید با یه تاپیك جدید سوال خودتون رو مطرح كنید تو 1 روز همه جواب رو از دوستان فروم میگیرید. من مطمین هستم....امتحان كنید.شاد باشین
    hanika تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    فقط هر چی میخرین بخرین کنون نخرین .
    فکر کنم قبلا هم چنین پستی از شیوا جان داشتیم ... که نزدیک بود سرش بحث بشه اما کاوه قبادی عزیز پادرمیونی کرد. :::big grin:::
    Behnam_703 و hanika تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

دوربین های Slr Like دست نگرفتین و باهاشون کار نکردین
    شیوا جان اگه پست های قبلی ایشون را دقیق خوانده باشید متوجه می شوید كه ایشون با H5 کار کرده اند اونم در حدود 5 هزار شات
    پس لطفا پست ها را دقیق بخوانید تا بهتر راهنمایی کنید.

اس ال آر , ال سی دی نداره که پیش زمینه عکس رو قبل از گرفتن بتونین ببیین . باید فقط از چشمی استفاده بشه !
    منظورتون همون Live View است دیگه؟؟؟؟

اس ال آر , زوم نداره

دور و نزدیک کردن دوربین دستی انجام میشه بعبارتی دکمه زوم نداره و تمام اعمالش دستی هست بحز فکوس کردن که اتوماتیکه و مثل دوربین های دیگه با فشار یک دکمه عقب و جلو نمیشه تصویر !
    ماکرو های خیلی ریز و دقیق نمیتونین بگیرین مگه اینکه جدا لنز ماکرو بگیرین .
    قابلیت فیلم برداری در اس ال آر وجود نداره !
    بهش فلاش خارجی هم وصل میشه و این حسنه
    عکاسی اتوماتیکش خیلی شفاف و با کیفیته و تنظیم نمیخواد
    باطری و شارژر رو همراه داره و نیاز به خرید جدا نیست .
    مموری نداره و باید جدا خریداری بشه !
    و کلن به درد کارهای آماتوری هم نمیخوره !!!!!!
    به این می گن راهنمایی درست و حسابی.......... !

پاناسونیک یا سونی یا نیکون های جدید کامپکت به نظرم بیشتر به درد شما میخورن
    آیا می دانید که در حال حاضر Canon جز بهترین کامپکت ساز ها است؟؟؟؟

بله شما اصلا تعصب برندی ندارید.....
    این جوری می خواهید دوستان را راهنمایی بفرمائید.

ندانستن عیب نیست...... ندانسته اظهار فضل کردن عیب است.

__________________________________________________ ___________

اینم پیشنهاد من به دوستمون که می خواهند دوربین بخرند:
    با توجه به اینکه شما قبلا" با دوربین های SLR Like کار کرده اید و شما را راضی نکرده دیگه الان زمان خرید SLR برای شماست...
    و دوربینهایی با سایز کوچک مثل Nikon D40 و Canon 400D برای شما بهترین انتخاب است و همان طور که تصویری با عمق میدان کم لازم دارید و اصولا می خواهید پرتره بگیرید پیشنهاد من هر کدام از دوربین های فوق به همراه لنز کیت و یک لنز فیکس پرتره مثل 50 و یا 85 که در هر دو برند موجود است.
    farhad44، KingArash، Kheradmand و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

من جای شما بودم یا دی 40 میخریدم یا دی 40 اکس
    به نظرم سراغ اس ال آر نرین بهتره
    :confused:
    KingArash، hanika، minaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بيچاره canon فكر كنم بزودي ورشكست بشه

كاربر جديد Farhood آواتار ها
    تشکر کرده
    12

به نظر من تعداد شات با هر دوربینی زیاد مهم نیست
    همونطور که قبلا هم مطرح کردم این خلیی مهم که این 5000 تا شات با چه مدی گرفته شدن ؟
    عکاسی با مد Auto و سایر مدهای پیشفرض دوربینهای عکاسی نمیتونه کمک چندانی رو پیشرفت تکنیک عکاسی یک شخص داشته باشه.
    وقتی از مد Auto و سایر مدهای پیشفرض دوربین برای عکاسی استفاده میکنید تفاوت چندانی بین عکاسی با یه دوربین Compact یا SLR Like یا حتی یه دوربین SLR وجود نداره.

اگه شما از مدهای پیشفرض دوربینتون برا این 5000 تا شات استفاده کردین پس زیاد رو عکاسیتون حساب نکنید.

من وقتی تصمیم میگیرم یک کتاب بخونم دوست ندارم کتاب رو از نیمه هاش شروع به خوندن بکنم و ترجیح میدم که کتاب رو از ابتدا بخونم حتی اگه لازم باشه قسمتهای ابتدایی رو یکم با سرعت بخونم:دی
    من اگه جدول ضرب بلد نباشم هیچوقت نمیتونم حاصلضرب 4692435*23423 رو حساب کنم و در نتیجه ممکنه از ریاضیات لذت نبرم و زده بشم.

به قول دوست خوبمون کاوه ( به كسی كه هنوز رانندگی بلد نیست یك اتومبیل پورشه بدیم و بعد بره داغون اش كنه یارو از رانندگی زده نمی شه؟نمی گه این چی بود اصلا بی خیال رانندگی...
    و
    اگر از همان ابتدا یك ابزار كامل در اختیار شما باشد بعد از مدتی از آن ابزار و كلا از آن كار خسته خواهید شد.
    و
    پیرفت پله پله بسیار جذاب است اما اگر به یكباره به سراغ بهترین برویم بعد از مدتی از آن خسته خواهید شد.)

من فکر میکنم همین شیوای عزیزمون اگه مدتی رو با S3 قدیمیش کار نمیکرد الان نیمیتونست از عکاسی با 40D لذت کامل رو ببره. البته با وجود این همه لطفی که نصبت به Canon دارن.:cool:

اتنخاب با خودتونه اگه فکر میکنید عکاسیتون تا حدی هست که از پس SLR بر بیایین حتما SLR بگیرین.
    ولی اگه فکر میکنید هنوز نیاز به کمی تمرین دارین پیشنهاد میکنم فعلا از خرید دوربین دست نگه دارین و کمی با همون دوربین H5 بیشتر تمرین کنید. تا بعدا بتونید با چشم باز دوربین SRLتون رو انتخاب کنید.
    موفق باشید
    sshiiva و hanika تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

شاید آف تاپیک...
    خانوم شیوا ... خواهش میکنم به جای این که تبلیغات کور کورانه انجام بدید سعی کنید کمی اطلاعات عکاسیتنو زیاد کنیید.
    این
    ارسالی توسط sshiiva مشاهده موضوع

رو اگر کسی میگفت که حداقل سواد رو داشت من فکر میکردم که دلیلی برای این صحبت دارید اما دوست دارم بدونم به جز دلایلی از قبیل : عکساش خوشگل نیستن / با رنگاش حال نمیکنم / نیکون خیلی باحاله / و ... چه دلیل درستی میتونید بیارید که ایشون نباید canon بخره. از این که ایشون canon یا هر برند دیگه ای بخره نه من پولدار میشم نه فقیر . اما این نوع راهنمایی باعث گمراهی دوستان میشه و ممکنه به اشتباه بکشونتش. لطفاً اگر از چیزی اطلاعات کافی ندارید صحبت نکنید.
    ممنونم
    shabab، Behnam_703، hanika و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سام مقدم

كاربر جديد hanika آواتار ها
    تشکر کرده
    24

عهههههههههههههههههههههه قضیه داره جالب میشه! داره به نژاد پرستی میرسه! بزارین من از اون اولش بگم! من قبلا ها یه یاشیكا داشتم كه فیلم خور بود خیلی هم خوشم میومد! مال سالهای قبل از 79 ! دزد بردش! من در چند تا مسابقه هم شركت كرده بودم! جایزه كشوری دانش آموزان رو هم داشتم! بعد از دزدیده شدن دوربینم و شاغل شدنم(من رشته مهندسی برق خوندم كه به عكاسی هیچ ربطی نداره)دیگه به عكاسی فكر نمیكردم!و در مواقع لازم به عكاسی میرفتم! تا اینكه سر و كله دیجیتالها پیدا شد و یه شور جدید! همون اول كاری یه كامپكت داشتم سامسونگ بود 1.3 مگا! بعد كه این اس ال آر لایك ها اومدن با قیمتهای فضائی! هشتصد تومن برام زیاد بود! بعد یه اچ فایو اومد دستم! اوایل كار با مود اتو كار میكردم بعد رفتم كلی جزوه آموزشی گیر آوردم و دایره مطالعاتم رو حسبی افزایش دادم! و رفتم سراغ مد های ََA , S , M , P روی دیافراگم و سرعت شاتر و فوكوس دستی یه كم كار كردم! ولی دیدم كه تو اس ال آر لایكها نمیشه در زوم پائین عمق میدان رو پائین آورد! البته میگم تو این مد ها زیاد هم كار نكردم! حدود 300-400 تا شات زدم! و وضحشون رو و نویزشون رو باهم مقایسه میكردم! البته بیشتر سوژه هام پسرمه! چون فكر میكردم اس ال آر به درد من نمیخوره رفتم سراغ اس ال آر لایكهای پیشرفته تر! طبق مطالعاتم به كنون رسیدم! ولی وقتی رفتم بخرم فروشنه المپیوس رو نشونم داد و گفت این معركه است! باز هم مطالعاتم شروع شد! و خلاصه كه از این تاپیك رسیدم به اس ال آر! منظورم از اینكه نیكون 40Dتولید نمیشه اینه كه تو بازار پیداش نمیشه كرد! تو كار با فتو شاپ هم اییییییییییییییییی بدك نیستم! و هر روز بهتر از دیروز!
    بالاخره اینكه تا آخر هفته آینده از شر خرید دوربین خلاص میشم!

صفحه 21 از 48 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین