صفحه 17 از 48 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 478
Like Tree479تشکر

موضوع: Canon S5IS

كاربر جديد hanika آواتار ها
    تشکر کرده
    24

پیش فرض پاسخ: Canon S5IS

نقل قول نوشته اصلی توسط sootehdell نمایش پست ها
    امكانش هست كه كار با دوربين رو مرحله به مرحله تو اين تايپيك آموزش بدين؟ من هم يه S5IS گرفتم ولي فقط دارم با حالت Auto كار مي كنم!
    كار با این دوربین تو سایت دیجی كالا خوب توضیح داده شده!
    reza00 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Canon S5IS

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط reza00 نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان واساتید محترم
    میشه گفت که من چند ماهیه این دوربینو خریدم ولی متاسفانه همش با مد pعکس میگیرم والبته بنظرم عکسهای خوبیه جند بار هم از عکاسی در شب ویکبار هم از حالت ورزشی آن استفاده کردم ولی متاسفانه در حالت دستی روی یک سوژه که با حالت اتوماتیک ویا پی عکس گرفتم همون تنظیماتو انجام بدم عکس افتضاحی از آب در میاد دلم میخواد با بقیه مدها و کارائی آنها بیشتر آشنا بشم ---البته در این نوع دوربین--- آیا جائی در این سایت با عکس در مورد مدهای این دوربین توضیح داده شده--
    ضمنا در عکسهای مسافرت ودسته جمعی با دوستان من عقیده دارم که از قانون ---اگه اشتباه نکنم --- یک سوم استفاده بشه ولی کلیه دوستام میگن خیر وباید در وسط کادر بیفتیم نظر شما در اینمورد چیه؟

اگه میشه در مورد فوکوس اتوماتیک ودستی این دوربین یکم راهنمائی کنید ممنون میشم
    با تشکر رضا
    متاسفانه ای نیست, من هم بعد از این همه وقت در 99% مواقع از مد P استفاده میكنم, مگه اینكه با این مد نتونم به نتیجه دلخواهم برسم.

شاید من هم اشتباه میكنم.
    به نظر من قانون 3/1 در عكسهای دسته جمعی صدق نمیكند, وحی منزل هم نیست كه در بقیه موارد حتما" از این قانون تبعیت بكنید یا نكنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sootehdell نمایش پست ها
    امكانش هست كه كار با دوربين رو مرحله به مرحله تو اين تايپيك آموزش بدين؟ من هم يه S5IS گرفتم ولي فقط دارم با حالت Auto كار مي كنم!
    این كار مثل اینه كه همراه خودروی پراید, كتاب آموزش رانندگی بذارند, منو های دوربین اصلا" پیچیده نیست, دوستان متاسفانه تمایلی هم به وقت گذاشتن برای مطالعه راهنمای دوربین ندارند, در صورتی كه چند بار!!! مطالعه آن واجب است.
    در همان راهنما بسیاری از مسایل عكاسی كه بعدها برای دوستان سوال میشود, وجود دارد.

اگر كسی تمایل داشت, راهنمای دوربینهای پاناسونیك را دانلود كند كه از نظر آموزش مسایل عكاسی بهتر از كانن و ..كار كرده.

شما هم از مد P به جای Auto استفاده كنید و از دستكاری ایزو و وایت بالانس و ... در این مد شروع كنید تا به مدهای دیگر برسید.
    reza00، Kheradmand و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

من پیشنهاد میکنم کلن از خرید این دوربین منصرف بشین . من 2 سال پیش دوربین اس تری خریدم و حدود یکسال باهاش عکاسی کردم در حدود 18 هزار عکس و اصلن هم ازش راضی نبودم و تنها چیزی که برای من داشت زوم قوی اون بود . به محض اینکه پول دستم اومد رفتم و نیکون دی 40 خریدم ! از همون روز اول هم چنان عاشقش شدم که حد نداشت . با اینکه زومش در حد فقط 3 و نیم اکس بود ولی همه جوره منو راضی میکرد و صدها دلیل میتونم بیارم که خرید اس فایو یا اسن تری واقعن دور ریختن پوله . شاید یکی از نقاط قوت دوربین دی 40 این باشه که کیفیت عکس گرفتن با اون شاید بتونم بگم 50 برابر بیشتر از دوربین های اس ال آر لایک هست و مخصوصن اس تری یا اس فایو . نویز اون تا ایزوی 800 اصلن دیده نمیشه و تازه روی ایزوی 1600 کمی نویز دیده میشه و در 3200 نویز مشهوده کمی که خب فوق العاده ست . نیکون دی 40 برای دست زنانه کاملن مناسبه مخصوصن من که دستهام کوچیک بود و خیلی برام خوش دست و راحته . کلن عکس گرفتن باهاش یه حس عجیبی به آدم میده . خیلی بیشتر روی این دوربین مسلط هستم و دلایل فنی اون رو هم ذکر میکنم :

- حدود 8 ماه هست این دوربین رو خریدم و حتا یکبار هم دیگه سراغ دوربین اس تری خودم نرفتم و داره خاک میخوره .

- نیاز به باطری قلمی نداره و باطری مخصوص داره که هر بار شارژ کردنش میتونین حدود 450 تا عکس با فلاش و حدود 800 عکس بی فلاش باخاش بگیرین .
    - عمق میدان رو کاملن نشون میده یعنی همونی که دنبالش هستین .
    - کار کردن باهاش خیلی ساده تره .
    - تا 8 گیگا بایت رم بهش میخوره و حتا رم های پر سرعت .
    روی اون فلاش جدا سوار میشه و حتا با کنترل از راه دور هم کار میکنه .
    واید هست که این واقعن عالیه . در اس تری شما از زوم 55 تا 70 شروع میکنین به عکس گرفتن و یکی از مشکلات بزرگ من در موقع عکاسی همین بود که ساختمون ها و مناظر در کادر من جا نمیشد در صورتیکه لنز کیت دی 40 18-55 هست و شما از واید 18 رو در اختیار دارین .
    شارپ بودن تصویر مزیت مهم دیگه اون هست .
    از نکات مثت دیگه اون اینه که شما میتونین روی دی 40 انواع فیلترها رو نصب کنین . سی پی ال - یو وی - ان دی و ...
    فلاش اون بسیار قویتره و در ضمن نوع شیشه لنزش طوری هست که انعکاس نور رو به حداق لمیرسونه . این مخصوصن در گرفتن عکس از افراد عینگی و یا جاهایی که شیشه هست فوق العاده کمکه .
    ال سی دی اون بسیار بزرگتر و واضع تره .
    دیافراگم اون تا اف 32 قابل باز شدنه و حداقل اون هم 3 و نیم هست .
    قابلیت نصب انواع لنز ها رو داره و شما اگه پول داشته باشین و یک لنز 18-200 وی آر روی اون وصل کنین دوربینتون مثل یک جواهر میشه .
    سیستم دوربین یک نویز گیر قوی داره که نویز عکس ها رو براتون حذف میکنه
    شما قابلیت گرفتنعکس با فرمت RAW رو دارین با این دوربین .
    سنسور این دوربین دو برابر اس فایو هست و کیفیت و رنگ تصاویر فوق العاده زیباتر و درخشانتره .
    3 گزینه برای پورتره وجود داره حتا عکس از کودک . وضعیت بی فلاش هم داره و حتا میشه ماکرو هم باهاش کار کرد .
    سرعت گرفتن عکس در این دوربین خیلی بالاست مخصوصن وضعیت اسپورت و این خیلی کمکه در صحنه های مهم
    شما تسلط خیلی بیشتری از نظر لرزش و نگه داشت دوربین در دست با این دوربین نسبت به اس فایو دارین .
    ایزوی اون هم 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 هست و سرعت شاطر 1/4000

چند نکته که نسبت به اس فایو یا اس تری کمتر داره که البته اصلن مهم نیست و چون من خودم بدون اینکه یکبار هم دوربین اس ال آر دست بگیرم از اس تری به سراغ این دوربین رفتم و برای من هیچ مشکلی ایجاد نشد , به جرات و با اطمینان کامل میگم که اصلن نگران این مسائل نباشین :

- شما قابلیت دیدن پیش زمینه عکس در ال سی دی رو ندارین و باید از چشمی دوربین نگاه کنین . چشمی اون با اس تری و اس فایو خیلی متفاوته و بزگرت و شفاف تر و دقیق تره .
    - زوم اون بصورت دستی هست و دکمه ای برای عقب و جلو کردن وجود نداره و فقط اتوفوکوس اون اتوماتیک هست .
    - زوم اون 3 و نیم اکس هست در مقابل 12 اکس اس فایو که به نظر من اصلن مهم نیست چون عملن وقتی زوم رو بیشتر میکردیم نویز بیشتر میشد و وضوح کمتر .

اینها تنها فرق بین این دوربین با اس فایو هست و باور کنین اصلن اهمیت نداره و به سرعت عادت میکنین . قیمت این دوربین حدود 520 هزار تومن به همراه لنزش هست . فقط باید یک عدد مموری خریداری کنین به قیمت 30 هزار تومن و بس . مطمئن باشین پولتونو دور نریختین و با این خرید چیزی رو از دست ندادین . منم عاشق عکاسی هستم و میتونم بگم هر جایی میرم این دوربین همراه منه . نمونه های عکس های منم اینجاست و میتونین خودتون مقایسه کنین کیفیت و نوع عکس ها رو و قضاوت کنین . من تا حالا توی این 8 ماهه به هر کسی که خواسته دوربین بخره این پیشنهاد رو دادم و هیچ کس ناراضی نبوده و اگه مایل باشین اونها رو بهتون معرفی میکنم تا از زبون خودشون بشنوین . به نظر من کنون واقعن دوربین بدیه و اصلن ازش راضی نیستم . فقط نون مارکش رو میخوره و بس . اینم سایت من و عکس های من : http://www.flickr.com/photos/aryamehr
    بصورت ترکیبی با نیکون دی 40 و اس تری آی اس گرفته شدن . در پایین گوشه سمت راست صفحات نوع دوربین رو مینویسه و میتونین خودتون مقایسه داشته باشین .

نقل قول نوشته اصلی توسط hanika نمایش پست ها
    سلام! و ممنون از راهنمائیتون! من به دلائلی دیگه اچ فایوم مال خودم نیست! و همچنین از مود اتوماتیك هم استفاده نمیكنم! بیشتر دوست دارم عكسهائی كه میشه روشو فوكوس كرد و سوژه رو از تصویر جدا كرد بگیرم! البته عكاسی رو به صورت كاملا تفننی شروع كرده ام ! خیلی هم علاقه دارم! در دوربین اچ فایو این كار رو خیلی خوب نتونستم انجام بدم شاید هم من ناشی بودم! ولی خیلی مقالات آموزشی خوندم! و خیلی روی دوربین كار كردم! عكسهای با پشت زمینه تار رو فقط در آخرین حد زوم تونستم بگیرم! آخرین بودجه ای هم كه میتونم كنار بذارم 500 تومنه! اگر اس فایو رو رد میكنید دلائلشو بگید! و پیشنهادتون رو برای دوربین جدید ! اگر دوربین جدیدی در راهه خبر دارم كنید! بازم خیلی ممنونم!
    kooshanjazayeri، shabab، Ali Shadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    من پیشنهاد میکنم کلن از خرید این دوربین منصرف بشین . من 2 سال پیش دوربین اس تری خریدم و حدود یکسال باهاش عکاسی کردم در حدود 18 هزار عکس و اصلن هم ازش راضی نبودم و تنها چیزی که برای من داشت زوم قوی اون بود . به محض اینکه پول دستم اومد رفتم و نیکون دی 40 خریدم ! از همون روز اول هم چنان عاشقش شدم که حد نداشت . با اینکه زومش در حد فقط 3 و نیم اکس بود ولی همه جوره منو راضی میکرد و صدها دلیل میتونم بیارم که خرید اس فایو یا اسن تری واقعن دور ریختن پوله . شاید یکی از نقاط قوت دوربین دی 40 این باشه که کیفیت عکس گرفتن با اون شاید بتونم بگم 50 برابر بیشتر از دوربین های اس ال آر لایک هست و مخصوصن اس تری یا اس فایو . نویز اون تا ایزوی 800 اصلن دیده نمیشه و تازه روی ایزوی 1600 کمی نویز دیده میشه و در 3200 نویز مشهوده کمی که خب فوق العاده ست . نیکون دی 40 برای دست زنانه کاملن مناسبه مخصوصن من که دستهام کوچیک بود و خیلی برام خوش دست و راحته . کلن عکس گرفتن باهاش یه حس عجیبی به آدم میده . خیلی بیشتر روی این دوربین مسلط هستم و دلایل فنی اون رو هم ذکر میکنم :

- حدود 8 ماه هست این دوربین رو خریدم و حتا یکبار هم دیگه سراغ دوربین اس تری خودم نرفتم و داره خاک میخوره .

- نیاز به باطری قلمی نداره و باطری مخصوص داره که هر بار شارژ کردنش میتونین حدود 450 تا عکس با فلاش و حدود 800 عکس بی فلاش باخاش بگیرین .
    - عمق میدان رو کاملن نشون میده یعنی همونی که دنبالش هستین .
    - کار کردن باهاش خیلی ساده تره .
    - تا 8 گیگا بایت رم بهش میخوره و حتا رم های پر سرعت .
    روی اون فلاش جدا سوار میشه و حتا با کنترل از راه دور هم کار میکنه .
    واید هست که این واقعن عالیه . در اس تری شما از زوم 55 تا 70 شروع میکنین به عکس گرفتن و یکی از مشکلات بزرگ من در موقع عکاسی همین بود که ساختمون ها و مناظر در کادر من جا نمیشد در صورتیکه لنز کیت دی 40 18-55 هست و شما از واید 18 رو در اختیار دارین .
    شارپ بودن تصویر مزیت مهم دیگه اون هست .
    از نکات مثت دیگه اون اینه که شما میتونین روی دی 40 انواع فیلترها رو نصب کنین . سی پی ال - یو وی - ان دی و ...
    فلاش اون بسیار قویتره و در ضمن نوع شیشه لنزش طوری هست که انعکاس نور رو به حداق لمیرسونه . این مخصوصن در گرفتن عکس از افراد عینگی و یا جاهایی که شیشه هست فوق العاده کمکه .
    ال سی دی اون بسیار بزرگتر و واضع تره .
    دیافراگم اون تا اف 32 قابل باز شدنه و حداقل اون هم 3 و نیم هست .
    قابلیت نصب انواع لنز ها رو داره و شما اگه پول داشته باشین و یک لنز 18-200 وی آر روی اون وصل کنین دوربینتون مثل یک جواهر میشه .
    سیستم دوربین یک نویز گیر قوی داره که نویز عکس ها رو براتون حذف میکنه
    شما قابلیت گرفتنعکس با فرمت RAW رو دارین با این دوربین .
    سنسور این دوربین دو برابر اس فایو هست و کیفیت و رنگ تصاویر فوق العاده زیباتر و درخشانتره .
    3 گزینه برای پورتره وجود داره حتا عکس از کودک . وضعیت بی فلاش هم داره و حتا میشه ماکرو هم باهاش کار کرد .
    سرعت گرفتن عکس در این دوربین خیلی بالاست مخصوصن وضعیت اسپورت و این خیلی کمکه در صحنه های مهم
    شما تسلط خیلی بیشتری از نظر لرزش و نگه داشت دوربین در دست با این دوربین نسبت به اس فایو دارین .
    ایزوی اون هم 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 هست و سرعت شاطر 1/4000

چند نکته که نسبت به اس فایو یا اس تری کمتر داره که البته اصلن مهم نیست و چون من خودم بدون اینکه یکبار هم دوربین اس ال آر دست بگیرم از اس تری به سراغ این دوربین رفتم و برای من هیچ مشکلی ایجاد نشد , به جرات و با اطمینان کامل میگم که اصلن نگران این مسائل نباشین :

- شما قابلیت دیدن پیش زمینه عکس در ال سی دی رو ندارین و باید از چشمی دوربین نگاه کنین . چشمی اون با اس تری و اس فایو خیلی متفاوته و بزگرت و شفاف تر و دقیق تره .
    - زوم اون بصورت دستی هست و دکمه ای برای عقب و جلو کردن وجود نداره و فقط اتوفوکوس اون اتوماتیک هست .
    - زوم اون 3 و نیم اکس هست در مقابل 12 اکس اس فایو که به نظر من اصلن مهم نیست چون عملن وقتی زوم رو بیشتر میکردیم نویز بیشتر میشد و وضوح کمتر .

اینها تنها فرق بین این دوربین با اس فایو هست و باور کنین اصلن اهمیت نداره و به سرعت عادت میکنین . قیمت این دوربین حدود 520 هزار تومن به همراه لنزش هست . فقط باید یک عدد مموری خریداری کنین به قیمت 30 هزار تومن و بس . مطمئن باشین پولتونو دور نریختین و با این خرید چیزی رو از دست ندادین . منم عاشق عکاسی هستم و میتونم بگم هر جایی میرم این دوربین همراه منه . نمونه های عکس های منم اینجاست و میتونین خودتون مقایسه کنین کیفیت و نوع عکس ها رو و قضاوت کنین . من تا حالا توی این 8 ماهه به هر کسی که خواسته دوربین بخره این پیشنهاد رو دادم و هیچ کس ناراضی نبوده و اگه مایل باشین اونها رو بهتون معرفی میکنم تا از زبون خودشون بشنوین . به نظر من کنون واقعن دوربین بدیه و اصلن ازش راضی نیستم . فقط نون مارکش رو میخوره و بس . اینم سایت من و عکس های من : http://www.flickr.com/photos/aryamehr
    بصورت ترکیبی با نیکون دی 40 و اس تری آی اس گرفته شدن . در پایین گوشه سمت راست صفحات نوع دوربین رو مینویسه و میتونین خودتون مقایسه داشته باشین .
    ببخشید که نقل قولش بزرگه،اما کلا پاسخ جالبی بود.کوبیدن S5 (در تاپیک کنون) , تبلیغ D40 (در تاپیک کنون), مقایسه پایاپای!!!
    reza00 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

:::big grin:::

شیوا جان باز هم كه شما یك جانبه و خیلی تند رفتید...!

امیدوارم كه مشكلی پیش نیاید!

سلمان جان و دیگر دوستان لطفا بحث را زیاد كش دار نكنید...
    Delbaz، Mashhadi Vahid، Kavan و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

یک پست صد صفحه ای آماده کرده بودم تا .....
    هر چند قضیه ناموسی بود و ....
    ولی کاوه جان چشم
    ( با یک لبخند البته )
    Kaveh Ghobadi، kamyar، Mashhadi Vahid و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خانم شیوا كاملا درست می فرمایند.

من هم یه Canon 350D دارم اینقدر عكساش باحاله . از وقتی اینو گرفتم دیگه با مركوری عكس نمی گیرم چون خیلی عكساش قشنگ تره. یه نیكن 5000 هم دارم داره خاك می خوره. نمی دونم شاید اگه یه Hasselblad H3D بخرم اون كنن 350 هم خاك بخوره. آخه می دونین وقتا اینا همه توی یك رده هستند چه لزومی داره یكیو كه می خری دیگه با بقیه هم كار كنی ؟!
    Kaveh Ghobadi، kamyar، shabab و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

دوستان!
    قبل خريد s5 يه سري به sample هاي سايت http://www.dpreview.com/gallery/canons5is_samples زدم تا عكسهاي سايز بالاشو هم ببينم.
    عكسهاش در حد افتضاحي نويز داره! بر خلاف sony h9 يا دوربينهاي نيكون. مخصوصا تو قسمت آبي آسمون خيلي مشهوده! شما چه نظري دارين؟
    ashkan 78 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا ashkan 78 آواتار ها
    تشکر کرده
    3462

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    دوستان!
    قبل خريد s5 يه سري به sample هاي سايت http://www.dpreview.com/gallery/canons5is_samples زدم تا عكسهاي سايز بالاشو هم ببينم.
    عكسهاش در حد افتضاحي نويز داره! بر خلاف sony h9 يا دوربينهاي نيكون. مخصوصا تو قسمت آبي آسمون خيلي مشهوده! شما چه نظري دارين؟
    منم با نظر شما موافقم .من با s5 كار كادم نویز زیادی حتی نسبت به s3 ,G7 داره ولی فكر نمیكنم افتضاح باشه!!!!!!!!!
    عباس امراللهي
    OLYMPUS E-510 + 14-42/ 40-150/ 70-300

NIKON D7000 + 18-105vr /50 f1.8 G / 85 f1.8 D/70-300vr

كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

[QUOTE=Mashhadi Vahid;73222]سلام

دوستان متاسفانه تمایلی هم به وقت گذاشتن برای مطالعه راهنمای دوربین ندارند, در صورتی كه چند بار!!! مطالعه آن واجب است.
    در همان راهنما بسیاری از مسایل عكاسی كه بعدها برای دوستان سوال میشود, وجود دارد.

من خیلی رغبت به مطالعه راهنما دارم اما امان از دست این بیسوادی --انگلیسی بلد نیستم---

اگر كسی تمایل داشت, راهنمای دوربینهای پاناسونیك را دانلود كند كه از نظر آموزش مسایل عكاسی بهتر از كانن و ..كار كرده.

لطفا اگه میشه لینک دانلودشو بذارید ممنون میشم
    :cool:

صفحه 17 از 48 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین