صفحه 25 از 60 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 594
Like Tree991تشکر

موضوع: Canon EOS 50D

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 50D

سوال من این است که به چه دلیلی میخواهید دوربینتان را عوض کنید. دوربین شما بسیار دوربین خوبی است تفاوت عمده ان با سری XXD در بدنه محکمتر و سیلینگ بهتر و تفاوتهای جزئی دیگر کلاس XXD است. دوربین شما به هیچ وجه قدیمی نیست و با خرید 50دی خروجی بهتری نصیبتان نمیشود. توصیه من این است که اگر تمایل به صرف پولتان برای عکاسی دارید ان را صرف خرید لنزهای بهتر بکنید. در مورد 5دی معمولی هم فکر نمیکنم به سهولت در بازار پیدا بشود . فکر میکنم زمانی که میان خرید 50دی و 5دی مردد هستید ویژگی فول فریم بودن زیاد برایتان مهم نیست پس طبعا این تغییر را هم توصیه نمیکنم.
    اگر با همه این شرایط واقعا می خواین تعویضی انجام بدین، فول فریم شدن بهتره... و دیگر هیچ. به نظر من تعویض بادی (کراپ دار) زمانی ارزش داره که شما به حداقل به دومین دوربین رلیز شده بعد از خودتون هجرت کنین. مثلا 40 دی به 50 دی (طبیعتا 450دی به 50 دی هم همین طور) بی ارزشه. ولی 20 دی به 50 دی حرکت خوبی هست (نظر شخصی)
    hesamjm تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان عزیز از پاسخ های شما ممنونم ولی در مورد این سوال دوستمون که گفته برای چه کاری میخوایین استفاده کنین باید بگم این مدل سوالات کلی درسته که کاملا صحیح و درسته ولی جوابگوی مشکل خیلیها نیست چون هر لنزی ممکنه در هر زمینه ای استفاده بشه منظور من از طرح این سوال که ایا لنز 18-200 رو با 50 دی بگریم یا نه به این علت که من با بررسی هایی که در مورد این لنز انجام دادم با توجه به نمونه ها و ریویو های انجام گرفته روی این لنز حتی از یه لنز فکستنی مثل 18-55 هم ریت کمی اورده و رفتار این لنز در مورد شارپنس و ca از این لنز 100 تومنیه پلاستیکی هم کمه ولی با این اوصاف من صلاح می دونم ملاک خریدمو نظرات شما دوستان فروم قرار بدم چون هر یک از اعضای فروم خودشون استفاده کننده های عمومی این تجهیزات هستن و میتونن منو بیشتر راهنمایی کنن بنابراین با توجه به مطالبی که در بالا عرض کردم ایا این بررسی سایتها وارزش گذاری اونها درسته یا این لنز در استفاده عملی میتونه رضایت بخش باشه و اگه خود شما بودین این لنز رو با توجه به قیمت اون می خریدین یا نه؟
    بی نهایت ممنون

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

دوست عزيز (airowa)
    هيچ جواب كلي براي تهيه لنز مطلوب وجود نداره...جالبه بدونيد يكي از لنزهاي سري L كنون (350-35) هست كه با قيمت بسيار بالايي كه داره، از نظر اپتيك در مواردي چنگي به دل نمي زنه.
    در مورد لنز شما واقعا بايد كاربردتون رو در نظر بگيريد و ديدي كه نسبت به كيفيت تصوير داريد.
    لنزهايي كه شما در كنار هم نام برديد از طيف گسترده اي در كيفيت، قيمت و حتي فرمت برخوردار هستند...مثلا 40-17 يك لنز از سري L و با مشخصات خاص خودش و قيمت حدود 700 هزار توماني هست...در حالي كه 300-75 (اگر نسخه معمولي اون در نظر شما باشه) يك لنز 250 هزار توماني بسيار معمولي هست و هر دو اين لنزها فول فريم هستند.
    اينها در حاليست كه 85-17 و 200-18 هر دو لنزهاي مخصوص APS-C و داراي لرزه گير هستند و با قيمتي حدودا در يك رنج.
    پس اينجا من مردد مي مانم كه ملاك شما از قرار دادن اين انتخابها كنار هم چيست؟ آيا شناخت دقيقي از مشخصات لنزها داريد؟ آيا انحرافات CA را بطور جدي در نوع عكاسي خود تجربه كرده ايد و مطمئن هستيد كه در مقابل رنج وسيع و لرزه گير 200-18، براي شما آزار دهنده خواهد بود؟
    اينها دليل سوال ساده : "كاربرد شما چيست" هستند كه اول از همه در اين فروم مطرح ميشوند رفيق!
    پس بهتره عجله نكنيد...بررسي كنيد و بعد تصميم بگيريد.
    فعلا...
    infinity، yasin-m، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    من باشم برای کار هایی شما می خواین بکنین، 5دی رو انتخاب می کردم. البته با لنز هایی مناسب، مثلا 85 و 24-105.
    فول فریم یه چیز دیگه هست.
    البته اگه با مشکل های 5 دی مثل LCD کوچیک تر و نداشتن لایو ویو بتونین کنار بیاین.
    من هم خیلی دوست دارم که جهشی به فول فریم داشته باشم ولی علت اینکه روی 5D مردد هستم قدیمی بودن آن هست. می خوام بدونم بعدا از اینکه 5D خریدم پشیمون نمیشم؟ در ضمن اگر 5D بخرم حتما باید به فکر یک لنز 24-105 یا 24-70 باشم چون 18-55 دیگه به دردم نخواهد خورد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    سوال من این است که به چه دلیلی میخواهید دوربینتان را عوض کنید. دوربین شما بسیار دوربین خوبی است تفاوت عمده ان با سری XXD در بدنه محکمتر و سیلینگ بهتر و تفاوتهای جزئی دیگر کلاس XXD است. دوربین شما به هیچ وجه قدیمی نیست و با خرید 50دی خروجی بهتری نصیبتان نمیشود. توصیه من این است که اگر تمایل به صرف پولتان برای عکاسی دارید ان را صرف خرید لنزهای بهتر بکنید. در مورد 5دی معمولی هم فکر نمیکنم به سهولت در بازار پیدا بشود . فکر میکنم زمانی که میان خرید 50دی و 5دی مردد هستید ویژگی فول فریم بودن زیاد برایتان مهم نیست پس طبعا این تغییر را هم توصیه نمیکنم.
    راستش رو بخواهید مشکل اصلی من همین بدنه ضعیف 450D هست. یه جورایی آدم حس میکنه اسباب بازی دستش گرفته. جدا از این مسئله نمونه عکسهایی که با لنز مشابه از بادی 40D یا 50D دیدم به نظرم خیلی بهتر از 450D بود.

راستی یکی از دوستان در پاسخشون گفته بودن 40D بهتر از 50D هست!!! آیا این موضوع صحت داره!!؟
    msk888 تشکر می‌کند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    راستش رو بخواهید مشکل اصلی من همین بدنه ضعیف 450D هست. یه جورایی آدم حس میکنه اسباب بازی دستش گرفته. جدا از این مسئله نمونه عکسهایی که با لنز مشابه از بادی 40D یا 50D دیدم به نظرم خیلی بهتر از 450D بود.

راستی یکی از دوستان در پاسخشون گفته بودن 40D بهتر از 50D هست!!! آیا این موضوع صحت داره!!؟
    از نظر من، محال است كه اختلاف كيفيت عكسهاي ثبت شده با 40D يا 50D با 450D دقيقا در شراط يكسان و با لنزهاي يكسان با چشم غير مسلح قابل تشخيص باشه! مگر اينكه تصاوير داراي ويرايشهاي متفاوت باشند كه ديگر ارتباطي با دوربين پيدا نمي كنه.
    دوست من
    پاسخ سوال شما در مواردي غير از بدنه دوربين نهفته است.
    اگر احساس خوبي به بدنه دوبين نداريد، به نظر من فكر ارتقاء به فول فريم كمي عجولانه به نظر مي ياد...به نظر من هزينه اي خواهيد كرد كه قطعا نتيجه دلخواه را باز هم نخواهيد گرفت و بعد به فكر 5D MII خواهيد افتاد.
    در مورد بهتر بودن 40D نسبت به 50D موضوع اصلا صحت نداره و من خواهشمندم دوستان كمي با اطلاع بيشتر و با احساس مسئوليت نظر بدهند.
    اين بحث در مورد به صرفه بودن ارتقاء از 40D به 50D مطرح بود كه در بسياري موارد، جواب منفي است.(يعني در مورد 40D داران كه از دوربينشون براي عكاسي استفاده مي كنن...نه نمايش!)
    به هر حال، نظر من اينه كه شما به تعويض بدنه فكر نكنيد و وقتتون رو صرف عكاسي بيشتر و بهتر كنيد. (توصيه به عنوان برادر كوچكتر البته)
    فعلا...
    nalibre، KHAKSAR، Mehrdad Benabbas و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه siamak77 آواتار ها
    تشکر کرده
    1310

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    من هم خیلی دوست دارم که جهشی به فول فریم داشته باشم ولی علت اینکه روی 5D مردد هستم قدیمی بودن آن هست. می خوام بدونم بعدا از اینکه 5D خریدم پشیمون نمیشم؟ در ضمن اگر 5D بخرم حتما باید به فکر یک لنز 24-105 یا 24-70 باشم چون 18-55 دیگه به دردم نخواهد خورد.

در اين مورد به 2 نكته بايد توجه كرد.
    اول اينكه 450D دوربين بسيار خوب و كارامديه كه فقط و فقط در صورتيكه قرار باشه در شرايط سختي مثل زير بارون يا هواي پر از گرد و خاك، اونهم به صورت مستمر و در طولاني مدت كار كنيد بهتره به فكر تعويضش با بدنه هاي حرفه اي تر باشيد. در غير اينصورت از لحاظ بعضي از پارامترها مثل رزلوشن عكس و پردازش داخلي حتي از 40D هم پيشرفته تره ( با اجازه دوستان البته ).
    با يه جستجوي ساده در نت ميتونيد نمونه عكسهاي اين دوربين رو ببينيد و به اين فكر كنيد كه آيا اين نمونه ها ( كه بازهم حد نهايي كيفيت خروجي اين دوربين نيستند) راضيتون ميكنه يا اينكه بيشتر ميخواين..

اما نكته دوم اينكه هر عكاسي بايد دوربينش رو دوست داشته باشه. حتي اگه دوربينهاي رده هاي بالاتر رو هم داشته باشين و دوستشون نداشته باشين مطمئنن نميتونيد اونطور كه بايد از توانائي هاشون استفاده كنيد.

جسارتن بنده فكر ميكنم كه مشكل شما به هيچ و جه خروجي يا عملكرد دوربينتون نيست. ( با اينكه من نيكوني هستم اما واقعن به كارايي و كيفيت اين دوربين اعتقاد دارم) . به نظر من مشكل شما فقط اينه كه دوربينتون رو دوست نداريد و وقتي كه دستتون ميگيريد لذتي نميبريد.
    در اين صورت هر عكسي با هر كيفيتي از دوربينتون بيرون بياد بازهم حس خوبي نخواهيد داشت.
    اگر واقعن اينطوريه پس عوضش كنيد و قبل از اينكار مطمئن بشيد كه دقيقن از دوربينتون چه انتظاراتي دارين.
    Mehrdad Benabbas تشکر می‌کند.
    سیامک سلیمانی
    فتوبلاگ

Nikon D90 l AF-S 18-200 VR Nikkor

كاربر آشنا kamipix آواتار ها
    تشکر کرده
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    .
    در مورد بهتر بودن 40D نسبت به 50D موضوع اصلا صحت نداره و من خواهشمندم دوستان كمي با اطلاع بيشتر و با احساس مسئوليت نظر بدهند.
    سلام

در پی جواب این دوست عزیز باید عرض کنم که چند سایت کاملا کار امد که اکثر عکاسان دنیا ازش استفاده میکنند و لینکش هم در پائین گذاشته شده .من گفتم و من به نظر من در ایران شاید بشه گفت که ما اصلا یا حداقل انگشت شمارن لابراتواری که بتونن از نظر فنی در مورده دوربین نظر بدن. و این سایتها هم نظر استفاده کنندگان از دو دوربین را نوشته و هم از نظر فنی مورده آزمایش قرار گرفته اند که بهتره شما هم سری به این سایتها بزنین . این دو دوربینو از نظر نقاط قوت و ضعف مقایسه کردن. ممنون از پشنهاد شما حتما دفعه بعد پیش نویس پستمو برای یکی از اعضای فعال میفرستم تا صحت مسئولیت پذیریش مورده تائید قرار بگیره.

شما دوست عزیزی که می خواهید دوربین خودتونو عوض کنید به سایتهای زیر سری بزنید و میتونید اطلاعات کاملی بدست بیارید

درود یر شما

کد:
    http://www.flickr.com/
    کد:
    http://www.dpreview.com/
    Mehrdad Benabbas تشکر می‌کند.
    کامبیز رحمانی
    My Photoblog

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    305

اگه من جای شما بودم اول به وضع مالی خودم توجه می کردم بعد به انتطارم از یه دوربین و نوع فعالیتم انوقت به سمت انتخاب می رفتم
    رئوف رضایی
    http://fotoir.blogfa.com

تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط kamipix نمایش پست ها
    سلام

در پی جواب این دوست عزیز باید عرض کنم که چند سایت کاملا کار امد که اکثر عکاسان دنیا ازش استفاده میکنند و لینکش هم در پائین گذاشته شده .من گفتم و من به نظر من در ایران شاید بشه گفت که ما اصلا یا حداقل انگشت شمارن لابراتواری که بتونن از نظر فنی در مورده دوربین نظر بدن. و این سایتها هم نظر استفاده کنندگان از دو دوربین را نوشته و هم از نظر فنی مورده آزمایش قرار گرفته اند که بهتره شما هم سری به این سایتها بزنین . این دو دوربینو از نظر نقاط قوت و ضعف مقایسه کردن. ممنون از پشنهاد شما حتما دفعه بعد پیش نویس پستمو برای یکی از اعضای فعال میفرستم تا صحت مسئولیت پذیریش مورده تائید قرار بگیره.

شما دوست عزیزی که می خواهید دوربین خودتونو عوض کنید به سایتهای زیر سری بزنید و میتونید اطلاعات کاملی بدست بیارید

درود یر شما

کد:
    http://www.flickr.com/
    کد:
    http://www.dpreview.com/
    دوست من
    در مورد اختلافات اين دو مدل بحثهاي طولاني در همين فروم و درسايتهاي مختلف شده و ... ولي نتيجه اي با اين مضمون كه 40D برتر مطلق است اصلا وجود نداشته است.
    لطفا به جاي كنايه زدن، لينك مستقيم مقايسه اين دو مدل و نتيجه گيري انجام شده رو قرار بديد تا ما هم مطالعه كنيم.
    با تشكر
    vahidonline، hesamjm و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه siamak77 آواتار ها
    تشکر کرده
    1310

در کنار نقاط قوت فراوان 50D نسبت به 40D ، شاید تنها برتری 40D فشردگی کمتر پیکسلها بر روی سطح سنسورشه ( البته به خاطر 5 مگاپیکسل رزلوشن کمتر نسبت به 50D ). باور کنید در شرکتهای معتیر سراسر جهان، هیچ محصولی بدون مطالعه و آزمایش، و در نظر گرفتن مزیتهای نسبیش در قیاس با همنوعانش به بازار نمیاد.

بدون تعصب نگاه کنید و مطمئن باشید که 50D به مراتب دوربین بهتریه ( همونطور که 450D از 400D، و D300 از D200 بهترند.)
    dadashi05، vahidonline، Mehrdad Benabbas و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیامک سلیمانی
    فتوبلاگ

Nikon D90 l AF-S 18-200 VR Nikkor

صفحه 25 از 60 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین