صفحه 21 از 60 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 594
Like Tree991تشکر

موضوع: Canon EOS 50D

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 50D

نقل قول نوشته اصلی توسط NASA804 نمایش پست ها
    سلام
    واقعیت اینست که من حدود سه سال است که با S3IS عکس میگیرم.ابتدا میخواستم یک 450D بگیرم .ریویوهای زیادی از آن خواندم اما یکبار که آنرا در فروشگاه عکاسی دستم گرفتم بدنه پلاستیکی آن بدجوری تو ذوقم زد بنابراین نظرم معطوف به 40D شد اما چون قصد دارم که بادی ای بگیرم که حداقل پنج سال برام کار کنه و تا آن موقع تکنولوژی مورد قبولی داشته باشه ! نظرم به 50D برگشت (امکاناتی نظیر Face Detection برای من مبتدی جالب توجه است). مورد استفاده من عکس از طبیعت عکس پرتره از اعضای خانواده و کمی هم ماکرو است. ضمنا لنزی که بگیرم حداقل تا دوسال شاید نتوانم لنز دیگری تهیه کنم به همین دلیل Canon 18-200 را انتخاب کردم بنظر شما برای این مصارف آیا این لنز مناسب است؟
    ضمنا من شاید حداکثر اندازه ای که بخواهم با این دوربین چاپ کنم 20x25 cm میباشد. آیا در این اندازه هم نویز 50D آزاردهنده است؟
    با تشکر از دوستان
    نادر صالح اوف
    سلام
    دوربینتون (S3IS) دوربین با ارزشی است حتما به عنوان دوربین ذخیره برای استفاده های ضروری نگهش دارین.

اصولا کانن در ساخت بادیهای SLR های entry level از پلاستیک استفاده می کنه که مثلا اثر ناخن روش می افته و به قول شما تو ذوق می زنه.ولی بادی هایی مثل 40 دی و 50 دی از آلیاژ منیزیوم هستش و قطعا کیفیت ساخت خوبی داره.
    با توجه به نیاز شما برای عکاسی پرتره و ماکرو ، به دو لنز یکی برای عکاسی پرتره و یکی برای عکاسی ماکرو نیاز دارید. لنز 200-18 می تونه نیاز های عمومی یک عکاس (نه زیاد سخت گیر و مشکل پسند) رو برآورده کنه ولی این لنز ماکروی خوبی نخواهد داشت . البته می تونید همون دوربین قبلیتون رو داشته باشید و از ماکروهایی که با اون می گیرید اسفاده کنید.

برای پرینت 20 در 25 سانت 10 مگاپیکسل کفایت می کنه و بیشتر هم هستش چه برسه به 15 مگاپیکسل. ضمنا نویز دوربین 50 دی و 40 دی تفاوت زیادی باهم ندارند. فقط دوربین 40 دی با لنزهای معمولی خروجی یه خورده بهتری نسبت به 50 دی با همون لنزهای معمولی داره (البته این تفاوت جزئی است ، زیاد به چشم نمیاد و نگران کننده نیست)

دوربینهای SLR ، مشکلات خاص خودشون رو دارند پس از خرید باید به فکر کیف ، سه پایه ، فیلترهای جورواجور ، دستمال ، دمنده ، مایع مخصوص سنسور و لنز و ...... هم باشید.

در مورد 5 سال کارکرد دوربین و مورد قبول بودن تکنولوژی آن بعد از چند سال ، هم بستگی به سلیقه و توقعات شما و آینده نا معلوم دوربینهای بعدی داره . سازندگان دوربین رو چه دیدین ، شاید در عرض چند ماه آینده دوربین 60d توسط کانن با سنسور 21 مگاپیکسلی فوق العاده کم نویز ، عکاسی پیاپی 10 فریم در ثانیه ، با JPS داخلی ، فیلمبرداری HD و ..... به قیمت یک میلیون ارائه کنه. شاید این اتفاق به جای چند ماه ، چند سال دیگه صورت بگیره (کسی نمی دونه)

در این مورد مخلص کلام این هستش که چنانچه در انتخاب خودتون به تمامی جوانب توجه کنید ، دوربین خوبی خواهید خرید و چنانچه در نگهداری از اون سلیقه و وسواس به خرج بدهید مدتهای مدیدی براتون کار خواهد کرد پس در خرید دوربین عجله نکنید به اندازه ارزش دوربین براش پول بدهید به عبارت بهتر دوربینی بخرید که افت قیمت شامل حالش شده و به اصطلاح خریدتون با ارزش تلقی بشه. با گذشت زمان و عرضه دوربینهای جدید ، قیمت دوربین 50 دی هم کمتر و معقولتر خواهد شد.

با آمدن دوربین جدید و هوس خرید تکنولوژی و دوربینهای جدیدتر فقط پول خودتون رو دور خواهید ریخت و عوض کردن دوربین قبلی با دوربین جدید هزینه بر و زیان بار خواهد بود. خیلی از دوستان همین فروم در این مورد نا پرهیزی کرده اند که به ضرر انجامیده است.

موفق باشید
    E.Fattahi و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط canon1356 نمایش پست ها
    سلام

.....

فقط دوربین 40 دی با لنزهای معمولی خروجی یه خورده بهتری نسبت به 50 دی با همون لنزهای معمولی داره (البته این تفاوت جزئی است ، زیاد به چشم نمیاد و نگران کننده نیست)

.....

موفق باشید
    سلام:

بنظرم این نتیجه گیری منظقی نیست. اگر معیار چاپ یا پردازش دیجیتال عکس روی مانیتور..... رزولوشن 40D باشد روی کاغذ 50D برتر خواهد بود اگر معیار چاپ یا پردازش عکس رزولوشن 50D باشد باز هم روی کاغذ و طبق مفاهیم 50D برتر خواهد بود.

واقعیت اینست که رزولوشن 50D این میان در نظر گرفته نشده در صورتی که 50D داون سمپل شود تا حد 10 مگاپیکسل روی کاغذ و طبق مفاهیم میبایست از کیفیت بهتری نسبت 40D برخوردار باشد با لنزهای یکسان....

در صورت امکان اگر کسی از دوستان مایل بود میتوانیم یک تست عملی هم از موضوع داشته باشیم...
    A. Mohammadi، usef و rezafh تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بنظرم این نتیجه گیری منظقی نیست. اگر معیار چاپ یا پردازش دیجیتال عکس روی مانیتور..... رزولوشن 40D باشد روی کاغذ 50D برتر خواهد بود اگر معیار چاپ یا پردازش عکس رزولوشن 50D باشد باز هم روی کاغذ و طبق مفاهیم 50D برتر خواهد بود.
    مشکل همین جاست که اگر برای این دوربین های با دقت سنسور بالا، لنز درست و حسابی استفاده نشود، حتی Detail عکس هم به اندازه 15 مگاپیکسل ارزش خروجی ندارد. یعنی حتی ممکن است در چاپ هم نتوان به اندازه یک دوربین با مگاپیکسل کمتر آن را چاپ کرد.

این مساله ربطی به اندازه فتوسایتها هم ندارد. بلکه در واقع پیشی‌گرفتن رزولوشن سنسور از رزولوشن لنز است
    A. Mohammadi، nematyar، partow و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

مشکل همین جاست که اگر برای این دوربین های با دقت سنسور بالا، لنز درست و حسابی استفاده نشود، حتی Detail عکس هم به اندازه 15 مگاپیکسل ارزش خروجی ندارد. یعنی حتی ممکن است در چاپ هم نتوان به اندازه یک دوربین با مگاپیکسل کمتر آن را چاپ کرد.

این مساله ربطی به اندازه فتوسایتها هم ندارد. بلکه در واقع پیشی‌گرفتن رزولوشن سنسور از رزولوشن لنز است
    خوب اینجا دو بحث مطرح خواهد شد. ارزیابی این دوربین با خود همین دوربین ( منظور مشخصات فنی این دوبین و محدودیت های فیزیکی چون چگالی ...دیفرکشن و غیر.... ) یا این دوربین با دوربین هایی با مگاپیکسل پایین تر؟! واقعیت اینست اکثر کاربران ..... توقعی چون یک نمودار خطی از کیفیت دوربین ها نسبت به هم دارند یعنی فرضا 5 مگاپیکسل بالاتر توقعی به همان نسبت در کیفیت خواهند داشت.... ( این یک ارزیابی کلیست ) ولی این دوربین در این محدوده به محدودیت های قوانین فیزیکی دست به گریبان خواهد شد که البته برای خروجی بهتر نسبت به مشخصات همین دوربین لنزهای کیفیت بالا را برای بهترین خروجی ایجاب مینماید و در آن شکی نیست ...

مبحث دوم: با لنزهای دیگر چه کیفیت بالا چه متوسط ( لنز بعنوان یک پارامتر ثابت فرض شود ) خروجی تصویر این دوربین با مگاپیکسل 15 از دوربین 40D با مگاپیکسل 10 بطوری که خروجی ( 50D ) به 10 مگاپیکسل داون سمپل شود و معیار ارزیابی پرینت متعارف از فاصله دیده مشخص برای هر دو ثبت ..... کیفیت چگونه خواهد شد و به چه دلیل؟

كاربر آشنا N.Salehoof آواتار ها
    تشکر کرده
    65

سلام
    دوربینتون (S3IS) دوربین با ارزشی است حتما به عنوان دوربین ذخیره برای استفاده های ضروری نگهش دارین.

اصولا کانن در ساخت بادیهای SLR های entry level از پلاستیک استفاده می کنه که مثلا اثر ناخن روش می افته و به قول شما تو ذوق می زنه.ولی بادی هایی مثل 40 دی و 50 دی از آلیاژ منیزیوم هستش و قطعا کیفیت ساخت خوبی داره.
    با توجه به نیاز شما برای عکاسی پرتره و ماکرو ، به دو لنز یکی برای عکاسی پرتره و یکی برای عکاسی ماکرو نیاز دارید. لنز 200-18 می تونه نیاز های عمومی یک عکاس (نه زیاد سخت گیر و مشکل پسند) رو برآورده کنه ولی این لنز ماکروی خوبی نخواهد داشت . البته می تونید همون دوربین قبلیتون رو داشته باشید و از ماکروهایی که با اون می گیرید اسفاده کنید.

برای پرینت 20 در 25 سانت 10 مگاپیکسل کفایت می کنه و بیشتر هم هستش چه برسه به 15 مگاپیکسل. ضمنا نویز دوربین 50 دی و 40 دی تفاوت زیادی باهم ندارند. فقط دوربین 40 دی با لنزهای معمولی خروجی یه خورده بهتری نسبت به 50 دی با همون لنزهای معمولی داره (البته این تفاوت جزئی است ، زیاد به چشم نمیاد و نگران کننده نیست)

دوربینهای SLR ، مشکلات خاص خودشون رو دارند پس از خرید باید به فکر کیف ، سه پایه ، فیلترهای جورواجور ، دستمال ، دمنده ، مایع مخصوص سنسور و لنز و ...... هم باشید.

در مورد 5 سال کارکرد دوربین و مورد قبول بودن تکنولوژی آن بعد از چند سال ، هم بستگی به سلیقه و توقعات شما و آینده نا معلوم دوربینهای بعدی داره . سازندگان دوربین رو چه دیدین ، شاید در عرض چند ماه آینده دوربین 60d توسط کانن با سنسور 21 مگاپیکسلی فوق العاده کم نویز ، عکاسی پیاپی 10 فریم در ثانیه ، با JPS داخلی ، فیلمبرداری HD و ..... به قیمت یک میلیون ارائه کنه. شاید این اتفاق به جای چند ماه ، چند سال دیگه صورت بگیره (کسی نمی دونه)

در این مورد مخلص کلام این هستش که چنانچه در انتخاب خودتون به تمامی جوانب توجه کنید ، دوربین خوبی خواهید خرید و چنانچه در نگهداری از اون سلیقه و وسواس به خرج بدهید مدتهای مدیدی براتون کار خواهد کرد پس در خرید دوربین عجله نکنید به اندازه ارزش دوربین براش پول بدهید به عبارت بهتر دوربینی بخرید که افت قیمت شامل حالش شده و به اصطلاح خریدتون با ارزش تلقی بشه. با گذشت زمان و عرضه دوربینهای جدید ، قیمت دوربین 50 دی هم کمتر و معقولتر خواهد شد.

با آمدن دوربین جدید و هوس خرید تکنولوژی و دوربینهای جدیدتر فقط پول خودتون رو دور خواهید ریخت و عوض کردن دوربین قبلی با دوربین جدید هزینه بر و زیان بار خواهد بود. خیلی از دوستان همین فروم در این مورد نا پرهیزی کرده اند که به ضرر انجامیده است.

موفق باشید
    سلام
    از پاسختون متشکرم. دقیقا قبول دارم که قیمت 50D در حال حاضر قیمت بالایی است به همین دلیل تصمیم دارم که این دوربین را احتمالا اواخر تابستان تهیه کنم. به نظر شما با توجه به روند بازار در مورد دوربین های این رده در سالهای گذشته تا اون موقع افت قیمت اساسی خود را خواهد کرد؟
    خودم هم تصمیم دارم S3IS را نگهداشته و مخصوصا از ماکرو آن استفاده کنم.بنابراین به جز لنز Canon 18-200 برای
    عکس طبیعت و پرتره در حد معمولی چه انتخاب بهتری توصیه می کنید؟ توجه داشته باشید که نظرم حتما روی مارک Canon و مدل IS دار آن است (البته اگر USM هم داشته باشه چه بهتر).( حداکثر تا یک میلیون)
    با تشکر
    نادر صالح اوف
    ویرایش توسط N.Salehoof : Friday 3 April 2009 در ساعت 10:15

تشکر کرده
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط memar220 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    این نوع تصمیم گیری تا حدودی اذیت کننده است . و هر روز که میگذرد مجبور به تغییر دادن نظرتان میشوید. چون روزی نیست که یک مدل جدید از وسایل الکترونیکی به بازار نیاد. حالا که دوربین جای خود دارد. در ضمن اگر مطلع باشید کانن 50 دی مارک 2 هم با 21 مگاپیکسل رزولوشن به بازار اومده. توانایی های خوبی هم داره. ولی مطمئن باشید تا لحظه ای که به خونتون برسه و برای خرید وسایل جانبی برید چشمتون به یک مدل جدید دیگه می خوره. پس بهترین کار اینه که برای خودتون محدودیت تعریف کنید که دو تا از بهترین محدودیتها میتونه دامنه کارکرد و دیگری هزینه خرید باشه (به شرطی که ثابت نگهش دارید). در اینصورت احصاص خوبی از خریدتون دارید و میتونید با خیال راحت به عکاسیتون بپردازید و خودتون را پرورش بدید. چیزی که بهترین دوربین رو هم که داشته باشید یک شبه به دست نمی یاد.
    با نظر شما کاملا موافقم. البته من از آن مرفهان بی درد نیستم که بخواهم با آمدن یک تکنولوژی جدید سریعا به فکر تهیه آن باشم.وسواس من برای خرید 50D هم دقیقا به خاطر همین است چون حداقل تا پنج سال میخواهم آنرا نگهدارم. دامنه کاربرد من هم عکس از طبیعت و پرتره از خانواده میباشد (یعنی تا حدودی کاربرد عمومی) اما کیفیت عکس برام فوق العاده اهمیت داره. نظر شما دوست عزیز در مورد لنز مناسب برای این بادی چیه ؟( تا سقف یک میلیون )
    نادر صالح اوف
    Canon S3IS+Canon 7D/Canon 24-105 f:4 L/Canon 70-200 f:4 L IS/Canon 100mm Macro f:2.8 L/Canon Flash Speedlite 580 EX II/Manfrotto 190XPROB

تشکر کرده
    7479

سلام
    از پاسختون متشکرم. دقیقا قبول دارم که قیمت 50D در حال حاضر قیمت بالایی است به همین دلیل تصمیم دارم که این دوربین را احتمالا اواخر تابستان تهیه کنم. به نظر شما با توجه به روند بازار در مورد دوربین های این رده در سالهای گذشته تا اون موقع افت قیمت اساسی خود را خواهد کرد؟
    خودم هم تصمیم دارم S3IS را نگهداشته و مخصوصا از ماکرو آن استفاده کنم.بنابراین به جز لنز Canon 18-200 برای
    عکس طبیعت و پرتره در حد معمولی چه انتخاب بهتری توصیه می کنید؟ توجه داشته باشید که نظرم حتما روی مارک Canon و مدل IS دار آن است (البته اگر USM هم داشته باشه چه بهتر).( حداکثر تا یک میلیون)
    با تشکر
    نادر صالح اوف
    با اومدن دوربینهای جدید ، افت قیمت محسوس ( نه اساسی) حتما وجود خواهد. موقعی که قیمت این دوربین به محدوده 950-900 برسه خرید باارزشی خواهد بود.

ببینید با لنز 200-18 شما از واید 18 میلی متری دارید تا تله 200 میلی متر. این لنز یک لنز چند منظوره است که نیازهای شمار رو برای عکاسی از طبیعت و مناظر طبیعی ، پرتره و حتی عکاسی از حیات وحش (تا حدودی) برآورده می کنه ولی چنانچه قبلا اشاره کردم اگر مشکل پسند باشید بعدا مجبور به تهیه لنزهای بهتر خواهید بود.
    بهتره سمپل های این دوربین و لنز رو ببینید و یا اگه می تونید با مراجعه به فروشندگان ،عملا تست کنید.
    دایره انتخاب لنزها وسیع است باید دقیقا نیازها و اولویتهای کاری خودتون رو مشخص کنید. برای عکاسی طبیعت و پرتره در حد معمولی لنز انتخابی خودتون علی الخصوص برای چاپهای تا 25در20 سانتی متر کفایت می کنه ولی اگه خواستین لنزهای بهتری انتخاب کنید دیگه این محدوده زوم بالا رو نخواهید داشت مثل لنزهای : 105-24 یا 70-24 و ...
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

واقعیت اینست که رزولوشن 50D این میان در نظر گرفته نشده در صورتی که 50D داون سمپل شود تا حد 10 مگاپیکسل روی کاغذ و طبق مفاهیم میبایست از کیفیت بهتری نسبت 40D برخوردار باشد با لنزهای یکسان....

در صورت امکان اگر کسی از دوستان مایل بود میتوانیم یک تست عملی هم از موضوع داشته باشیم...
    سلام

منظور من از خروجی ، کیفیت عکسها از هر نظر است (آنگونه در مونیتور می بینیم) که در شرایط یکسان گرفته شده باشد و فقط دوربینهای متفاوت باشند. تصور من این است که هرچند عکسهای گرفته شده (بدون هرگونه ویرایشی) بوسیله 50 دی دارای رزولوشن بیشتر و بالطبع بزرگتر خواهند بود ولی در مقایسه با عکسهای گرفته شده با 40 دی در شرایط یکسان ، مثلا نویز بیشتری خواهند داشت که با توجه به فرمایش شما با داون پیکسل و ویرایش و اصلاح عکس می توان به نتایج بهتری رسید که بسته به تجربه و مهارت بیشتر در ویرایش تصاویر، خروجی چاپ شده ، بهتر و بهتر خواهد بود.

چون نه 40دی دارم و نه 50 دی، منتظر تست عملی توسط دوستان عزیز می مانم

سنسور 50دی یک پله پیشرفته تر (ظریف تر) از قدرت لنزهای موجود در بازار است و هر چه لنز بهتر باشد ، عکسهای گرفته شده بهتر خواهد بود. به قول جناب آقای روشن : در واقع پیشی‌گرفتن رزولوشن سنسور از رزولوشن لنز

به نظر می آید حداکثر رزولوشن معقول برای بادی های کراپدار نباید از 12 مگاپیکسل فراتر می رفت ولی چرا سازندگان دوربین در این زمینه سنت شکنی کردند. آیا لنزهای بهتری برای این منظور در راهند؟ :confused: یا رزولوشن بیشتر دوربینها فقط برای جذب مشتری است ؟
    اصغـرمحمـدی

تشکر کرده
    65

با اومدن دوربینهای جدید ، افت قیمت محسوس ( نه اساسی) حتما وجود خواهد. موقعی که قیمت این دوربین به محدوده 950-900 برسه خرید باارزشی خواهد بود.

ببینید با لنز 200-18 شما از واید 18 میلی متری دارید تا تله 200 میلی متر. این لنز یک لنز چند منظوره است که نیازهای شمار رو برای عکاسی از طبیعت و مناظر طبیعی ، پرتره و حتی عکاسی از حیات وحش (تا حدودی) برآورده می کنه ولی چنانچه قبلا اشاره کردم اگر مشکل پسند باشید بعدا مجبور به تهیه لنزهای بهتر خواهید بود.
    بهتره سمپل های این دوربین و لنز رو ببینید و یا اگه می تونید با مراجعه به فروشندگان ،عملا تست کنید.
    دایره انتخاب لنزها وسیع است باید دقیقا نیازها و اولویتهای کاری خودتون رو مشخص کنید. برای عکاسی طبیعت و پرتره در حد معمولی لنز انتخابی خودتون علی الخصوص برای چاپهای تا 25در20 سانتی متر کفایت می کنه ولی اگه خواستین لنزهای بهتری انتخاب کنید دیگه این محدوده زوم بالا رو نخواهید داشت مثل لنزهای : 105-24 یا 70-24 و ...
    لنز 24-105 کانن بنظر شما چگونه لنزی است ؟ واید 24 آن در مقابل 18 آیا برای استفاده عادی قابل چشم پوشی است یا اینکه با تفاوت از 18 به 24 واید زیادی را از دست خواهم داد؟ ضمنا گویا این لنز از خانواده EF کانن هست. تفاوت آن با EFS در چیست؟ آیا این لنز هم تا پنج ماه آینده شامل افت قیمت می شود؟ و آخرین سوال اینکه در رده قیمت یک میلیون تومن آیا این لنز بهترین انتخاب است؟ ( کاربرد : منظره - پرتره و مصارف عمومی)
    ببخشید که سوالام زیاد شد. وقتی با اهل فن روبرو میشم زیادی ذوق زده میشوم
    ارادتمند شما
    نادر صالح اوف
    Canon S3IS+Canon 7D/Canon 24-105 f:4 L/Canon 70-200 f:4 L IS/Canon 100mm Macro f:2.8 L/Canon Flash Speedlite 580 EX II/Manfrotto 190XPROB

تشکر کرده
    7479

لنز 24-105 کانن بنظر شما چگونه لنزی است ؟ واید 24 آن در مقابل 18 آیا برای استفاده عادی قابل چشم پوشی است یا اینکه با تفاوت از 18 به 24 واید زیادی را از دست خواهم داد؟ ضمنا گویا این لنز از خانواده EF کانن هست. تفاوت آن با EFS در چیست؟ آیا این لنز هم تا پنج ماه آینده شامل افت قیمت می شود؟ و آخرین سوال اینکه در رده قیمت یک میلیون تومن آیا این لنز بهترین انتخاب است؟ ( کاربرد : منظره - پرتره و مصارف عمومی)
    ببخشید که سوالام زیاد شد. وقتی با اهل فن روبرو میشم زیادی ذوق زده میشوم
    ارادتمند شما
    خواهش می کنم دوست عزیز

اگه اشتباه نکنم فوکال دوربین s3is از 36 شروع می شه در 24 میلی متر شما واید 38.4 میلی متر (تقریبا در حدود واید دوربین s3is) خواهید داشت این نسبت برای دوربین های کراپدار صادق است که برای کانن ضریب کراپ 1.6 می باشد. لنز 105-24 هرچند واید زیاد وایدی !! ندارد لیکن به خاطر لرزشگیر موثر و f/4 از لنزهای محبوب عکاسان پرتره است البته لنز 70-24 باF/2.8 لنز پیشرفته تر و بهتری است که به بواسطه دیاف بازتر برای ایندور مناسب است . قیمت هر دو لنز کمی بیش از یک میلیون است.

اگر به دیاف بازتر و واید بیشتر نیاز ندارید ، لنز 105-24 لنز باارزشی است.

برای مقایسه 105-24 با لنز 200-18 روی دوربین 50 دی به لینکهای زیر مراجعه نمائید:

کد HTML:
    http://www.photozone.de/canon-eos/423-canon_24105_4_50d
    کد HTML:
    http://www.photozone.de/canon-eos/400-canon_18200_3556is
    متاسفانه لنزها ، مثل دوربین ها افت قیمت ندارند و قیمتشان دارای ثبات نسبی است.

فرق لنزهای سری EF و EFS در این است که لنزهای EFS فقط مختص دوربینهای کراپداری مثل 50 دی و ... است و روی بادیهای فول فریم فقط می توانید از لنزهای سری EF استفاده کنید پس در صورت هجرت ! به سوی فول فریم لنزهای EFS رو دستتون خواهد ماند.
    N.Salehoof تشکر می‌کند.
    اصغـرمحمـدی

صفحه 21 از 60 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین