صفحه 15 از 60 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 594
Like Tree991تشکر

موضوع: Canon EOS 50D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 50D

سلام
    دوستان قبل از اینکه سوالم رو بپرسم لازم میدونم بیوگرافی کوچیکی از عوض بدل کردن دوربینهام و دلیلش براتون بگم (منتظر دلیله قانع کننده نباشید :( )
    بنده حدود 8 ساله که عکاسی میکنم و از اول دیجیتال کار کردم ( از یک دوربین Mercury 2.1mp) هر چند وقت یک بار دوربینم رو ارتقا میدادم (صرفا بنا به مگا پیکسل) از حدود 3 ساله پیش slr گرفتم(نمیگم حرفه ای ولی کمی سنجیده تر و هدفمند تر عکاسی کردم) و البته همون وسواس و عادت بد ارتقاهای بی مورد رو حفظ کردم
    اول d40x داشتم،بعد از اون 400D،بعد 40D و نهایتا D300 که اون رو هم چند روز پیش فروختم:(
    حالا دیگه لوازم جانبی که برای هر کدوم خریدم و بعد به شکل اشانتیون روی دوربین ها دادم بماند!
    اگه دقت کنید ، شاید هیچ یک از دوربینهایی که من تا به حال عوض کردم ،مشکل خاص یا امکانات کمی نداشتند و من فقط به دلیله حساسیت فوق العاده زیاد روی کیفیت عکسها (شارپنس . رزولوشن و ...) این بیچاره هارو آواره میکردم... (بیشتر از این سرتون رو درد نیارم دیگه باید متوجه حساسیت و وسواس من شده باشید)
    .............
    این بار میخوام اگه خدا بخواد یک بدنه خوب و لنز خوب تر در حد جمعا 2ملیون بگیرم و طوری انتخاب کنم که دیگه نخوام عوضش کنم
    نظر خودم بنا به دلایلی روی 50D هستش و از اونجایی که در این بخش از فروم مطالعه زیادی کردم و مشکلات 50D رو با لنزهای ارزون و کم کیفیت متوجه شدم میخوام این بدنه رو با 17-55 یا 17-L40 و یا 24-105 همگی Canon بگیرم
    حالا سوالاتی که دارم به این شرحه:
    1:آیا خروجی 50D با یکی از لنزهای مذکور از لحاظ کیفیت تفافت فاحشی با آخرین دوربینم میکنه؟(اخرین دوربینم d300 با 18-nikkor 70 بوده.......قبلی هم 40D با 17-85) با توجه به لنز ها باید اینطور باشه
    2:مشکلات 50D در دیاف های بسته با توجه به این لنزها حل میشه؟(طبق گفته دوستان این بدنه نیاز به لنز عالی داره)
    3: ایا تفاوت 200 هزار تومانی ارزش خرید 40D رو داره
    4:از بین لنزهای مذکور کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
    5:ایا منوی (و امکانات جانبی) 50D نسبت به D300 ضعیف تر است؟
    6:در مورد مقایسه نویز 50D , 40D زیاد بحث شد و حرفهای دوستان کمی ضد و نقیض بود.آخرش (در ایزو های مختلف) نویز کدوم کمتره؟
    در کل بگم :::: چه کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confu sed:
    .......................
    تو رو خدا پر حرفی ها (پر نوشتاری ها ) و سوالهای زیاد منو ببخشید،از اینکه دوباره از تصمیمم پشیمون بشم خیلی میترسم
    منتظر راهنماییتون هستم:confused:
    با تشکر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط chilik نمایش پست ها
    سلام
    دوستان قبل از اینکه سوالم رو بپرسم لازم میدونم بیوگرافی کوچیکی از عوض بدل کردن دوربینهام و دلیلش براتون بگم (منتظر دلیله قانع کننده نباشید :( )
    بنده حدود 8 ساله که عکاسی میکنم و از اول دیجیتال کار کردم ( از یک دوربین Mercury 2.1mp) هر چند وقت یک بار دوربینم رو ارتقا میدادم (صرفا بنا به مگا پیکسل) از حدود 3 ساله پیش slr گرفتم(نمیگم حرفه ای ولی کمی سنجیده تر و هدفمند تر عکاسی کردم) و البته همون وسواس و عادت بد ارتقاهای بی مورد رو حفظ کردم
    اول d40x داشتم،بعد از اون 400D،بعد 40D و نهایتا D300 که اون رو هم چند روز پیش فروختم:(
    حالا دیگه لوازم جانبی که برای هر کدوم خریدم و بعد به شکل اشانتیون روی دوربین ها دادم بماند!
    اگه دقت کنید ، شاید هیچ یک از دوربینهایی که من تا به حال عوض کردم ،مشکل خاص یا امکانات کمی نداشتند و من فقط به دلیله حساسیت فوق العاده زیاد روی کیفیت عکسها (شارپنس . رزولوشن و ...) این بیچاره هارو آواره میکردم... (بیشتر از این سرتون رو درد نیارم دیگه باید متوجه حساسیت و وسواس من شده باشید)
    .............
    این بار میخوام اگه خدا بخواد یک بدنه خوب و لنز خوب تر در حد جمعا 2ملیون بگیرم و طوری انتخاب کنم که دیگه نخوام عوضش کنم
    نظر خودم بنا به دلایلی روی 50D هستش و از اونجایی که در این بخش از فروم مطالعه زیادی کردم و مشکلات 50D رو با لنزهای ارزون و کم کیفیت متوجه شدم میخوام این بدنه رو با 17-55 یا 17-L40 و یا 24-105 همگی Canon بگیرم
    1:آیا خروجی 50D با یکی از لنزهای مذکور از لحاظ کیفیت تفافت فاحشی با آخرین دوربینم میکنه؟(اخرین دوربینم d300 با 18-nikkor 70 بوده.......قبلی هم 40D با 17-85) با توجه به لنز ها باید اینطور باشه
    2:مشکلات 50D در دیاف های بسته با توجه به این لنزها حل میشه؟(طبق گفته دوستان این بدنه نیاز به لنز عالی داره)
    6:در مورد مقایسه نویز 50D , 40D زیاد بحث شد و حرفهای دوستان کمی ضد و نقیض بود.آخرش (در ایزو های مختلف) نویز کدوم کمتره؟
    .......................
    تو رو خدا پر حرفی ها (پر نوشتاری ها ) و سوالهای زیاد منو ببخشید،از اینکه دوباره از تصمیمم پشیمون بشم خیلی میترسم
    با تشکر
    6 ماه بعد...

" خب من آخرین دوربینم را که یک 50D بعلاوه چند لنز بود فروختم. حالا می‌خواهم اگر خدا بخواهد، یک دوربین دیگر بگیرم که خیالم را حداقل تا 6 ماه دیگر راحت کند :::big grin:::

از شوخی گذشته، من پیشنهاد می‌کنم شما قبل از هر چیز کمی در مورد روش درست عکس گرفتن مطالعه کنید. باید ببخشید ولی این داستان بعلت " حساسیت فوق العاده روی شارپنس و رزولوشن" نبوده بلکه بعلت عدم آشنایی با اصول عکاسی حاصل شده است. چون سرگذشتی که نوشته بودید خیلی غم انگیز بود و اگر بخواهید با همین روش پیش بروید بعید نیست که شوخی فوق الذکر، محقق شود.
    Amir Mohebi، A_Maddah، infinity و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بنده متوجه اينجاي صحبتهاتون نشدم

اول d40x داشتم،بعد از اون 400D،بعد 40D و نهایتا D300 که اون رو هم چند روز پیش فروختم

در كل وقتي اين دو عزيز d300 و همچنين 40D رو بقول خودتون آواره كرديد و همچنين لنزهاشونو اشانتون داديد بعيد ميدونم با 2ميليون تومان بشه چيز مناسبي پيشنهاد داد و بهتره به هسلبلاد و فيز وان و ...فكر كنيد
    A_Maddah، Amir Tavakoli و Kourosh Kahal تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    وقتی مدیر فروم و یک عضو فعال اون به این شکل پاسخ بدهند ...
    در خواست راهنمائی کرده بودم نه تمسخر ...
    شاید تا حدی حق با شما باشد ولی بهتر بود از ادبیات جالب تری استفاده میکردید
    با این که در مورد سوالم راهنمائی و جوابی دستگیرم نشد ولی باز هم از لطف دوستان ممنونم
    GAM تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

راستی جناب shabab من کی گفتم که لنزها رو اشانتیون دادم
    گفتم لوازم جانبی (لنز هم جزء لوازم جانبی محسوب میشه ؟؟؟؟!!!!!)
    shabab تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در جواب راهنمایی های ارزشمندتون:
    بنده همیشه کیفیت کم خروجی رو به خاطر بدنه میدونستم (3 سال پیش) و چون کسی راهنمای من نبود واین موضوع که لنز کیفیت تصویر رو تعین میکنه به من گوشزد نکرده بود من دو بدنه اول رو عوض کردم(هر دو با 18-55) و بعد از اون در خرید 40d با خیال اینکه 17-85 لنز فوق العاده و بی نظیریه اون رو خریدم , ... (اصل مشکل در لنزها بود)
    اینکه باز هم اسم 40d رو آوردم به این دلیل بود که طرز فکرم در مورد تقسیم هزینه بین بدنه ولنز تغیر کرده و با داشتن d300 , 18-70 دیگه نمیتونستم برای لنز خیلی عالی در حد 1میلیون به بالا فکر کنم و ضمنا با پیش اومدن یک موقعیت مناسب d300 , لنزش رو فروختم
    حالا هم قصد خرید یک بدنه ارزان تر (50D) با یک لنز عالی (مدلهاشون رو گفتم) دارم و فکر میکردم اینجا میتونم جواب سوال هام رو بگیرم
    اگر میخواستم این توضیحات رو هم به اون طومار قبلی اضافه کنم که دیگه... گفتم شاید لازم نیست
    shabab تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Canon EOS 50D

سلام

دوست عزيز chilik ، اول اينكه بين شوخي و تمسخر تفاوت زيادي وجود دارد كه با توجه به اشخاص مختلف و برداشتشان، ممكن است به جاي هم عوضي گرفته شوند، كه البته با توضيحات آقاي روشن و اخلاق ايشان، بعيد ميدانم كسي از آن برداشت "تمسخر" كرده باشد....

دوم، همين كه شما با 4 بار خريد دوربين، 2 بار هم تغيير برند داديد، بيانگر اينست كه دقيقا" نميدانيد دنبال چي هستين و مشكل را در بدنه ها و برندهايتان جستجو ميكرديد.

سوم؛ حالا كه به اين نكته رسيديد كه
    طرز فکرم در مورد تقسیم هزینه بین بدنه ولنز تغیر کرده
    جاي بسي خوشوقتي است، ولي اينكه ميخواهيد
    با مجموعا" 2 ميليون تومان بودجه، تركيبي را بخريد كه در يك سو بدنه ارزانتر 50D !! قرار داشته باشد، مويد اين مطلب است كه تقسيم هزينه بين بدنه و لنز ؛ مشابه گذشته است.
    ( حالا اين ارزانتر بودن 50D نسبت به كدام بدنه است، نميدانم.... و اينكه فروش با ضرر دوربين قبلي احتمالا" جبران اين ارزاني را كرده).

و در آخر اينكه،چون قبلا" 40D را داشتيد و فروختيد، دليل نميشود اين بار به آن راضي نشويد، يك 40D با يك 105-24 يا ... ميتواند پاسخگوي شما باشد.
    ME، infinity، shabab و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اگر صحبت من باعث ناراحتی شما شده است، عذر می‌خواهم. اما باور بفرمایید، این داستان شما هنوز به سرانجام خوبی نرسیده است و با توجه به تصمیم اخیرتان، کماکان در همان راه قبلی در حال طی مسیر هستید.

پیشنهاد من نیز 40D + 24-105 است.
    infinity، Kourosh Kahal، Foto و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ببخشید باز هم سوالم رو تکرار میکنم
    آیا 50D+24-105 بهتر از 40D+24-105 نیست؟
    اندک تفاوت قیمت دو بدنه برام مهم نیست( با توجه به LCD بهتر MP بالاتر DiGIC4 و . . . )
    آیا مزیت خاصی در 40D هست؟
    خودم فکر میکنم واید 24 زیاد بد نیست.همینطوره؟(آخه با 18 که مقایسه کردم دیدم که زیاد آزار دهنده نیست)

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام
    .............
    .......................
    با تشکر
    سلام:

بنظرم فرق زیادی در تفاوت بین دو دوربین مورد نظر شما نیست... d300 اگر چه جدید تر از 50d نیست ولی اختلاف های این دو دوربین پیش از هر چیز به نوع استفاده از آن مربوط خواهد بود. در مورد 50d ارزش این اختلاف را نسبت به 40dخواهد داشت. بنظر شخصی من 50d بشرطی توصیه پذیر است ( تا این تاریخ ) که خریدار اولین دوربین خود را در این رنج خریداری میکند وگرنه بصرفه آپگرید از 40d یا d300 اندکی خرید آن منطقی نیست.

در مورد 50d اینگونه که در فروم ها دیده میشود اختلاف در نویز روی پرینت کمتر است ( خودتان یک بررسی داشته باشید) البته این داستان نویز روی 50d کنترل آن طبق قوانین فیزیکی ( و تکنولوژی کنونی ) بسیار سخت است فرض بفرمایید فاصله فوتودیود ها از بین رفته و تراکم پیکسل ها از یک طرف مضاف بر سایز آنها ...... از طرفی دیگر میزان نور ورودی ثابت در شرایط یکسان بگونه ای سنسور را مجبور خواهد کرد تا برای یک نورسنجی دقیق و ( متعارف ) حساسیت و آمپلی فای کردن نور را بیش از سنسور 40D انجام دهد که نهایتا کنترل این رفتار ( با توجه به این موارد ) خود را بصورت نویز بیشتری نسبت به 40D در همان نور سنجی نشان خواهد داد و مواردی دیگر که از حوصله این بحث خارج است.... بنظرم حق با دوستان است با اندکی تقویت در ویرایش و مواردی که به کیفیت یک عکس مربوط خواهد بود میتوانید این محدوده و نقاط ضعف خودتان ( هر فردی در عکاسی نقاط ضعف و قوتی دارد که با شناخت درست از آن به نکات جالبی میرسد و پیکان این نقاط ضعف بالای 70 درصد موارد به ارتقا ابزار مربوط نیست) را پوشش دهید

ارادتمندتان
    Kourosh Kahal، M.vatandoost، fartow و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 15 از 60 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین