صفحه 33 از 60 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 594
Like Tree991تشکر

موضوع: Canon EOS 50D

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 50D

نقل قول نوشته اصلی توسط canon1356 نمایش پست ها
    من هم مشکلی مشابه این رو دارم فایلهای CR2 دوربین 50 دی در فتوشاپ CS3 و Acdsee pro 2.5 ، قابل رویت نبودند حتی فتوشاپ CS4 رو نصب کردم فایل اجرایی Canon RAW Codec را از روی سایت کانن دانلود نصب کردم مشکل باقی بود.

البته این فایلها با پیکاسا قابل رویت هستند.

گویا برای ویرایش فایلهای خام این دوربین باید از طریق برنامه DPP خروجی TIFF گرفت و در فتوشاپ ویرایش کرد. آیا روشی مستقیم برای رویت و اصلاح تصاویر خام این دوربین در فتوشاپ وجود ندارد ؟

نسخه Adobe Camera RAW ای که با فتو شاپ CS4 نصب کردید چند بود ؟

ظاهرا Adobe Camera RAW نسخه 5.4 از دوربین Canon 50D پشتیبانی می کند.

کد:
    http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html
    A. Mohammadi تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    96

پیش فرض EOS 50D Firmware Update Version 1.0.7

کد HTML:
    http://web.canon.jp/imaging/eosd/firm-e/eos50d/firmware.html

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام
    آیا با پایین آوردن رزولوشن از 15 به 12 مسئله تراکم بیش از حد پیکسل در سنسور برطرف میشود؟
    آیا این کار بر میزان نویز تاثیر دارد؟
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

سلام

تو مد sraw و sraw1
    ایا عکسها ریسایز میشن یا اینکه هر چندتا فتودیود تبدیل به یک فتودیود میشه.
    واگر اینطور هست ایا با اینکار چگالی پیکسل تو مد sraw تغییر میکنه .که اگه اینطور باشه باید باعث عملکرد بهتر سنسور بشه.:confused:
    a_pendar تشکر می‌کند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

حقیقتا مدتی پیش از روی کنجکاوی دنبال چگونگی sraw و sraw1 بودم

عده ای این فایل ها را ریسایز فایل خام میدانستند و منتقدان بدلیل ماهیت فایل خام این فایل ها را یک فایل ریسایز شده نمیدانستند معتقد بودند هر گونه ریسایزی میتواند تاثیری در دیتاهای ذخیره شده روی این دو فایل داشته باشد و .... عده ای بحث سنسور و چگالی و ...

دروغ نگویم جواب قانع کننده ای پیدا نکردم جز اینکه کارشناسان امر معتقد بودند که هیچ تاثیری در کاهش نویز نخواهد داشت ( نسبت به فایل خام علی رغم اینکه شاید بتوان تصور کرد کوچک شدن ابعاد ظاهری میتواند در کاهش نویز تاثیر گذار باشد ) تنها مزیت استفاده از این مد در دوربین های کانن را حجم ذخیره شده کم فایل های sraw و sraw1 میدانستند برای کسی که به رزولوشن پیشفرض دوربین نیازی نداشته باشد( بزرگترین ویژگی این فایل ها حجم کم آن برای ذخیره سازی روی مموری با توجه به محدودیت ذخیره سازی دیتا عنوان شد)

ولی چگونگی ذخیره سازی دیتا از سنسور روی فایل های sraw و sraw1 با توجه به کوچک شدن (حجم و ابعاد نسبت به ابعاد پیشفرض با حفظ کادر اصلی ثبت شده نسب به سنسور فرضی) و اینکه بلاخره این دو فایل یک فایل خام خواهند بود ( طبق ادعای کارخانه ) نهایت دلیلی برای آن پیدا نشد

البته این عرایض بنده مربوط به 7 الی 8 ماه پیش میباشد ممکن است اطلاعاتی جدید پیرامون این موضوع روی نت در دسترس باشد.

موفق باشید
    A_Maddah، Kourosh Kahal، A. Mohammadi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

سلام

من هفته گذشته دوربين خود رو عوض كردم و از 40 به 50 ارتقاء دادم ( مي خواستم مارك 2 بگيرم پولم نرسيد ) .

مد ايزو را در حالت اتومات گذاشتم تا چند تا شات بگيرم ببينم اوضاع از چه قرار است در نور روز و آفتاب عدد ايزو را كمترين ثبتي كه داشت 800 بود

تا 1200 هم رفت البته با دوبين قبلي در همين شرايط و محيط (حياط منزل) با ايزو 200 بسيار راحت و با سرعت هاي معقول عكس گرفته ام . بعد هم عكس ها را كه را تماشا كردم نتيجه وحشتناك بود . من هم مثل دوستان گفتم كه با مد هاي سبكتر عكس بگيرم شايد با پائين آمدن سايز و اندازه مشكل كمي بر طرف شود ولي هيچ تاثيري نداشت و فقط حجم و سايز عكس تغيير كرد باز با همان مد اتومات عداد بسيار بالا و ... .
    راستش را بخواهيد كمي به اين موضوع فكر كردم كه 40 را چرا عوض كردم . بايد به نظر من يك توضيح منطقي شركت كانون براي توليد و ارتقا مدل محبوب 40 دي به بالاتر داشته باشد و حتمي شرايط توليد در شركت بزر و صاحب نامي همچون كانون انواع تست ها و بررسي ها در مدل هاي پيش توليد انجام مي پذيرد وجود اين نويز يعني به چشم خودشان نيامده است ؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbar نمایش پست ها
    سلام

من هفته گذشته دوربين خود رو عوض كردم و از 40 به 50 ارتقاء دادم ( مي خواستم مارك 2 بگيرم پولم نرسيد ) .

مد ايزو را در حالت اتومات گذاشتم تا چند تا شات بگيرم ببينم اوضاع از چه قرار است در نور روز و آفتاب عدد ايزو را كمترين ثبتي كه داشت 800 بود

تا 1200 هم رفت البته با دوبين قبلي در همين شرايط و محيط (حياط منزل) با ايزو 200 بسيار راحت و با سرعت هاي معقول عكس گرفته ام . بعد هم عكس ها را كه را تماشا كردم نتيجه وحشتناك بود . من هم مثل دوستان گفتم كه با مد هاي سبكتر عكس بگيرم شايد با پائين آمدن سايز و اندازه مشكل كمي بر طرف شود ولي هيچ تاثيري نداشت و فقط حجم و سايز عكس تغيير كرد باز با همان مد اتومات عداد بسيار بالا و ... .
    راستش را بخواهيد كمي به اين موضوع فكر كردم كه 40 را چرا عوض كردم . بايد به نظر من يك توضيح منطقي شركت كانون براي توليد و ارتقا مدل محبوب 40 دي به بالاتر داشته باشد و حتمي شرايط توليد در شركت بزر و صاحب نامي همچون كانون انواع تست ها و بررسي ها در مدل هاي پيش توليد انجام مي پذيرد وجود اين نويز يعني به چشم خودشان نيامده است ؟
    سلام

البته احتمالا 50D كه شما گرفته ايد ايراد داشته باشد ولي كاش قبلش يك مشورتي مي كرديد. براي كسي كه دوربين نو مي خرد شايد بشود 50D توصيه كرد ولي ارتقاي 40D به 50D با عرض معذرت كار بسيار نسنجيده اي بوده است.
    Hajiabadi، Kourosh Kahal، A. Mohammadi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

البته احتمالا 50D كه شما گرفته ايد ايراد داشته باشد ولي كاش قبلش يك مشورتي مي كرديد.
    من دوربين را از شركت .... آكبند و با ضمانت نامه خريدم البته فقط بدنه اگر هم ايرادي داشته باشد از زمان توليد است . اول مي خواستم مارك II 5D بگيرم با يكي دو نفر از دوستان در همين انجمن هم مشورت كردم ولي چون به مشكلي بر خوردم مجبور شدم از هزينه آن مبلغ خودداري كنم دوربين را هم فروخته بودم ديدم اگر دوباره برم 40 دي بگيرم كه عاقلانه و پسنديد نيست دوست انجمني و عزيزي كه دوربين را خريده است فكر مي كند دوربين كه به او داده ام ايرادي داشته است و خداي ناكرده سوء تعبيير خواهد شد به پيشنهاد تني چند از دوستان 50D گرفتم .

داستان از اين قرار است .
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ghanbar نمایش پست ها
    من دوربين را از شركت .... آكبند و با ضمانت نامه خريدم البته فقط بدنه اگر هم ايرادي داشته باشد از زمان توليد است . اول مي خواستم مارك II 5D بگيرم با يكي دو نفر از دوستان در همين انجمن هم مشورت كردم ولي چون به مشكلي بر خوردم مجبور شدم از هزينه آن مبلغ خودداري كنم دوربين را هم فروخته بودم ديدم اگر دوباره برم 40 دي بگيرم كه عاقلانه و پسنديد نيست دوست انجمني و عزيزي كه دوربين را خريده است فكر مي كند دوربين كه به او داده ام ايرادي داشته است و خداي ناكرده سوء تعبيير خواهد شد به پيشنهاد تني چند از دوستان 50D گرفتم .

داستان از اين قرار است .
    البته قضيه به همين جا ختم نمي شد. در ليست تجهيزات شما من سه لنز غير فول فريم و يك باتري گريپ مي بينم كه با فروش آنها حدود 1 ميليون تومان از 1.6 ميليون تومان اختلاف 50D و 5D قابل تامين بود ولي بعد حداقل نياز به يك لنز walk Around مثل 105-24 هم داشتيد كه مجموع پولي كه بايد مي پرداختيد به 1.6 تا 1.7 ميليون مي رسيد.

اميدوارم مشكلات مالي همه ي ماها حل شود تا بتوانيم به تجهيزات داخل ابرهاي بالاي سرمان برسيم. آمين
    Amir Mohebi، Hajiabadi، A_Maddah و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

صادق هدایت:
    در زندگی نویزهایی هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا می خورد
    و می تراشد.

اين نویز ها را نمی شود به کسی اظهار کرد، چون عموما عادت دارند که اين
    نویزهای باورنکردنی را جزو اتفاقات و پيش آمدهای نادر و عجيب بشمارند .
    .
    ...میبخشید تو این متن ادبی دست بردم...

...
    Amir Tavakoli، A. Mohammadi، AslanAslan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

صفحه 33 از 60 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 ... آخرینآخرین