صفحه 7 از 23 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 227
Like Tree299تشکر

موضوع: Fujifilm HS10

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

پیش فرض پاسخ : فوجي HS10 غولي در رده SLR Like ها

درود
    چه تنظیماتی در حالت فیلم برداری این دوربین میشه انجام داد؟
    با تشکر

كاربر جديد Moein آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط abanegan نمایش پست ها
    درود
    چه تنظیماتی در حالت فیلم برداری این دوربین میشه انجام داد؟
    با تشکر
    سلام،
    HS 10 در قسمت مربوط به تنظیمات برای فیلمبرداری تنظیمات خیلی پیشرفته ای رو ارائه نمی کنه ! (احتمالا چون دوربین عکاسیه ! :biggrin: )
    ولی در کل به سه گزینه اصلی ختم میشه، گزینه اول : Movie Mode Select هست که در حقیقت بین دو حالت Normal Movie و High Speed Movie سوئیچ می کنه،گزینه بعد Movie Quality هست که دارای چهار گزینه Full HD-1920 ، HD-1280 ، 640 و 320 هست (برای حالت نرمال) و گزینه سوم HS Movie Speed هست که دارای پنج انتخاب به شرح زیر هست :
    1000 فریم در ثانیه با ابعاد 224 در 64
    480 فریم در ثانیه با ابعاد 224 در 168
    240 فریم در ثانیه با ابعاد 442 در 332
    120 فریم در ثانیه با ابعاد 640 در 480
    60 فریم در ثانیه با ابعاد 1280 در 720

و در مورد کم وکیف فیلمبرداری هم باید بگم وقتی رو سه پایه هست عالیه!
    ولی زوم دستی برای فیلمبرداری به نظر من زیاد جالب نیست...
    اما دکمه Record که دقیقا سمت راست LCD هست در هر شرایطی سریع فیمبرداری رو آغاز می کنه، و فرمت ذخیره سازی هم .mov هست (Apple QuickTime Movie).
    artara74، Mehdi Rojaie، abanegan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

درود
    و چند سوال دیگر!
    1- چرا زوم دستی تفریبا سفته و پله ای انجام میشه! راه حلی داره؟
    2- فرمت raf با چه برنامه ای باز میشه؟
    3- از فوکوس دستی راضی هستید؟
    4- یه آپدیت جدید اومده شما انجام دادین؟ چه ایراداتی رو رفع میکنه؟
    5- حالت c وp چه تنظیماتی انجام میدن؟یا چه تنظیماتی میشه انجام داد! چه مزیتی دارن؟
    6- حداکثر رمی که میشه استفاده کرد چند گیگه؟
    7- از چه نو فلاش خارجی میشه استفاده کرد؟
    8- بجز فیلتر و هود چه چیزای دیگه میشه روی لنزش سوار کرد؟
    9- چرا حالت sepia و black و ...در حالت فیلمبرداری اکتیو نمیشه!
    10- خیلی سوال شد!! ولی فکر کنم پرسشهای مفیدیه.
    با سپاس.

تشکر کرده
    5

درود
    و چند سوال دیگر!
    1- چرا زوم دستی تفریبا سفته و پله ای انجام میشه! راه حلی داره؟
    2- فرمت raf با چه برنامه ای باز میشه؟
    3- از فوکوس دستی راضی هستید؟
    4- یه آپدیت جدید اومده شما انجام دادین؟ چه ایراداتی رو رفع میکنه؟
    5- حالت c وp چه تنظیماتی انجام میدن؟یا چه تنظیماتی میشه انجام داد! چه مزیتی دارن؟
    6- حداکثر رمی که میشه استفاده کرد چند گیگه؟
    7- از چه نو فلاش خارجی میشه استفاده کرد؟
    8- بجز فیلتر و هود چه چیزای دیگه میشه روی لنزش سوار کرد؟
    9- چرا حالت sepia و black و ...در حالت فیلمبرداری اکتیو نمیشه!
    10- خیلی سوال شد!! ولی فکر کنم پرسشهای مفیدیه.
    با سپاس.
    سلام،
    به عنوان مقدمه خدمتتون عرض کنم که این دوربین SLR Like با این امکاناتی که داره و به نسبت قیمتش به عقیده بنده، یه جور نوآوری هست! خب پس من حتی از اون در حد مثلا Canon G11 هم انتظار ندارم، که البته به نظر من بازهم خیلی سرتره ! :cool:
    و در کل به نظر من یک جور دوربین آموزشی خوبی هست.
    اما در مورد سوال های شما (طبعا همش به نظر شخصی من):
    1-کی گفته؟ :biggrin: در ابتدای حرکت یکم سفتی احساس می کنم، که باعث میشه مثلا همون طور که گفتم در حالت فیلمبرداری جالب نباشه... ولی در کل بدک نیست ودر طول حرکت نرمه...
    2-نرم افزارهای زیادی وجود دارند، اون طور که یادم هست خود fuji هم یه نرم افزار در پکیج قرار داده ولی توصیه شخصی بنده Adobe Lightroom 3 هست! که عالیه!
    3-در مورد فوکوس دستی هم هنوز به دقت بررسی نکردم، البته چند باری این حلقه ته لنزو چرخوندما ولی هی تعجب کردم! ولی تو برنامم هست!
    4-بله! یه روز که داشتم سایت فوجی رو دنبال یه manual درست و حسابی برای دوربین می گشتم باهاش برخوردم، و دیدم ای دل غافل چه نشسته ایم که اینجا دو تا بسته بروز رسانی در کردن!
    مهمترین نکته که داشت به نظر من رفع ایراد تشخیص قدرت باقیمانده باطری بود، که خیلی زود اعلام هشدار می کرد (البته چون خیلی آماتورم بقیه باگ ها رو اصلا درک نکردم!)، ولی لیست کاملی در این ادرس هست به علاوه مشتقات!
    http://www.fujifilm.com/support/digi...hs10/fupd.html
    بروز رسانی طی سه سوت که چه عرض کنم، نیم سوت صورت می گیره و به دو روش یا با نرم افزار مخصوص و کابل USB (که من حوصلش رو نداشتم) یا با ریختن فایل بروزرسانی در کارت حافظه و روشن کردن دوربین در حالت ویژه (که خیلی راحت تره!، راهی که من رفتم:) )،آخرین نگارش میان افزار تا این لحظه 1.02
    5- حالت c یا همون CustomSet در حقیقت فراخوانی تنظیماتی هست که در دیگر حالات دستی نسبت بهشون علاقه پیدا می کنی و دوستداری ذخیره کنی (باهاشون حال میکنی!) یعنی مثلا در مد Manual - M وقتی به ترکیب خوبی رسیدی می تونی با ورود به منو اونو ذخیره کنی و بعدا با حالت C فراخوانی!
    و اما در مورد حالت ProgramShift-P البته به زبان آماتوری خودم؛ در حالت Manual هنگامی که سرعت شاتر و میزان باز بودن دیفراگم را تنظیم می کنید وقتی به حالت معقولی می رسید (به نظر دوربین ) ارقام آبی می شوند و در خارج از این محدوده معقول قرمز، حال در این مود حالت های ترکیبی مختلف که از نظر میان افزار معقولند به صورت گزینه ای در دسترس هستند یعنی با چرخاندن Command dial بین حالت هایی که از نظر میان افزار قابل قبول برای عکسبرداری هستند حرکت می کنید ... مثلا دیفراگم باز تر و زمان کمتر، دیفراگم بسته تر وسرعت کمتر و ...
    اطلاعات بیشتر :
    http://www.fujifilm.com/support/digi..._manual_01.pdf
    این لینک در واقع Manual اصلی دوربینه که در پکیج اون نیست!
    6- نمی دونم! من که یک SD HC 16 GigaByte Class 10 خریده هم و در سفرهای چند روزه با شات های زیاد و فعال بودن حالت JPG+RAW موفق نشدم حتی 8 گیگ هم پر کنم... البته اگر پای ویدئو Full HD رو به میون بیارید حرف دیگری است که اونوقت منم به شما خواهم گفت شارژ باطری عمرا جواب نمی ده بتونی در حد 16 گیگ تصویر برداری کنید.
    7و8-در مورد این دو سوال من چیزی نمی دونم و ممنون میشم یکی همین جا جواب بده و ما رو به "تاپیک های مربوطه" ارجاع ندن!
    9-خب این طور صلاح دیدن! :cool: البته من برخورد نکرده بودم، خب برای تبدیل به یک فرمت بهتر و یا ویرایش فیلم ها که ناچاریم یه سری به یه نرم افزار ویرایش ویدئویی مثل video studio بزنیم همون جا با رنگشم هر کاری می خواهید بکنید (یعنی اگر خود دوربین هم داشت من ترجیح میدادم سورس اصلی رو داشته باشم)

حالا سوال های من...
    -در مورد فلش های خارجی، گویا استانداردهایی وجود داره مثل Hotshow ؟ که البته باز هم گویا fuji زیاد باهاش حال نمی کنه! چیزی که من می خوام یه توضیح در این مورده... (اون چه مزایایی داره که الان ما نمی تونیم داشته باشیم؟) و اگر بخواهیم یه فلش خارجی مناسب تهیه کنیم چه گزینه هایی با چه رنج قیمت هایی پیشنهاد میشه ؟ واگر بخواهیم این فلش ها در پشت سوژه برای حذف سایه قرار بگیرند قضیه به چه شکلی در میاد ؟
    ممنون، موفق باشید.
    abanegan و Summit تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فوجي HS10 غولي در رده SLR Like ها

درود
    بروز رسانی طی سه سوت که چه عرض کنم، نیم سوت صورت می گیره و به دو روش یا با نرم افزار مخصوص و کابل USB (که من حوصلش رو نداشتم) یا با ریختن فایل بروزرسانی در کارت حافظه و روشن کردن دوربین در حالت ویژه (که خیلی راحت تره!، راهی که من رفتم )،آخرین نگارش میان افزار تا این لحظه 1.02

آقا یه شرحی از کاری انجام دادی میدی !
    سپاس

تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فوجي HS10 غولي در رده SLR Like ها

درود
    آقا یه شرحی از کاری انجام دادی میدی !
    سپاس
    سلام،
    1-کارت حافظه را با استفاده از منوی setting خود دوربین فرمت می کنید...
    2-فایل به روز رسانی رو از سایت Fuji دانلود می کنی، کپی می کنید به کارت حافظه...
    3-کارت حافظه رو در خشاب مربوطه در دوربین قرار میدهید، از قدرت باطریها مطمئن می شی ..
    4-دوربین رو درحالی که دکمه disp/back vرو فشرده نگه داشتی روشن می کنید..
    5-یه منوی با عنوان قرمز Frimware Upgarde می بینید، در صفحه اول ورژن فریم ویر رو نوشته اگر ورژن بالاتری رو دانلود کردید ادامه بدید...
    6-حال که می خواهید ادامه بدهید دکمه OK/menu رو بزنید اون "نیم سوت" اینجا اتفاق میافته!
    7-دوربین را خاموش کرده در حالت عادی دوباره روشن کنید...
    (برای چک کردن می تونید دوباره به همون روش ورژن رو چک کنی ولی بعدش با زدن back کنسل کن!)

آدرس Frimware، دوربین HS10 :
    http://www.fujifilm.com/support/digi...hs10/fupd.html

در ضمن من هر چی بگم، ناقصه... سایت خودش (لینک بالا) تمام و کماله ... موفق باشید
    abanegan و Summit تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    45

با وجود sx 30 دیگه جایی برای hs10 میمونه؟ از نظر کیفیت عکس کدام بهتره؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من هم مدتیه به فکر یک لایک همه کاره بودم و این گزینه به شدت ذهنمو مشغول کرده(گرچه این اس ایکس30 کمی محاسباتم رو متزلزل کرده) اما کاش عزیزی پیدا میشد که یک تعداد عکس با شرایت نوری مختلف وفوکال لنتهای مختلف همچنین ایزو(چیز دیگه نمیخوای آقای کم توقع؟!!) آپلود میکرد تا یک بررسی میکردیم.
    Mehdi Rojaie و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    5

خب در قیاس با SX30 باید گفت : خب Cannon هست با بیش از 4 مگا پیکسل بشتر و تله قوی تر، ودر عوض زوم دستی ندارید، محدوده سرعت شاتر کمتر هست LCD کوچکتر و...
    در کل به نظر من برای کسانی که حالا حالاها تنها دوربینشون قراره بشه sx30 شاید گزینه مناسب تری باشه ولی برای کسانی که به آینده عکاسی و حرفه ای تر شدن می اندیشند یقینا HS10 امکانات جالبتری ارائه می کنه تجربه زوم دستی، و حلت manual قوی تر و شبیه تر به SLR های حرفه ای و ...
    lamagra، Summit و morteza khademy تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

تفاوت HS11 با HS 10 چیست؟ دو مدل متفاوت هستند ؟
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 7 از 23 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین