صفحه 51 از 166 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1656
Like Tree4242تشکر

موضوع: Nikon D7000

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

اسمشون رو نمیدونم چیه والا دوست عزیز نتیجه رو من نباید بگیرم نتیجه رو مخاطب باید بگیره
    محمد عزیز
    به رسم معمول اکثر دوستان اسم خودشون رو پایین امضا قید می کنند، من هم پیام هستم، از آشنایی شما خوشبختم، به جمع ما هم خوش آمدید.
    اولا اینکه نه من و فکر می کنم نه هیچ کدام از بچه های اینجا به دوستان تازه وارد به چشم تازه کار نگاه نمی کنند. فرضا اگر همین جناب کن راکول امروز اینجا عضو شود، می شود عضو تازه وارد. من نه عکاس هستم نه هنرمند، ماها فقط شاگردان قدیمی هستیم.
    فروم هم بعضی دوستان هر از چندگاهی یک عکس قرار میدند - لزوما هم نباید یک معیار
    زیبایی شناسانه در عکس بکار رفته باشد یا مفهومی را بخواهد به بیننده برساند چون
    اصولا هدف از نمایش دادن این عکسها به جنبه دیگری از عکاسی که همون از دید صنعتی
    و تکنولوژیک نگاه کردن به قضیه است همانطور که دوستان معمولا دوربینها را از لحاظ علمی
    دنبال میکنند و بحثهای در مورد : ایزو - سنسور و.
    بنده منظورم این نیست که عکسها چون ارزش هنری ندارند، بی ارزشند. برای دیدن نمونه عکس یک دوربین جدید، جهت بررسی، اتفاقا کسی دنبال عکس هنری نیست. جنبه زیبا شناشانه و یا مفهوم عکس متعلق به عکاس است نه دوربین.
    اصولا برای بررسی عکس یک دوربین، بهتر این است که مبنای سنجش را در روی فایل خام، در اندازه اصلی قرار داد. دیدن فایل یک دوربین 16 مگاپیکسلی، که در اندازه زیر یک مگا پیکسل ارائه شده است، Picture style های مختلف به سلیقه عکاس در آن به کار رفته است، به صورت jpg هم ذخیره شده باشد، ارزش چندانی برای قضاوت ندارد. از آن گذشته اصولا دیدن عکس یک دوربین در مانیتور فقط یک نمای کلی از خروجی دوربین می دهد.
    از آن مهمتر عوامل بسیار زیادی برای ارزیابی یک دوربین وجود دارد. نوع بدنه و آرگونومی، سیستم فوکوس، سیستم نورسنجی، نوع سنسور، امکانات دیگر دوربین و ده ها مورد دیگر که اهمیت زیادی دارند. ضمن اینکه دوربینهای کنون و نیکون، آن هم در این سطح، چنان به بلوغ رسیده اند که تقریبا از قبل می شود مطمئن بود که نمونه عکسهای بسیار خوبی خواهند داشت.
    هر چند به عنوان نظر شخصی، چندان اعتقادی به بررسی اینگونه دوربینها (از روی فایل JPG) حتی در اندازه اصلی هم ندارم. فرضا اگر من بخواهم این دوربین را بخرم، دیدن عکسهای آن آخرین کاریست که انجام خواهم داد، تازه آن هم عکس خام در اندازه اصلی.
    به خاطر همین هم عرض کردم که عکسهایی که شما لینک دادید را می توان با هر دوربینی گرفت. اصلا وزنی برای ارزیابی یک دوربین ندارد.
    در ادامه حرفهای بالا این را هم اضافه کنم البته نظر نظر شخصی بنده است
    دلیلی ندارد ما حتما در اول یک تاپیک عکس و اطلاعات را عنوان کنیم بعد در آخر مثلا حق نداریم
    عکس قرار بدیم همین یکی دو عکس من به این تاپیک یک جان تازه ای داد و کاربران را به کنکاش طلبید
    و همین موضوع فکر کنم بهانه ای بود برای بالا رفتن طالعات عمومی کاربران
    و بخصوص اینکه این دوربین آخرین dslr مطرح
    بازار هست و در فرومهای خارجی بحثش جزو داغ ترین تاپیکهاست
    بقول یکی از دوستان فرمودند هدف پربارتر کردن تاپیک بود و قصد و غرضی درکار نبود
    با این حال اگر مدیرها خواستند میتوانند آن عکسها و این اطلاعات بنده را هم پاک کنند
    اما امیدوارم تونسته باشم پاسخ سوالات دوستان رو بدم
    شکی نیست که قصد و غرض بدی در کار نبوده، غرض بنده هم از مطرح کردن سئوالات این بود که توجه شما را برای انتخاب یا بررسی دوربین، از دیدن عکسهایی با این مشخصات (قطعا منظور کیفیت هنری آن نیست) به موارد مهمتری ارجاع دهم.
    اون شوخی پسر کن راکول هم برای این بود که از بدو تولد ایشون کلی عکس ازش منتشر کرده، اینه که دیدن این عکسهای جدیدش برام جالب بود.
    ویرایش توسط Kholeno : Sunday 23 January 2011 در ساعت 23:24
    nmroshan، Saeed61، A_Maddah و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه
    تشکر کرده
    672

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    .................
    اصولا برای بررسی عکس یک دوربین، بهتر این است که مبنای سنجش را در روی فایل خام، در اندازه اصلی قرار داد. دیدن فایل یک دوربین 16 مگاپیکسلی، که در اندازه زیر یک مگا پیکسل ارائه شده است، Picture style های مختلف به سلیقه عکاس در آن به کار رفته است، به صورت jpg هم ذخیره شده باشد، ارزش چندانی برای قضاوت ندارد. از آن گذشته اصولا دیدن عکس یک دوربین در مانیتور فقط یک نمای کلی از خروجی دوربین می دهد.
    از آن مهمتر عوامل بسیار زیادی برای ارزیابی یک دوربین وجود دارد. نوع بدنه و آرگونومی، سیستم فوکوس، سیستم نورسنجی، نوع سنسور، امکانات دیگر دوربین و ده ها مورد دیگر که اهمیت زیادی دارند. ضمن اینکه دوربینهای کنون و نیکون، آن هم در این سطح، چنان به بلوغ رسیده اند که تقریبا از قبل می شود مطمئن بود که نمونه عکسهای بسیار خوبی خواهند داشت.
    هر چند به عنوان نظر شخصی، چندان اعتقادی به بررسی اینگونه دوربینها (از روی فایل JPG) حتی در اندازه اصلی هم ندارم. فرضا اگر من بخواهم این دوربین را بخرم، دیدن عکسهای آن آخرین کاریست که انجام خواهم داد، تازه آن هم عکس خام در اندازه اصلی.
    به خاطر همین هم عرض کردم که عکسهایی که شما لینک دادید را می توان با هر دوربینی گرفت. اصلا وزنی برای ارزیابی یک دوربین ندارد. .............
    قبل از اینکه پاسخی بدم از شما میخوام اول یک نگاهی دیگه ای به پاسخی که قبلا دادم بندازید:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashimashi نمایش پست ها

چون آقای راکول با لنزهای متعددی اقدام به عکاسی کرده بود که کیفیت عکسبرداری لنزهای
    مختلف روی این دوربین را به نمایش میگذاشت که مثلا در اون عکس خاص شفافیت لنز 35
    روی این دوربین و همانطور اطلاعتی که در پانویس هر عکس به مخاطب میدهد
    به من که خیلی کمک کردند و مطئنم که به خیلی از دوستان دیگر فروم هم در تصمیم گیریشان
    کمک میکند.... شاید در سایتهای دیگر با این دید نگاه نکرده باشند

موفق باشد
    با سلام مجدد آقا پیام
    اینکه اصل اول دیدن اطلاعات سخت افزاری دوربین در این حرف که شکی نیست
    اما همانطور که گفتم قصد چیز دیگری بود که همون تست لنزهای مختلف با این دوربینه
    مثلا در همین عکسها جزئیات تصویر لنز 35 اختلاف فاحشی با 18-200 در این دوربین دارد
    درسته شاید با فتوشاپ افکت داده باشه اما دقت کنید دیتیلشون کاملامتفاوت از هم
    البته جدا از این اندازه عکس در یک سایز قابل قبول برای قضاوت گذاشته شده
    درسته عکس در اندازه اصلی نیست ..یک مثال برات میزنم مثلا میخوای یک فیلم
    ببینی میگی دوست دارم کیفیت بلو ری فیلم رو ببینیم قطعا همه همین کار رو میکنند
    ولی وقتی شرایطش وجود نداشته باشهمجبوری به کمتر از اون هم قانع باشی
    یک دلیل اینترنت زغالی ایران که برای دانلود فایل اصلی باید دقایق زیادی وقت صرف کنی
    دوم اینه که هنوز این دوربین جدید و سمپلهای کمی ازش بیرون اومد. وبیشتر سایتها فایل اصلی
    رو برای دانلود نمیذارند (حتی سایت dpreview) .
    مثل سایت خود شرکت نیکون که در بعضی موارد عکسهای برای دوربین حرفه ای
    مثل d3x عکسهای سایز کوچک قرار داده و من آماتور اختلاف فاحشی رو در عکس
    کوچکتر مشاهده میکنم تعجب میکنم شما که با دید حرفه ای
    به قضیه نگاه میکنی تفاوتی نمیبینی..؟
    بازم نظرت محترم اما اینکه سمپل JPG کوچک ارزش دیدند ندارد
    به نظرم این حرف یه جوری فلسفه وجودی خیلی از سایتهای عکاسی زیر سوال میبره به نظرم جای
    بحث جدا گانه ای رو داره که باید کاملا موشکافی بشه فکر کنم اساتید باید در این منورد نظر بدند
    بعضی حرفات رو قبول دارم ولی در مورد بی ارزش بودن این عکسها قانع نشدم
    نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    .................
    نوع بدنه و آرگونومی، سیستم فوکوس، سیستم نورسنجی، نوع سنسور، امکانات دیگر دوربین و ده ها مورد دیگر که اهمیت زیادی دارند. ............
    به خاطر همین هم عرض کردم که عکسهایی که شما لینک دادید را می توان با هر دوربینی گرفت. اصلا وزنی برای ارزیابی یک دوربین ندارد. .............
    بعضی این مواردی هم که گفتی به نظرم در یک عکس سایز معمولی هم میشه در موردش نظر داد

موفق باشی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ashimashi نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

مقایسه این دوربین با d300
    Nikon D7000 full res high ISO samples (vs D300)

http://www.richardpeters.co.uk/blog/...mples-vs-d300/

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    یک عکس پرتره که با این دوربین گرفته شده:

لینک این عکس در سایز بزرگتر:
    http://www.newnikond7000.info/wp-con...Ji-Woo-3-1.jpg
    دوست عزیز در اگزیف این عکس اسم پنتاکس 20دی دیده میشه و نه نیکون دی7000 !!

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

سلام
    در بسته بندي D7000 چه چيزهايي موجود است. مثلا هود يا كيف براي لنز كيتش دارد؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    سلام
    در بسته بندي D7000 چه چيزهايي موجود است. مثلا هود يا كيف براي لنز كيتش دارد؟
    بله
    aidin594 تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام
    سایت chipworks.com دل و جیگر نیکون D7000 رو بیرون ریخته و تایید کرده که سنسور این دوربین ساخت سونی و با نام IMX071 هست. (خب اینو که میدونستیم! )

و اینم عکسهایی از سنسور این دوربین:

همچنین اطلاعاتی در مورد برد اصلی و پردازنده EXPEED

The EXPEED 2, Nikon’s latest image processor, with package markings Nikon logo/Expeed logo/JAPAN/EI-154 1028 Z43. According to Nikon, this new image processing engine enables faster image processing and reduced power consumption for the D7000. It’s certainly impressive if it processes 16+ Mpixels at six frames/second!

4 x Nanya NT5TU64M16GG 1-Gb DDR2 SDRAM

A Toshiba microcontroller with package markings TOSHIBA/TMP19A44FEXBG/JAPAN 1022HAL/836273

Flash EEPROM by Spansion with package markings Spansion logo/03/GL128P90FFIR2/034BB318 B/THAILAND/©05 Spansion

A Rohm motor driver with package markings BD6736/0R65

A MEMSIC inertial sensor (package markings C623550/103310) for image orientation in landscape or portrait

لینک سایتchipworks.com که مثل اینکه ایرانی ها نباید واردش بشن و باید بازم "فیل تر" بوشکونید!!!
    کد:
    http://www.chipworks.com/en/technical-competitive-analysis/resources/recent-teardowns/category/camera-image-sensor/
    infinity، yasin-m، Daruosha و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

و

آيا Micro Adjustment براي فوكوس لنزهاي غير نيكون (مثل 70-17 مشهور سيگما) كار ميكند؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    و

آيا Micro Adjustment براي فوكوس لنزهاي غير نيكون (مثل 70-17 مشهور سيگما) كار ميكند؟
    بله.
    aidin594 و Viewpoints تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    672

محتویات داخل جعبه d7000 همراه با لنز کیت

d7000 Box

در سایز اصلی:

http://s1.image.gd/o/4b/4bdf1a1c0b4b...acf5e8c093.jpg

d7000 UNBox

در سایز اصلی:
    http://s1.image.gd/o/f9/f9270e35634d...f5e077cf9c.jpg
    M.Karimi، Anoosh-Em، asgaripour و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

بالاخره ریویویی که مدت‌ها منتظرش بودم منتشر شد.
    ریویو سایت steves-digicams.com

Bottom line - Nikon has hit a home run with their latest D-series model. The D7000 exceeded almost all of my expectations, with only a few "issues", such as the strong exposures it created outdoors. Its high ISO capabilities are almost unmatched in my opinion, and the camera's shooting performance in both single and bursts modes is smoking fast. With a plethora of exposure controls and options, the D7000 will please the most advanced of users, while at the same time appealing to those who are just entering the dSLR world with various fully automatic settings and Scene modes. With a street price of about $1200 US for the body alone, or $1500 with the versatile AF-S DX Zoom-NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR lens, the D7000 offers an outstanding degree of value, and I have no problem giving it Steve's highest recommendation; to be honest, the D7000 has made me consider crossing over to the dark side from Canon.

sepehrmm، شاهین اکبری، MehdiM و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

صفحه 51 از 166 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 101 151 ... آخرینآخرین