صفحه 31 از 74 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

سلام دوستان.
    تو راهنمای دوربین یه چیزی در مورد لرزش گیر لنز نوشته که منو به شک انداخت! عین متن رو براتون میزارم تا از راهنماییتون استفاده کنم.
    D Vibration Reduction
    Do not turn the camera off or remove the lens while vibration reduction is in effect. If power
    to the lens is cut while vibration reduction is on, the lens may rattle when shaken. This is not
    a malfunction, and can be corrected by reattaching the lens and turning the camera on.
    این یعنی هر وقت خواستیم دوربین رو خاموش کنیم قبلش باید لرزش گیر رو خاموش کنیم؟؟؟
    یه جای دیگه نوشته بود لرزش گیر وقتی فعاله که دکمه شاتر رو تا نیمه فشار بدیم! و در حالت عادی فعال نیست!
    Vibration reduction is activated when the shutter-release button is pressed halfway,
    میتونیم استدلال کنیم که چون در حالت عادی( وقتی دستمون رو شاتر نیست) لرزش گیر فعال نیست؛ خاموش کردن دوربین خطری برای لنز نداره؟؟
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    147

دوست عزیز در متن ذکر شده که اگر لرزشگیر is in effect باشد، یعنی اگر فعال باشد. و لرزشگیر پس از فشردن شاتر تا نیمه فعال می شود.پس ارتباطی با روشن یا خاموش بودن لرزشگیر ندارد.کلا منظور این است که اگر تا نیمه فشردید و فعال شد ، یک دفعه دوربین را خاموش نکرده و لنز را جدا نکنید.البته بعید میدونم کسی تا الان همچین کاری کرده باشه.در هر صورت مرسی از ریزبینی شما در دفترچه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط apasay نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    تو راهنمای دوربین یه چیزی در مورد لرزش گیر لنز نوشته که منو به شک انداخت! عین متن رو براتون میزارم تا از راهنماییتون استفاده کنم.
    D Vibration Reduction
    Do not turn the camera off or remove the lens while vibration reduction is in effect. If power
    to the lens is cut while vibration reduction is on, the lens may rattle when shaken. This is not
    a malfunction, and can be corrected by reattaching the lens and turning the camera on.
    این یعنی هر وقت خواستیم دوربین رو خاموش کنیم قبلش باید لرزش گیر رو خاموش کنیم؟؟؟
    یه جای دیگه نوشته بود لرزش گیر وقتی فعاله که دکمه شاتر رو تا نیمه فشار بدیم! و در حالت عادی فعال نیست!
    Vibration reduction is activated when the shutter-release button is pressed halfway,
    میتونیم استدلال کنیم که چون در حالت عادی( وقتی دستمون رو شاتر نیست) لرزش گیر فعال نیست؛ خاموش کردن دوربین خطری برای لنز نداره؟؟
    Anoosh-Em، data و apasay تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi_m نمایش پست ها
    دوست عزیز در متن ذکر شده که اگر لرزشگیر is in effect باشد، یعنی اگر فعال باشد. و لرزشگیر پس از فشردن شاتر تا نیمه فعال می شود.پس ارتباطی با روشن یا خاموش بودن لرزشگیر ندارد.کلا منظور این است که اگر تا نیمه فشردید و فعال شد ، یک دفعه دوربین را خاموش نکرده و لنز را جدا نکنید.البته بعید میدونم کسی تا الان همچین کاری کرده باشه.در هر صورت مرسی از ریزبینی شما در دفترچه.
    ممنون از راهنماییتون.
    چون همچین کاری خیلی بعید و دور از ذهن بود منو به شک انداخت!
    البته باید به ریز بینی ژاپنی ها آفرین بگیم که هر احتمالی رو پیش بینی میکنن و تو راهنمای محصولشون در موردش تذکر میدن!!!
    شاد باشین.
    ebi_m تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    147

صد البته در ریز بینیشان باید گفت احسنت ولی چه سود که جز آفرین گفتن به دیگران کاری نکردیم....
    ممنون از راهنماییتون.
    چون همچین کاری خیلی بعید و دور از ذهن بود منو به شک انداخت!
    البته باید به ریز بینی ژاپنی ها آفرین بگیم که هر احتمالی رو پیش بینی میکنن و تو راهنمای محصولشون در موردش تذکر میدن!!!
    شاد باشین.
    apasay تشکر می‌کند.

كاربر جديد H.Nazari آواتار ها
    تشکر کرده
    184

سلام خدمت دوستان
    عکسهای گرفته شده در محیط Indoor توی مد A نسبت به مد اتوماتیک به مراتب تاریکتر ثبت میشه. (با شرایط نوری یکسان)
    تنظیم خاصی هست که رعایت نمی کنم؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    147

با عرض سلام
    دوست عزیز ممکنه لطفا شرایط نوری یکسانتونو اعلام کنید؟جسارتا فرق 2 مد اعلام شده را مطلع هستید که؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط H.Nazari نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    عکسهای گرفته شده در محیط Indoor توی مد A نسبت به مد اتوماتیک به مراتب تاریکتر ثبت میشه. (با شرایط نوری یکسان)
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

سلام خدمت دوستان
    هرچند بعیده ولی شاید exposure compensation روی یک عدد منفی قرار گرفته و شما به اون توجه نکردید.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

سلام خدمت دوستان

درود

در مود Auto گذشته از اینکه اگر نور کم باشد خود دوربین فلاش رو فعال میکند ، ایزو هم در حالت Auto قرار میگیرد
    در نتیجه ایزو را بالا میبرد ...در واقع هیچ فرقی بین مد های دوربین که نورسنج آن مقادیر دیافراگم و سرعت و ایزو را
    تعیین میکند نیست

اگر با کارایی دوربین آشنا شویم یعنی بدانیم هر کدام از این حالات به چه کار میآیند
    و مبحث نور سنجی را یاد گرفته باشیم که در بخش مقالات سایت هم هست و بدانیم
    دیافراگم و سرعت و ایزو چه هستند و چه رابطه ای با هم دارند، این مشکلات حل میشوند

سلام دوستان.
    D Vibration Reduction
    پاسخ را که دوستمان دادند اما آفرین بر شما که به ریز ترین نکات
    نوشته در کتابچه راهنمای دوربین حتی اگر به زبان انگلیسی هم باشد توجه میکنید

موفق باشید

انوش
    H.Nazari، morteza khademy، apasay و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا smohammad.miri آواتار ها
    تشکر کرده
    230

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    به نظرم برای این دوربین و اتفاقن d3100 واقعن تولید گریپ میتونه به ارگونومی اش کمک فراوانی کنه . البته من نمیتونم برای کمپانی تعیین سیاست کنم اما به عنوان یک مشتری میتونم نیازهام رو بگم . علیرغم علاقه بسیار من به نیکون و محصولات اون ، اما من میگم اینکه بگیم کمپانی نباید به خاطر بازاریابی دیگر محصولاتش در رده بالاتر ، تولید گریپ و لوازم جانبی برای دوربین های این رده نکنه ، رو خیلی قبول ندارم . با توجه به اینکه کانن به عنوان یک شرکت رقیب برای رده entry level خودش از 450d و 1000d گریپ تولید می کنه ؟! اتفاقن این مساله میتونه بیشتر جنبه اقتصادی و رقابتی داشته باشه .
    و البته این هم ربطی به شناخت یا عدم شناخت ما از این رده نداره . مثلن من خودم با اطلاع از همه جنبه ها و با مطالعه کامل این دوربین رو انتخاب کردم . و البته می دونستم که همه چیز رو نمیشه با هم داشت . سبک سنگین کردن بین مزایا و معایب و البته نیازهام ، مطابق اونچه که در پست های قبلی ام گفتم ، من رو به این محصول رسوند. به خصوص اینکه من d7000 رو هم دارم که البته گریپ هم داره ! درست شبیه به این عکس آواتارم ! ولی بعدا نتیجه گرفتم که داشتن یک گریپ برای این محصول ، البته تکرار می کنم نه در عکاسی خیابانی و اجتماعی به دلایلی که قبلن گفتم ، می تونه ضعف کوچکتر شدن این محصول رو نسبت به نمونه قبلی خودش یعنی حتی d5000 برطرف کنه . به خصوص اینکه دیدم یکی از فروشندگان درپاساژ جمهوری یک گریپی آورد ، البته بعدا متوجه شدیم که به d3100 میخوره ، ولی با جعبه زرد رنگ نیکون و با جدیت می گفت که برای d5100 هم داره ولی الان تموم کرده و میاره !!! و من در سایت نیکون این رو ندیده بودم و برای همین از دوستان جویای حقیقت شدم .
    میشه بپرسم که کی گفته برای دی 5100 گریپ وجود نداره؟
    من شما رو به چند لینک ارجا می دم
    Nikon D5100 battery grip review | NikonDSLRtips
    Zeikos ZE-NBG5100 Battery Power Grip for Nikon D5100
    Phottix Bg-D5100 Battery Grip for Nikon D5100 DSLR - Ph33332
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

خوشحال میشیم اگه باشه!!!
    البته اصلی!
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

صفحه 31 از 74 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... آخرینآخرین