صفحه 28 از 74 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

پیش فرض مشکل با شارپنس

سلام
    من چند روزیه که این d5100 + 18-55 رو خریدم ولی حس میکنم عکس ها زیاد شارپ نیستن
    حالا یا من از این بدنه ی تقریبا یک میلیونی و لنز 80 تومنی زیاد انتظار دارم یا اینکه عکس ها واقعا شارپ نیستن
    من دو کراپ 100% اتچ کردم
    لطفا اساتید ببینن و در مورد شارپ بودن قسمتی که در فوکوس هست نظر بدن
    ویرایش: لازم به ذکره که سوژه و دوربین جفتشون روی میز بودن و عکسا با تایمر گرفته شدن و هیچ لرزشی در کار نیست
    ویرایش 2: به نظر میاد انجمن عکس های اتچ شده رو کم حجم کرده. من تصاویر رو با حجم و کیفیت اصلی اپلود کردم
    http://up1.iranblog.com/images/vkiylaragn8k9vlvfoa.jpg
    http://up1.iranblog.com/images/rstu9gxfpx0325mgfnln.jpg
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط ostova نمایش پست ها
    سلام
    حالا یا من از این بدنه ی تقریبا یک میلیونی و لنز 80 تومنی زیاد انتظار دارم یا اینکه عکس ها واقعا شارپ نیستن
    من دو کراپ 100% اتچ کردم
    ویرایش: لازم به ذکره که سوژه و دوربین جفتشون روی میز بودن و عکسا با تایمر گرفته شدن و هیچ لرزشی در کار نیست
    ویرایش 2: به نظر میاد انجمن عکس های اتچ شده رو کم حجم کرده. من تصاویر رو با حجم و کیفیت اصلی اپلود کردم
    من جز اساتید نیستم و فقط نظر خودمو میگم فکر میکنم خود سوژه ای که انتخاب کردید به نظر یک جور پارچه میاد که رنگ ماتی داره و کلا ماته کاش از اشیا دیگری هم استفاده میشد که بشه بهتر دید با این مقایسه نمیشه چیزی گفت لنز 55-18 این دوربین جز شارپ ترین لنز هاست بهتره بجای این پارچه ( یا هر چیر دیگه ای که هست) یک وسیله پلاستیکی رو سوژه کنید. در کل چیزی که بشه بهش گفت مشکل نمی بینم
    ostova تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid88 نمایش پست ها
    من جز اساتید نیستم و فقط نظر خودمو میگم فکر میکنم خود سوژه ای که انتخاب کردید به نظر یک جور پارچه میاد که رنگ ماتی داره و کلا ماته کاش از اشیا دیگری هم استفاده میشد که بشه بهتر دید با این مقایسه نمیشه چیزی گفت لنز 55-18 این دوربین جز شارپ ترین لنز هاست بهتره بجای این پارچه ( یا هر چیر دیگه ای که هست) یک وسیله پلاستیکی رو سوژه کنید. در کل چیزی که بشه بهش گفت مشکل نمی بینم
    لنز 55-18 جزء شارپ ترین لنزهاست؟بر چه مبنایی این نتیجه رو گرفتید؟میشه توضیح بدید؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

سلام
    خیلی ممنون که پاسخ دادین
    سوژه یه 500 تومنی کهنه و پاره شده هست و به نظرم الیافش میتونست به تشخیص میزان شارپی تصویر کمک کنه
    من سعی میکنم با سوژه های دیگه عکس بگیرم تا دوستان دقیقتر نظر بدن

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

جناب abaee فکر میکنم منظورشان از شارپ بودن در مقابل قیمتی پایینی که پای لنز میپردازیم باشد، اما خانوم مهشید اگر لطف کنید و در مورد قسمت بولد شده توضیح بفرمایید ممنون میشوم
    ahmad.abaee و Mahshid Kazemi تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

تشکر کرده
    3154

سلام
    من دو کراپ 100% اتچ کردم
    دوست عزیز
    اولاً بنظر میاد دیافراگم بازی رو انتخاب کردید برای عکاسی،درسته؟در لنزهای زوم ، معمولاً بهترین نتیجه در 1 یا 2 استاپ بالاتر از مینیمم دیافراگم در اون فاصله کانونی بدست میاد ؛ مثلاً شما در فاصله 55 مم ، حداقل دیافراگمتون 5.6 هست باید روی دیافراگم 8 یا 11 در فاصله 55 مم عکس بگیرید تا بهترین نتیجه ممکن حاصل بشه

دوماً ، در حد و اندازه های لنزتون ازش انتظار داشته باشید !

سوماً ، در مورد شارپ بودن تصویر ، بدون کراپ شدن قضاوت کنید !

تشکر کرده
    3154

سلام
    خیلی ممنون که پاسخ دادین
    سوژه یه 500 تومنی کهنه و پاره شده هست و به نظرم الیافش میتونست به تشخیص میزان شارپی تصویر کمک کنه
    من سعی میکنم با سوژه های دیگه عکس بگیرم تا دوستان دقیقتر نظر بدن
    دوست من،اگر علاقمند به ماکروگرافی هستین،بهتره لنز ماکرو تهیه بفرمایید ، چون با عکاسی توسط یه لنز زوم معمولی و کراپ کردن تصویر ، نتایج فقط شما رو ناامید میکنن!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

من منظورم 55-18 همین دوربین بود نسبت به 55-18 سایر شرکتها که اونجا هم نوشتم این دوربین نه در کل لنز ها اگر هم اشتباه میکنم عذر میخوام

در مورد اون قسمت هم بنظرم رسید که پارچه هست چون اگر نگاه کنید انگار که نخ داده و فکر میکنم که یک وسیله پلاستیکی حتی غیر براق میتونه مقایسه رو راحت تر کنه بازم اگر اشتباه میکنم از برادرای بزرگترم عذر میخوام
    ramink2، ahmad.abaee و ostova تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اولاً بنظر میاد دیافراگم بازی رو انتخاب کردید برای عکاسی،درسته؟در لنزهای زوم ، معمولاً بهترین نتیجه در 1 یا 2 استاپ بالاتر از مینیمم دیافراگم در اون فاصله کانونی بدست میاد ؛ مثلاً شما در فاصله 55 مم ، حداقل دیافراگمتون 5.6 هست باید روی دیافراگم 8 یا 11 در فاصله 55 مم عکس بگیرید تا بهترین نتیجه ممکن حاصل بشه

دوماً ، در حد و اندازه های لنزتون ازش انتظار داشته باشید !

سوماً ، در مورد شارپ بودن تصویر ، بدون کراپ شدن قضاوت کنید !
    ضمن تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی گذاشتین، دیافراگم در اون تصاویر 10 بود که در همون محدوده ای هست که عرض کردین
    در مورد حد و اندازه ی لنز، راستش من قبل از خریدن این دوربین تجربه عکاسی نداشتم و در عین حال که میدونستم لنزم ارزانترین و قاعدتا بی کیفیت ترین لنز موجود برای دوربینم هست انتظار داشتم که در نقطه ی فوکوس جزئیات بیشتری رو داشته باشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    دوست من،اگر علاقمند به ماکروگرافی هستین،بهتره لنز ماکرو تهیه بفرمایید ، چون با عکاسی توسط یه لنز زوم معمولی و کراپ کردن تصویر ، نتایج فقط شما رو ناامید میکنن!
    نه دوست خوبم، استفاده فعلی من از دوربین در حد ثبت تصاویر یادگاری و تمرین کادر بندی هست
    اینم از آخرین تصویر هرچند نتیجه این شد که نباید انتظار بیشتری از این لنز داشت
    http://up1.iranblog.com/images/2tc3amsby9zgbsig8bws.jpg

مجددا از دوستانی که پاسخ دادن تشکر میکنم
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3154

من منظورم 55-18 همین دوربین بود نسبت به 55-18 سایر شرکتها که اونجا هم نوشتم این دوربین نه در کل لنز ها اگر هم اشتباه میکنم عذر میخوام

در مورد اون قسمت هم بنظرم رسید که پارچه هست چون اگر نگاه کنید انگار که نخ داده و فکر میکنم که یک وسیله پلاستیکی حتی غیر براق میتونه مقایسه رو راحت تر کنه بازم اگر اشتباه میکنم از برادرای بزرگترم عذر میخوام
    خیلی فرقی با هم نمیکنن!مثلاً 55-18 نیکون و کنون به لحاظ کیفیت تصویر در یک رده هستن!
    بله ، اگر از یه چیزی که ماهیت شارپ بودن داره ، مثل یه قاشق ، لیوان ، خودکار و... که لبه های صافی دارن عکس گرفته بشه بهتر میشه قضاوت کرد
    ممنون

ضمن تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی گذاشتین، دیافراگم در اون تصاویر 10 بود که در همون محدوده ای هست که عرض کردین
    در مورد حد و اندازه ی لنز، راستش من قبل از خریدن این دوربین تجربه عکاسی نداشتم و در عین حال که میدونستم لنزم ارزانترین و قاعدتا بی کیفیت ترین لنز موجود برای دوربینم هست انتظار داشتم که در نقطه ی فوکوس جزئیات بیشتری رو داشته باشم

نه دوست خوبم، استفاده فعلی من از دوربین در حد ثبت تصاویر یادگاری و تمرین کادر بندی هست
    اینم از آخرین تصویر هرچند نتیجه این شد که نباید انتظار بیشتری از این لنز داشت
    http://up1.iranblog.com/images/2tc3amsby9zgbsig8bws.jpg

مجددا از دوستانی که پاسخ دادن تشکر میکنم
    به اندازه پولی که براش پرداخت کردید ، لنز بدی نیست !
    تصویری که الان آپلود کردین هم کیفیت مناسبی داره!در محدوده عمق میدان هم جزییات به خوبی دیده میشن!
    بهرحال اگر قراره تمرین کنید،غیر از محدوده کانونی لنز،باقی مواردش قابل تحمله!
    پیشنهادی که قبلاً هم دادم ، استفاده از لنز 105-18 روی بدنه D5100 هست،چرا که به لحاظ کیفیت خروجی سنسور ، این دوربین امتحان پس داده است ، پس باید کیفیت تصویری که روی سنسور تشکیل میشه رو تا حد ممکن بهبود بخشید . ( عکس نهایی نتیجه تلفیق تصویر تشکیل شده توسط لنز و نتیجه پروسس اطلاعات خونده شده توسط سنسوره،پس هرچی این دو عامل بهتر باشن،عکس نهایی بهتره)
    یکی از لنزهای 50مم نیکون رو استفاده کنید تا مفهوم شارپ بودن عکس رو لمس کنید

صفحه 28 از 74 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین