صفحه 27 از 74 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

من تازه این دوربین رو خریدم ، تا به حال هم از دوربین حرفه ای استفاده نکردم برای همین دنبال فارسیش میگشتم تا دقیق با تمام قسمت ها آشنا بشم

كاربر جديد H.Nazari آواتار ها
    تشکر کرده
    184

سلام خدمت دوستان

چه جوری میشه از صدای فوکوس توی فیلمبرداری راحت شد. (فوکوس دستی هم برای فیلمبرداری از بچه ها پدر در میاره.)

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط argu نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

چه جوری میشه از صدای فوکوس توی فیلمبرداری راحت شد. (فوکوس دستی هم برای فیلمبرداری از بچه ها پدر در میاره.)
    درود

استفاده از میکروفون رو بدنه دوربین بهر حال چنین خواهد بود. اگر مصارف جدی دارید که وجود صدای
    موتور فوکاس به کارتان لطمه میزند تنها راه استفاده از میکروفون جداگانه است یا استفاده از MP3 رکوردر.

یک راهی که شاید موثر واقع شود به تنظیمات دوربین رفته و حساسیت میکروفون را روی Low بگذارید

موفق باشید

انوش
    H.Nazari تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

سلام
    با اینکه Focus mode رو روی AF-S میذارم و AF-area mode رو هم روی Auto-area AF و Metering رو هم روی Matrix باز تو Live View حالت Spot metering فعاله ، اصلاً گیج شدم هر تغییراتی تو این سه تا میدم بازم Spot metering فعاله !! هم تو Effects هم تو مودهای A و S .

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiidham نمایش پست ها
    سلام
    با اینکه Focus mode رو روی AF-S میذارم و AF-area mode رو هم روی Auto-area AF و Metering رو هم روی Matrix باز تو Live View حالت Spot metering فعاله ، اصلاً گیج شدم هر تغییراتی تو این سه تا میدم بازم Spot metering فعاله !! هم تو Effects هم تو مودهای A و S .
    درود

دوست عزیز معنی Focus mode واضحه یعنی مود های فوکاس
    حالت فوکاس نقطه ای ربطی به metering و حالت نورسنجی
    نقطه ای نداره .

موفق باشید

انوش
    mahdiidham تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز معنی Focus mode واضحه یعنی مود های فوکاس
    حالت فوکاس نقطه ای ربطی به metering و حالت نورسنجی
    نقطه ای نداره .
    موفق باشید
    انوش
    ممنون از اینکه این مطلب رو متذکر شدید
    اگه بخوایم فوکاس مرکزی و نورسنجی ماتریسی باشه چکار کنیم ؟
    تا جایی که میدونم فوکاس مرکزی و نقطه ای داریم و نورسنجی ماتریسی ، مرکزی و نقطه ای و در فوکاس نقطه ای نورسنجی هم در محل فوکاس انجام میشه ، درسته ؟ تصور من این هست که چهارخونه ای که در صفحه LCD ظاهر میشه که برا تنظیم فوکاس هست به غیر از حالت نورسنجی ماتریسی نورسنجی رو در محل فوکاس انجام میده ، درسته ؟ لطفاً راهنمائی کنید.
    ویرایش توسط mahdiidham : Wednesday 30 November 2011 در ساعت 10:08

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

سلام
    یه مقدار تو این راهنمای انگلیسیش تعمق کردم یه چیزایی دستگیرم شد که فکر میکنم جواب خودمو بدم ، فقط تایید دوستانو میخوام .
    اگه Spot metering رو فعال کنیم نورسنجی از نقطه فوکاس تبعیت میکنه (Camera meters current focus point) ولی در دو حالت مرکزی و ماتریسی اینطور نیست و اینکه تو دوربین هیچ پیش فرضی برای فوکوس مرکزی نیست و باید با دایره اطراف OK به مرکز هدایتش کرد و البته اگه در View finder باشه و حالتی غیر از Auto-area AF تعداد نقاط انتخابی به 11 تا محدود میشه، و اگه تو حالت Auto-area AF باشه نمیدونم با کجا زوم میکنه ، مشخصه ای نداره ولی تو Live View با چهارخانه قرمزی که سبزمیشه نشون میده و زوم رو بهر جا میشه برد و الزاماً نورسنجی بجز نقطه ای از فوکاس تبعیت نمیکنه.
    ترجمه بعضی قسمتها برام مشکله مثل این: meter off-center subjects

تشکر کرده
    12235

یه مقدار تو این راهنمای انگلیسیش تعمق کردم یه چیزایی دستگیرم شد که فکر میکنم جواب خودمو بدم ، فقط تایید دوستانو میخوام .
    اگه Spot metering رو فعال کنیم نورسنجی از نقطه فوکاس تبعیت میکنه (Camera meters current focus point) ولی در دو حالت مرکزی و ماتریسی اینطور نیست و اینکه تو دوربین هیچ پیش فرضی برای فوکوس مرکزی نیست و باید با دایره اطراف OK به مرکز هدایتش کرد و البته اگه در View finder باشه و حالتی غیر از Auto-area AF تعداد نقاط انتخابی به 11 تا محدود میشه، و اگه تو حالت Auto-area AF باشه نمیدونم با کجا زوم میکنه ، مشخصه ای نداره ولی تو Live View با چهارخانه قرمزی که سبزمیشه نشون میده و زوم رو بهر جا میشه برد و الزاماً نورسنجی بجز نقطه ای از فوکاس تبعیت نمیکنه.
    ترجمه بعضی قسمتها برام مشکله مثل این: meter off-center subjects

درود

فکر میکنم متوجه شده باشم مشکل شما کجاست ،

ببینید وقتی حالت فوکاس روی گزینه AF-S هست منطقه فوکاس فقط میتواند نقطه ای باشد یا 3D ( که شامل کل صفحه هست )

اما اگر حالت فوکاس را به AF-A تغییر دهید ، منطقه فوکاس علاوه بر نقطه ای میتواند مرکزی هم باشد همینطور 3d یا Auto
    و گذشته از اینها از داخل منو میتوانید مشخص کنید که منطقه مرکزی وسعتش چقدر باشد
    ضمنا حالات AF-S و AF-C فقط در مورد های عکاسی P ، A ، S ، M در دسترس خواهند بود.

همه اینها با نگاهی به کتابچه دوربین روشن خواهد شد.

موفق باشید

انوش
    mahdiidham تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود
    ببینید وقتی حالت فوکاس روی گزینه AF-S هست منطقه فوکاس فقط میتواند نقطه ای باشد یا 3D ( که شامل کل صفحه هست )

اما اگر حالت فوکاس را به AF-A تغییر دهید ، منطقه فوکاس علاوه بر نقطه ای میتواند مرکزی هم باشد همینطور 3d یا Auto
    و گذشته از اینها از داخل منو میتوانید مشخص کنید که منطقه مرکزی وسعتش چقدر باشد
    ضمنا حالات AF-S و AF-C فقط در مورد های عکاسی P ، A ، S ، M در دسترس خواهند بود.
    همه اینها با نگاهی به کتابچه دوربین روشن خواهد شد.
    موفق باشید
    انوش
    ممنون
    تو راهنما نگاه نکردم ولی تو دوربین که موارد رو چک میکردم کمی متفاوت بود ، مسئله اصلی که تا بحال دقت نکرده بودم تفاوت تنظیمات در View Finder و Live View بود و من قبل از اینکه تو این همه تنظیمات سر در گم بشم بهتره مشخص کنم که میخوام بعنوان یک نیمه حرفه ای(به تشخیص خودم) از کدوم یکی استفاده کنم . طی چند سال گذشته از LCD به سوژه ها نگاه میکردم و عادت دارم اگر چه که بنظر میرسه حرفه ای ها از View Finder استفاده میکنند ولی بنظر من در LCD امکان گم شدن جزئیات کمتره ولی عمر باتری هم کمتره ( تا حالا با یک شارژ کامل نتونستم بیشتر از 25 تا عکس بگیرم !!)

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

ممنون
    ولی عمر باتری هم کمتره ( تا حالا با یک شارژ کامل نتونستم بیشتر از 25 تا عکس بگیرم !!)
    اصطهلاک (املا!!!) سنسور را هم در نظر بگیرید
    و در ضمن اگر در جایی که نور آفتاب زیاد هست بخواهید در LV عکس بگیرید ، انعکاس نور روی LCD باعث میشه که اون جزئیات که هیچ ، کلا چیزی نبینید
    من بدون LV با همین بادی بیشتر از 600 شات زدم بدون فلاش ، چند شات هم با فلاش ، هنوز باتری تموم نشده بود
    فوکاس کند در مود LV هم به کنار
    mahdiidham تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

صفحه 27 از 74 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین