صفحه 30 از 74 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    خوب دوست عزیز این واضحه که همه ما دوست داریم کنون 5 دی و یا نیکون دی3 داشته باشیم ولی بعضی اوقات نمیشه دیگه!!!!!
    تولید نکردن گریپ برای یه دوربین اس ال آر به این دلیل که رده های بالاتری هم و البته با قیمت بسیار بالاتر موجوده اصلا دلیل خوبی نیست!

درود

شما اگر با با رده بندی های دوربین های SLR آشنا بشین و دریابید مخاطب این رده ها چه کسانی هستند... متوجه اشتباه خود خواهید شد

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    جناب انوش گرامی ! من دو تا دوربین دارم . یک D7000 و یک D5100 هر دو هم برای کارهای متفاوتی هستند . من برای دوربین دوم ام که برای عکاسی خیابانی و اجتماعی استفاده می کنم همیشه ترجیح میدادم که دوربین کوچکتری باشه تا کمتر توجه ایجاد کنه . طبق تجربه های قبلی من ، بسیاری از سوژه ها وقتی دوربین بزرگی می بینن اجازه عکاسی نمی دن !
    اما بعد از مدتی ، و چون این دوربین همیشه همراهمه و تقریبا تبدیل به دوربین اول ام شده ، ارگونومی دوربین با دست من در صورت یک گریپ ، بسیار بیشتر می شد . و چون اینک در سفرهام نیز این دوربین دیگر همراهمه ، افزایش توان باطری نیز مد نظره .................................

بله متوجه شدم D5100 را صرفا برای این خریدید که یک D7000 کوچک باشد برای جاهایی که بقول خودتان نمی خواهید دوربینی در سایز D7000 در دستتان دیده شود اما اکنون میخواهید گریپ روی آن ببندید ، و D5100 بزرگتر از اندازه D7000 در دست بگیرید...

پی نوشت: من فقط برداشتم رو از توضیحاتتون نوشتم ، پیش داوری نکنید دوست عزیز

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 3 January 2012 در ساعت 19:21
    M.Nouri تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

انوش عزیز ! نمیدونم شوخی می کنید یا استهزا ؟! اگر شوخی میکنید که من در همون تاپیک توضیح دادم که در جاهایی ( عکاسی خیابانی و اجتماعی ) از اون گریپ ( اگر هم باشه ) همچنان استفاده نخواهم کرد ! ولی اگر استهزا می کنید که حرف دیگری است . به هر حال من فکر میکنم که کاربر جدید بودن ،در این سایت ، به معنای تازه کار بودن نیست ! طبیعتا این فروم برای تبادل اطلاعاته . و البته چون قرار نیست همه ، همه چیز رو بدونن ، چنین فروم هایی توجیه حضور پیدا میکنند . من سایت نیکون و تجهیزات جنبی اون رو دیده بودم اما با توجه به اینکه گریپی رو در دست فروشنده ای دیدم و با جعبه خود نیکون !! و ایشان اصرار داشتند بر اصل بودن آن ، میخواستم از دوستان این فروم هم اطلاعاتی کسب کنم که آیا ایشان نیز در این زمینه اطلاعی دارند یا خیر ؟! و البته نظر دوست ما آقای خادمی نظر درستی است . بر فرض که من دوربین دیگری هم نداشتم این دلیل بر این نمیشه که به نیازهای آنها توجه نشه . البته این مورد به شما بر نمیگرده بلکه انتقادی است به خود نیکون ! که کاملن هم به نظرم درسته .
    ویرایش توسط کوروش : Tuesday 3 January 2012 در ساعت 19:27

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

در مورد کاربر جدید بودن کوروش جان تذکر به جایی دادند.
    من نمیدونم چرا وقتی پشت اسم کسی نوشته کاربر جدید بقیه فکر میکنند خیلی آماتوره!!!!
    من روی انتقادم با نیکون بود انوش خان. و منظورم این بود که همه توان مالی خرید دوربین های رده بالا رو ندارند و یا اصلا برای کسی مثل من که حتی 1 ریال درآمد از راه عکاسی نداره خرید دوربین خیلی گرون جایز نیست
    کوروش تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    در مورد کاربر جدید بودن کوروش جان تذکر به جایی دادند.
    من نمیدونم چرا وقتی پشت اسم کسی نوشته کاربر جدید بقیه فکر میکنند خیلی آماتوره!!!!
    من روی انتقادم با نیکون بود انوش خان. و منظورم این بود که همه توان مالی خرید دوربین های رده بالا رو ندارند و یا اصلا برای کسی مثل من که حتی 1 ریال درآمد از راه عکاسی نداره خرید دوربین خیلی گرون جایز نیست

درود

متوجه هستید که آنچه را که بیان کردید ارتباطی با موضوع تاپیک ندارند ؟

هر چند که دوست ندارم در بحثی شرکت کنم که پست های آن بزودی از تاپیک" بحث های بی ربط به تاپیک مربوطه" سر در می آوردند اما

شما روی انتقادتون ! بنده هستم پست من رو که مخاطب آن هم کس دیگری بود رو نقل قول کردید و مورد خطاب قرار دادید
    آنهم بگونه ای که انگار من باید پاسخ گو باشم چرا شرکتی برای D5100 گریپ نساخته است!

موضوع این هم نیست که پشت اسمتان نوشته کاربر جدید ! و هر چیز دیگر
    موضوع این هست که سعی دارید از بنده غلط بگیرید ، خوب من این حق را برایتان محترم شمردم و اما دست کم پیرامون موضوع مورد بحث احاطه داشته باشید
    بحث رده بندی دوربین ها ، این بدنه ها در رده های مختلف ، برای کدام دسته از مصرف کنندگان تولید شده اند
    قدر مسلم D5100 را برای مصرف کننده های دوربین های high End در نظر گرفته نشده!
    اینکه روی دوربین Entry Level مثل D5100 به دنبال گریپ باشیم
    مثل این هست که روی دوربین D300s انتظار مود Auto داشته باشیم.

انتظار این هست اشتباه خود را بیابید ،
    نه اینکه بگردید ببینید کس دیگری هم این اشتباه را کرده است یا خیر...

موفق باشید

انوش

تشکر کرده
    7060

فکر میکنم اشتباه اصلی رو نیکون کرده نه من و شما.
    یعنی به نظر شما اشکالی داره یه بدنه سطح پایین با یه گریپ ارزون خوش دست تر بشه؟
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    ببینید دوستان این داستان گریپ بر می گرده به سیاست های شرکتها و به گریپ تنها هم ختم نمی شود .
    باید در نظر گرفت که اگر امکاناتD7000 را D5100 داشت که دیگر کسی سراغ D7000 نمی رفت. دوربین ها به چند دسته انگشت شمار تقسیم می شوند و هر کدام مشخصات خود را دارند واگر شما امکانات بیشتری بخواهید باید بیشتر هزینه کنید و این شامل نیکون تنها هم نمی شود.

هنوز ماندم که چرا کانن امکان Microadjustment را از دوربین60D حذف کرده.

پیروز باشید
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

تشکر کرده
    7060

با خرید دوربین های حرفه ای تر به امکانات بهتر دست پیدا میکنیم ولی فکر کنم تو لوازم جانبی دیگه نیکون باید عدالت رو رعایت کنه!
    مثلا دی 7000 خودش به تنهایی فوکوس بهتر و سریع تر و عکاسی پیاپی سریع تر و داشتن دو اسلات مموری و موتور اتوفوکوس بدنه و فوکوس تیونینگ وخیلی چیزای دیگه رو به کاربر میده و دیگه لازم نبود یه چیز ساده مثل گریپ رو هم به برتری هاش اضافه کرد!

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به نظرم برای این دوربین و اتفاقن d3100 واقعن تولید گریپ میتونه به ارگونومی اش کمک فراوانی کنه . البته من نمیتونم برای کمپانی تعیین سیاست کنم اما به عنوان یک مشتری میتونم نیازهام رو بگم . علیرغم علاقه بسیار من به نیکون و محصولات اون ، اما من میگم اینکه بگیم کمپانی نباید به خاطر بازاریابی دیگر محصولاتش در رده بالاتر ، تولید گریپ و لوازم جانبی برای دوربین های این رده نکنه ، رو خیلی قبول ندارم . با توجه به اینکه کانن به عنوان یک شرکت رقیب برای رده entry level خودش از 450d و 1000d گریپ تولید می کنه ؟! اتفاقن این مساله میتونه بیشتر جنبه اقتصادی و رقابتی داشته باشه .
    و البته این هم ربطی به شناخت یا عدم شناخت ما از این رده نداره . مثلن من خودم با اطلاع از همه جنبه ها و با مطالعه کامل این دوربین رو انتخاب کردم . و البته می دونستم که همه چیز رو نمیشه با هم داشت . سبک سنگین کردن بین مزایا و معایب و البته نیازهام ، مطابق اونچه که در پست های قبلی ام گفتم ، من رو به این محصول رسوند. به خصوص اینکه من d7000 رو هم دارم که البته گریپ هم داره ! درست شبیه به این عکس آواتارم ! ولی بعدا نتیجه گرفتم که داشتن یک گریپ برای این محصول ، البته تکرار می کنم نه در عکاسی خیابانی و اجتماعی به دلایلی که قبلن گفتم ، می تونه ضعف کوچکتر شدن این محصول رو نسبت به نمونه قبلی خودش یعنی حتی d5000 برطرف کنه . به خصوص اینکه دیدم یکی از فروشندگان درپاساژ جمهوری یک گریپی آورد ، البته بعدا متوجه شدیم که به d3100 میخوره ، ولی با جعبه زرد رنگ نیکون و با جدیت می گفت که برای d5100 هم داره ولی الان تموم کرده و میاره !!! و من در سایت نیکون این رو ندیده بودم و برای همین از دوستان جویای حقیقت شدم .
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

امروز براي اولين بار خواستم با 5100 فيلمبرداري كنم !
    هرچقدر باهاش ور رفتم نتونستم فوكوس اوتوماتش رو پيدا كنم و فقط بصورت دستي فوكوس ميكنه !
    ميشه بگين گزينه هاش چيه ؟

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط yusefreza نمایش پست ها
    امروز براي اولين بار خواستم با 5100 فيلمبرداري كنم !
    هرچقدر باهاش ور رفتم نتونستم فوكوس اوتوماتش رو پيدا كنم و فقط بصورت دستي فوكوس ميكنه !
    ميشه بگين گزينه هاش چيه ؟

درود

باید حالات فوکاس رو روی AF-A گذاشته باشید ، نه AF-S در این حالت تمام مدت دوربین خودش فوکاس میکند
    اگر حتی در حین اینکه دوربین روی حالت AF-A هست دستتان به دکمه شاتر بخورد ، دوربین با وجودی که روی مد AF-A
    هست آنوقت منتظر میماند تا شما دستور فوکاس کردن را بدهید ( بوسیله تا نیمه فشار دادن دکمه شاتر)

موفق باشید

انوش
    yusefreza و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

صفحه 30 از 74 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... آخرینآخرین