صفحه 112 از 120 نخستنخست ... 12 62 102 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر آشنا max1000 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

دوستان من که به تازگی دوربین رو خریدم هنوز مشکل من با لکه های سیاه که در عکس هستش وجود دارد و 3 الی 4 تا لکه کوچک ساه هستش
    آیا مال شم هم که دوربین نو هستش همین جوری بود
    و اینکه به دوربین لظمه میزنه ؟؟؟؟؟؟؟؟
    چون نمی خوام ببرم نمایندگی ممکنه دستکاری کننن بدتر بشه

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط max1000 نمایش پست ها
    دوستان من که به تازگی دوربین رو خریدم هنوز مشکل من با لکه های سیاه که در عکس هستش وجود دارد و 3 الی 4 تا لکه کوچک ساه هستش
    آیا مال شم هم که دوربین نو هستش همین جوری بود
    و اینکه به دوربین لظمه میزنه ؟؟؟؟؟؟؟؟
    چون نمی خوام ببرم نمایندگی ممکنه دستکاری کننن بدتر بشه
    سلام
    آیا این لکه های سیاه در ویزور هم دیده می شوند؟ اگر در ویزور هم دیده می شوند احتمالاً لنز کثیف است، اگر فقط در عکس دیده می شوند احتمالاً سنسور کثیف است.
    ارادت
    yaghoobi و obsidiyan تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7

نه در ویزور دیده نمیشه و فقط در عکس هستش
    لازم هستش که اول بسم الله بره نمایندگی و سنسور تمیز بشه یا بعدا این کارو بکنم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    خب پس سنسور کثیف شده که در دوربین های DSLR امری کاملاً رایج است و اصلاً خرابی یا ایراد یا ... محسوب نمی شود. برای تمیز کردن آن هم اصلاً دوربین باز نمی شود.
    اگر لکه ها بزرگ هستند و برطرف کردنشان در فتوشاپ برایتان دردسر است، بهتر است به نمایندگی مراجعه کنید تا بلافاصله برایتان تمیز کنند. اگر نه می توانید بعداً اینکار را بکنید زیرا سنسور دیر یا زود بالاخره احتیاج به تمیز کردن پیدا می کند.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 8 February 2014 در ساعت 00:35
    yaghoobi، jebrahim، max1000 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

اگر فيلتر روي لنزتون هست اون رو باز كنيد حتما، روي دياف هاي خيلي بسته مثل ١٦ يا ٢٢ تست نكنيد چون اونجوري همه دوربين ها يه چيزاي توش ديده ميشه !!!! ، دياف رو روي 8 بزاريد و عكس بگيريد ، اگر لكه ها به راحتي قابل مشاهده نبودند ( نه در 100% و 200% ! ) كه بيخيال بشيد ، اما اگر خيلي قابل ديدن هستن كه ميتونيد سنسور رو واسه تميز كاري ببريد ( كه اگر تازه خريديد اين كار رو نكنيد و حساس نشيد ) ، توي كانن يه manual cleaning داره كه اينجور موقع ها خيلي كاررايي داره ، حتما در نيكون هم هست اون رو اجرا كنيد به احتمال بسيار زياد مشكل بر طرف ميشه

ببخشيد با آقاي چگيني يه جورايي خط رو خط شديم
    yaghoobi، max1000 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7

ممنون از دوستان خوبم جناب چگینی و نجاتی بابت راهنمایی این دو عزیز ....در دیاف باز 8 ...5.6 و تا 11 دیده نمیشه اما در دیاف بسته و نور کم مخضوضا از آسمان و فون بکگراند آتلیه که ظوسی هست دیده میشه و فقط یه تقطه ریط هستش و 2 تای دیگه از نقطه ها کمرنگ هستند و با فوتوشاپ براحتی بر طرف میشن
    نگرانی من اینه که خدای نکرده ایراد از دوربین نباشه
    در مورد منو manual clianing هم زدم و سنسوز زو دستی هم تمیز کردم اما بر طرف نشده
    yaghoobi، Shafy و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

ممنون از دوستان خوبم جناب چگینی و نجاتی بابت راهنمایی این دو عزیز ....در دیاف باز 8 ...5.6 و تا 11 دیده نمیشه اما در دیاف بسته و نور کم مخضوضا از آسمان و فون بکگراند آتلیه که ظوسی هست دیده میشه و فقط یه تقطه ریط هستش و 2 تای دیگه از نقطه ها کمرنگ هستند و با فوتوشاپ براحتی بر طرف میشن
    نگرانی من اینه که خدای نکرده ایراد از دوربین نباشه
    در مورد منو manual clianing هم زدم و سنسوز زو دستی هم تمیز کردم اما بر طرف نشده
    به نظر من حساس نشيد ، همه DSLR ها كم بيش با اين قضيه مواجه هستن ، اگر خيلي بيشتر شد اونوقت ميتونيد به تعميرگاه مراجعه كنيد تا سنسور رو براتون تميز كنن ، در ضمن من نژادي هستم دوست عزيز
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

در مواجه با این مشکل بهتره آخرین احتمال رو کثیفی سنسور بدونیم.
    1) اگر مشکل از سنسور باشه، در هر دیافی این لکه ها دیده می شن.
    2) اگر فقط در دیاف های بسته دیده می شه مثل دیاف 16 به بالا 18-22-... شک نکن که مشکل از چند تا گرد و غبار فوضوله که نشسته رو عدسی لنز (از انتهای لنز)
    اینطور که شما فرمودید، فقط در دیاف بسته دیده می شه، مشکل از همون گرد و غبار رو لنز هست،
    که معمولا هم دیدن این گرد و غبار با چشم غیر مسلح کار سختیه، چون این گرد و غبار اونقدر ریز هستن که فقط در دیاف 22 می تونه جلوی ورود بخشی از نور رو بگیره.
    من هم این مشکل رو دارم.
    دوربین رو تازه گرفتم، روز اول با احتیاط لنز رو جا زدم و به هیچ عنوان لنز رو دیگه باز نکردم ولی نمی دونم این چند تا گرد و غبار از کجاش رفته رو عدسی لنز نمی دونم!!!
    امیدوارم در آینده نزدیک شرکت ها یه فن آوری هم واسه این نوع گرد و غبار های رو لنز ابداع کنن، برای من که واقعا آزار دهنده ست، لذت عکاسی در دیاف های بسته رو از عکاس می گیره!
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    در مواجه با این مشکل بهتره آخرین احتمال رو کثیفی سنسور بدونیم.
    1) اگر مشکل از سنسور باشه، در هر دیافی این لکه ها دیده می شن.
    2) اگر فقط در دیاف های بسته دیده می شه مثل دیاف 16 به بالا 18-22-... شک نکن که مشکل از چند تا گرد و غبار فوضوله که نشسته رو عدسی لنز (از انتهای لنز)
    اینطور که شما فرمودید، فقط در دیاف بسته دیده می شه، مشکل از همون گرد و غبار رو لنز هست،
    که معمولا هم دیدن این گرد و غبار با چشم غیر مسلح کار سختیه، چون این گرد و غبار اونقدر ریز هستن که فقط در دیاف 22 می تونه جلوی ورود بخشی از نور رو بگیره.
    من هم این مشکل رو دارم.
    دوربین رو تازه گرفتم، روز اول با احتیاط لنز رو جا زدم و به هیچ عنوان لنز رو دیگه باز نکردم ولی نمی دونم این چند تا گرد و غبار از کجاش رفته رو عدسی لنز نمی دونم!!!
    امیدوارم در آینده نزدیک شرکت ها یه فن آوری هم واسه این نوع گرد و غبار های رو لنز ابداع کنن، برای من که واقعا آزار دهنده ست، لذت عکاسی در دیاف های بسته رو از عکاس می گیره!
    اگه قرار باشه ذره اينقدر ريز باشه که با چشم ديده نشه روی عکس هم تأثيری نميزاره
    مشکل دوربين شما از سنسوره و اين سری کلاً اين مشکل رو از اول که ميگيريد داره
    تاپيکش رو ببينيد چند تا از دوستان هم به اين کنترل کيفيت نيکون اعتراض کرده بودند
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    اگه قرار باشه ذره اينقدر ريز باشه که با چشم ديده نشه روی عکس هم تأثيری نميزاره
    مشکل دوربين شما از سنسوره و اين سری کلاً اين مشکل رو از اول که ميگيريد داره
    تاپيکش رو ببينيد چند تا از دوستان هم به اين کنترل کيفيت نيکون اعتراض کرده بودند
    این ذرات با چشم دیده می شه!!! فقط نیاز به دقت زیاد می خواد. (با ذره بین یا انعکاس نور)
    بحث کنترل کیفیت نیکون رو قبول دارم.
    ولی خب این مشکلی که این دوستمون دارن واسم عجیبه، به نظر بعیده مشکل از سنسور باشه، چون سنسور آخرین و اصلی ترین قطعه ای هست که تحت تاثیر نور قرار می گیره
    یعنی اگر سنسور مشکلی داشته باشه در هر حالت، مود، سرعت، دیافراگمی باید ضعف رو نشون بده.
    یعنی اگر رو سنسوری پیکسل سوخته ای وجود داشته باشه، اون پیکسل وجود نداره! و دیگه فرقی نمیکنه با دیاف 3.5 عکس بگیریم با 22
    ولی این دوستمون گفتن در دیاف های باز نقطه دیده نمی شه، یعنی در دیاف های باز مشکلی وجود نداره، یعنی در دیاف باز سنسور تمیزه!!! و فقط در دیاف بسته سنسور کثیف می شه!؟
    این مسئله ذهنم رو درگیر کرده! به همین دلیل مشکل این دوستمون می بایست از گرد و غبار لنز باشه.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»