صفحه 41 از 120 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام
    مسعود جان، در تصاویرمقایسه ارسالی شما(که فکر می کنم مربوط به سایت imaging resource باشه) تصویر مربوط به d800 حدود 42 درصد بیشتر از تصویر مربوط به 5dIII کراپ شده!!
    طول میله افقی موجود در عکس ها در تصویر D800 ، هشت و نیم میلیمتر ودر تصویر مربوط به 5dIII، شش میلیمتر است.
    به نظر من این مرجع معتبری برای مقایسه نیست.
    ویرایش توسط Amin Zarif : Friday 6 April 2012 در ساعت 01:57
    Kaveh Ghobadi، jebrahim، Saeed Barikani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

البته این یک اظهار نظر جامع و نهایی نبود و متناسب با مثال ها بود ,همنطور که قبل از این و با توجه به مثالهای آن تاپیک اظهار کرده بودم که ثبت دتیل مارک 3 بهتر از دی 800 به نظر میرسد.
    با توجه به مثالهای اخیر به راحتی میشود نتیجه گیری کرد وضعیت نویزی دی 800 بهتر است ولی واقعیت این است که حتی مثالهای متعدد ارایه شده در اینجا و انجای دنیای مجازی نیز یکدست و یکرنگ نیستند و نتیجه گیری را پیچیده و سخت....
    حتی اگر بشود عملکرد نویزی d800 با m3 مقایسه کرد و تفاوتها بسیار اندک باشد(حتی به نفع m3) باز این موفقیت بزرگی برای دی 800 خواهد بود
    آنچه مشخص است دی 800 یک بدنه فوق العاده با عملکردی عالی است و مطمعنم تبدیل به یک افسانه خواهد شد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

یک نکته بسیار ظریف و در عین حال بسیار مهمی‌ وجود داره که اغلب در هنگام مقایسه نویز دو دوربین ۵DIII و D۸۰۰ از دیده مخفی‌ میمونه و اگر این مطلب رو در نظر بگیریم، اون‌وقت دیگه قضاوت در مورد نویز این دو دوربین خیلی‌ سخت و پیچیده نخواهد بود.

تا الان، تقریبا در همهٔ تست‌های پهلو به پهلو که از این دو دوربین دیدم، (چه مقایسه عکس چه مقایسه فیلم) یکی‌ از این دو حالت اتفاق افتاده.

۱- تصویر ۵DIII در ایزو و سرعت شاتر یکسان، تاریک تر از تصویر D۸۰۰ بوده. (به عنوان نمونه چند لینک اخیر در تاپیک ۵DIII که مربوط به مقایسه این دو دوربین هست را نگاه کنید)

۲- تصویر هر دو، روشنایی یکسانی داره اما نور دهی‌ ۵DIII حدود ۲/۳ تا ۱ استاپ طولانی‌ تر از نور دهی‌ D۸۰۰ در همون ایزو هست. (تست‌های Dpreview در این زمره‌ هستند)

این به اون معنی‌ هست که مقایسه نویز در ایزو‌های یکسان بین این دو دوربین نأ درست و غلط انداز هست. ایزو ۸۰۰ در دوربین D۸۰۰ باید با ایزو ۱۲۵۰ در دوربین ۵DIII مقایسه بشه تا ببینیم که کدوم نویز کمتری داره.

به نظر می‌رسه نیکون برای اینکه دوست دارن عکاسی منظره را که نیاز به سرعت شاتر پایین دارند رو راضی‌ نگاه داره، اسماً ایزو D۸۰۰ رو از ۱۰۰ شروع کرده. در حالی‌ که این دوربین هم میبایست مثل D۷۰۰ از ایزو ۲۰۰ شروع میشد. چرا که ایزو ۱۰۰ D۸۰۰ تقریبا همون سرعتی رو لازم داره که دوربین ۵DIII در ایزو ۲۰۰ نیاز داره.
    adeliry، Amin Zarif، F.KamranNia و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

یک مقایسه منصفانه بین 5d3 و d800 از The Camera Store TV
    شامل shooting و مرور نتایج هر دو دوربین در کنار هم در Lr4 (در صورت امکان با کیفیت hd مشاهده بفرمایید تا جزئیات به خوبی قابل تشخیص باشند)
    Canon 5D MK III vs Nikon D800 with Nathan Elson
    ویرایش توسط Bijan.DSLR : Friday 6 April 2012 در ساعت 06:08
    jebrahim، saeed2vfx و alirezasabaghi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    سلام
    مسعود جان، در تصاویرمقایسه ارسالی شما(که فکر می کنم مربوط به سایت imaging resource باشه) تصویر مربوط به d800 حدود 42 درصد بیشتر از تصویر مربوط به 5dIII کراپ شده!!
    طول میله افقی موجود در عکس ها در تصویر D800 ، هشت و نیم میلیمتر ودر تصویر مربوط به 5dIII، شش میلیمتر است.
    به نظر من این مرجع معتبری برای مقایسه نیست.
    امین جان،شما دیگه چرا؟
    هر دو عکس کراپ 100% هستند،برای مقایسه هم باید کراپ 100% را مقایسه کرد.فایلهای خام هم از همانجا قابل دانلود هستند.میتوانید خودتان هم مقایسه کنید.
    سمپلها هم مربوط DP هستند و احتمالا چون خیلی عصبانی شدی لینکش رو توی همون پست ندیدی!(من چون خیلی با امین رفیق هستم با ایشون شوخی کردم،دوستان دیگر به دل نگیرند)

این هم یک مقایسه دیگر به همراه دی 4

کاوه جان من نگفتم تفاوتی نیست،گفتم خیلی تفاوت وجود ندارد.(هنوز هم همین را میگویم)در این عکسها من نه دیتیل خیلی بیشتری در عکسهای دی 800 میبینم نه نویز خیلی کمتری در مارک تری.
    ویرایش توسط M.Mobin : Friday 6 April 2012 در ساعت 10:59
    Kourosh Kahal، usef، Amin Zarif و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

مسعود جان با دیدن این سمپل نظرتان قدری تفاوت خواهد کرد.

Untitled.jpg

نکته اینجاست که در سمپل هایی که شما قرار دادید همگی ایزو های بالا است.مثلا 6400 در صورتی که وقتی همچین دوربینی در دست بنده و شما درون استودیو باشد یقینا همیشه بین 200 تا 1000 خواهد بود و نه 6400 و ... برای داشتن دیتیل بیشتر و شارپنس بالاتر
    adeliry، Kourosh Kahal، Amin Zarif و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    در این عکسها من نه دیتیل خیلی بیشتری در عکسهای دی 800 میبینم نه نویز خیلی کمتری در مارک تری.

درود

شخصا تا مدتی هر سمپلی از این دوربین ها منتشر میشد را دانلود میکردم و بارها و دفعات مختلف با هم مقایسه میکردم ..
    اگر سمپلهای منتشر شده را دنبال کرده باشیم تصویر مشخصی از دیتیل و وضعیت نویزی آنها پیدا میکنیم و دیگر خیلی با سمپلهای جدید هیجان زده نمیشویم
    چون مطلب ناگفته دیگری وجود ندارد. سمپلهایی که گذاشتید مسعود جان صرفا برای مقایسه مقدار نویز هستند

نتایج MTF دوربین D800 که البته باتوجه به رزولوشنی هم که دارد این برتری چندان عجیب هم نیست البته:

اگر در مورد D800 کلمه ثبت جزئیات بیشتر بکار میرود بخاطر جزئیات بیشتری هست که در ایزو های پایین دارد ( نه الزاما 3200 یا 6400 ...)

در نتیجه در سمپلهایی که شما گذاشتین هیچ دیتیل بیشتری در ایزوی 6400 در D800 دیده نمیشود و کاملا درست است.

پی نوشت : در حین نوشتن پست با جناب کامرانیا تلفنی صحبت میکردم و پست جناب قبادی رو رو ندیده بودم

موفق باشید

انوش
    Amin Zarif، F.KamranNia، Mehdi Rojaie و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام

هر دو عکس کراپ 100% هستند،برای مقایسه هم باید کراپ 100% را مقایسه کرد.فایلهای خام هم از همانجا قابل دانلود هستند.میتوانید خودتان هم مقایسه کنید.
    این تفاوت اندازه اجسام را در نمونه تصاویر دو دوربین(به طور خاص بزرگتر بودن آنها در نمونه تصاویر مربوط به d800)،چگونه توضیح می دهید؟آیا لنز های استفاده شده یکسان نبوده(حداقل از نظر فاصله کانونی) یا کراپ بیشتر انجام شده است و یا...؟ مواردی را که جناب ابراهیمی بیان کردند هم قابل توجه است.در کل به قول جناب دکتر روشن عزیز،با توجه به اینکه پارامتر های متغیر ازمایش ها یکسان در نظر گرفته نشده ،نتیجه آنها قابل استناد نیست.(برای هر دو مورد آزمایش DP و منصورف عرض می کنم که البته در نمونه های منصورف اختلاف اندازه وجود ندارد).

سمپلها هم مربوط DP هستند و احتمالا چون خیلی عصبانی شدی لینکش رو توی همون پست ندیدی!
    عصبانی؟ مسعود جان شما که من را می شناسی چرا؟ (البته می دانم که شوخی کردی).این موارد نه ناراحتی دارد نه عصبانیت ،دوستانه مشغول بررسی مختصات فنی یک ابزار هستیم ،نه بیشتر!
    DP هم وحی منزل نیست و همان طور که همه ما می دانیم تا این لحظه اشتباه زیاد داشته،شاید منصورف و دیگران هم اینگونه باشند،اما نظر من این است که وقتی نتیجه آزمایشهای گوناگون،مغایر یکدیگر بیان می شود،باید بیشتر دقت کرد.
    کمبود های D800 هر چه باشد، به یقین نویز،دیتیل،داینامیک رنج و... نیست.در ریویوی منصورف به درستی اشاره شده که frame rate دی 800 نسبت به رقیبش پایین تر است(بنا به دلایل قابل قبول که همه می دانیم) و امکان دستیابی به 6fps در مود DX که فقط با نصب باتری گریپ MB-D12 ممکن است،تلاش نیکون برای فروش باتری گریپ های اشاره شده و سود بیشتر است و نیکون می توانست این امکان را به راحتی و بدون استفاده از گریپ در دسترس کاربر بگذارد.
    خوب این شد یک ایراد.مواردی از این دست در ریویوی منصورف وجود دارد که من بیشتر احساس می کنم که به یک نقد بی طرف نزدیک است.
    و یا به نظر من در حذف سلکتور انتخاب محدوده و نقاط فکوس از پشت دوربین و واگذاری وظایف آن به سلکتور جلوی دوربین محل انتقاد از طراحان نیکون وجود دارد و....
    اینها ایراد های منطقی و قابل قبول است اما اینکه بگوییم نویزش زیاد است و دیتیل ندارد و .... قابل قبول نیست.
    F.KamranNia، Anoosh-Em، 1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    کمبود های D800 هر چه باشد، به یقین نویز،دیتیل،داینامیک رنج و... نیست.در ریویوی منصورف به درستی اشاره شده که frame rate دی 800 نسبت به رقیبش پایین تر است(بنا به دلایل قابل قبول که همه می دانیم) و امکان دستیابی به 6fps در مود DX که فقط با نصب باتری گریپ MB-D12 ممکن است،تلاش نیکون برای فروش باتری گریپ های اشاره شده و سود بیشتر است و نیکون می توانست این امکان را به راحتی و بدون استفاده از گریپ در دسترس کاربر بگذارد.
    درود

بله کاملا صحیح است خصوصا اینکه قیمت گریپ اش هم به اضافه باتری واقعا گران و باور نکردنی میشود کاملا نزدیک به قیمت یک D3100 میشود !

من که با دیدن رقم قیمت گریپ و باتری ( که همان باتری D4 است ) با کمال میل از خیر آن 2 فریم در ثانبه سرعت عکاسی پیاپی بیشتر گذشتم

حالا انگار خود دوربین رو دارم الان فقط مشکلم گریپه

موفق باشید

انوش
    yaghoobi، Amin Zarif، Mohamad_Ali و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

این تفاوت اندازه اجسام را در نمونه تصاویر دو دوربین(به طور خاص بزرگتر بودن آنها در نمونه تصاویر مربوط به d800)،چگونه توضیح می دهید؟

دو عکس کنار هم .تفاوت سایز میبینی امین جان؟
    یعنی باید واقعا برات توضیح بدم چرا توی کراپ 100% توی کادر ثابت عکسهای دی 800 بزرگتر نمایش داده میشه؟؟؟؟

هر سایتی که نتایجش خیلی به نظر ما نزدیک نبود وحی منزل نیست؟DXO چطور؟اگر بنویسد سنسور دی800 از تمام مدیوم فرمتهای تست شده و دی4 که همزمان با این سنسور و در یک کارخانه ساخته شده ولی تقریبا نصف رزولوشن دی 800 را دارد ضعیف تر هستند قابل باور است؟
    این که در نتایجش امتیاز بیشتری به 70-200 قدیمی کنون نسبت به مدل جدید میدهد چه؟

در مورد موردی هم که آقای ابراهیمی چند بار به آن اشاره کردند و در هیچ منبع معتبری هم به آن اشاره نشده است میتوان دلایل دیگری را هم در نظر گرفت و نه اینکه یک کارخانه را متهم به کلاهبداری و دروغگویی به مشتریان خود کرد.(سنسور دی 7000 هم فکر میکنم قدری تمایل به اوراکسپوز در ثبت عکس داشت ولی چنین دلایلی برایش عنوان نمیشد)

ظاهرا دیتیل دی800 خیلی بیشتر است ولی من نمیتوانم تشخیص دهم.
    yaghoobi، Kourosh Kahal، Saadat و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 41 از 120 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 ... آخرینآخرین