صفحه 42 از 120 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

آقای منصوراُف یک مقاله جالب در مورد عکاسی از حیات وحش و ورزش با d800 قرار دادند که خواندنش خالی از لطف نیست
    Nikon D800 for Sports and Wildlife Photography
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام
    دو عکس کنار هم .تفاوت سایز میبینی امین جان؟
    یعنی باید واقعا برات توضیح بدم چرا توی کراپ 100% توی کادر ثابت عکسهای دی 800 بزرگتر نمایش داده میشه؟؟؟؟

هر سایتی که نتایجش خیلی به نظر ما نزدیک نبود وحی منزل نیست؟DXO چطور؟اگر بنویسد سنسور دی800 از تمام مدیوم فرمتهای تست شده و دی4 که همزمان با این سنسور و در یک کارخانه ساخته شده ولی تقریبا نصف رزولوشن دی 800 را دارد ضعیف تر هستند قابل باور است؟
    این که در نتایجش امتیاز بیشتری به 70-200 قدیمی کنون نسبت به مدل جدید میدهد چه؟

در مورد موردی هم که آقای ابراهیمی چند بار به آن اشاره کردند و در هیچ منبع معتبری هم به آن اشاره نشده است میتوان دلایل دیگری را هم در نظر گرفت و نه اینکه یک کارخانه را متهم به کلاهبداری و دروغگویی به مشتریان خود کرد.(سنسور دی 7000 هم فکر میکنم قدری تمایل به اوراکسپوز در ثبت عکس داشت ولی چنین دلایلی برایش عنوان نمیشد)

ظاهرا دیتیل دی800 خیلی بیشتر است ولی من نمیتوانم تشخیص دهم.
    یعنی باید واقعا برات توضیح بدم چرا توی کراپ 100% توی کادر ثابت عکسهای دی 800 بزرگتر نمایش داده میشه
    دلیل آن هر چه باشد با توجه به اینکه تمام متغیر ها ثابت در نظر گرفته نشده اند،نتیجه معتبر نیست.
    مسعود جان
    به نظر من این صحبت های شما همان مساله ای است که به آن همیشه اعتراض داری: اظهار نظر از روی تعصب.
    من در تمام نوشته هایم اشاره کردم که هر کدام از این آزمایش ها نقایص خاص خود را دارند و این ما هستیم که باید از برآیند آنها اطلاعات مورد نظر خود را استخراج کنیم.
    مواردی را که من به عنوان نمونه بیان کردم مثال هایی است که کمبود و نقص اشاره شده به یقین در d800 وجود دارد،5dIII هم از این موارد زیاد دارد اما در این رده از دوربین ها در حال حاضر از نظر کیفیت تصویر تفاوت قابل توجهی وجود ندارد و اینکه با پافشاری بخواهیم اثبات کنیم که 5dIII از D800 برتر است و یا برعکس،کار درستی نیست.

در مورد موردی هم که آقای ابراهیمی چند بار به آن اشاره کردند و در هیچ منبع معتبری هم به آن اشاره نشده است میتوان دلایل دیگری را هم در نظر گرفت و نه اینکه یک کارخانه را متهم به کلاهبداری و دروغگویی به مشتریان خود کرد.
    خوب،مسلم است که هر کدام از این 2 وسیله از روشهای متفاوتی برای نورسنجی استفاده می کنند،و مسلما در نتیجه مقداری تفاوت وجود خواهد داشت.در این فروم هم من تا به حال ندیده ام که کسی از دوستان در این مورد نوشته باشد که یکی از این 2 کمپانی کلاهبرداری کرده،دروغ گفته و یا.... دوستان فقط به تفاوت ها اشاره کرده اند.مهم این است که ISO 800 واقعا طبق استاندارد ISO 800 باشد،نه بیشتر نه کمتر.
    برای هر نطری هم که نباید و نمی شود که منبع معتبر معرفی کرد.(اسمش نظر است!)اگر اینگونه است که فقط باید نشست و منتظر ماند که فلان سایت چه می گوید و در اینجا نقل قول کنیم.پس اندیشه خودکان چه می شود؟
    jebrahim، ahmad.abaee و کوروش تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

امین جان سرکار گذاشتی ما رو؟
    باز میگی شرایط ثابت نبوده؟

چطور انتظار داری وقتی دو عکس رزلوشنشون یکی نیست کراپ 100% اونها یک کادر باشه؟
    من کی گفتم 5دی برتر هست یا نیست؟یا برعکس
    من نگفتم به نظر من تفاوت این دوبدنه زیاد نیست؟
    Amin Zarif و 1986 تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

مرسی جناب ابراهیمی
    مدتی بود میخواستم در ارتباط با مقایسه گوشه کنار دوستان که دو تصویر را در یک ایزو مقایسه میکردند عرض کنم که عدد ایزو کاملا نسبی است و بطور مستقیم قابل مقایسه بین دو دوربین نیست. در واقع باید نویز را بر اساس میزان نوردهی* را در تصویر مقایسه کرد نه ایزو.
    میزان نوردهی به عبارت ساده حجم نوری است که به سنسور میرسد و با دیافراگم نسبت عکس و با سرعت شاتر ارتباط مستقیم دارد. در مقایسه دو تصویر باید هم دیافراگم و هم سرعت شاتر را در نظر گرفت.
    فرمول زیر میزان EV را که تابعی از سرعت شاتر و دیافراگم است نمایش میدهد.
    ٍEv=log2(f2/Shutter Speed)
    متاسفانه در نمونه های موجود در imaging-resource به این مورد توجه نشده و تصاویر قابل مقایسه بدون درنظر گرفتن نوردهی بیشتر نمونه‌های کنونی نیستند. اگر میزان نوردهی را برای تصاویر مربوط به این سایت محاسبه کنیم حدود همان عددی که آقای ابراهیمی گفتند تفاوت دارد.

* Exposure Value
    adeliry، Amin Zarif، jebrahim و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

این هم یک سمپل آزمایشی از نیکون 800دی

1/2500 sec | f/5.6 | 70.0 mm | ISO 25600

iso25600DSC1146_1332950429.jpg
    1/1250 sec | f/4.0 | 70.0 mm | ISO 6400
    iso6400DSC1144_1332949372.jpg
    1/640 sec | f/4.0 | 70.0 mm | ISO 3200
    iso3200DSC1143_1332949185.jpg
    1/20 sec | f/4.0 | 70.0 mm | ISO 100
    iso100DSC1138_1332948561.jpg
    Nikon D800 Digital SLR Full Review سایت اصلی
    yaghoobi و ali-r تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام

چطور انتظار داری وقتی دو عکس رزلوشنشون یکی نیست کراپ 100% اونها یک کادر باشه؟
    من انتظار ندارم که این اتفاق بیافتد اما مشکل همینجا است.

فرض کنیم اندازه واقعی قسمتی از پیکسل هایی که نویزی شده اند روی سنسور دوربین در d800 یک میکرومتر و در 5dIII نیم میکرو متر باشد(اندازه ها را نمی دانم فقط برای مثال عرض کردم) طبق نمونه هایی که dp گذاشته،در کراپ 100% برای d800 با ضریب 1.42 و برای 5dIII با ضریب 1 نمایش داده خواهند شد(همان ضریبی که در پست های قبلی از تفاوت اندازه میله فلزی در 2 نمونه عکس دو دوربین بدست آوردم).خوب وقتی نتیجه یک کراپ یکسان روی 2 فایل،بزرگنمایی غیر یکسانی روی پارامتر هایی که جهت مقایسه اندازه آنها بسیار مهم است(نویز)،دارد،آیا نتیجه معتبر است؟
    ashkan 78، jebrahim، 1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    مرسی جناب ابراهیمی
    مدتی بود میخواستم در ارتباط با مقایسه گوشه کنار دوستان که دو تصویر را در یک ایزو مقایسه میکردند عرض کنم که عدد ایزو کاملا نسبی است و بطور مستقیم قابل مقایسه بین دو دوربین نیست. در واقع باید نویز را بر اساس میزان نوردهی* را در تصویر مقایسه کرد نه ایزو.
    میزان نوردهی به عبارت ساده حجم نوری است که به سنسور میرسد و با دیافراگم نسبت عکس و با سرعت شاتر ارتباط مستقیم دارد. در مقایسه دو تصویر باید هم دیافراگم و هم سرعت شاتر را در نظر گرفت.

فرمول زیر میزان EV را که تابعی از سرعت شاتر و دیافراگم است نمایش میدهد.
    ٍEv=log2(f2/Shutter Speed)
    متاسفانه در نمونه های موجود در imaging-resource به این مورد توجه نشده و تصاویر قابل مقایسه بدون درنظر گرفتن نوردهی بیشتر نمونه‌های کنونی نیستند. اگر میزان نوردهی را برای تصاویر مربوط به این سایت محاسبه کنیم حدود همان عددی که آقای ابراهیمی گفتند تفاوت دارد.

* Exposure Value
    سلام

جناب دانش پایه نکته ای که فرموده اید کاملا درست است فقط یادآور میشوم که ایجاد چنین شرایطی مساوی برای رسیدن حجم کاملا مشخص نور به سنسور دوربین کار پیچیده ای است , مثلا در خیلی از لنز ها میزان عدد دیافراگم واقعی از اسمی کمی بزرگتر است (قطر دایافراگم کوچکتر است بخصوص در لنزهایی با F پایین) یا اینکه کمی جابجایی در چیدمان نورهای استودیویی چقدر در میزان نور دریافتی سنسور تغییر ایجاد میکند (مثالهای زیادی وجود دارد که در سایتهای مانندDP و imaging-resource سایه ها رور اجسام یکسان نیستند یعنی جابجایی نورها ) یا همانطور که شما اشاره کرده اید ممکن است عدد ایزو اندکی بزرگتر از مقدار واقعی اعلام شود یا اینکه چه تضمینی وجود که دوربین سرعت شاتر را کاملا دقیق اعلام کند (عمدا یا سهوا) اگر در دوربینی مثلا 1/100 در اصل 1/90 باشد من و شما از کجا باید متوجه شویم و ...
    نکات زیادی وجود دارد که برنتایج تستها تاثیر دارند برخی از آنها را من و شما یا سایر دوستان میدانیم و متوجه میشویم رعایت نشده اند و خیلی نکات ظریف که احتمالا اصلا نشنیده ایم و به آن فکر نکرده ایم.

آیا کسی موسسه کاملا مستقل و با امکانات و تجهیزات کافی و با جایگاه صرفا علمی را میشناسد که تست سنسورها را در شرایط کاملا برابر انجام دهد ؟ هر کدام از سایتهایی که ما استفاده میکنمیم وابستگی های خود را دارند و جنبه های تجاری و تبلیغاتی در آنها واضح است .

فکر میکنم تفاوتها خیلی اندک است و دریافت میزان دقیق این تفاوتها برای ما بعنوان مصرف کننده سخت است و اغلب رنگ و بویی از سلیقه ها و علایق ما را به خود میگیرد واقعا اظهار نظر قطعی و بدون خطا صرفا روی نمونه ها ونتایج تست سایتهای موجود امکانپذیر نیست

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

گویا D800 بعضی مواقع قفل میکنه و تنها راه هم در آوردن باطری هست ( مسئله مربوط به لنز خاصی نیست و با چند لنز مختلف این مشکل وجود داشته)

در عکس بالا دوربین رو در حالت خاموش قرار داده ولی همچنان قفل شده باقی مانده
    منبع NR
    -----
    هر 2-1 روز یک مشکل جدید از 5d3 و d800 گزارش میشه ! انگار مجبور بودند دوربین هایی که هنوز دارای مشکلات هستند رو با عجله معرفی کنند و بریزند در بازار !
    یک سوال از دوستان با تجربه تر, آیا زمان معرفی d700 و 5d و 5d2 هم اینگونه مشکلات وجود داشت و بعدا حل شد و یا از ابتدا سالم بودند؟
    ویرایش توسط Bijan.DSLR : Sunday 8 April 2012 در ساعت 04:46

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..به نظر من اینگونه مشکلات به نوعی طبیعی هستند و از طریق میان افزارهای جدیدی که ارایه خواهند شد این باگها برطرف خواهند شد و حتی پس از سالها از تولید محصول میتوانند شناسایی شوند

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    گویا D800 بعضی مواقع قفل میکنه و تنها راه هم در آوردن باطری هست ( مسئله مربوط به لنز خاصی نیست و با چند لنز مختلف این مشکل وجود داشته)

در عکس بالا دوربین رو در حالت خاموش قرار داده ولی همچنان قفل شده باقی مانده
    منبع NR
    -----
    هر 2-1 روز یک مشکل جدید از 5d3 و d800 گزارش میشه ! انگار مجبور بودند دوربین هایی که هنوز دارای مشکلات هستند رو با عجله معرفی کنند و بریزند در بازار !
    یک سوال از دوستان با تجربه تر, آیا زمان معرفی d700 و 5d و 5d2 هم اینگونه مشکلات وجود داشت و بعدا حل شد و یا از ابتدا سالم بودند؟
    این عکس به خودی خود نمی تونه وجود مشکلی رو اثبات کنه. به عنوان نمونه اگر شما عکس لانگ اکسپوژر بگیرید و نویز ریداکشن هم فعال باشه, تا زمانی که فایل عکس بر روی مموری ذخیره نشده باشه دوربین کماکان روشن خواهد بود هر چند که شما دوربین رو خاموش کنید.
    همچنین این امکان هست که ایراد از مموری دوربین بوده باشه.
    ولی خوب یک احتمال هم این هست که واقعا ایراد از دوربین باشه. در این صورت میشه با یه آپدیت فرمور مشکل رو حل کرد.
    Persian، yaghoobi، merdax و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 42 از 120 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 ... آخرینآخرین